To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty okraszone - głosowanie do 3 stycznia 2011 (ok. 20.40)

baranek - 3 Stycznia 2011, 21:06

chwilunia, jeszcze się kłócę. chyba.
baranek - 3 Stycznia 2011, 21:25

Po jednym punkcie zdobyły szorty:
terebka – Bestia
kindziuk - Nie mów "udało mi się!", zanim nie przywiążesz magistra do stalagmitu
Marcin Robert – Polowanie
Mateusz Zieliński - Walka magistra Skwarka
marcolphus - Zapowiedziany gość
Moim zdaniem mała ilość punktów spowodowana jest niewielką liczbą głosujących.

Po dwa punkty:
Zagubiony - Innowacyjny cRPG
brajt - Nigdy więcej [uznałem, że postać Owieczka jest całkowicie wymyślona i nie ma odpowiednika w rzeczywistości]

I dalej:
4 punkty: lakeholmen - Jeszcze raz się odezwiesz i wracasz na kasę

8 punktów: dziko - Biała Cytadela

9 punktów: feroluce – Patchwork

Wreszcie podium:
10 punktów: Ellaine - Życzenie
13 punktów: baranek – „Pod Kusiem”

I Zwycięzca:
14 punktów: Matrim – Przebudzenie


Jako gospodarz (nie najlepszy może, ale jednak) chciałem podziękować wszystkim Autorom. Wbrew opiniom malkontentów, którzy przecież mają prawo do swoich opinii, uważam, że Autorzy całkiem fajnie poradzili sobie z zaproponowaną przeze mnie zabawą. Jakościowo może i było różnie, ale chyba przyznacie sami, że nie było nudno.

Chciałem też podziękować Głosującym, którzy mimo niesprzyjającego chyba tej edycji okresu (bo to i święta, i sylwester, i w ogóle), znaleźli czas, żeby przeczytać szorty i oddać głosy.

I może jeszcze tytułem wyjaśnienia: Lowenna deklarowała głos na „Przebudzenie”, ale jak sama napisała, widocznie „coś poplątała” przy głosowaniu. Jako gospodarz (nie najlepszy może, ale jednak)oraz jako jednoosobowa komisja nadzorcza nie mogłem nie uznać w końcowym rozrachunku tego głosu. I wszystko. Werdykt jest ostateczny i nie podlega reklamacji. I już.

Matrim, w Twoje ręce.

Agi - 3 Stycznia 2011, 21:31

Matrim, gratuluję! Dobra robota! :bravo
baranek, podwójne gratulacje, dla autora i prowadzącego! :bravo
Ellaine :bravo
Gratuluję wszystkim Autorom. To była niezła edycja! :bravo

Martva - 3 Stycznia 2011, 21:31

baranek, tylko Ciebie rozszyfrowałam.

Gratulacje dla wszystkich :bravo :bravo :bravo

Matrim - 3 Stycznia 2011, 21:36

To ja tylko proszę zaprotokołować, że chciałem żeby była dogrywka!
baranek - 3 Stycznia 2011, 21:37

Matrim, Ty nie pyskuj, Ty podaj nowy temat. :D
shenra - 3 Stycznia 2011, 21:39

Matrim :bravo :bravo :bravo jak pisałam wcześniej, wiedziałam, że jesteś zwycięzcą tej edycji. ;P:
barankos no niestety tym razem nie ująłeś mnie za serce, ale gratulejszyn wysokiej pozycji :bravo :bravo :D
Ellaine, Twój tekst całkiem smaczny był, jednakowoż miałam serce tylko dla 4 tym razem :wink: :bravo

Popieram baranka, Matrim nie pyskuj, tylko temat szykuj :twisted:

dalambert - 3 Stycznia 2011, 21:40

Matrim :bravo :bravo :bravo
baranek :bravo :bravo
:bravo Ellaine
i dla wszystkich piszących WIELKIE :bravo :bravo :bravo
to była wcale przyjemna zabawa :D

baranek - 3 Stycznia 2011, 21:40

shenra, mimo to nie tracę nadziei, że jeszcze kiedyś uda mi się Cię ująć.
dalambert - 3 Stycznia 2011, 21:42

baranek napisał/a
shenra, mimo to nie tracę nadziei, że jeszcze kiedyś uda mi się Cię ująć.

pisz o stringach ;P:

Mateusz Zieliński - 3 Stycznia 2011, 21:43

Matrim, gratulacje! Należało się. :bravo :bravo i, popieram baranka, nie marudź, zadawaj...

Oczywiście gratulacje i podziękowania dla wszystkich. I znowu się zgodzę z barankiem - nudno nie było. To był dosyć interesujący eksperyment.

terebka - 3 Stycznia 2011, 21:48

Matrim :bravo :bravo :bravo
baranek :bravo :bravo
Ellaine :bravo


I wszystkim pozostałym uczestnikom tej edycji szortmani :bravo

shenra - 3 Stycznia 2011, 21:50

dalambert napisał/a
pisz o stringach ;P:
Nie wiesz co czynisz, a baranek ma już swoją grasującą Muzę. :mrgreen:
dziko - 3 Stycznia 2011, 21:51

Martim :bravo :bravo :bravo
baranek :bravo :bravo
Ellaine :bravo

Gratulacje dla prowadzącego! Z Autorów baranka i Zagubionego rozszyfrowałem.

Dziękuję za głosy i komentarze do "Cytadeli". Tylu komentarzy jeszcze nie widziałem. To bardzo miłe, bo nawet te krytyczne nie były do końca krytyczne, jak się im bliżej przyjrzeć ;)

Teraz parę wyjaśnień: alternatywnym tytułem dla mojego szorta była "Proza życia". Teraz myślę, że byłby lepszy. Tekst wewnętrzny nie jest w żadnym razie wycięciem czegoś większego, jak sugerowała Bellatrix. Powstał wyłącznie na potrzeby szorta. Wierzcie lub nie, ale dotąd nie mam pomysłu, jak ma się kończyć zdanie wypowiadane przez Sanith. Nie zgodzę się natomiast z tym, że obie warstwy szorta są niezależne. Są powiązane, acz bardzo delikatnie. Zobaczcie choćby, że aura za oknem Skwarka i w fantastycznym lesie jest podobna - zimno i mokro. Zdanie "jeśli stanie u wrót Cytateli nie zdołamy jej zatrzymać" jest opisem tajemniczego zagrożenia, ale i zapowiedzią tego, co za moment wydarzy się na klatce schodowej magistra. Mogłem to zrobić łopatologicznie, np. "jeśli Tess-Chowa stanie u wrót, nawet mistrz Squareek jej nie powstrzyma", ale wolałem subtelniej. Wyszło za subtelnie :roll:

BTW: hitem dla mnie była uwaga, że skoro Skwarek się wtulił w fotel, to pewnie był gejem. No, ale jakby się wcisnął to byłby macho, co się teściowej nie boi - też źle. Pomijam już fakt, że ten świat jest na tyle ciekawie urządzony, iż niejeden gej ma żonę, dzieci i teściową.

baranek - 3 Stycznia 2011, 21:53

shenra, a nawet Muuuuzę.
czterdziescidwa - 3 Stycznia 2011, 21:55

Matrim :bravo :bravo :bravo
brajt - 3 Stycznia 2011, 22:02

Matrim gratulacje :bravo choc tekstu nie czytalem niestety, ale nadrobie.

Mi sie ten eksperyment nie podobal. Ale brak glosu nie byl efektem jakiegos strajku, tylko choroby - odlozylem lekture na weekend, po czym nie bylem w stanie ruszyc sie z lozka.

W ramach komentarza. Pierwsze slysze, ze mialo byc "usmiechal". Ale skoro mialo, to widocznie mialo.

Aisling - 3 Stycznia 2011, 22:15

Autorzy :bravo :bravo :bravo
Zagubiony - 3 Stycznia 2011, 22:26

Matrimie, baranku, Ellaine - gratulacje podium :-) .

Podziękowania dla:
baranka - za ciekawą formę tej edycji i świetne jej poprowadzenie :) ;
współpiszących - za to, że mieli chęci i siłę, by napisać teksty;
głosujących i komentujących użytkowników;
oraz dla NN-ów, którzy nie robili sobie jaj :) .

dziko napisał/a
Zagubionego rozszyfrowałem.


Bracie RPG-owcu, szczerze powiem, że czułem, iż mnie rozszyfrujesz, a jeszcze szczerzej powiem, że liczyłem na Twój głos :P . Cóż... nie tym razem, to następnym ;-) .

Na koniec jeszcze parę uwag do komentarzy. Nie zwykłem tego robić, ale dziś mam akurat ochotę wyjaśnić to i owo.

Mateusz Zieliński napisał/a
Dwa zarzuty. Po pierwsze: dlaczego magister? (patrz wyżej).

To niestety wyleciało podczas cięć (by zmieścić się w limicie znaków). Już poza tekstem mogę dodać, że Skwarek dostał etat betatestera, bo niedawno obronił pracę magisterską o tytule "Gry jako audiowizualna dziedzina sztuki. Analiza RPG-ów z przełomu XX i XXI wieku"

Mateusz Zieliński napisał/a
Po drugie: nie podobała mi się zabawa nazwiskami Skwarek - Zasmażka w momencie, w którym szort powinien nabrać bardziej dramatycznego wyrazu.

Przyznaję się bez bicia - tutaj spaprałem. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten błąd.

Mateusz Zieliński napisał/a
A może dlatego, że za mocno naciągnięto tu realia na potrzeby końcówki. W jaki sposób miała niby powstać komputerowa wersja żony bohatera? Cyt.: bazy danych, książki, gazety, filmy, fora, youtube. To wystarczy? Śmiem wątpić.

Ten zarzut mogę odeprzeć :) . Rozszerzmy przytoczony cytat do tej postaci:
"Smarujesz czoło żelem, zakładasz specjalną opaskę i intensywnie myślisz. Cudeńko sczytuje dane, potem łączy się z serwerem „Dark Isle”, który analizuje całą bazę danych, książki, gazety, filmy, fora, youtube, dosłownie wszystko..."
Opaska sczytuje dane z mózgu Skwarka - to co wie o swojej żonie, w tym wspomnienia. Żona jako reporterka pozostawia znaczny ślad w mediach, a jako osoba prywatna jest obecna w internecie w dosyć znaczny sposób. Mówiąc "dosłownie wszystko" serwery "Dark Isle" przeglądają wszystkie miejsca, gdzie żona zostawiła ślad: również facebooki, kasze-klasy, twittery, fora itp. Na tej bazie oraz wspomnień, serwery kreują elektroniczną wersję żony, która oczywiście nie będzie idealną kopią, ale wystarczającą na potrzeby tej pół godziny.

I jeszcze - Bellatrix, coś się zgubiłaś, czytając mojego shorta. Przykładowo:
Bellatrix napisał/a
To nie mógł sobie córki wybrać w tym etapie poprzednim zamiast Akiry? :P
Tutaj to już kompletnie nie wiem o co Ci chodziło. To nie Skwarek zabawiał się z Asą Akirą, tylko Nerdking.
xan4 - 3 Stycznia 2011, 22:28

Gratulacje Matrim :bravo :bravo :bravo

baranek, Ellaine :bravo

oraz dla wszystkich głosujących i oceniających :bravo

Witchma - 3 Stycznia 2011, 22:29

Matrim, baranek, Ellaine :bravo :bravo :bravo
Matrim - 3 Stycznia 2011, 22:33

:bravo :bravo :bravo baranek - mój jedyny punkt.

:bravo :bravo Ellaine - wahałem się, ale wahnąłem się w drugą stronę, niestety.

:bravo Wszyscy!!!


Temat zaraz będzie, jak tak bardzo chcecie :)

Mateusz Zieliński - 3 Stycznia 2011, 22:42

Zagubiony napisał/a

Mateusz Zieliński napisał/a
A może dlatego, że za mocno naciągnięto tu realia na potrzeby końcówki. W jaki sposób miała niby powstać komputerowa wersja żony bohatera? Cyt.: bazy danych, książki, gazety, filmy, fora, youtube. To wystarczy? Śmiem wątpić.

Ten zarzut mogę odeprzeć :) . Rozszerzmy przytoczony cytat do tej postaci:
Smarujesz czoło żelem, zakładasz specjalną opaskę i intensywnie myślisz. Cudeńko sczytuje dane, potem łączy się z serwerem „Dark Isle”, który analizuje całą bazę danych, książki, gazety, filmy, fora, youtube, dosłownie wszystko...
Opaska sczytuje dane z mózgu Skwarka - to co wie o swojej żonie, w tym wspomnienia. Żona jako reporterka pozostawia znaczny ślad w mediach, a jako osoba prywatna jest obecna w internecie w dosyć znaczny sposób. Mówiąc dosłownie wszystko serwery Dark Isle przeglądają wszystkie miejsca, gdzie żona zostawiła ślad: również facebooki, kasze-klasy, twittery, fora itp. Na tej bazie oraz wspomnień, serwery kreują elektroniczną wersję żony, która oczywiście nie będzie idealną kopią, ale wystarczającą na potrzeby tej pół godziny.


Ok. Uznaję to tłumaczenie. Rzeczywiście, umknął mi fakt tego "sczytywania myśli" jako głównego źródła danych, do których pozostałe są jedynie dodatkiem.

Miałbym jednak uwagę dodatkową, tym razem nie zarzut, a rzecz do przemyślenia: jeżeli w tekście pojawia się technologia pozwalająca na czytanie myśli, można się zastanowić, czy w takim świecie istnieje jeszcze coś takiego jak fora, youtube, facebook, itd., a tym bardziej gazety i książki? A jeżeli tak, to w jakiej formie? :wink:


EDIT: Matrim, czekamy!!!

Matrim - 3 Stycznia 2011, 22:46

Mateusz Zieliński, tutaj? Do sąsiedniego pokoju zapraszam :)
Mateusz Zieliński - 3 Stycznia 2011, 22:53

Jasne, Matrim, nie zauważyłem. Taki mam jakiś bałagan pod czapką...
merula - 3 Stycznia 2011, 23:13

gratulacje piszącym, szczególnie czołówce oraz szczególne dla asertywnego gospodarza :D
Zagubiony - 3 Stycznia 2011, 23:31

Mateusz Zieliński napisał/a
Miałbym jednak uwagę dodatkową, tym razem nie zarzut, a rzecz do przemyślenia: jeżeli w tekście pojawia się technologia pozwalająca na czytanie myśli, można się zastanowić, czy w takim świecie istnieje jeszcze coś takiego jak fora, youtube, facebook, itd., a tym bardziej gazety i książki? A jeżeli tak, to w jakiej formie? :wink:


W mojej wizji tej opcji przyszłości, technologia sczytywania myśli jest jeszcze prototypowa (mają ją rządy kilku państw, kilka uczelni i właśnie "Dark Isle") a jej obróbka i analiza bardzo zasobożerna (stąd sieć procesorów grafenowych - superkomputer mieszczący się w kilkupiętrowym budynku).

Opaska mapuje obraz mózgu, a intensywne myślenie o danej postaci jest wymagane, jako określenie znaczników, dzięki którym będzie można określić, o jakiej osoby myślał gracz.

Problem, który poruszyłeś - zanik książek, internetu, cywilizacja oparta na sieci myślowej, to czasy oddalone o kilkanaście/kilkadziesiąt lat od wydarzeń z "Innowacyjnego cRPG". Osobiście bałbym się zabrać za kreację tej przyszłości - miałbym obawy, że nie podołałbym.

PS. Dzięki za tę uwagę, jak i za pierwotny komentarz :) .

Kasiek - 4 Stycznia 2011, 10:24

brawa dla wszystkich autorów, dla gospodarza tematu szczególne. Gratulacje dla podiumowców :) :bravo :bravo :bravo :bravo
Sauron - 4 Stycznia 2011, 17:26

Gratulacje :D :bravo :bravo :bravo
Marcin Robert - 4 Stycznia 2011, 17:53

Gratulacje dla wszystkich współkonkursowiczów, ze szczególnym uwzględnieniem podiumowiczów! :bravo :bravo :bravo :D

Marcin Robert w wątku ogólnospodenkowym napisał/a
Szczerze mówiąc nie mam czego poprawiać, bo nie mam nawet pomysłu. Chyba będzie tak, jak poprzednio. (Bo jaki jest sens pisania czegoś na ostatnią chwilę, kiedy opowiadanie nawet jednej nocy nie może sobie odleżeć. A nieodleżany tekst to zły tekst).


No właśnie. I stało się tak, jak można się było spodziewać. Dlaczego nikt nie dał mi kijem po łapach, kiedy jednak zdecydowałem się ten tekst zamieścić. ;P: :D



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group