Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Manga
Autor Wiadomość
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 14:53   Manga

Jako ze mamy temat o anime to czemu by nie miał by być o mangach. Piszcie co aktualnie czytacie, jakich autorów i rysowników lubicie. A zresztą co wam będę wyjaśniał :wink: .
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 16:34   

Kenichi Sonota Gunsmith Cats, co tu dużo gadać, fajne dziewczyny w szybkich samochodach i jeszcze niezłe pukawki mają. Po prostu wszystko co najlepsze w dodatku w jednym miejscu i czasie.

Stan Sakae Usagi Yojimbo, niepowtażalny klimat średniowiecznej Japonii w wykonaniu królika, nosorożca i paru innych ssaków, a nawet gada. Piękne historie, o typowo japońskiej poetyce i chociaż "pluszakowa" stylistyka może niektórym przeszkadzać, to czyta się znakomicie.

Hiroaki Samura Miecz nieśmiertelnego, hardcore, krew się leje strumieniami, odcięte kończyny fruwają w powietrzu, a i łeb czasami spadnie. Tak poza tym to interesująca kreska i ciekawy klimat.
Ostatnio zmieniony przez feralny por. 4 Stycznia 2006, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 16:36   Re: Manga

Stoniu napisał/a
Piszcie co aktualnie czytacie

Wszystko! :mrgreen: To znaczy to, co po polsku wychodzi.
A z tego, czego w Polsce nie ma (i znając Polskę, nieprędko będzie), kocham "Berserka". :twisted:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 16:38   

Problem z Berserkiem, że on się ciągle tworzy~~
I proszę o ewentualne niespoilerowanie serii :?
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 16:43   

Bardzo mi się podobały GunSmith Cats. Exaxxion tego samego rysownika już dużo mniej. Trochę się przez to obawiam, jak jest z nową serią Gunsmithów, która się właśnie ukazuje w Japonii.
Lubię też Masamune Shirowa, choć czytałem tylko Appleseeda (wydanie TM-Semic) i Ghost in the Shell (z JPF). Mam wszystkie jego mangi po japońsku (udało mi się skompletować tylko dzięki temu, że była reedycja z okazji kinowych premier "Appleseeda" i "Innocence" - to nie jest zbyt popularny w Japonii rysownik), ale są bardzo trudne językowo, więc jakoś ciągle nie mogę się do nich zabrać.
Poza tym jestem pod ogromnym wrażeniem mangi Eden. Przeczytałem na razie 7 tomów i cały czas mi się podoba. Trochę żałuję, że od drugiego tomu zniknęły rozważania na temat grzechów ludzkości, ale i tak jest super.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:03   

Z mangii ostatnoi czytałem Dracune. nie podobało mi się to. Dobrze że ja tego nie kupiłem.Dla mnie jej przygody mogą co najwyżej spodobać się mojemu młodszemu kuzynowi. Z zagranicznych i nie wydanych w Polsce Alive. Jednosztrzałówka o świetnej tematyce i kresce. W sam raz na wydanie u nas. Nie za dużo do tłumaczenia. Teraz się zastanawiam czy kary śmierci na pewno są wykonywane...
Tak się zastanawiam może by jakąś petycję wystosować do jakiegoś wydawnictwa by wydało Blame! lub Noise :wink: ?
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:08   

O! Alive jest super :) A ja nadal nie widziała filmu na podstawie tej mangi :?
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:11   

Nivak napisał/a
A ja nadal nie widziała filmu na podstawie tej mangi

Też nie widziałem filmu.A wiecie że są skanlację z Blame! po polsku :wink: .
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:12   

Wiecie, ale nie potrzebujecie :P
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:14   

A ja bym chciał poczytać na papierze bo od monitora oczy bolą, ale wydawnictwa nas nie rozpieszczają :roll: .Co do Berserkera bym poczytał może kiedyś wydadzą.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:23   

Nivak napisał/a
Problem z Berserkiem, że on się ciągle tworzy~~
I proszę o ewentualne niespoilerowanie serii :?

A np. Naruto też się ciągle tworzy, o ile wiem? Albo Evangelion, czy Eden... A jakoś wyszły po polsku. Nie wspominając o X-ie, który w ogóle jest nieskończony. Chyba zbytnio nie zaspojleruję, jeśli stwierdzę, że Berserka nie wydadzą wg mnie dlatego, że nawet "18" na okładce byłaby dla "obrońców moralności" niewystarczająca? Może wiesz, o jakie sceny mi chodzi. Ale nie powiem, bo to już byłby spojler, a nie wiem, dokąd doszłaś z czytaniem... :roll:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 17:26   

Anko napisał/a
Może wiesz, o jakie sceny mi chodzi

Ja chcę tą mangę.Ile musi w niej być inspiracyjnych scen.
Dobra za dużo chcę trzeba się uspokoić.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 18:38   

Nivak napisał/a
O! Alive jest super :) A ja nadal nie widziała filmu na podstawie tej mangi :?


Tak mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie, że przydałoby się zrobić spotkanie pt. "Japońskie kino fantastyczne". Mam na DVD kilka dobrych filmów, z których część jest na podstawie mang (Alive, Azumi, Skyhigh, Casshern). Z Alive jest tylko mały problem, bo nie na płycie nie ma żadnych napisów, ale można temu zaradzić.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 19:35   

Argael napisał/a
Tak mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie, że przydałoby się zrobić spotkanie pt. Japońskie kino fantastyczne.

Szkoda tylko ze nie mieszkam we Wrocławiu :( .
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Stycznia 2006, 21:27   

No ja mam kontakt z tłumaczką z Waneko i mi pozycza wszystkie nowości zanim jeszcze bedą w sprzedazy:] tak tez ostatnio czytałem Sayuki - bardzo fajna sprawa polecam jak ktoś lubi humor, troche fantasy i troszke flaczków
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 13:31   

Iscariote napisał/a
No ja mam kontakt z tłumaczką z Waneko

Grunt to znajomości, nie? 8)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Stycznia 2006, 15:19   

Cytat
Grunt to znajomości, nie?

ano... jak to mówi porucznik Borewicz..." Sie gra. sie ma" 8)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 22:17   

Manga cudnej urody czytana jest jest przez koleżanki progenitury. Wydany przez Waneko "Mars" :mrgreen:
Byłam ongiś w Empiku i zobaczyłam dwa tomiki. Kupiłam, bo mi się spodobały rysunki i myślałam, ze to SF (zmylił mnie tytuł), a że się spieszyłam, to nie przeglądnęłam - miałam błogie przekonanie, że to coś takiego, jak "Eden". W domu ryczałam ze śmiechu, bo okazało się, że to harlequin polecany czytelnikom od lat 15 :D :D:D
No, ale postanowiłam konsekwentnie zakupić całość. Koleżanki mojego syna są zachwycone.

Argaelu, to spotkanie zamierzasz połączyć z oglądaniem filmów? To by było super!!! :bravo
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Stycznia 2006, 22:54   

Margot napisał/a
Argaelu, to spotkanie zamierzasz połączyć z oglądaniem filmów? To by było super!!! :bravo

Oglądanie japońskich filmów SF miałoby być głownym celem takiego spotkania. Bardzo ubolewam nad faktem, że są słabo znane w Polsce (nawet taki "Versus", który przyniósł światową sławę swojemu twórcy) i chciałbym kilka z nich pokazać. Niby coś się powoli rusza, bo wydano "Cassherna", ale mało kto chyba wie cokolwiek o tym filmie. A szkoda, bo jest ciekawy i niesamowicie odjechany wizualnie.
Trzeba zebrać chętnych i wybrać termin oraz miejsce (gdzieś, gdzie na dużym ekranie można oglądać DVD, najlepiej z komputera - to rozwiązałoby problem braku napisów na niektórych płytach).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 01:16   

Argael napisał/a
Margot napisał/a
Argaelu, to spotkanie zamierzasz połączyć z oglądaniem filmów? To by było super!!! :bravo

Oglądanie japońskich filmów SF miałoby być głownym celem takiego spotkania. Bardzo ubolewam nad faktem, że są słabo znane w Polsce (nawet taki Versus, który przyniósł światową sławę swojemu twórcy) i chciałbym kilka z nich pokazać. Niby coś się powoli rusza, bo wydano Cassherna, ale mało kto chyba wie cokolwiek o tym filmie. A szkoda, bo jest ciekawy i niesamowicie odjechany wizualnie.
Trzeba zebrać chętnych i wybrać termin oraz miejsce (gdzieś, gdzie na dużym ekranie można oglądać DVD, najlepiej z komputera - to rozwiązałoby problem braku napisów na niektórych płytach).


Miejsce... a o jakim mieście mówimy? :D pewnie nie W-wa... oglądałem tylko jeden film japoński - Returner - potwornie wtórny ale oglądąło się przyjemnie, zawsze to jakaś miła odmiana...
Ale to w końcu wątek o mandze, nie filmach :D Jedyną mangę jaką czytałem był Hellsing, który oczywiśćie bardzo mi się spodobał, choć jest lekko... grafomański? znaczy się autor czasami się zapędza i nie potrafi przychamować. NIemniej kreacja Ar(l)ucarda podoba mi się bardziej niż w anime...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 15:19   

Miejsce: Twierdza, bo i ja, i Argael mamy wpisane to samo miasto :twisted:
Konkretne miejsce, czyli GDZIE, tego jeszcze nie wiem, ale mam przynajmniej dwa pomysły. Niestety, w obu przypadkach => brak sprzętu, ten trzeba by przywieźć i zainstalować. Niemniej, jest do zrobienia niewielkim wysiłkiem i równie niewielkim kosztem, jak myślę...

Sama chętnie pooglądam - niewiele widziałam, bo niewiele mi się udało zdobyć anime, ale zainteresowana jestem - Argaelu, daj głos, czy możesz coś załatwić ze sprzętem, to ja załatwię locum :D :D:D:D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 20:04   

Ze sprzętu mam komputer z odtwarzaczem DVD i wyjściami DVI i VI/VO, ale nie mam odpowiednich kabli. Mój 17" monitor uważam za zbyt mały, by komfortowo oglądać filmy w większym gronie (chyba że się okaże, że chętni jesteśmy tylko my dwoje :) ).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 21:39   

Argael, jak jusz staniesz się popularny we wrockudzięki takim pokazom to pwdnij do wawy, OK? :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 23:06   

Troszkę daleko... ale kto wie? Według mnie to Wawa powinna zajrzeć do Wrocka. :wink:
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Stycznia 2006, 23:11   

łe, przy moim braku czasu? wawa nie ruszy się beze mnie więc... no może kiedyś...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 9 Stycznia 2006, 23:51   

No, tak, ze sprzętem, to problem, bo sama też mam malutki monitorek (17"). Się popytam, może ktoś ma większy :D

A przy okazji, Argaelu, inna prośba. Właśnie mi dostarczono film pt. Hinokio inter galactic love. Czerwonego pojęcia nie mam, co to jest (jeszcze nie cały), ale już wiadomo, ze wersja wyłącznie japońskojęzyczna, bez translacji. To mam pytanie, czy w zbiorach nie masz przypadkiem jakiegoś translatingu tego filmu???
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 06:33   

Najlepszy byłby projektor. Szkoda, że nie mogę z pracy pożyczyć.

Co do napisów do filmów azjatyckich, jest taka strona kLOOFy , z której można ściągnąć angielskie napisy do prawie wszystkiego. Hinokio też jest. Swoją drogą, nie słyszałem o tym filmie, będę się musiał zainteresować, bo opis na IMDb brzmi ciekawie.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 01:34   

Ale fajnie tu tak offtopicznie :D
Cassherna bym sobie obejrzała :cry: No ale ja mam też daleko do Wrocławia, chociaż bliżej niż z Wawy :D No ale pocieszam się, że mam monitor 19' :twisted:
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 06:39   

Nivaku, Cassherna możesz obejrzeć, bo jest polskie wydanie (w tej samej serii, co Appleseed). Kosztuje około 40 złociszy, więc całkiem przyzwoicie. Według mnie, warto.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 17:14   

Nivak napisał/a
Ale fajnie tu tak offtopicznie Very Happy
Cassherna bym sobie obejrzała Crying or Very sad No ale ja mam też daleko do Wrocławia, chociaż bliżej niż z Wawy Very Happy No ale pocieszam się, że mam monitor 19' Twisted Evil

A ja go sobie kupie za 30 złoty w TESCO i obejrze na komputerku :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group