Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mod sprawdzający poprawność pisowni.

Czy uważasz, że taki mod jest potrzebny na forum.
Tak
29%
 29%  [ 19 ]
Nie
70%
 70%  [ 46 ]
Głosowań: 65
Wszystkich Głosów: 65

Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2005, 19:06   Mod sprawdzający poprawność pisowni.

Osobiście, jako szary użytkownik forum uważasz, że taki dodatek jest tutaj niepotrzebny. Podkreślam, iż piszę to jako bywalec kilku różnych portali i były administrator kilku z nich, a nie jako administrator tego forum. Nigdy też takiego moda nie spotkałem w użyciu. Uważam, że każdy ma mozliwość swobodnego pisania, bez względu na to czy pisze z błędami czy nie. Osobiście też uważam, że wysmiewanie czy też wytykanie takich błędów jest w złym guście. Oczywiście nie dotyczny to oficjalnych pism, gdzie jak wiadomo takie rzeczy jak błędy ortograficzne czy też stylistyczne nie powinny mieć miejsca.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Października 2005, 19:15   Re: Mod sprawdzający poprawność pisowni.

Jestem przeciw - z prostego powodu: nie widzę sensu. Normalnie nie robię literówek ani błędów, tu będzie ich w moich postach mnóstwo, bo staram się o treść, no a pospiech, wiadomo... Ale nie błędy się liczą, tylko co kto ma do powiedzenia.
A poza tym, przez takie paskudne poprawiactwo traci sie fajny efekt spontanicznosci.
PRZECIW!
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2005, 19:16   Re: Mod sprawdzający poprawność pisowni.

Romek P. napisał/a
Jestem przeciw - z prostego powodu: nie widzę sensu. Normalnie nie robię literówek ani błędów, tu będzie ich w moich postach mnóstwo, bo staram się o treść, no a pospiech, wiadomo... Ale nie błędy się liczą, tylko co kto ma do powiedzenia.
A poza tym, przez takie paskudne poprawiactwo traci sie fajny efekt spontanicznosci.
PRZECIW!


To zagłosuj w ankiecie, a nie lej wody. :twisted: :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Października 2005, 19:20   Re: Mod sprawdzający poprawność pisowni.

Logan napisał/a
To zagłosuj w ankiecie, a nie lej wody. :twisted: :mrgreen:


Upsss... :D Zrobione.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 23 Października 2005, 19:23   

Mnie się wydaje niepotrzebny, nie spotkałam się. Ortografia kreatywna nie zyskuje mojej sympatii, przyznaję, ale jeszcze mniej sympatii budzą we mnie moduły sprawdzania pisowni.
Ale co ja tam wiem? Mnie to po prostu nie jest potrzebne.

:mrgreen:

Bo nienawidzę ankiet.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 19:32   

Zdaje się, że narobiłem troche bigosu. IMO literówki to żadna ujma, zwłaszcza, gdy ma się mało czasu a napisać trzeba.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Października 2005, 20:12   

Jestem przeciw. Do sprawdzenia poprawności pisowni wystarczy pwn.pl i odpowiednie pluginy do Firefoxa.
Ogólnie to jestem przeciwko wszelkim wodotryskowym modom.

Będę pierwszy, który napisze, że się spotkał z modem sprawdzającym pisownię. :) Jest takowy zainstalowany na forum portalu www.elektroda.pl .
_________________
GAndrel
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 23 Października 2005, 23:11   

Czepianie sie literowek: nie. Ale poprawianie kogos kto notorycznie robi bledy: tak. Jezeli my nie zadbamy o minimalna kulture jezyka to kto to za nas zrobi? Moze potem zaczniemy pisac bezokolicznikami - po co sie meczyc gramatyka. Najwazniejsze, ze post ma przeslanie :roll:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Października 2005, 15:18   

Znaczy się tak:
Zagłosowałem na nie, bo mi to niepotrzebne, rzadko kiedy robię poważne błędy, większość zazwyczaj przez to, że nie zauważyłem, albo wyraz mi się po prostu myli.
ALE! Może się okazać, jak to często na forach bywa, że ktoś notorycznie pisze z błędami i nawet nie stara się tego zmienić. Sam spotkałem się już z kilkoma takimi przypadkami na innych forach. Ich odpowiedzią zazwyczaj jest - "Jestem dyslektykiem, mam na to papiery". Bzdura - ja to wiem, wy to wiecie. Ale takiemu nie przegadacie i potem w postach ogląda się twory typu 'somsiad', 'hmóra', 'skótecznie'. A to po prostu w oczy razi.
Także jak na razie nie trzeba chyba, tylko mi tu wytykają błędy,a le przez to że piszę najwięcej, to mogą :P Potem, kiedy liczba userów znacznie wzrośnie, trzeba będzie się nad tym poważnie zastanowić. Chociaż będzie też to zależało od 'jakości' userów.
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 24 Października 2005, 17:19   

1) Sprawdzanie pisowni to kolejny mod. Kolejny mod = wolniej dzialajace forum. Jestem tez na takim co ma ponad 2 tysiace userow i okolo 300 MB bazy danych i swego czasu (wlasnie poprzez wodotryski) forum lazilo jakby serwer dzialal na laczu 56k.

2) Czy sprawdzanie pisowni toleruje tych co sie boja o swoje kciuki i nie uzywaja polskich znakow diaktrycznych? :mrgreen:

3) Jezeli ktos WIE, ze ma problemy to niech pisze w jakims edytorze tekstu, ktory ma funkcje sprawdzania pisowni, a potem wkleja na forum.

Notoryczne popelnianie bledow i brak checi poprawy, uwazam jako brak dobrego wychowania, kultury osobistej, jak rowniez szacunku wobec osob do ktorych dany czlek sie zwraca.
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Października 2005, 18:54   

dofo napisał/a
3) Jezeli ktos WIE, ze ma problemy to niech pisze w jakims edytorze tekstu, ktory ma funkcje sprawdzania pisowni, a potem wkleja na forum.

Notoryczne popelnianie bledow i brak checi poprawy, uwazam jako brak dobrego wychowania, kultury osobistej, jak rowniez szacunku wobec osob do ktorych dany czlek sie zwraca.

Takie argumenty nie przemawiają niektórym do umysłu - Myślą, że jak dostali papiery, to mogą się zachowywać jak święte krowy (przepraszam za porównianie).
Fakt faktem - moduł może obiążyć forum. To jest spory minus tej sprawy. Dlatego też między innymi głosowałem na nie.
Liczę też na to, że użytkownicy forum będą chcieli się wypowiadać z rozsądkiem i nie będą pisali nieortograficznie. W końcu mamy być inteligentną grupą ludzi, nie? ;)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 24 Października 2005, 18:59   

To inna strona medalu. Nie spotkalem sie osobiscie z osobami, ktorych jedna z pasji jest czytanie, ktore by hurtowo robily bledy ortograficzne, AlBo PiSaLy Na RoOsHnE CiEkAfE SpOsObY :mrgreen:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Października 2005, 19:06   

|/|! 5!3 //y|)4j3, z3 ()||! |/|4j4 j4|<!35 pr()|3|_3|/|y ;)
A takiego stylu pisania na forum to już na pewno bym nie przeżył....
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Października 2005, 19:09   

Pako napisał/a
|/|! 5!3 //y|)4j3, z3 ()||! |/|4j4 j4|<!35 pr()|3|_3|/|y ;)
A takiego stylu pisania na forum to już na pewno bym nie przeżył....


CO TO JEST??? Pako, skądżeś takie cudo wytrzasnął???!!!
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 24 Października 2005, 19:13   

Pako napisał/a
|/|! 5!3 //y|)4j3, z3 ()||! |/|4j4 j4|<!35 pr()|3|_3|/|y

Mi sie wydaje, ze oni maja jakies problemy.

Okolo 30 sekund potrzebowalem by to rozszyfrowac. Ja widze 2 wnioski:
1) Pozytywne: szybko mysle :mrgreen:
2) Niepokojace: mam cos wspolnego z tymi co tak pisza :lol:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Października 2005, 20:12   

Dokładnie, dofo dobrze odczytał, czy raczej rozszyfrował. A wierzcie mi, że czasem ludzie i coś takiego odwalić potrafią na forum. Ten zapis ma oczywiście kilka błędów (między innymi pojawiają się normalne litery ;) ) Daje to jednak obraz, jak dziwnie można pisać na forum. I wystrzegajmy się tego!

Pisanie tego zajęło mi dobrze ponad minutę :P
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Października 2005, 10:34   

A ja jestem za (chyba jako jedyny w tej chwili). Mi osobiście nie jest potrzebny, ale znam kilka osób które są dysortografami - czytanie ich to koszmar. Takie coś może się przydac, tylko dla chętnych.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Października 2005, 11:20   

Tu chyba chodzi o to, że takie sprawdzenie jest możliwe i poza forum. modemowcy moga miec problem jeśli strony beda za cięzkie, ich bardziej należy żałować niż dysortografów, bo dysortograf od tego ma worda, żeby się publicznie nie ośmieszać.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Października 2005, 11:57   

NURS: oki, Ty zacząłeś temat ja się wypowiedziałem... chyba niewiele osób już teraz używa modemu...
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 25 Października 2005, 12:21   

Modem nie, ale sa sieci osiedlowe, gdzie do sredniego lacza podpietych jest X domow. Efekt ten sam.
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Października 2005, 20:14   

Pako napisał/a
|/|! 5!3 //y|)4j3, z3 ()||! |/|4j4 j4|<!35 pr()|3|_3|/|y ;)
A takiego stylu pisania na forum to już na pewno bym nie przeżył....


To pewnie nie używasz takiego google? ;)

O ciężkość modu może najlepiej spytać providera. Jak na razie forum nie jest nimi przeładowane i "ciężkość" nie powinna decydować o tym czy włączyć moduł sprawdzania pisowni czy nie.
_________________
GAndrel
 
 
palik 
Gollum


Posty: 18
Skąd: legnica
Wysłany: 31 Października 2005, 09:46   

Hej

A ja tam jestem za - na forum pisma literackiego bądź co bądź powinno się właśnie tępić literówki, a tym bardziej błędy ortograficzne. Nie jestem purystą ale miło się czyta po prostu chociaż częściowo 'odpluskwione' posty. Sam robię masę literówek więc wiem o czym mowa :) . A dla moderatorów to zawsze nieco mniej pracy.

pozdrawiam.
_________________
Shadowrun Polska Serwis RPG
Banda Iwanda - Komiks taki jak wszystkie
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2005, 13:26   

Pako napisał/a
|/|! 5!3 //y|)4j3, z3 ()||! |/|4j4 j4|<!35 pr()|3|_3|/|y ;)
A takiego stylu pisania na forum to już na pewno bym nie przeżył....

Mogłam odczytać na Googlu zasznurkowanym przez GAndrela, ale tego nie mogę. Pako, zdeszyfruj, proszę, bo mnie męczy...

A w ogóle, nadal zgadzam się ze sobą i z Szanownymi Dyskutantami, którzy są przeciw modowi sprawdzającemu pisownię. Ze wszystkich wymienionych przez Nich powodów oraz dlatego, że mój język, choć może nie jest idealny i nienaganny, niewątpliwie jednak wystarczająco zbliżony do normy językowej, abym mogła o modach sprawdzania pisowni wypowiadać się z pogardą. :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 4 Listopada 2005, 14:12   

Zasadniczo popieram tutaj zdanie dofo:

Cytat
3) Jezeli ktos WIE, ze ma problemy to niech pisze w jakims edytorze tekstu, ktory ma funkcje sprawdzania pisowni, a potem wkleja na forum.


Taki mod mógłby być, pod warunkiem, że da się go włączać i wyłączać z poziomu profilu. Jeśli to miałby być mod permanentny, dla wszystkich, to jestem na nie.
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 16:00   

 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 16:01   

 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 16:02   

 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 16:03   

Dofo napisał:
Mi sie wydaje, ze oni maja jakies problemy.
Dofo przetlumaczył :) To, co napisałem znaczy: Mi się wydaje, ze oni mają jakieś problemy. Mogę przejechać po literce to, co napisałem, parę rzeczy jest tam błędnie napisanych (parę liter dokładniej) ale to przez utrudnienia forumowe chyba. Choc pewny nie jestem :)
 
 
cauchy 
Dobry Provider


Posty: 16
Skąd: obecnie Gdańsk
Wysłany: 9 Listopada 2005, 06:56   

Ludzie piszą z polskimi znakami i bez takowych. Dla tych ostatnich byłoby to cokolwiek denerwujące. Dlatego też głośuję na nie.
_________________
pozdrawiam
cauchy
 
 
bardzo_czarny_kot 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: znikąd
Wysłany: 11 Listopada 2005, 16:23   

Forumowo "wychowałam się" wśród okrutnych Nazguli Ortografii i poprawianie błędów wcale mi nie przeszkadza... Ba! Już nie robię błędów w "w ogóle", "po prostu", "naprawdę" i "na pewno" :) Jestem za. Dbałość o pisownię dowodzi w pewnym sensie szacunku dla pozostałych forumowiczów. No, ale ja na razie jestem tylko Gollumkiem.

Poza tym mam na myśli błędy ortograficzne, czy niestosowanie wielkich liter, interpunkcji... Nie widzę sensu w przyczepianiu się do literówek, bo to ludzka rzecz.
_________________
Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. Aarghwynochastądtydraniu świetnie się nadaje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group