Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zostaliście ostrzeżeni!
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 19:30   Zostaliście ostrzeżeni!

Jest takie cudo Descent sie nazywa. Generalnie popłuczyny po The Core i to dosłowne wręcz. Tym razem pewien projekt naukowy spowodował przedziurawienie płaszcza ziemi, co sprawia, że wr óznych miejscach wypływa lawa i inne inkszości. Dzielna ekipa wsiada w wiertolot i jedzie w głąb ziemi podłozyc bumby.
Jesli ktos widział TheCore i mu sie nie podobało, teraz uzna ten film za arcydzieło SF.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 20:01   Re: Zostaliście ostrzeżeni!

NURS napisał/a
Jest takie cudo Descent sie nazywa. Generalnie popłuczyny po The Core i to dosłowne wręcz. Tym razem pewien projekt naukowy spowodował przedziurawienie płaszcza ziemi, co sprawia, że wr óznych miejscach wypływa lawa i inne inkszości. Dzielna ekipa wsiada w wiertolot i jedzie w głąb ziemi podłozyc bumby.
Jesli ktos widział TheCore i mu sie nie podobało, teraz uzna ten film za arcydzieło SF.


Jeżeli do oglądania przystąpi się z kawalątkiem smacznego sera i szklanicą ulubionego piwa czy kieliszkiem wina w ręku, to może być niezwykle smaczna komedia :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 20:11   

Trzeba tylko uważać, żeby się nie udławić lub nie zakrztusić.
FTSL
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 20:19   

Margot napisał/a
Trzeba tylko uważać, żeby się nie udławić lub nie zakrztusić.
FTSL


Żebym ja wiedział, jaką to klątwą skrótową chcesz mnie obrzucić.. :)

Niemniej, wtedy będzie to komedia _śmiertelnie_ śmieszna! :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 20:22   

Wyjdzie czarny humor wtedy.
I skąd ta podejrzliwość? Wnioskuję, że to ja jestem czynnikiem sprawczym, bo Logan użył tego skrótu i nie wzbudził.
A FTSL znaczy FUCK THE SECOND LINE. Autorem jest Coleman i nic nie mówił o klątwie :)
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Października 2005, 20:25   

Romek P. napisał/a
Żebym ja wiedział, jaką to klątwą skrótową chcesz mnie obrzucić.. Smile



Pawlak, ja Cię kiedyś zamorduję... Byłeś na FiFce i nie kojarzysz? Ech, melatonina się kłania albo coś na wzmocnienie komórek pamięci...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 20:31   

Margot napisał/a
Wyjdzie czarny humor wtedy.
I skąd ta podejrzliwość? Wnioskuję, że to ja jestem czynnikiem sprawczym, bo Logan użył tego skrótu i nie wzbudził.
A FTSL znaczy FUCK THE SECOND LINE. Autorem jest Coleman i nic nie mówił o klątwie :)


A widzisz, wychodzi moja znajomość tych skrótów & internetowych obyczajów :P Loganowego po prostu nie zauważyłem.

Ja mam tę słabość, że do wyrażenia myśli wystarczy mi język polski :) nawet bez wulgaryzmów sobie poradze, gdy chcę komuś powiedzieć coś brzydkiego :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 20:38   

Chciałbym tylko dodać, że na tym forum jednolinijkowce nie bedą zwalczane przesadnie. BTW Loganie dodaj może jakiś słowniczek do działu redakcyjnego. Bo taki mocarz okrutnik jak romek może kiedys zachlastac nieboraka jakiegoś nie rozumiejąc, że nie jest obrażanym bynajmniej:-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 20:38   

Kiedyś założyłam na FF wątek o skrótach i skrótowcach, i się douczyłam :P

A Logan zwrócił Ci uwagę, że znasz ten skrót. Powinieneś więc wiedzieć, ze nie ma w nim nic obraźliwego. Poza tym - używasz w wypowiedziach łaciny. Czyżby język polski Ci nie wystarczał?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Października 2005, 20:42   

Margot napisał/a
Kiedyś założyłam na FF wątek o skrótach i skrótowcach, i się douczyłam Razz


Pamiętam, sam Ci linka do tych skrótów dawałem. :)

NURS napisał/a
BTW Loganie dodaj może jakiś słowniczek do działu redakcyjnego. Bo taki mocarz okrutnik jak romek może kiedys zachlastac nieboraka jakiegoś nie rozumiejąc, że nie jest obrażanym bynajmniej:-)


Rzekłeś PP NURS-ie. :wink:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 20:42   

Logan napisał/a
Romek P. napisał/a
Żebym ja wiedział, jaką to klątwą skrótową chcesz mnie obrzucić.. Smile



Pawlak, ja Cię kiedyś zamorduję... Byłeś na FiFce i nie kojarzysz? Ech, melatonina się kłania albo coś na wzmocnienie komórek pamięci...


A dlaczego mam zapamiętywać jakieś IMHO (jedyny, który pamiętam), skoro wystarcza mi: uważam; myślę, że; moim zdaniem...
Takie skrótowce to śmieci IMHO :D :D :D bez względu, czy dotyczą jedno- czy wielolinijkowców :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 20:44   

NURS napisał/a
Chciałbym tylko dodać, że na tym forum jednolinijkowce nie bedą zwalczane przesadnie. BTW Loganie dodaj może jakiś słowniczek do działu redakcyjnego. Bo taki mocarz okrutnik jak romek może kiedys zachlastac nieboraka jakiegoś nie rozumiejąc, że nie jest obrażanym bynajmniej:-)


Sorry, że będą chyba posty po kolei. NURS, ja rozumiem, co sie do mnie pisze - zwykle. A do chlastania to mi daleko, postura nie ta :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 22 Października 2005, 20:46   

Niech może powstanie odrębny temat, taki śmietnik dla tych skrótowców? :D
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 20:48   

Margot napisał/a
Kiedyś założyłam na FF wątek o skrótach i skrótowcach, i się douczyłam :P

A Logan zwrócił Ci uwagę, że znasz ten skrót. Powinieneś więc wiedzieć, ze nie ma w nim nic obraźliwego. Poza tym - używasz w wypowiedziach łaciny. Czyżby język polski Ci nie wystarczał?


Nr 1: nie napisałem, że jest obraźliwy, tylko że nie bardzo wiem, po co on tam jest, tłumacząc z żartu na polski :P
Nr 2: z tym douczaniem, wiesz... czasem lepiej być przynajmniej średniakiem w jednym, niż oblatanym po łebkach w stu sprawach. Po prostu szkoda mi czasu. Ale jak Logan da słowniczek, obiecuję sprawdzać. Na Fahrenheicie jest - dla mnie przydatny :)
Nr 3: a jak częśto używam tej łaciny w ilości wiekszej niż dwa słowa, co? Tylko nie rób kwerendy, nie warto :) rzadko. a móglbym częściej, zapewniam, bo cztery lata wkuwałem, i mam tu czym zaimponować. ie robie tego własnie po to, aby wszyscy rozumieli, co piszę :)

I w tym miejscu pasuję :D Pokój wszystkim.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 22 Października 2005, 20:50   

Cytat
Sorry, że będą chyba posty po kolei. NURS, ja rozumiem, co sie do mnie pisze - zwykle. A do chlastania to mi daleko, postura nie ta :P


Hm..., mimo wszystko lęk narasta, więc zdecydowanie jestem przeciwko skrótowcom! Bo jednak postura przed niczym nie zabezpiecza, przecież wszelkie mikroby najzajadlej zabijają :D
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 21:07   

Romek P. napisał/a

Nr 1: nie napisałem, że jest obraźliwy, tylko że nie bardzo wiem, po co on tam jest, tłumacząc z żartu na polski :P
Nr 2: z tym douczaniem, wiesz... czasem lepiej być przynajmniej średniakiem w jednym, niż oblatanym po łebkach w stu sprawach. Po prostu szkoda mi czasu. Ale jak Logan da słowniczek, obiecuję sprawdzać. Na Fahrenheicie jest - dla mnie przydatny :)
Nr 3: a jak częśto używam tej łaciny w ilości wiekszej niż dwa słowa, co? Tylko nie rób kwerendy, nie warto :) rzadko. a móglbym częściej, zapewniam, bo cztery lata wkuwałem, i mam tu czym zaimponować. ie robie tego własnie po to, aby wszyscy rozumieli, co piszę :)

I w tym miejscu pasuję :D Pokój wszystkim.


Ot, czepił się. A jak ja się czepiam, to ma pretensje, zaraz jeden.

ad. 1. FTSL służy do zrobienia czegoś, żeby nie było jednolinijkowca :P
ad. 2. Mnie się skrótowce spodobały, a ponieważ często są używane w różnych dyskusjach netowych, postarałam się o słowniczek pojęć. Choćby po to, żeby krakać jak inne wrony i rozumieć, co do mnie kraczą. Nie wymagało to specjalnej straty czasu.
ad. 3. A mnie już weszło w krew po 9 latach, niektórych rzeczy po prostu nie pamiętam po polsku. Kwerendy mi by się nie chciało, nie przeceniaj. Na tej samej zasadzie używam skrótowców, co Ty "ergo", a "ergo" też mi się zdarza.

Zatem pokój z Tobą i z nami wszystkimi. Amen. :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 21:10   

Pawlak tak uspokaja, ale nie chcielibyscie go widzieć, jak sie wkurzy:-) ale ad rem, jak to mawiali starozytni rosjanie, tu jest temat filmowy, przypominam grzecznościowo. I nie mówcie, że jak Pawlak to Sami swoi:-)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 22 Października 2005, 21:12   

NURS napisał/a
Pawlak tak uspokaja, ale nie chcielibyscie go widzieć, jak sie wkurzy:-) ale ad rem, jak to mawiali starozytni rosjanie, tu jest temat filmowy, przypominam grzecznościowo. I nie mówcie, że jak Pawlak to Sami swoi:-)


Na razie dyskusja między Margot a Pawlakiem nie przypomina Samych swoich, raczej Kochaj albo rzuć ;D
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 21:13   

NURS napisał/a
Pawlak tak uspokaja, ale nie chcielibyscie go widzieć, jak sie wkurzy:-))

Znaczy: jatka jest? :mrgreen:
NURS napisał/a
ale ad rem, jak to mawiali starozytni rosjanie, tu jest temat filmowy, przypominam grzecznościowo. I nie mówcie, że jak Pawlak to Sami swoi:-)

Żeby przejść do adremu, to trzeba najpierw przeżyć oglądanie tego cuda. :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 22:16   

Generalnie o tematyke filmową chodziło, nie o dokładnie ten tytuł:-)
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Października 2005, 00:58   

To ja w temacie powiem :D
Przezylam ogladanie The Core, i to z grupka zaznajomionych scislowcow, wiec wesolo bylo na sali :D Tylko czy moze byc cos takiego, jak popluczyny po Jadrze Zet? ;)

Kolejnym podobnym hiciorem wydaje sie film pod tytulem bodaj Niewidzialny - o niewykrywalnym samolocie szpiegowskim, obdarzonym sztuczna inteligencja, w ktory podczas lotu cwiczeniowego uderza piorun. I statek traci rozum ;) Postanawia rozpetac 3 wojne swiatowa...
W takich chwilach podziwiam niezbadane szlaki, jakimi podrozuje wyobraznia scenarzystow :shock:

ps. Czy ogladanie tego juz zakrawa na masochizm? :twisted:
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 23 Października 2005, 01:36   

Czereśnia napisał/a
Kolejnym podobnym hiciorem wydaje sie film pod tytulem bodaj Niewidzialny - o niewykrywalnym samolocie szpiegowskim, obdarzonym sztuczna inteligencja, w ktory podczas lotu cwiczeniowego uderza piorun. I statek traci rozum ;) Postanawia rozpetac 3 wojne swiatowa...
W takich chwilach podziwiam niezbadane szlaki, jakimi podrozuje wyobraznia scenarzystow :shock:

ps. Czy ogladanie tego juz zakrawa na masochizm? :twisted:
Widzialem. Przezylem. Nie zemdlalem. Czy masochizm? Hmm... Film z pewnoscia nietypowy. Z pewnoscia nie jest to produkcja z wysokiej polki, ale tez z tej niskiej chyba tez nie (brak erotyki :lol: ). Chociaz fakt - nikomu bym tego filmu nie polecal ;)
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 01:48   

Czereśnia napisał/a
To ja w temacie powiem :D
Przezylam ogladanie The Core, i to z grupka zaznajomionych scislowcow, wiec wesolo bylo na sali :D Tylko czy moze byc cos takiego, jak popluczyny po Jadrze Zet? ;)


no więc forszteluj sobie, że może. ja też w to wątpiłem do wczoraj. Mam zawodowa tolernacje na zawartośc pasztetu w pasztecie, ale tego nie byłem w stanie zdzierżyć. O ile w Core starali sie jeszcze cos tam zachować z prawdopodobieństw, to tutaj po prostu sie dzieje. Nawiazania takie, jakby ktos zajumał scenariusz z planu core i nie umiejąc czytac i pisać, przerobił na własna wersję - a że zaliczyl przedszkole i ma w domu telewizor z Discovery, to realia sa cool.
nie, po prostu rzyg straszny.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 07:50   

Ciekawe czy ktoś widział ten film "http://ksiegarnia.via-net.pl/Pl/St/Produkt/Piąty+element+-+Bisson+Terry/143063553734" a może czytał :twisted:
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 11:41   

Ja ze swojej strony najbardziej odradzam Cube Zero. Popluczyny po dwoch slabych czesciach staly sie jeszcze tragiczniejsze. Oj czego tu nie ma. Mroczny rzadowy (alienowy?) spisek, kolesie ze swiecacymi oczami, bedacy na dodatek genetycznymi soldierami sterowanymi komputerowo, megahackerzy, kulejacy facet z laseczka i akcentem, no i megaromantyczny watek. Takiego filmu nie dalo sie zrobic
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:45   

NURS napisał/a
Jest takie cudo Descent sie nazywa

Przez moment myślałem, że to kolejna ekranizacja zkąd inąd zacnej gierki ;)
Romek P. napisał/a
a móglbym częściej,

Mój podpis będzie chyba najlepszym komentarzem :wink: :D

W temacie dennych filmów, to ostanio obejrzalem fragment Fenomenu 2 i tak się zastanawiam po kiego grzyba to kręcili, skoro róznica pomiedzy F1, a F2 polega tylko i wyłącznie na obsadzie - teoretyczna druga część ma słabszą obsadę...
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 12:07   

A jest taki nowy film, produkcji UK, tez nazywa sie The Descent, tez jest z 2005 roku, ale traktuje o zupelnie czym innym i podobno jest swietny. IMDB mowi, ze jest niezly (srednia ponad 7 przy 2,5tys. glosow), w NF tez napisali w skrocie, ze dobrze sie zapowiada.

Dlatego jesli ktos przeczyta sobie ten watek i stwierdzi, ze musi to byc strasznie slaby film, to uprzedzam, ze to dwa rozne filmy, pomimo tego samego tytulu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group