Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Cezary S. Frąc
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Grudnia 2008, 19:19   

Najlepszego :mrgreen:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Sierpnia 2014, 12:31   

A oto dowód na to, że w przyrodzie nic nie ginie: zapowiedziana 6 lat temu Rzeczypospolita Magiczna nadchodzi :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Sierpnia 2014, 13:25   

Witchma, piękna wieść, kupuję w ciemno :!: :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
CezarySF
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sierpnia 2014, 05:41   powrót

Witam wszystkich po długich latach nieistnienia. Bardzo jestem szczęśliwy, że pomimo tak długiego okresu jeszcze o mnie pomiatacie. Wielkie Dzięki :bravo Co do książki będzie miała swoją premierę na Polkonie Będę tam obecny - prelekcje i spotkanie autorskie. Jeśli ktoś będzie tamtędy przechodził lub przejeżdżał serdecznie zapraszam. Tam też powiem dlaczego tak długo mnie nie było. A jest co opowiadać. Między innymi przez pewien okres czasu pracowałem z zakładzie kamieniarskim, czyli krótko mówić miałem dosłownie dogłębnie (w jednym przypadku 168x230 głębokość 215 :( ) z okolicznymi cmentarzami i poznać obsługę co delikatniejszego sprzętu - szpadel, dziesięciokilogramowy młot, przecinak itp. Po takiej pracy od razu chce się wrócić do pisania :D .

Pozdrowienie dla wszystkich i może do spotkania
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 19 Sierpnia 2014, 05:49   

Już jestem pod starą nazwą. Dzięki Agi za pomoc w odzyskaniu konta
pozdrawiam Cezary
 
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2014, 16:41   Rzeczypospolita magiczna

I stało się. Na Polconie pojawiła się moja książka. Co do treści nie wiem, ale okładkę ma fajną. Życzę miłego czytania i ewentualnie oczekuję na gromy i pioruny :evil:
 
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 26 Października 2014, 11:57   

Jako, że pojawię się na tegorocznym falkonie (w niedzielę o dwunastej będę opowiadał o swojej książce) postanowiłem wkleić tutaj "blurba" z tylnej okładki. Może zaintryguje (rozbawi) i ktoś kupi ją na stoisku "Solarisu" które tam też będzie. (pamiętajcie, że autor dostaje procentową gażę od ilości sprzedanych książek) Autograf w przeciwieństwie do książki bezpłatny - chodź piwny załącznik mile widziany ;P:

ScanImage001.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 187,86 KB

 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Października 2014, 12:16   

CezaryF, A na bonito można to dostać ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 26 Października 2014, 12:26   

Raczej nie :( ale zamówić możesz w Solarisie u Sedeńki Na ich stronie wpisz tytuł albo nazwisko - no i kup :lol: A jak ci się podobał "Blurb"?
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Października 2014, 12:44   

CezaryF, popatrzę do Sedenki, Blubra jeszcze nie czytałem :(
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Października 2014, 13:29   

Zabawna książka, Czarek. Rozrywka, ale momentami naprawdę te przygody magów są mocno odjazdowe :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 2 Listopada 2014, 12:27   

Dzięki Romek za miłe słowa. Mama nadzieję, że spotkamy się w Lublinie.

Co do książki to masz rację: w zamierzeniu, miała być to rozrywka. Z tym, że łączy w sobie dwa kierunki: komiczną fantasy i powieść obyczajową. Bardzo wiele z przygód, odzywek i powiedzonek jest żywcem wzięte z życia. Z rozmów pod monopolowym, w knajpie oraz obserwacji codziennego życia. Oczywiście nie mówię, że taka jest codzienność. Po prostu przejaskrawiłem pewną część ludzkiej natury. Poza tym w większości fantasy magowie, niezależnie od tego czy są źli lub dobrzy, zawsze są pełni mądrości i powagi. Raz na jakiś czas może być coś komicznego.
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Listopada 2014, 22:04   

No, magów-nieudaczników nie brakuje, daleko nie szukać, w moim cyklu o pogodniku też taki występuje, w dodatku ze smokiem :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 14 Listopada 2014, 22:39   

Przeczytałem "Rzeczpospolita magiczną" już jakiś czas temu. Lektura przyjemna, odprężająca, ale w poszczególnych historiach brakowało mi puent, bardziej wyrazistych zakończeń. Pod tym względem książka jest bardzo podobna do klasycznych bajek - Andersena czy braci Grimm. Ale ze względu na seks i alkohol nie radziłbym jej czytać małym dzieciom ;)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Listopada 2014, 22:52   

Obiecałem Czarkowi na Falkonie komentarz. Na dniach wezmę się za czytanie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 15 Listopada 2014, 15:55   

ilcattivo13 napisał:

Cytat
Przeczytałem Rzeczpospolita magiczną już jakiś czas temu. Lektura przyjemna, odprężająca, ale w poszczególnych historiach brakowało mi puent, bardziej wyrazistych zakończeń. Pod tym względem książka jest bardzo podobna do klasycznych bajek - Andersena czy braci Grimm. Ale ze względu na seks i alkohol nie radziłbym jej czytać małym dzieciom


ilcattivo13 - Dzięki za opinię, cieszę się, że uznałeś książkę za przyjemną. Jeśli chodzi o podobieństwo do bajek, masz rację. To są bajki, tyle że dla starszych. Choć też nie do końca (chodzi o bajki), zachowanie moich bohaterów jest w wielu przypadkach wzorowane na autentycznych postaciach (nie mówimy o magii). Wiele scen i odzywek pochodzi z zasłyszanych rozmów i awantur. Poza tym bawiłem się grą słów i skeczami sytuacyjnymi. Jest tam kilka odniesień zarówno dp literatury pięknej, jak i fizyki. Ale tak, to miało być przyjemne i odprężające. Co do puenty - no cóż, tu może bym się nie zgodził, ale w ostateczności rację ma zawsze czytelnik. Jeszcze raz dzięki z opinię. Jeśli czytelnicy będą chcieli, a mam pomysł, to w drugiej części uwzględnię Twoje uwagi, za które dziękuję.

Fidel-F2 napisał:

Cytat
Obiecałem Czarkowi na Falkonie komentarz. Na dniach wezmę się za czytanie.


Wielkie dzięki. I, mam nadziej, że nawet jeśli będzie najgorszy, to i tak wiesz, że będę wdzięczny.
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 15 Listopada 2014, 19:13   

CezaryF, gdzie to można kupić? bo na bonito nie ma :(
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 15 Listopada 2014, 19:50   

dalambert

W wydawnictwie Solaris. Ma ją własną księgarnię internetową. Poniżej masz link, trudno jeśli podpadnę to odpokutuję.

http://solarisnet.pl/sf-i...6002-rzecz.html
 
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 16 Listopada 2014, 12:00   

ilcattivo13 mam pytanie. Kupiłbyś następną książkę z świata Rzeczypospolitej magicznej? Trochę inna forma już nie w kształcie spiętych klamrą opowiadań ale dwu wątkowa.
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Listopada 2014, 20:59   

Od Falkonu zdania nie zmieniłem ;) Tak :)
Ale musisz obiecać, że będzie wyraźne zakończenie ;)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 19 Listopada 2014, 19:05   

ilcattivo13 dzięki :D . Wiesz jak kogoś podbudować. I tak serio uwzględnię twoje uwagi.
Mam nadzieję, że ci się spodoba. Na razie tworze flotę mam już dwa smokowce, dozorowiec (tu będzie mała niespodzianka dla żeglarzy), oczywiście zaopatrzeniowiec i leżakowiec. Ciekawe czy ktoś zgadnie jaką funkcje będzie spełniał ten ostatni. W podpowiedzi zdradzę, że ma coś wspólnego z morale i wcale nie chodzi o leżakowanie.
Chciałbym poznać jeszcze kilka innych opinii, by wiedzieć co się spodobało a w czym nie trafiłem.
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Listopada 2014, 21:10   

A jest szansa, żeby to było napisane nieco bardziej w stylu "Durusa"? :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
CezaryF 
Sky Captain


Posty: 151
Skąd: Osięciny
Wysłany: 21 Listopada 2014, 07:19   

Raczej tak, w końcu do będzie powieść. A przynajmniej postaram się. Chociaż jeśli chodzi o Durusa istnieje możliwość kontynuacji mam napisane dwa kolejne rudziały, tak więc musiałbym tylko przysiąść i pisać
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group