Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ósma Czara
Autor Wiadomość
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 13 Listopada 2005, 16:24   Ósma Czara

Czytał ktoś? Co sądzicie o komiksie? A o samym pomyśle dopasowania soundtracku do komiksu? (w nowym wydaniu teog nie ma, ale w starym była z tył lista utworów polecanych do słuchania przy niektórych fragmentach).
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:49   

Nie wiem, co to za komiks, ale przypomniałeś mi, Wilku, że do Thorgala też powstała ścieżka dźwiękowa, cały CD. Jaka - pojęcia nie mam, bo nie słuchałam. Ale to offtop, więc tylko tak marginalnie wspominam.

O czym jest "Ósma czara" i kto narysował, napisał scenariusz? Dawno się ten komiks ukazał??
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 14 Listopada 2005, 01:30   

I rysunek i scenariusz Prosiaka czyli Krzyśka Owendyka - z nazwiska podpisał się tylko na "Omamach i zwidach" (czy jakos tak), ale to akurat w porownaniu z Czarą dużo słabszy komiks. Wydane dosc dawno, a kilka lat temu wznowione.

O czym? Świat postapokaliptyczny w dosłownym tego slowa znaczeniu - najpierw wszelkiej maści plagi i gromy, potem "wybrańcy" sprowadzeni na siłę do Raju, gdzie tworzona jest szczesliwa spolecznosc - a jednoczensie obrazy z swiata "na zewnatrz". Dosc mroczny klimat.
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 09:32   

Ja czytałem i bardzo mi się podobało. Naprawdę polecma każdemu. A jak ktoś wie, gdzie to teraz można dostać w Krakowie, to byłbym wdzięczny, choc już dziesięć lat od wydania minęło i szans pewnie nie ma.
Kawał dobrej, apokaliptycznej roboty :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 10:33   

Prosiak wrocił w wielkim stylu, tym razem zamiat klimatycznego mroku prezentując doskonały humor. Nie piszę wprost o czym mowa, bo Prosiak nie chce stawiać swojego nazwiska obok nowego dzieła, ale kto ogladal ostatnio allegro ten wie o czym mowa :twisted:
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 14:49   

Pierwsze wydanie 1994 drugie 1999, bodaj wciąż do kupienia u wydawcy (Kultura Gniewu)

A co do płyty do Thorgala, to słowo 'milusia' charakteryzyje ją najlepiej. Robił ją Eric Monquet, odpowiedizalny za projekty takie jak Deep Forest i Dao Dezi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group