Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 13

Wybierzmy najlepszego!
Urbi & Orbi - PiK 3 Ogien i blask
35%
 35%  [ 36 ]
Pawlak - Most Demonów
29%
 29%  [ 30 ]
Żwikiewicz - Appendix Solariana
13%
 13%  [ 14 ]
Kozioł - Naiwna wiara
14%
 14%  [ 15 ]
Żak - Praktyka spisku
5%
 5%  [ 6 ]
Głosowań: 61
Wszystkich Głosów: 101

Autor Wiadomość
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 23 Grudnia 2006, 13:01   

Anko:

Cytat
1. E... Wywołujesz do odpowiedzi? Ale nie zadałeś pytania. :?:


To do polemiki z wypowiedzią zawsze potrzebujesz pytajnika :?:

Cytat

2. Jaki debiut? :o


Byłas tak zadowolona, że Cie NURS wydrukował, że se pomyślałem: ani chybi debiut :D No, mnie chodzi o SFFiH, bo każdy gdzieś tam kiedyś debiutował ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Rafal Kosik 
Vampirella


Posty: 562
Skąd: Warwszawa
Wysłany: 23 Grudnia 2006, 13:19   

Przeczytałem wszystko i zagłosowałem. Orbitowski i Pawlak, ale proszę mnie nie pytać dlaczemu akurat te dwa, bo to moja czysto subiektywna, nie poparta żadną wiedzą opinia.

pozdr., Rafał
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Grudnia 2006, 09:44   

W ferworze przygotowań świątecznych przegapiłam moment zakończenia głosowania :(
Chciałam oddać głosy na Ogień i Blask i Naiwną wiarę.
Pewnie doliczyć już nie można, ale niech autorzy wiedzą. :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Grudnia 2006, 13:53   

Spokojnie, głosowanie przedłużone na okres świąt. Zdążysz, gdyby co.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 24 Grudnia 2006, 14:07   

Agi55:
Cytat
Chciałam oddać głosy na Ogień i Blask i Naiwną wiarę.
Pewnie doliczyć już nie można, ale niech autorzy wiedzą. :D
Dzięki, Agi55, jak znajdziesz czas, czekam na obszerniejszą opinię. :twisted:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Grudnia 2006, 14:17   

Dzięki NURSie, zagłosowałam, żeby znowu nie przegapić :D
Komentarz później, teraz wracam do lepienia uszek z grzybami :D
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 24 Grudnia 2006, 20:49   

Uff... Zdążyłem. No to jedziemy z koksem.
Urbi & Orbi - PiK 3 Ogien i blask Poprzednie opowiadania z tego cyklu były lepsze. To wydaje mi się sztucznie rozciągnięte. Część tekstu można było spokojnie wyrzucić, bez uszczerbku dla fabuły. Rzeczą, która mnie wkurzała (do tego stopnia, że rzucałem SFFiH w kąt, a potem znowu do niego wracałem, i znowu pismo w kącie lądowało), była opowieść Griszy. Taki rosyjsko-polski bełkot. A właśnie on wyjaśnia nam sens całej sprawy.Znalazłem parę błędów logicznych. Na przykład sposób uwięzienia bohaterów. Moim zdaniem rosyjska baza wojskowa powinna mieć areszt z prawdziwego zdarzenia, z osobnymi celami dla każdego więźnia. A ruscy zamknęli ich razem, co prawda związali, ale żadnych straży nie zostawili. No chyba po to, żeby łatwiej było im uciec. Jest tam więcej takich splotów sytuacji jak z Bonda. Np. pies rzucający się na bad guya, kiedy ten mierzy z pistoletu do protagonisty. Eeech. Na plus zasługuje fakt , że autorzy połączyli dwie baśnie w jedno: legendy o Żarptaku i Kościeju nieśmiertelnym. Za to brawa dla autorów.
Pawlak - Most Demonów Punkt dla Romka P. Za ciekawe i zabawne opowiadanie. Przegiął tylko z kukurydzą i kwantyfikatorem. Ale co tam.
Żwikiewicz - Appendix SolarianaPunkt. Podobało mi się połączenie Solaris i Opowieści o pilocie Pirxie. Spokojne, stonowane opowiadanie, wyraża moim zdaniem klimat opowieści S. Lema.
Kozioł - Naiwna wiara Taka sobie bajeczka dla dorosłych ze szczęśliwym zakończeniem. Słaby początek, potem rozwinięcie akcji niezłe. Do momentu, kiedy dwoje ludzi ( jeden z nich jest ranny! ) rozwala pół bandy rozbójników i wychodzi bez uszczerbku na zdrowiu. Dalej jest już tylko gorzej. Porwania, spiski sprawiedliwa królowa, która ujęła się za wyjętym spod prawa zbiegiem. Nie wszystkie wątki ważne dla fabuły zostały rozwiązane. No i to zakończenie... Ogólnie słabo.
Żak - Praktyka spisku Nie wypowiadam się na temat tekstów, których nie byłem w stanie przeczytać.
Głos na Pawlaka i drugi na Żwikiewicza. :bravo :bravo Orbitowski z Urbaniukiem dostaliby głos, ale powinni byli skrócić opisy i ograniczyć rusycyzmy.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Grudnia 2006, 01:30   

Dzięki Krisu za ten świąteczny głos, kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 27 Grudnia 2006, 23:20   

no to obiecane uzasadnienie...

ogień i blask - generalnie podobało mi się. najwiekszy plus za prawdziwy humor (tylko nie pytajcie, co to znaczy). poza tym nieźle napisane i fabułę ma, postaci sympatyczne, klimat swojski, krakowski. no ale ten ruski? nie, żeby to było niezrozumiałe, ale niewygodne!!! miałam ochotę ominąć te monologi!!! przecież można było 'nie cytować' griszy wprost, tylko napisać, 'co powiedział' dodając jakieś przykładowe zdanie... a tak to masakra... no i trochę się zakałapućkałam w tej fabule w dwóch momentach, ale może byłam zmęczona czytając i stąd to.

most - też mi się podobał. niby mało w nim treści, ale fajnie się czytało. prawie jak pratchetta. i śmiałam się momentami, za co oczywiście brawa dla autora. niestety, miałam cały czas wrażenie jakiejś wtórności. może przez ten pratchetopodobny styl... a może przesadzam. wszak nawet kolejna książka terrego już nie bawi jak ta pierwsza...

appendix - hmmm... niby trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale jakoś mnie nie ujęło. pomysł ciekawy, ale - ??? niemniej, miło było przypomniec sobie solaris :)

naiwna wiara - tu z kolei nie urzekła mnie ani forma ani treść, ale wrażenie mam ogólnie miłe. po tym, jak przebrnęłam przez pierwszy akapit z tymi wszystkimi imionami reszta poszła gładko. i nawet nie wiem, co mi się podobało. może postać królowej? coś jakby bliska moim fantazjom z dzieciństwa. i tak samo wspaniała, mądra, dobra i prawa, że aż niewiarygodna.

praktyka spisku - miałam problemy z czytaniem tego opowiadania. niby krótkie, ale dwa razy nie dałam rady i zasnęłam na pierwszej stronie (zmęczona świątecznym pieczeniem i gotowaniem) i dopiero za trzecim podejściem mi się udało. jak już się dojdzie do końca, to wrażenie nie jest najgorsze. niby nic nowego, ale w sam raz jak na taką krótką formę :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 08:55   

Orbitowski tym razem zanudził mnie strasznie monologiem rusko-polskim, ale nie względu na trudnosć w odczytaniu (nie miałem takowej) tylko właśnie przez swoją monologowatość.

Pawlak - bardzo miło czytające się humorystyczne fantasy. Naprawdę. Nie jestem fanem tego typu opowieści, ale fabuła mnie wciągnęła i usmiechnąłem się kilka razy.

Żwikiewicz - :bravo :bravo :bravo Ten Pirx mnie zaskoczył. Opowiadanie świetne, ciekawe czy Lem je czytał...

Kozioł - odpadłem. Nie doczytałem do końca. Daaaawno mi się to nie zdarzyło, aż tu nagle wyskakuje jakiś "Terius" w NF i "Naiwna wiara" tutaj. Nie mam nic do dodania, bo co mówić o opowiadaniu, którego się nie udało przeczytać?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 10:38   

Dzięki draken. To już chyba koniec punktowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 16:17   

:cry: No i się spóźniłem :*( chlip... ale i tak wiele bym nie zmienił...
Ogień i blask - co tu dużo gadać... kiedy czytałem opowieść Grzeli to mi ciarki przechodziły po plecach. Zrobiliście chłopaki zarąbistą rzecz, stylizacja byłą perfekcyjna!!! Absolutny tekst numeru... Choć nie zajarzyłem paru rzeczy...
Aha, żar ptak to absolutna rewelacja!!!!
Most demonów - kolejny bardzo dobry tekst. Jakoś nigdy nie przepadałem za przygodami Fillegana ale teraz fajnie mi się nie czytało.
Appendix Solariana - znów ciekawy tekst. Mało już pamiętam Solaris... opko traktuję raczej jako ciekawostkę. Ciekawą ciekawostkę :D
Naiwna wiara - najsłabszy tekst, choć wcale nie taki zły. Trochę warsztat jeszcze nie dopracowany chyba, sporo zdań wydawało mi się bardzo banalnych, fabuła miejscami też taka trochę... no... naiwna. Ale jest dobrze, wciągnęło mnie mnie nawet.
Praktyka spisku - ej! Grzegorz Żak ukradł mi pomysł! :P serio... parę lat temu popełniłem opko o przygodach Bilba który walczył z Alienami... w grę weszły nawet nazgule :D Ale chyba wersja Żaka lepsza :roll:

Tak więc. Urbi&Orbi wygrywają, zaraz za nimi ... no nie wiem, chyba Wiktor Żwikiewicz... a zaraz za nimi Romek Pawlak
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 21:05   

Dzięki dun, jeszcze dzionek i podsumuję.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 23:38   

Głosując na teksty odgrażałam się, że będzie komentarz. Nie wiem czy po takim czasie jeszcze wypada, zatem tylko o tekstach, którym przyznałam punkt.
Ogień i blask ciekawa, dobrze skonstruowana historia. Ponieważ z rosyjskim nie mam kłopotów, więc nie przeszadzały mi te fragmenty tekstu. Dobra puenta - rozbawiła mnie mina kierownika seminarium.

Naiwna wiara dałam punkt za pozytywne nastawienie autorki do świata, a w szczególności wiarę w to, że "wystarczy być porządnym człowiekiem".
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 00:09   

Agi55:
Cytat
Nie wiem czy po takim czasie jeszcze wypada,
No, jak to: nie wypada? :o Nie wypada nie pisać komentarzy. :)

NURS:
Cytat
jeszcze dzionek i podsumuję.
Zdążysz jeszcze w tym roku? :wink:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 01:55   

Się zobaczy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 08:27   

Aha, NURS i nie zapomnij podsumować całego roku! :P :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 11:19   

To jest myśl...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 16:13   

No, to będzie coś. 8)
:bravo Dunadan, za podsunięcie pomysłu!
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 17:57   

czasem mi się zdarza, dzięki... NURS pewnie teraz na mnie klnie :P 'ni ma łatwo maleńki' jak zwykła mawiać moja p.prof. nauczycielka od matmy w LO :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 21:04   

A gdzie tam, w sumie podsumowac rok trzeba.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 16:22   

NURS:
Cytat
Się zobaczy.
Się (nie)zobaczyło. :cry:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 16:40   

A co, umarłas już? :-)
Czasu jest wiele
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 16:52   

Nawiązuję do pytania:
Cytat
Zdążysz jeszcze w tym roku? :wink:
A "ten rok" to się był skończył. :)
Ale cóż, czekamy na wyniki Nautilusa, możemy poczekać i na podsumowanie... 8)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 09:10   spóźnione opinie

Już po ankiecie, ale opinie zawsze jeszcze mogę wyrazić...

'Ogień i blask' - chyba najlepszy 'Pies i klecha' jak dotychczas, choćby dlatego, że bohaterowie wreszcie mają okazję się wykazać. Trochę jacyś tacy byli 'z nurtem płynący' jak do tej pory. Rusycyzmy nie przeszkadzały. THE BEST OF 13.

'Most demonów' - Fillegan jak to Fillegan. Do przeczytania, chociaż nie do końca bawi, jak powinien.

'Appendix Solariana' - wepchnijmy jak najwięcej nawiązań lemowskich do jednego opowiadania? Czy to aby nie jakiś fanfic?

'Naiwna wiara' - porządne fantasy, choć bez fajerwerków.

'Praktyka spisku' - pomysł niezły (choć oczywiście niezbyt już oryginalny), za to poszatkowane to jakoś tak, że wyrozumieć się nie bardzo da.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 10:50   

rag napisał/a
'Naiwna wiara' - porządne fantasy, choć bez fajerwerków.


z dowcipami to do wątku kosmiczne jaja



no musiałem

Edit: no i selektywne działa jak działało :evil:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 11:01   

Działa, jak się podomyka klamerki;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 11:11   

hm..., ale jakie klamerki?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 11:17   

Klamerki []. Jednej ] nie było i dlatego cycat się nie wyświetlał. Poprawiłam:)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 11:20   

Haletha napisał/a
Działa, jak się podomyka klamerki;)


faktycznie
coś zbabolowałem
dzięki
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group