To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Park marzeń [gry] - Armie na stole

Szenute - 14 Listopada 2007, 17:58

W Polsce pojawia się kolejny dodatek do Piratów o podtytule Piraci z Karaibów. Z fotek na stronie producenta wyglada smakowicie :)
aniol - 29 Listopada 2007, 10:16

coz ja sie zaliczam raczej do tych wariatow co to kolekcjonuja figurki, maluja, kleja
ale zeby grac? :shock: toz to barbarzynstwo jakies

Manowar - 1 Grudnia 2007, 18:44

Ja też od tego zaczynałem i zobacz jak skończyłem.
Dream Creator - 21 Grudnia 2007, 22:22

A czy ktos z Was bawil sie w Star Wars i moze o tym cos opowiedziec? Szykuje sie na figurki, bo po pierwsze sa tanie, po drugie uwielbiam Star Wars i po trzecie mam duzo znajomych maniakow tegoz swiata.
Manowar - 26 Stycznia 2008, 10:48

Grałem w stare Star Wars Miniatures firmy West End Games. Mimo zasad, które pozostawiały jeszcze wiele do życzenia zabawa była przednia. Przecież chodziło o klimat. Minus tamtej gry to za duża liczba rzutów, przy kupie szturmowców można było się zarzucać. Podobnie było przy jednym rzucie granatem, odbijał się i odbijał... aż w końcu nie wybuchał. Komandosi Rebelii byli lepsi od szturmowców, ale i tak na stole pozostawała tylko jedna postać, Darth Vader. Ze stoickim spokojem dusił Luke'a Skywalkera, a Obi nie był godnym przeciwnikiem do pojedynków na miecze.
ilcattivo13 - 7 Lutego 2008, 17:41

Ja od dzieciństwa miałem jobla na punkcie wszelkiego typu żołnierzyków i innych takich.

Na początku studiów zacząłem kompletować sobie Warzona, bo najbardziej mi odpowiadał klimatem. Ale z braku innych chętnych do grania w moim mieście, zakończyłem na 1 drużynie Szaserów Cybertroniku z Atyllą i 1 drużynie Free Marines Capitolu + lekki pojazd rozpoznawczy TA-65000. A teraz sobie wszedłem na stronkę http://www.princeaugust.i...ybertronic.html
i widzę, że TA-65000 sprzedają jako pojazd Cybertroniku. Chyba się sporo zmieniło w Warzonie przez ostatnie 11 lat. Poza tym, wszystkie moje figurki są starego wzoru i są oznaczone jako "very rare" i mają całkiem niezłą cenę na zachodzie.

A poza tym w szafie leży kilkaset figurek (a miałem ponad 2,5 tyś. szt + prawie pięćdziesiąt czołgów - i tych najbardziej żałuję) żołnierzy z II WW w skali 1:72. Chcę do nich opracować jakiś systemik autorski, ale ostatnio mam za mało czasu. No i brakuje mi jakiegoś drugiego takiego maniaka do pomocy i grania...

A na razie w ramach zastępstwa tłukę we wszystkie gry typu Jagged Alliance (teraz w Brygadę E5), bo trzeba się jakoś taktycznie wyżyć...

Fidel-F2 - 8 Lutego 2008, 11:47

ilcattivo13 napisał/a
No i brakuje mi jakiegoś drugiego takiego maniaka do pomocy i grania...
ja to nawet bardzo chetnie (sam zrobiłem w liceum system dla bitew morskich z II w św) ale dopiero jak dokupię sobie równoległe życie
ilcattivo13 - 8 Lutego 2008, 11:54

Fidel-F2 napisał/a
...ale dopiero jak dokupię sobie równoległe życie


skorzystaj z mojego pomysłu na życie - rozdwój sobie jaźń :idea:

Manowar - 13 Lutego 2008, 19:58

Bardzo ciekawą pozycją wydawać się może Star Wars pocketmodel TCG. Ni to karcianka, ni bitewniak. Ciężko nadać jakąkolwiek przynależność. Gra przebiega bardzo szybko i sprawnie. Trochę niedopracowana, jest kilka kontrowersji, szczególnie pod tytułem "friendly model". Jedyny minus tej gry, w boosterach znajdują się zarówno jednostki ze Starej Trylogii jak i nowej.
ilcattivo13 - 5 Listopada 2008, 23:49

Ponoć ma się pojawić system bitewny oparty na serii komiksów "Biocosmosis". Pierwsze figurki już zaprezentowano
a "nóż-widelec" coś z tego wyjdzie... :)

Manowar - 8 Listopada 2008, 17:34

Kolejna gra niszowa, która szybko pójdzie w odstawkę? Ech te naramienniki jakże znane z WH40k czy Warzone.
ilcattivo13 - 9 Listopada 2008, 02:01

na to, że będzie tak popularna jak W40K lub WB to na pewno nie ma co liczyć.
Ale, jeśli ceny będą bardziej dostosowane do naszych realiów i jeśli popularność komiksów będzie rosła, to może naprawdę coś z tego wyjdzie.
Na miejscu twórców najpierw bym postawił na spopularyzowanie świata Emnichów, bo na razie jest stanowczo za wcześnie na bitewniaka. Chyba, że to bitewniak ma promować komiksy.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group