Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Chryste, to Christa
Autor Wiadomość
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 16 Października 2006, 06:59   

Binio Bill pojawił się w formie albumu, ale była to inna historia niż te w ŚM. Tytuł brzmi "Binio Bill i skarb Pajutów" - ja posiadam.
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 26 Października 2006, 13:16   

Kajtek i Koko oraz ich pozniejsze slowianskie wcielenia byli moimi ulubiencami przez dlugi czas. Uwielbialam Mirmila i jego malzonke Lubawe a nade wszystko silnego dobrodusznego Lamignata i Kokosza z jego niezaspokojonym apetytem. :wink: Milus oczywiscie byl moim ukochanym smoczkiem(blurp, malenstwo zabkuje dlatego czasem sobie ryknie :wink: ) :wink: Nie zapominajmy o blednym rycerzu Wicie-wynalazcy prochu("Za swoj wynalazek wspanialy Wit zada nagrody i pochwaly, Powiedzcie Fochnie gdy was zapyta, ze nie ma dzielniejszego rycerza nad Wita :mrgreen: ) No i oczwiscie Zbojcerze ze swym Wodzem(Przyniescie mi slownik brzydkich wyrazow!$§!/)&%$§!?$§%!!!!!) ,Kapralem i Oferma-wiecznym ochotnikiem. :wink:
Nie czytalam Asterixa, wiec nie moge sie wypowiedziec na temat, co bylo pierwsze i kto od kogo co zapozyczyl, choc oczywiscie mam pojecie o tych komiksach i podobienstwa sa widoczne. Dla mnie jednak Kajko i Kokosz pozostana ulubiencami z czasow dziecinstwa i tego zadna sila nie zmieni. :wink:

Mialam okazje poznac Janusza Christe 3 lata temu i otrzymac od niego 2 zeszyty komiksow z autografami. :mrgreen: To bylo dla mnie nie lada przezycie siedziec i rozmawiac z czlowiekiem na tworczosci ktorego sie wychowalam. Byl bardzo sympatycznym rozmowca o jasnym umysle pomimo swego wieku i niewyraznej juz mowy.Wspominam to spotkanie bardzo cieplo. :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 26 Października 2006, 18:39   

Jest konkurs na dalsze przygody Kajka i Kokosza, ogłoszony przez Egmonton.

Od 8 do 12 stron, należy zachować styl i atmosferę pierwowzoru. Do Marca przyszłego roku.

Widziałam notkę w Wyborczej, chyba we wtorek (głowy nie dam).
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 4 Lipca 2007, 08:31   

Ostatnio zauważyłem trzy wydania specjalne "Kajko i Kokosza"... "Szkoła latania" w wersji... śląskiej, "Na wczasach"... po kaszubsku i bodaj "Wielki turniej" ( jeśli nie pomyliłem tytułu, ten z baranem Bekiem) po góralsku.

Pomysł naprawdę przedni, w ten sposób można propagować gwarę, choć przyznam, szczerze w przeczytaniem tego, jako osobie, która się ta gwarą nie posługuje byłby problem. Szczególnie po kaszubsku :) Z tyłu jest jednak mini słowniczek.

A może by tak fantastykę na rynek lokalny, np. Sapkowskiego po kaszubsku wydać? Powiedzmy kilkaset egzemplarzy i rzucić gdzieś w rdzenne rejony?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 4 Lipca 2007, 15:42   

Sprawdź temat na dole listy :) Entuzjazmu nie widać, nie mówiąc o tym, że taka książka tania nie byłaby. Właściwie szłaby jako ciekawostka, jeśli już.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Lipca 2007, 18:59   

Podejrzewam, że do takiego eksperymentu można zaangażować fundusze unijne wspomagające małe ojczyzny, ale zapewne wymagałoby to wypełnienia tysięcy formularzy :roll:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 19 Lipca 2007, 14:24   

Kupiłem ostatnio "Śladem Białego Wilka". Wreszcie wiem jak się skończy ta historia, bo nigdzie nie mogłem znaleźć "Chybionego Strzału".
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Lipca 2007, 14:29   

czy ktoś z was ma na zbyciu egmontowego Kajtka i koka w kosmosie?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 19 Lipca 2007, 14:58   

Heh! Już się chciałem popisać a tu ZONK, bo w internetowych sklepach niedostępny. A przecież niedawno widziałem go na allegro i w krakowskim Empiku. W każdym razie jak będę w Empiku w sobotę to zerknę z ciekawości, czy to ja miałem omamy, czy faktycznie tam jeszcze leży i mogę nabyć jeśli będzie.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Lipca 2007, 16:16   

jeśli bedzie nabądź. 100% odbieralnosci :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 9 Października 2007, 12:09   

NURS masz znowu szanse !!

Kajtek i Koko w Kosmosie - reedycja - 69,00 zł (op. twarda)
Już w listopadzie :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
el2prezesso 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Ciemna strona Księżyca
Wysłany: 4 Grudnia 2008, 18:37   

Janusz Christa zmarł 15 listopada 2008 r. w Sopocie - smutno i wielka strata. :cry:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Grudnia 2008, 19:01   

Tak, wieści szybko się u nas rozchodzą. W "Bramach domu umarłych" dużo świeczek zapłonęło. Smutno. Trzeba będzie dzieciom pokazać te komiksy jak podrosną.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lipca 2009, 16:17   

no seryjnie strata ja komiksy kajka i kokosza odziedziczylem po ojcu do dzis se podczytuje :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group