To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - UFO i inne tajemnice

NURS - 13 Stycznia 2011, 12:17

e, tam koniec. się jeszcze pomęczysz, zanim nadejdzie.
ciekawe tylko czy wzrost liczby obderwacji, i to lawinowy, to efekt skupienia uwagi na temacie, czy naprawde ilośc takich wypadków gwałtownie wzrasta. z 83 przypadków zgłoszonych w 2010, 24 przypada na grudzień. Czyli można założyć, ze w półtora miesiąca jest więcej zgłoszeń, niż za poprzednie 11-ście. to dość istotna róznica.

feralny por. - 13 Stycznia 2011, 13:37

NURS, poczytaj opisy zdarzeń. Mamy takie chece jak "dwa martwe delfiny na Bali" i "trzy śnięte ryby, duże, w Egipcie". Wczoraj znalazłem truchło gołębia, też dodam znacznik.
NURS - 13 Stycznia 2011, 13:40

czytam, ale przyznasz, że nawet po ich odjęciu - ja to zrobiłem, jest sporo tego jak na czterdzieści dni. Nie wietrze końca swiata, tylko ciekaw jestem skąd takie nasilenie podobnych zjawisk.
jewgienij - 13 Stycznia 2011, 15:12

W tym roku były przynajmniej dwie katastrofy ekologiczne na wielką skalę, jeśli dobrze pamiętam. To też nie może pozostać bez wpływu na ogólną faunę.
czterdziescidwa - 13 Stycznia 2011, 15:53

Przypuszczam, że strona z mapą stała się ostatnio bardziej popularna, to i raportów więcej dostają.
Tam nie ma żadnego rygoru co do źródeł danych i "porównywania" ilości przypadków. To trochę taki samonapędzający się mechanizm. Pewnie kilku Feralnych Porów już zgłosiło swoje gołąbki.

Taselchof - 13 Stycznia 2011, 18:07

z rumuńskimi się wyjaśniło winny jest alkohol
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html :mrgreen:

Agi - 31 Stycznia 2011, 11:17

Zagadka śmierci 200 krów rozwikłana
Cytat
Na początku tego miesiąca w stanie Wisconsin w USA zdechło 200 krów. Śledczy, którzy badali sprawę tajemniczej śmierci, wreszcie rozwikłali zagadkę. Przyczyna była prozaiczna: zepsute słodkie ziemniaki – donosi nydailynews.com.

Uważam, że większość zjawisk dziwnych i tajemniczych ma prozaiczne rozwiązanie.

Tequilla - 2 Lutego 2011, 08:12

Agi napisał/a
Uważam, że większość zjawisk dziwnych i tajemniczych ma prozaiczne rozwiązanie.


Się zgadza. Zawsze chodzi o ten drobny procent który go nie ma ;)

gauss - 21 Lutego 2011, 13:22

Zgoda, być może wiele z nich jest prosta i prozaiczna, niemniej jednak nie możemy być pewni tego, stan naszej dzisiejszej nauki jest w stanie rozwikłac wszystkie zagadki przed ktorymi stoi ludzkość. To po pierwsze. A po drugie - czy spokój naszego ducha i posuniety do granic poznania sceptycyzm wart jest poświęcenia tej odrobiny magii i wątku tajemniczości który osnuwa rzekomo "niewyjaśnialne" zjawiska? :)
feralny por. - 2 Marca 2011, 19:26

Mam wrażenie, że wraz z narastaniem niepokojów na bliskim wschodzie, masowe padanie zwierząt ustało. Choć przyznam, że ani jednego, ani drugiego nie śledzę zbyt uważnie.
NURS - 2 Marca 2011, 19:44

feralny por. napisał/a
Mam wrażenie, że wraz z narastaniem niepokojów na bliskim wschodzie, masowe padanie zwierząt ustało. Choć przyznam, że ani jednego, ani drugiego nie śledzę zbyt uważnie.


Służę uprzejmie:
http://paradigmsbend.blog...eaths-2011.html
to nie jest calkiem na bieząco, ale najświeższe dane są sprzed tygodnia.

Tequilla - 2 Marca 2011, 22:00

gauss napisał/a
A po drugie - czy spokój naszego ducha i posuniety do granic poznania sceptycyzm wart jest poświęcenia tej odrobiny magii i wątku tajemniczości który osnuwa rzekomo niewyjaśnialne zjawiska? :)


Jak mówią sceptycy i ateiści: " Czy nie możemy zachwycać się pięknem samego ogrodu? Po co w tym ogrodzie jeszcze wróżki?" Ale to tylko sceptycy i ateiści ;)

Anonymous - 3 Marca 2011, 12:22

The Truth is out there!

Ot, taka ciekawostka:)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group