Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
The Prestige
Autor Wiadomość
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 16:28   The Prestige

Zapodział mi się gdzieś wątek o nadchodzących premierach kinowych, więc postanowiłam otworzyć jeden, malutki, w związku z nowym filmem Christophera Nolana - The Prestige.

Na podstawie powieści Christophera Priesta, wydanej i u nas - Prestiż, Salamandra, Rebis, Poznań 1998.

Kto czytał, wie czego sie spodziewać, kto nie czytał - polecam. Niby nie jest to fantastyka, ale jednak...

Sądząc po trailerze filmu - link, na apple.com - fabuła książki będzie jedynie pretekstem, bo nieścisłości aż kłują w oczy. Ale wygląda toto przyzwoicie... No, i David Bowie sie pojawia.

Obsada też zapowiada się nader ciekawie: Michael Caine, Christian Bale, Hugh Jackman... Z pań zaś - Scarlett Johansson.

Powieść traktowała o magii i iluzji, o prawdzie, nienawiści i rywalizacji. O głupim błędzie i niedopowiedzeniach, które zapoczątkowały tragedię dwóch rodzin. Mniej szło o magię, bardziej o iluzję. W trailarze do filmu wyczuwam więcej magii, niż mogło to być zamierzone w książce, ale...

Według mnie pozycja zapowiada się ciekawie.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Artemis 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Miasto Warszawa
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2006, 18:26   

Ja książki nie czytałam, ale magii w trailerze nie dostrzegam... ale widziałam go już jakieś kilka tygodni temu. Nie chcę sobie robić specjalnych nadziei, rozczarował, rozczarował mnie Nolan "Bezsennością", a potem "Batmanem" (i to bynajmniej nie z tego powodu, że jestem zakochana w wizjii Burtona), ale gdyby "Prestige" dostarczał chociażby 1/4 emocji towarzyszących "Memento" i "Following" - mogłoby być ciekawie. Obsada - :bravo , praktycznie same nazwiska lubiane, jeżeli nie lubiane bardzo (btw, zarówno Bale jak i Johansson należeli niegdyś do czołówki moich ulubionych dziecięcych aktorów).
_________________
logical, responsible, practical
clinical, intellectual, cynical
radical, liberal, fanatical, criminal
acceptable, respectable, presentable
a vegetable
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 16:17   "Prestiż"

Cichutko na ekrany zmierza film opowiadający o pojedynku dwóch iluzjonistów pt. "Prestiż". Miałem przyjemność już go obejrzeć. Z wyraźnym naciskiem na słowo przyjemność! Christian Bale, Hugh Jackman w roli tytułowych przeciwników. Tyle o fabule by nie psuć. Bardzo dobre aktorstwo zarówno główne jak i drugoplanowe, wyraziści bohaterowie. Nie ma się kiedy nudzić. Muzyka również dobra. Narracja nieliniowa. Twórcą jest pan Nolan (temu filmowi zdecydowanie bliżej do Memento niż Batmana ;) ).

Dawno film w kinie tak mnie nie wciągnął! Bardzo dobra fabuła, bardzo dobry klimat. Na początku filmu wydaje się widzowi, że wie o czym będzie cały film. Nic bardziej mylnego :) . Film ma kilka płaszczyzn: sztuczek iluzjonistów - ich warsztat, pojedynku dwóch bohaterów, emocjonalna i... tajemnica.

Nie oglądajcie zwiastuna, idźcie do kina.

PS- Do mojej notki zakradło się kilka minek-uśmieszków - zdecydowanie nie pasują do dramatu jakim jest ten film.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 20:55   

Układy już scalone. Instrukcja zaraz pójdzie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 23:44   

I jak w filmie! Hokus pokus temat znika - Abrakadabra się pojawia...
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 6 Stycznia 2007, 21:25   

Pierwszy weekend mija, a tu cisza! Nikt się jeszcze nie skusił :) ?
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 12:43   

Skusiłam się;)

Czytałam książkę, więc nie byłam zaskoczona -- ale drastycznie zmieniono kluczowe wątki, więc i tak miałam zabawę.

Dobry film. I nie uważam, że przekombinowany, jak twierdzi gro leniwych krytyków gazeciarskich. Dla nich to film albo zbyt prosty, albo zbyt skomplikowany, a wogóle to biedni oni, bo ktoś im płaci za ogladanie i jeszcze muszą napisać co widzieli, więc przysypiac niesposób. Ech.

Odbiór zepsuła mi troszkę parka siedząca tuż obok -- niedość, że zostawili po sobie chlew, to chyba jeszcze pomylili filmy. Panienka co chwilę wzdychała cierpiętniczo, kręciła się na fotelu i marudziła "Beznadzieja" a facet gadał przez komórkę.
Chciałam móc ich zniknąć;)

Jackman i Bale cudowni w poczwórnych rolach :mrgreen:

Scarlett -- jestem dziewczyną i nadal miło jest mi na nią popatrzeć.

Efekty? Oszczędne. Jak trzeba.

Kilka analogii i paraleli w konstrukcji, naturalnie -- ostatnio trzeba rzucac flashbacki, żeby widz zajarzył co i jak (a mnie to denerwuje, bo inteligencji ponadprzeciętnej nie potrzeba do skojarzenia faktów i pozbierania informacji, szczególnie gdy pierwsze zdanie filmu brzmi: Are you watching closely?)

Wyszłam z kina pod wrażeniem... jak tylko opanowałam chęć zaduszenia parki z prawej. :twisted:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 18 Stycznia 2007, 15:33   

Kawal calkiem dobrego kina. :bravo
Swietne zdjecia, dobra obsada, dobre aktorstwo(poza Jackmanem i Bale podobal mi sie Cane i Bowie :mrgreen: ), ciekawa historia, wspanialy klimat XIX - wiecznej Anglii( ech...jak ja lubie tamten czas, swiat pelen mozliwosci, rozwoj techniki i nauki i wiara w ich potege, elegancka moda itd...), no i nade wszystko iluzja, sztuczki, magia i odwieczna rywalizacja - oto tematy fascynujace Angelusa nie od dzis. :twisted:
Podobal mi sie sposob prowadzenia fabuly, od konca, z retrospekcjami, zmiana planow i czasow. :bravo Lubie odkrywac tajemnice, zagadke podczas seansu i ten film stworzyl mi taka mozliwosc. :wink: Final mnie wprawdzie nie zaskoczyl ale przerazil gdy uswiadomilam sobie prawde o tym, jak daleko obaj magicy posuneli sie w swej oblednej rywalizacji. :shock: Obsesja nigdy nie prowadzi do niczego dobrego a juz napewno wymaga ofiar.
Dobre kino.
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 5 Marca 2007, 20:36   

Na początek anegdotka. Jestem w jednym z największych polskich miast (w pierwszej piątce), jest piatek 05.01.07 - dzień kinowej premiery (przynajmniej tak mi się wydaje). Zjadam obiad i jadę do Cinema City przy jednym z najpopularniejszych centrów handlowych w tym niemałym mieście. Do Cinema docieram o 14.50, na tablicy stoi, że The Prestige grają o 15.00. Pytam w kasie czy aby napewno graja, tak dla pewności. Pani (urocza dziewczyna, z resztą; gdybym był parę lat młodszy...) mówi że owszem grają. Pytam jeszcze czy są jakieś przyzwoite miejsca, a pani na to, ze sobie usiąde gdzie mi się podoba. Tutaj troszkę się zdziwiłem, ale nic bilet w garść i do sali nr 5 pierwsze drzwi na prawo, parter. Wchodzę tak za pięć trzecia i rzeczywiście mogę sobie siedzieć gdzie mi się podoba, sala jest pusta. Przed samym seansem do sali zagląda ktoś obsługi, a potem reklamy i seans na którm jestem sam jeden na sali. Uwierzycie? W pątkowe popołudnie w ponad półmilionowym mieście, w Cinema przy centrum handlowym w dniu premiery? Czułem się jak na prywatnym seansie, nikt nie gadł i nie szeleścił, rewelacja. W sumie to było bradzo sympatyczne.

A teraz wrażenia z filmu.
Bawiłem się znakomicie i to nietylko zasługa świetnej atmosfery na sali :wink: , to znakomity film, jeden z najlepszych jakie widziałem. Świetnie zagrany, ze zankomicie zakreślonymi pełnokrwistmi i wiarygodnymi postaciami. Lecz przedewszystkim znakomicie wyreżyserowany. Historia jest świetnie opowiedziana, z dobrze rozłożonymi akcentami i stopniowo narastającym napięciem, a zakończenie zaskakuje jak rzadko kiedy. Możnaby sobie co najwyżej darować "wyjaśnienia dla tych co nie uważli", które widzimy pod koniec filmu. Najlepsze jednak nastąpiło dopiero po seansie, kedy zacząłem analizować film na chłodno i układać fragmenty opowieści w całość. Dwno już nie widziałem filmu, który by mnie tak poruszył, przez cały wieczór miałem o czym myśleć. Na osobną pochwałę zasługuje wątek pana Tesli czy może raczej Tesli/Edisona, którzy choć tego nie widać toczą walkę analogiczną do Agire'a i Bourdan'a, tyle że na nieco innej płaszczyźnie, a skutki ich obsesji są równie ponure. Jednym słowem kawał (wielki) dobrego kina, kto nie widział niech żałuje.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Marca 2007, 23:48   

14 maja wychodzi DVD. Pewnikiem się "szarpnę" bo w kinie tylko raz widziałem :wink:
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 20 Maj 2007, 01:54   

ja też raz. i to jakiegoś malo nastrojowego dnia, że przysypiałam :( dlatego muszę raz jeszcze koniecznie koniecznie.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Woody 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: ze Szczeciny
Wysłany: 28 Maj 2007, 12:26   

Czekam na ten film na DVD. >Homer, skąd wiesz że 14 V? Nie ma go w zapowiedziach na stopklatce.
_________________
Śruba wbita trzyma lepiej niż gwóźdź wkręcony.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 29 Maj 2007, 19:06   

Wtedy kiedy to pisałem był w zapowiedziach Warner Brosu. Teraz niestety nie potrafię znaleźć tam żadnej daty. TRzeba będzie do nich zamilować. http://www.whv.pl/filmyAZ-p.html
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Woody 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: ze Szczeciny
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 13:32   

Qmbba. Nawet w Merlinie i MM nie ma. Co się dzieje? Coś jak z Król Tańczy. Zrobili 3 kopie na całą Polskę i nie wyszedł na DVD! Dzięki Ale Kino w końcu go obejrzałem i warto było czekać. Teraz też czekam na ten film. :bravo
_________________
Śruba wbita trzyma lepiej niż gwóźdź wkręcony.
 
 
Woody 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: ze Szczeciny
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 13:34   

Mam zaufanie do Bale'a. Nie pamiętam złego filmu z jego udziałem. Ma chłop w sobie coś.
_________________
Śruba wbita trzyma lepiej niż gwóźdź wkręcony.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 19:34   

Wreszcie jest i można zakupić to cudo za niecałe 60 zł !

http://www.merlin.com.pl/...7.html#fullinfo
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group