Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Thorgal
Autor Wiadomość
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Listopada 2006, 08:58   

Gdybać w jakim sensie :?
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 29 Listopada 2006, 09:52   

Co będzie dalej, itd.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Listopada 2006, 10:05   

Henryku nie jesteś już trochę za daleko :wink: My tu się dopominamy o wrażenia z nowego albumu, którego zdaje się nikt nie widział, a Ty chcesz już gdybać nad przyszłością serii na podstawie czyjejś recenzji :shock: Poczekaj aż sami obejrzymy i przeczytamy.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 29 Listopada 2006, 11:52   

Czarny, ja nie chcę gdybyać na podstawie czyjejś recenzji, ale na podstaiwe tego, co miało meijsce w serii do tej pory.
Tego, że Jolan stanie się nr 1, byłem pewien już dawno. Thorgla nam niestety zdupowaciał :(
Ktoś go musiał zastąpić.
Przez skórę czuję, że Jolan spotka kosmitów jak w mieście pod piaskami.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 29 Listopada 2006, 19:16   

Cytat
Tego, że Jolan stanie się nr 1, byłem pewien już dawno. Thorgla nam niestety zdupowaciał

Bo Thorgal się wyeksploatował. Zresztą, nowy scenarzysta, to nowy bohater. Ja jestem ciekaw, czy autorzy zdobędą się na odwagę i zabiją Thorgala, czy też będzie on postacią epizodyczną. A artykułu z podanego linku czytać nie zamierzam, bo to raczej spojler, a nie recenzja.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 20 Grudnia 2006, 21:48   

No i co nikt nie czytał, czy nie ma odwagi komentować. :mrgreen:

Fabularnie "Ofiara" to nic nadzwyczajnego. Trochę szkoda, że w ten sposób kończy się ta seria, przydałby się na sam koniec jeszcze jakiś mocny akcent. Są nawiązania do poprzednich albumów, ale akcja toczy się dość powolnie i przewidywanie. Ogólnie cała saga zatoczyła koło - od wioski Wikingów, z powrotem do tej samej wioski. Jednak ogromny plus dla mnie to rysunki - IMHO miodzio. :bravo Niektóre kadry to małe arcydzieła. Zmiana sposobu rysowania, a właściwie malowania to dobre posunięcie. Choć jeśli do kogoś to nie trafi, może się wtedy zawieść zarówno na treści jak i na rysunku. :)
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 21 Grudnia 2006, 00:33   

Przyzwyczaiłem się do innego stylu rysowania i malowania Thorgala. Ten mi nie leży. Nawet Thorgal do siebie niepodobny.
Coś się kończy, coś się zaczyna. Teraz będzie komiks o cudownym dziecku, Jolanie. Nie wiem czy chcę to czytać. Wiem tylko, że ostatnie tomy Thorgala były takie sobie. Dobrze że się skończyło. Każda dobra opowieść musi mieć swoje zakończenie.
Ofiara mnie osobiście nie zaskoczyła. Nie miała porywającej fabuły.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 21 Grudnia 2006, 23:28   

Zgadzam się z Tomcichem. Malowanie wreszcie porządne a la "Skarbek". Poprzedniej kreski po prostu nie trawiłem. W zasadzie miałem nie kupować tego komiksu, ale jak zobaczyłem, że jest wreszcie porządnie namalowany to kupiłem i... I tyle, że do kolekcji trafi. Wątpie bym miał do niego wracać, wiele nawiązań - fabuła cieniutka. Odgrzewanie tych samych kotletów po raz kolejny.

Za złotówkę mniej kupiłem w tym samym czasie "Ursynowską specgrupę od rozwałki" i porównując oba komiksy Thorgal wygląda strasznie słabo !! !! !!

krisu: nie nazywaj tego co było w poprzednich Thorgalach "malowaniem" to było kolorowanie co najwyżej :)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 22 Grudnia 2006, 06:58   

Moje zdanie nie wyłamie się z szeregu: graficznie - znakomity :bravo , fabularnie - nudnawy :cry:
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 22 Grudnia 2006, 09:38   

A ja, podobnie jak krisu, wolałam grafikę tuszem (pal licho kolory i malowanki). Okładki były zawsze malowane -- i tyle mi wystarczyło, ale cały album zwyczajnie mnie zmęczył graficznie.

Wolę wyrazistą kreskę i czerń, nie 'ciapki' :mrgreen:

Fabuła...? Ech, szkoda, szkoda -- ale nikt nie jest wieczny, a teraz jak i Kriss już nie ma, to co ten biedny Thorgal mógłby robić :wink: ? Zresztą ostatnie fabuły z rodzaju: Thorgal ranny - Thorgal umierjący - Thoragl jednak żyw, to blada powtórka z rozrywki, jaka zapewniała trylogia o Krainie Qua (nomen-omen, moja ulubiona).

Jesli autorzy oszczędzą nam historii o tym, jak młody Jolanek dojrzewa i staje się mężczyzną (ciekawe, czy podobnym do tego zarośniętego Jolana przyszłości, raz ogladanego?) a bez ociągania wskoczą w nowy nurt z już dorosłym Jolanem -- poczytam, może z przyjemnością.

Historyjek o dzieciach odkrywających swoje zdolności (Harry P.) w formie komiksu na osiem tomów rozpisanych chyba nie dotknę. Jak jeszcze będą naciapkane farbami, to już wogóle...

No to wracam przypomnieć sobie Krainę Qua... :mrgreen:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 22 Grudnia 2006, 23:02   

"Kraina Qua" - skąd to u :D
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Grudnia 2006, 00:25   

To bardzo ciekawe,że nagle Thorgal okazał się kiepskim komiksem. :shock: Hmmm...
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 23 Grudnia 2006, 11:55   

Cytat
Kraina Qua - skąd to u :D


Qua-Qua chyba tak mi się upolityczniło :?
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 9 Października 2007, 17:55   

Nadchodzi nowy tom, a tutaj cisza. :shock:

Tytuł "Ja, Jolan"

Cytat
Opis:

Kolejny i – jak twierdzą sami autorzy – ostatni tom legendarnej serii fantasy-science fiction o przygodach Thorgala!

W poprzednim albumie syn Thorgala, Jolan, obiecał, że zostanie uczniem, a może nawet niewolnikiem istoty z międzyświata, Manthora. Choć ten nie jest ani bogiem, ani człowiekiem, jego potęga dorównuje mocy mieszkańców niebios. Jolan żegna się z Thorgalem i rusza na służbę do półboga. Jednak rzecz się komplikuje. Aby zasłużyć na przebywanie w pałacu Manthora, Jolan musi przejść szereg prób, a po drodze zmierzyć się również z innymi kandydatami, którzy z własnej woli postanowili zostać sługami Manthora...

Album kończący cykl poświęcony Thorgalowi, jest jednocześnie pierwszym z nowej serii – z Jolanem w roli głównej. Przygody młodego bohatera zapowiadają się interesująco – autorzy wyznaczyli Jolanowi cel, ukazali jego wrogów i przyjaciół, a nawet poszerzyli mityczno-religijny świat Thorgala, by przygody Jolana nabrały nowego wymiaru. W tomie 30. wyjaśniona zostaje też jedna z największych tajemnic serii!


TUTAJ kilka przykładowych plansz.
BTW. Polecam z boku stronki fotorelację z Polconu, niektórzy może rozpoznają siebie. :wink:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 9 Października 2007, 19:42   

Bo dopiero 20.X. Co do samego tomu jedyne co ciekawi mnie to zapowiadane wyjaśnienie "największej tajemnicy serii". O dziwo, nie wiedziałem, że jest jeszcze coś do wyjaśnienia :) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 19 Października 2007, 10:59   

Czytałem wczoraj, na miejscu, w Empiku ( Boże błogosław Empiki! :D ) - na początku średnio mi się podobała taka forma opowiadania, gdzie praktycznie nie ma dialogów. Ogólnie jednak nie było złe. Przeciętnie, tak można powiedzieć, choć rozwikłanie tajemnicy ( a jednak jest! :) ) całkiem intrygujące. Ciekawie się kończy to wszystko i tylko czekać na kolejny tom.
Może odejście Van Hamme'a nie było takie złe?
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 25 Października 2007, 07:45   

Thorgal rządzi!!! czytam to od dzieciństwa i mam wszystkie numery, te stare z niezapomnianego wydawnictwa Orbita. już są pogięte, niektóre nieco zniszczone, ale ta wartość emocjonalna jest nie do przecenienia. zdarzały się i lepsze i gorsze numery (generalnie wolę te wcześniejsze), ale mimo upływu lat seria cały czas trzyma bardzo wysoki poziom.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 25 Października 2007, 16:48   

No i teraz musze maszerowac do EMPIKu... A miałam już się tam nie pojawiać, ze względów oszczędnościowych...

Ale ta "największa tajemnica serii" (jakoś nie mogę sobie nic przypomnieć, co podchodziłoby pod tą definicję...) mnie intryguje...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 25 Października 2007, 18:47   

A ja nie mam Empika pod bokiem. :| Mam nadzieję, że w sobotę będzie już w księgarni, choć pewnie to nadzieja złudna. :roll:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 26 Października 2007, 07:32   

Ha! To ja będę świnia i powiem wam o czym jest tajemnica!
eee... zartowałem :)

W kazdym razie splata losy wszystkich bohaterów.. a hasło przewodnie : Kriss...
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Października 2007, 08:22   

Tequilla napisał/a
hasło przewodnie : Kriss...

no to bardzo dobrze! jedna z moich ulubionych postaci. syto, że będzie odgrywała jeszcza jakląś dużą rolę.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 26 Października 2007, 08:56   

tzn. Kriss we wspomnieniach. Szczerze powiem, że mam nadzieję, iż nie przywrócą jej znów do zycia. Wówczas to by się zrobiło, jak "Dynastia". Fallon zaginęła, ale ją odnaleźli ( ewentualnie "Moda na sukces", czy prawie każdy inny tego typu serial, gdzie takie pomysły na prawie umieranie są na porządku dziennym).

tu chodzi raczej o jej pochodzenie.

Nic więcej nie wygadam. :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Października 2007, 09:51   

Tequilla napisał/a
Wówczas to by się zrobiło, jak Dynastia

dokładnie.
nie, przypuszczam, że faktycznie nie zostanie wskrzeszona. dobrze po prostu, że cały czas dużo kręci się wokół jej osoby. mi to osobiście odpowiada, bo postać Kriss jest naprawdę znakomita.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Listopada 2007, 23:29   

Chal-Chenet napisał/a
jedna z moich ulubionych postaci.

Moich też, pierwszorzędny czarny charakter!
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 10 Listopada 2007, 16:42   

Przeczytałem i powiem, że nie żałuję wydanych pieniędzy. Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach - opowieść Jolana i wydarzenia w wiosce - obie równie ważne. (Ciekawe nawet, która okaże się ważniejsza w przyszłości). Właściwie to wstęp do dalszej opowieści - Jolan dopiero przekroczył jej próg. :wink:
Widać też, że Thorgal się zestarzał - tak dać się załatwić żonie. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Grudnia 2007, 11:00   

nowy album już jest w domu (Mikołaj :D )
dzisiaj się zabieram. jestem baaardzo ciekawy jak to się wszystko dalej potoczy.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Grudnia 2007, 17:15   

przeczytany.
poziom trzyma, choć ewidentnie wolałem starsze numery. nowy styl rysowania Rosińskiego jest bardzo ładny, ale jednak byłem przyzwyczajony do starego, mniej malarskiego. historia jest ciekawa, dobrze, że Thorgal usuwa się w cień. to może tchnąć wiele świeżości do serii. btw, jak będzie się nazywała ta nowa: 'Jolan'?
ciekawy jest wątek z wymienioną wcześniej 'tajemnicą', chociaż wcześniej nie było o tym mowy, to sprawa jest ciekawa. czekam na dalsze rozwijanie tego tematu w kolejnych albumach.
'Ja, Jolan' jest albumem dobrym, trzyma poziom mojej ukochanej serii i jest dobrym wprowadzeniem do nowej.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 18 Stycznia 2010, 20:27   

Król Belgii nagrodził Grzegorza Rosińskiego :D :bravo :bravo
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Stycznia 2010, 21:57   

:bravo :bravo :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Stycznia 2010, 22:30   

:bravo :bravo :bravo Rosinski wielkim artystą jest i basta :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group