Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rafał W. Orkan
Autor Wiadomość
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Lipca 2007, 10:43   

Gratuluje tekstu numeru w ostatnim Fahrenheicie!
Niezłe, niezłe. Bohater bardzo mi przypomina Marva z Sin City, tudzież najemnika z „Bez litości” Żambocha. Identyczne metody działania. Lubię takie sympatyczne postaci. Świat też niczego sobie, szkoda, że forma opowiadania nie pozwala pokazać go nieco więcej.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Lipca 2007, 11:16   

Dzięki, savikolu :D Powiedzmy, że to taka moja odpowiedź na Conana 8)
A jak dobrze pójdzie, to będzie więcej tego świata...

(niedługo zabiorę się za Twoje opko z tegoż samego numeru F :) )
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Sierpnia 2007, 12:41   

Nie specjalnie lubię takie historyjki. A już bardzo niespecjalnie lubię czytać z zadrukowanych na komputerze luźnych kartek.

Ale niech mnie utopią w Mrocznicy!
„Zemsta jednorożca” jest lepsza niż większość opowiadań, które czytałem ostatnio w papierowych czasopismach.
Po pierwsze, język jest tak uroczy, że nic tylko wziąć cię, Dabliu, na grilla i kazać bajać. Po drugie, albo masz takie wrodzone poczucie humoru, albo żresz/wąchasz/wstrzykujesz coś, do czego inni piszący nie mają dostępu :)

Mimo permanentnego braku czasu wolnego i mimo, że jakoś specjalnie w tego typu opowieściach nie gustuję, niech mnie utopią w Mrocznicy, Dabliu, chcę więcej!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Sierpnia 2007, 14:36   

Dziękuję, Kuba, i cieszę się, że Ci się podobało :D

Kuba napisał/a
żresz/wąchasz/wstrzykujesz coś, do czego inni piszący nie mają dostępu


To chyba kwestia tego, czym karmi mnie moja małżonka :wink:

Kuba napisał/a
niech mnie utopią w Mrocznicy, Dabliu, chcę więcej!


Właśnie nad tym pracuję :mrgreen:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Sierpnia 2007, 17:33   

Spieszę donieść ewentualnym zainteresowanym, że na stronie Fabryki pojawiła się już okładka do antologii, w której znajdzie się moje opowiadanie :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Sierpnia 2007, 21:31   

Dabliu, okładkę widziałam, właśnie chciałam Cię zapytać kiedy ukaże się ta antologia?
Opowiadanie z Fahrenheita wydrukowałam sobie (23 str.) i zabieram się do lektury.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Sierpnia 2007, 21:37   

Wszelkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że antologia ukaże się we wrześniu. Moje opowiadanie tam zawarte uderza w o wiele bardziej ponurackie tony, niż "Zemsta..." Brak też tam bohaterów a'la Conan, jatek i w ogóle fajerwerkowej akcji. Ale świat przedstawiony ten sam.

A do lektury "Zemsty..." serdecznie zapraszam :mrgreen:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Sierpnia 2007, 15:37   

Dziś się dowiedziałem, że w poniedziałek rusza druk antologii :D

A tak BTW, skumajcie to - redaktor zapomniał o mojej umowie i dopiero jakieś dwa dni temu dostałem maila z umową do podpisania. Jako że moja drukarka służy od jakiegoś czasu jedynie jako rekwizyt wystroju pomieszczenia, pomyślałem sobie, że odczekam parę dni i dopiero przejdę się do jakiegoś punktu ksero (no co? Ja czekałem chyba z miesiąc, to wydawcy te kilka dni różnicy chyba nie zrobi?). Aż tu dzisiaj dostaję telefon od redaktora, że wydawca chce puścić druk w poniedziałek, a jako że debiutantom z założenia się nie ufa, podpisana umowa musi być wysłana natychmiast; priorytetem. Bo inaczej... przysłowiowa kupa.
No więc musiałem ubrać dziecko w płaszczyk przeciwdeszczowy, wyjść na burzę z piorunami, w ulewę, pojechać najpierw do bankomatu, następnie do punktu ksero, zrobić wydruk, podpisać, później na pocztę i priorytetem...
Człowiek w stresie, w pośpiechu, na deszczu... wiiilki jakieś! Znaczy... dziecko przemoczone...
Uch. Ciężki jest żywot debiutanta.

Tak się chciałem wrażeniami podzielić...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Sierpnia 2007, 16:08   

Dabliu, co i gdzie będziesz publikował? No pochwal się troszkę :D
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Sierpnia 2007, 16:18   

Na razie ta antologia we wrześniu i póki co, to tyle z rzeczy pewnych.
Ale jestem w trakcie pisania zamówionego zbioru opowiadań dla Fabryki :D A później powieść, już nieco mniej rozrywkowa, ale do niej mam jak na razie dopiero luźno zakreślony konspekt, jeszcze w bardzo niemowlęcej fazie.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2007, 11:36   

Antologia z moim opkiem powinna już być w sprzedaży. Znaczy... dziś miała premierę :D
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2007, 11:38   

No własnie gratulacje :bravo

będę miał chwile to przeczytam jednorożca. I sie wypowiem, jak nic :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2007, 21:18   

Tequilla napisał/a
No własnie gratulacje :bravo


Dzięki :D Oczywiście, zapraszam do nabywania i czytania :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 14:01   

Mam pytanie.
Miałem dzisiaj w ręku zbiór opowiadań z Twoim opowiadaniem. Zapytam tak serio. Warto kupić? Ostatnio nie grzeszę nadmiarem kasy i dzisiaj jednak Piekarę wybrałem.
Tylko szczerze proszę :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 14:09   

wziąłem sie za Zemstę mjednorożca w Fahrenheicie dzisiaj

przeczytałem 1/3 i dałem spokój, niestety IMHO masz strasznie sztuczny język, próby stosowania humoru wypadaja drętwo, wydaje mi się,że wciąż masa pracy nad warsztatem przed Tobą

mawete, ja osobiscie bym odradzał
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 14:25   

Mnie się podobało. Fabuła oparta na utartym schemacie nie powala świeżością, ale właśnie oryginalny język sprawił, że czytało mi się naprawdę przyjemnie.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 14:32   

mnie ten język bolał, oryginalność trochę inaczej sobie wyobrażam
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:18   

mawete, jak się zapewne domyślasz, nie potrafię udzielić Ci szczerej odpowiedzi. Szczerej w tym sensie, że nie znam Twoich upodobań literackich na tyle, by móc z czystym sumieniem powiedzieć - "kupuj!" :D
Zauważ, że Fidel odradza Ci zakup tej antologii, choć nie przeczytał ani jednego opowiadania w niej zawartego :P Ja natomiast przeczytałem wszystkie i z chęcią namówiłbym Cię do nabycia książki, ale mogłoby to być podyktowane wiadomo-czym (nie, nie kasą, bo stawkę mam stałą i niezależną od sprzedaży). Jasne, że chciałbym, abyś zapoznał się z moim tekstem oraz z tekstami koleżanek i kolegów po piórze. Ale skąd mam wiedzieć, czy akurat Tobie te opowiadania podejdą? Mi się podobały, zwłaszcza "Wielbłądy za Annę" Skolima (czyli forumowego flamenco108), "Na końcu świata" Savikola oraz "Cała prawda o PPM" Raduchowskiej. I o żadnym tekście nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobał, zmęczył itd. Ale, po pierwsze, to moje prywatne odczucia, po drugie zaś, chyba nieco straciłem dystans do tej antologii, więc naprawdę boje się namawiać kogokolwiek do zakupu. Mogę co najwyżej proponować :)
Pamiętaj, że masz tam 13 opowiadań, a każde inne. I tutaj kwestia podobania rozbija się już o prywatny gust. Mogę powiedzieć tyle, że momentami uśmiałem się do łez, choć w humorystycznej fantastyce raczej nie gustuję. Kilka tekstów z kolei skłoniło mnie do refleksji. Jeśli chodzi o konwencję, to jest wszystkiego po trochu. Jest i s-f, i fantasy, a nawet odrobinka grozy.
Kurczę, nie wiem co jeszcze napisać. Niestety, decyzję musisz podjąć sam. A jako że dawno nie czytałem już innej antologii, to nawet ciężko mi tę moją jakoś porównać.

Fidel, "Miód z moich żył", czyli opowiadanie zawarte w antologii, jest tekstem zupełnie różnym od "Zemsty jednorożca". Zarówno jeśli chodzi o fabułę, nastrój, kompozycję oraz myśl przewodnią, jak i styl narracji. W tekście z antologii nie ma już tych prób humoru, który Ci się nie podobał (coś jest na rzeczy, bo jesteś już drugą osobą, której nie podeszły te humorystyczne wstawki, aczkolwiek kilku(nastu) osobom się one podobały, więc może jest dla nich jeszcze jakaś nadzieja :wink: ), nie ma też bohatera, którego zabili i który uciekł, a później rozkwasił kilka pysków. To zupełnie inny tekst, zupełnie "niefajerwerkowy" (choć oba opowiadania łączy świat przedstawiony, tyle że w innych nieco odcieniach).
Żałuję, że nie doczytałeś "Zemsty..." do końca, bo mniej więcej w połowie środek ciężkości przesuwa się w odrobinę inny klimat, ale daleki jestem od namawiania, tym bardziej, jeśli styl Ci zupełnie nie odpowiadał.

Haletha, cieszę się, że Tobie się podobało :mrgreen:
Co do fabuły "Zemsty...", to starałem się wykroić z większej całości coś, co będzie mogło uchodzić za samodzielne opowiadanie. A tak naprawdę, jest to coś w rodzaju prologu... w pewnym sensie. Stąd rzeczywiście fabuła tego opka nie powala świeżością :)

pozdrawiam
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:25   

Dabliu: kupię ale uprzedzam, z nazwisk znam tylko Twoje... :wink:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:28   

mawete napisał/a
Dabliu: kupię ale uprzedzam, z nazwisk znam tylko Twoje... :wink:


A nieprawda ;P: bo znasz jeszcze Andrzeja Sawickiego, czyli Savikola (a i Daniel Greps opublikował kiedyś w SFFiH jeden szorcik)... :D
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:29   

A to sorki... widocznie nie zapamiętałem....

//edit: widzę, ze nie skomentowałem Jego opowiadania.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:34   

mawete napisał/a
Moje głosy na:
1. Andrzej Sawicki : Czas końca
2.Lukasz Orbitowski : Zatoka tęczy


Tzn. Savikola chyba pamiętasz? :wink: ;P:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:36   

O! skomentowałem jednak :D Cholera... to kupię :D Już nawet przypominam sobie o co chodziło... :D
Dziekuje... :D
Ale i tak to Ciebie bedę meczył :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:37   

Dabliu, nie chodzi mi o to co piszesz ale jak. Nie spodobał mi sie styl Twojego pisania, fabuła być może była by ok. Wycofuję się z rady danej mawete, byłem przekonany, ze To Twój zbiór a skoro nie podoba mi się jak piszesz powiedziałem co myslę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:38   

mawete napisał/a
Ale i tak to Ciebie bedę meczył :D


Ok, czekam :)
(Na wszelki wypadek kupię sobie relanium :wink: )
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:39   

Dabliu: tramal kup :mrgreen:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:42   

Fidel-F2 napisał/a
Dabliu, nie chodzi mi o to co piszesz ale jak. Nie spodobał mi sie styl Twojego pisania, fabuła być może była by ok. Wycofuję się z rady danej mawete, byłem przekonany, ze To Twój zbiór a skoro nie podoba mi się jak piszesz powiedziałem co myslę.


Ok, ja to w pełni rozumiem :)
Mi z kolei chodziło o to, że w dalszej części "Zemsty..." (językowo i w stylu właśnie) jest być może mniej tego, co Cię najbardziej raziło. Tak mi się przynajmniej wydaje... :)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:46   

mawete napisał/a
Dabliu: tramal kup :mrgreen:


Do tego jakiś pancerz, bunkier i systemy wczesnego ostrzegania, i być może poczuję się bezpiecznie :wink:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:48   

Dabliu: i dobrą opelotke... bo jak u Piekary błedy znalazłem to... :wink: :mrgreen:

//edit: przejdziemy jak burza os Whiskey do Echo... :twisted:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2007, 16:59   

:mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group