Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rafał W. Orkan
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 21:06   

Cytat
Ok, ja to w pełni rozumiem
Mi z kolei chodziło o to, że w dalszej części Zemsty... (językowo i w stylu właśnie) jest być może mniej tego, co Cię najbardziej raziło. Tak mi się przynajmniej wydaje...
_________________
ok, może siądę jeszcze raz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Października 2007, 14:12   

Kupiłem i nawet przeczytałem - Odwaliłeś dobra robotę z korektorkami - nie mam się czego przyczepić i nawet podobało mi się... :bravo :mrgreen: Teraz wiem, że jak zobaczę Twoje nazwisko to mogę kupić nie bojąc się, że niepotrzebnie kasę wydam :D Może tylko trochę za łzawe na końcu było... ale rozumiem dlaczego.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Października 2007, 18:53   

Dzięki, mawete :mrgreen: niezmiernie mi miło.
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Października 2007, 10:13   

Dabliu wymiótł w kolejnej edycji konkursu Fahrenheita Czyli, jak na razie, we wszystkich trzech :-)

Gratulacjon
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 8 Października 2007, 11:50   

Za 5 lat Dabliu będzie wymiatał Zajadle i Nautilusy. Drugi Grzędowicz rośnie. Prorokuje mu świetlaną karierę.
Zacytuję ten post za kilka lat. I dodam: a nie mówiłem?
Mam nosa, zobaczycie.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 8 Października 2007, 11:52   

To może zamiast wymiatać na FF wysłałby coś do SFFiH albo NF :|
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 8 Października 2007, 11:53   

Przecież NURS zapowiedział jakiś jego tekst w najnowszym (24) SFFH...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 8 Października 2007, 11:55   

I prawidłowo (zapewne inny niż na FF :wink: ) Jak chce Zajdle w kieszeń brać, to jednak trza się drukować.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Października 2007, 12:02   

Dzięki chłopaki :D
W 24 SFFiH będzie tylko szorcik, ale może kiedyś uda się coś dłuższego przepchnąć :)

Kuba@ W czwartej edycji na pewno nie wymiotę, bo niczego nie napisałem. Ale mam już pomysł na piątą...
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Października 2007, 17:48   

Strasznie Ci gratuluję kolejnej publikacji w antologii, tym razem o mrocznych żniwiarzach. :) Moje skromne opowiadanie, niestety odpadło, więc jestem zazdrosna. Na szczęście, dla mnie :mrgreen: , to zazdrość twórcza. Zmobilizowałam się do jecze bardziej wytężonej pracy.

Dlatego mam nadzieję, że nie raz staniemy razem w konkursowe szranki. :D
_________________
Felicytka
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Października 2007, 16:38   

Dzięki, felicytko, za gratulacje :D Przykro mi, że Ci się nie udało, ale jak nie tym razem, to następnym :) Trzymam kciuki.
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 15 Października 2007, 17:25   

Dabliu, wielkie gratki ode mnie.

Silę się silę, żeby w końcu nabyć, ale bywa rożnie :D
Świetna okładka :)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Października 2007, 22:26   

Dzięki, Gwyn :D A Ty się nie wstydaj, tylko nabywaj ;P:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Października 2007, 19:26   

Pierwsza recka antologii "Kochali się...". Aż zaskakująco pozytywna. Cieszę się tym bardziej, że wyróżniono w niej moje opko. Musicie mi wybaczyć, ale jako raczkujący, nieopierzony autor mam nieopisaną radochę z tego powodu... :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Października 2007, 19:41   

No, mówiłem Ci, ze nieźle napisałeś :D
"I c**j."

mawete nie rób tego więcej :evil:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Października 2007, 16:12   

Do Moda: Przecież to cytat z książki... Autora sie czep. Nie zauważyłeś(aś) cudzysłowu? :shock: :mrgreen: Ciekawe kiedy bedą ostrzeżenia za cytowanie... :twisted:

Wracając do tematu. Przeczytałem shorta w SFFiH. Zaczyna sie ciekawie, ale zakończenie mnie troszke rozczarowało (delikatnie mówiąć...)
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 21 Października 2007, 16:16   

Dabliu, czy to będzie bardzo złe, jeśli przeczytam Cię w Empiku o.o
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Października 2007, 19:32   

mawete napisał/a
Przeczytałem shorta w SFFiH. Zaczyna sie ciekawie, ale zakończenie mnie troszke rozczarowało (delikatnie mówiąć...)


Ja nawet nie pamiętałem, że wysyłałem takie opko (przeleżało ponad 8 miechów w redakcji). Powiedzmy, że nie jestem nim przesadnie zachwycony, tak z perspektywy czasu. Ale w przyszłości będzie lepiej :D

Gwynhwar napisał/a
Dabliu, czy to będzie bardzo złe, jeśli przeczytam Cię w Empiku o.o


Ależ czytaj to jak i gdzie chcesz :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Października 2007, 19:47   

Dabliu: IMO pomyśl jak to przerobić troszkę... poczatek jest matriałem do opowiadania moim zdaniem.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Października 2007, 20:30   

Pomyślimy...

...i kolejna recenzja antologii. Tym razem na Paradoksie :D
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 25 Października 2007, 20:52   

Dabliu napisał/a
Pierwsza recka antologii Kochali się....

link nie działa :(
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 25 Października 2007, 20:55   

Cytat
Prócz Miodu... i Wielbłądów... najciekawszymi utworami zbioru są A imię jej Grace... Aleksandry Zielińskiej i Tylko mnie kochaj Wiktorii Semrau, oparte zresztą na bardzo podobnym pomyśle świata przypominającego rzeczywistość, ale rządzonego przez coś zupełnie innego niż przypadek czy siły nadprzyrodzone.


Działa, gratuluję Dabliu, :bravo
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Października 2007, 21:06   

joe_cool napisał/a
Dabliu napisał/a
Pierwsza recka antologii Kochali się....

link nie działa :(


Hmmm... dziwne. Mi się otwiera. Może jakiś chwilowy problem? Jakby co, to masz tu fragmencik tejże, pierwszej recenzji:
Cytat
Dobór tekstów, jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę – tutaj ukłony w stronę ekipy Fahrenheita. Jakość i poziom to bardzo wysoka półka. Czytając tą antologię miałem wrażenie, że debiutanci niejednokrotnie „biją na łeb, na szyję” twórczość autorów znanych i lubianych. Że wsadzili w swoje prace tyle serca i zapału, iż zostawiają daleko z tyłu niektórych uznanych pisarzy. Z kartek aż promieniuje dopracowanie i perfekcjonizm. Nie ma tu żadnego kiepskiego opowiadania. Co prawda tematyka nie zawsze mi odpowiada, ale za to wykonanie jak najbardziej (zresztą to zaleta, jak i wada antologii, że nie wszystko przypada do gustu). Większość prac utrzymuje się na poziomie 80%, kilka nieco wyżej. Ale szczególne wrażenie zrobił na mnie Miód z moich żył, który niby jest banalną historią o nieszczęśliwej miłości, ale rozsypał mi duszę na tysiące drobnych kawałków. Długo musiałem sklejać. Podobał mi się też zabieg z opowiadaniami Dożowocie i Wielkie, magiczne…hm…, gdzie autor drugiej opowieści jest jednocześnie bohaterem pierwszej.


:mrgreen:

Edit: Dzięki, Agi :D
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 25 Października 2007, 21:22   

mi dalej nie działa (mam error 404 not found), więc dzięki za cytat :mrgreen:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Listopada 2007, 21:59   

Na serwisie POLTERGEIST ukazała się, najobszerniejsza jak dotąd, recenzja antologii. Przyznam, że czytając ją zadrżały mi kolana :wink:
Miło się robi autorowi, jak go chwalą. Zwłaszcza takiemu początkującemu, jak ja :mrgreen:

Edit: I jeszcze druga recenzja na polterze :D
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopada 2007, 20:53   

Skumajcie bazę, jaki przed momentem szok zaliczyłem!
Ale najpierw słowo wstępu:
Kiedyś-kiedyś, w połowie lat '90, kiedy Dabliu jeszcze pisywał sobie do szufladki (dosłownie, bo pisywał długopisem w zeszytach), zapisując kolejne szkolne skoroszyty kolejnymi historyjkami z gatunku Historical Fantasy, doszedł wreszcie do wniosku, że niedobrze mu się już robi od tych wikingów, trolli i inszych rusałek. I postanowił Dabliu wymyślić sobie jakiś inny "setting", by móc płodzić to samo barachło w jakimś świeższym otoczeniu świata przedstawionego. Myślał więc Dabliu i myślał... aż wymyślił sobie (pod wpływem wielu książek, filmów i gier) takie coś - duże miasto, wszędobylska technomagia, zakony, gildie, społeczny ucisk, system kastowy, przemyt, magiczne skażenie, mordobicie za marny grosz, uliczne życie, bieda, walki gangów, i ogólnie antyutopia, wódka, konserwy i dziwki bez przerwy... czyli takie MMM (Moloch, Magia, Mega-gildie) - kto czytał moje dwa opka o Vakkerby, ten kuma bazę.
Żeby było śmieszniej, jako napalony na szufladkowanie gołowąs, Dabliu wziął był i ukuł sobie termin na określenie tego nowego (dla Dabliu) settingu. Termin ten brzmiał "Fantasypunk" (cholernie oryginalnie, nieprawdaż?) i po paru latach, gdy Dabliu dorobił się komputera i zajął się wymyślaniem Vakkerby - czyli jakieś 6-7 lat temu - użył nawet owego terminu jako nazwy dla folderu, w którym zapisywał swoje pliki z tekstami.
No to skumajcie moje zdziwko, gdy buszując sobie dzisiaj na Wikipedii w poszukiwaniu różnych różności, natrafiam na takie oto hasło.
No w szoku jestem do tej pory, nie tylko ze względu na samą nazwę, ale i na założenia. Chyba rzeczywiście wszystko już wymyślono i nie ma co się silić na oryginalność... Normalnie, ręce opadają.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 30 Listopada 2007, 21:21   

Nie przejmuj się, po prostu CIA ten folder wyczaiła i takie są skutki :D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Listopada 2007, 21:52   

Dabliu, kupiłam "Kochali się, aż strach".

A'propos Fantasypunku, nieważne, że wszystko już było, ważne żeby kolejna wersja była lepsza od poprzedniej.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopada 2007, 23:36   

Agi55 napisał/a
Dabliu, kupiłam Kochali się, aż strach.


Fajnie :) Czekam na opnię.

Agi55 napisał/a
A'propos Fantasypunku, nieważne, że wszystko już było, ważne żeby kolejna wersja była lepsza od poprzedniej.


Racja.

Edit: Kolejna recenzja antologii "Kochali się, że strach". Tym razem na WP.
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Grudnia 2007, 11:20   

Dabliu, nie wiem, czy widziałeś, ale w recenzji w NF bardzo ładnie o Twoim tekście napisali. Gratuluję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group