Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Debeściaki ery video
Autor Wiadomość
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 09:50   Debeściaki ery video

Był taki czas, Złote Era Video. Oglądało się to co przyniosło się z rynku, pożyczyło od znajomych itp. Wypożyczalnie nie dawały rady i tak zawsze się kombinowało. Dominowało kino klasy B i niżej. Do dziś wspominam filmy takie, jak "Dom" (House I-III), "Leprechaun" (z Warwickiem Daviesem), czy "Warlock II: Armaggedon" (z Julianem Sandsem). No i oczywiście SFy tamtych czasów :) np. "Złodzieje lodu" (aka "Lodowi piraci"). Pamięta ktoś?
Macie swoje ulubione, zenadne filmy z tamtych czasów?
Ostatnio zmieniony przez Taclem 28 Grudnia 2005, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 10:15   

" Dziewczyna z komputera" i cytat "...skóra, guma, drut kolczasty?" Zapytanie na stoisku z bielizną damską. :P
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 11:11   

ja mam duuuzy sentyment do mojej wypozyczalni WIDEŁO na osiedlu... pamietam czasy kiedy chodziłem wypozyczac filmy... moim ulubionym filmem jaki wypozyczyłem był Niezniszczalny z Brucem Willisem... no ale WIDEŁO sie pospuło i zastąpił je odtwarzacz DVD co ma niby swoje plusy ale niestety nagrac sobie żadnego filmu w telewizji nie moge :cry:
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 11:53   

Ale Niezniszczalny to jeszcze całkiem nie dawno. Ja mówie o czasach, które kończyły w drugiej połowie lat 90-tych. W szczytowym momencie powstała nawet Polska Partia Posiadaczy Magnetowidów, która trudniła się kolortażem pirackich kopii filmów.
Dla mnie niesamowite wydawały się wtedy zasoby videoteki GKF-u. Czagóż tam nie było :) No, kilku rzeczy nie było :) Ja np. do dziś szukam filmów z serii "Deathstalker" i "Gor".
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 12:03   

hmmm no to juz nie moje czasy 8) ale z wielka ciekawością poczytałbym sobie cos na ten temat... widze ze w polsce piractwo juz wtedy sie szerzyło a teraz dopiero zaczeli sie czepaic ludzi :twisted: no ale wtedy przypuszczam było to bardziej undergrounodowe teraz kiedy stało sie to ogolnodostpene i zarabia na tym pełno ludzi... nikt nie chce by zabierac im pieniedzy...
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 12:14   

Znaczy z tego co ja pamiętam to już na początku lat 90-tych, jak byłem jeszcze brzdącem, to na rynku wymieniało się kasety video. Najpierw za free, między sobą, ale potem pojawili się goście (częściowo ci sami, których dziś widzę handlujących plytami DVD), którzy za kilka złotych gwarantowali nie-taka-znowu-złą jakość i dostęp do nowości. Tak więc temat nie jest na pewno nowy :) Aha! Ci goście co brali kasę, to zawsze wiedzieli kiedy miał być nalot :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 12:16   

co nasuwa mi tylko jedną mysl... czasy sie zmieniaja ale ludzie nie
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 12:57   

A ja pamiętam koniec lat osiemdziesiatych... wypożyczalni kaset video jeszcze nie było, kasety wymieniało się między znajomymi. Miałam kilka filmów m.in. Komando i Cobra. Na pamięć znam. Potem był jeszcze "Interkosmos" i "Prawdziwi mężczyźni", odtwarzane aż do zjechania taśmy....
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 13:02   

Ale Commando i Cobra, to wysoka półka w porónaniu z Amerykańskim Ninja :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 13:15   

nie jestem jakimś wielkim fanem filmów z Michaelem Dudikoffem ale przypomniał mi sie taki serial, który kiedys leciał z nim... Cobra własnie... zawsze chciałem miec takie piekne czerwone auto jak on :twisted:
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 15:02   

"Amerykński Ninja", potem "Rambo", no i jeszcze "Żelazny orzeł", ech to były czasy...
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 15:23   

Prawie zapomniałam o "Rambo".
I jeszcze "Akademia policyjna" i "Lody na patyku" - ale to już z innej beczki :)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 15:31   

hmmm a widział ktos moze taki film... Władca much?
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 16:15   

Panowie, "Madmaxy" i "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones", "Conan Barbarzyńca", "Mechaniczna pomarańcza", "Predator" - przEcież to wszystko 2 połowa lat 80.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 18:35   

Iscariote napisał/a
hmmm a widział ktos moze taki film... Władca much?


A pewnie że widział.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 18:39   

skoro widział to dobrze... ja widziałem ten film na kasecie włanie ... w formie angielskojezycznej...to dopiero rarytas :twisted:
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 18:44   

Mi też się podobał. Oglądałem w TV pare lat temu.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
dawid sz 
Gollum

Posty: 1
Skąd: wro
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 18:55   

ja w kólko wypozyczalem pierwszego Batmana (tego z Dżokerem i dlugim pistoletem - klasyk!). Kolega z osiedla mial też na video Koszmar z Ulicy Wiązów. To chyba dwa najczęściej oglądane przeze mnie filmy.
Aha, i Kapitan Ameryka (pamiętam, że mama zawsze mówila, że powinno być chyba "Kapitan Amerykanin" ;-) )

d.
 
 
taranis 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: WarSaw
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 21:09   Re: Debeściaki ery video

Taclem napisał/a
Leprechaun (z Warwickiem Daviesem), czy Warlock II: Armaggedon (z Julianem Sandsem)
[CIACH]
Pamięta ktoś? Macie swoje ulubione, zenadne filmy z tamtych czasów?


Leprechaun i Warlock rządzili. Ja ten okres od razu kojarzę z Child's Play (Laleczka Chuckie) i Pumpkinhead'em (z Lancem Henriksenem) - przerażały mnie nie na żarty.

Ah, no i był taki serial, który widziałem właśnie na kasetach z wypożyczalni - Captain Power and the Soldiers of the Future - to było coś.
 
 
 
varquez_87 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Goleszów (k.Wisły)
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 21:25   

taranis napisał/a
Leprechaun i Warlock rządzili. Ja ten okres od razu kojarzę z Child's Play (Laleczka Chuckie) i Pumpkinhead'em (z Lancem Henriksenem) - przerażały mnie nie na żarty.


Zgadzam się Laleczka Chuckie rządzi !! :D co do Pumpkinhead to nieznam.... Dobrze jeszcze pamiętam jak oglądałem z kolegą "Poranek Żywych Trupów" albo "Latający Cyrk Monty Pythona" :D
_________________
"This is the way the world ends.
Not with a bang but a whimper."
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 29 Grudnia 2005, 10:26   

Laleczka Chuckie ma się dobrze :) W zeszłym roku z kolegami z Carpe Noctem bylismy na ślubie, a teraz ponoć ma dziecko :)

A "Maniac Cop" ktos pamieta? :)
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 09:35   

A mi najbardziej brakuje zapachu cieplej tasmy wydobywajacego sie z odtwarzacza, i wszelkich filmow z oznaczeniem na kasecie -karate lub -sens. :lol:
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
fonsztyk 
Alien


Posty: 356
Skąd: Wyspa Mgieł?
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 16:06   

Moje ulubione filmy z tamtych złotych czasów to Phantasm I i II no i Evil Death. O tamtych czasach można powiedzieć za Forestem Gumpem - Życie jest jak wymiana kaset na giełdzie, nigdy nie wiesz na co trafisz :mrgreen: (byle miała metalowe rolki)
 
 
Samowiła 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 17:02   

A u mnie era wideo trwa i ma się dobrze. Osiedlowa wypożyczalnia ma jeszcze wielki zapas różnych flimach o robotach i mutujących się potworach i oczywiście kapitana Amerykę... :mrgreen: Do tego stare odcinki "Opowieści z Krypty". Ja tam mojego magnetowidu na odtwarzacz dvd na razie nie wymieniam.
_________________
<i>Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów</i>
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 14:42   

dla mnie to byly: Godzilla i Sheena, krolowa dzungli :) ech, video nie jest takie zle..
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 15:57   

To co pamiętam z filmów ogladanych w zamierzchłych czasach na video, to:
-Lost Boys-o wampirkach-nastolatkach z Kieferem Suterlandem
-Srebrny pocisk-o księdzu-wilkołaku(do teraz mam traumę)
-filmy z Chakie Chanem np Pijaczek
-Karate Kid
-Lwie serce i inne filmy z van Dammem
-Laleczka Chakie oczywiście
-Rocky i Rambo
-Dirty Dancing-wiadomo! :wink:
A wypożyczalnię facet miał u siebie w domu z mnóstwem "kopii zapasowych". :wink:
Ale ja stara jestem... :shock:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Stycznia 2006, 16:49   

Przez dwa lata pracowałem w wypożyczalni kaset video. Widziałem KAŻDY wychodzący tytuł. Nie potrafię sobie wyobrazić ile filmów obejrzał NURS, który w tym rynku siedział po uszy...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group