Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Michał Gacek
Autor Wiadomość
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 8 Listopada 2006, 15:06   

e tam - wymyślam na poczekaniu... :D :D :D ale i tak sądzę, że wersja o pierworodnym jest do obrony... a odwieczne zło może przecież chować się wszędzie, w słoiku z dżemem, na strychu, u dentysty... nigdy nie wiesz na pewno :twisted:
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 8 Listopada 2006, 17:53   

OK, moje niedopatrzenie (no, co? dawno czytalam...) słoik był pęknięty... :D

BTW, kiedy ukazuje się nowy magazyn fantastyczny?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 8 Listopada 2006, 20:58   

Zaręba prognozuje koniec listopada. Zwraca uwagę obecność pacjenta i na tamtym forum ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 8 Listopada 2006, 22:11   

no dobra, zostałem wykryty... :oops: Czasem wchodzę też na forum MFu... Boję się, że się powoli uzależniam od łażenia po forach :? A jeszcze nie tak dawno nie miałem internetu i nie było tego typu problemów... A teraz jacyś ludzie normalnie... rozmawiają do mnie :shock: :shock: :shock: co się dzieje????
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 12 Listopada 2006, 03:00   

satx666:
Cytat
Angelus: W Mangazynie rzeczywiście, co zauważyła corpse bride, występowałem jako ja sam... Pisałem recki do Gungrave'a, mangi Berserk i jeszcze ze dwa artykuły, z których już nie jestem aż tak zadowolony
Niby zwracasz się do Angelus, ale tak jakby odpowiadasz mnie... Uhm, znaczy się co? :shock:
Cóż, i znów okazuje się, że świat jest mały... A już myślałam, że nie poznam autora recenzji "Berserka". Bo moi znajomi z ekipy Mangazynu jakoś nic mi nie potrafili powiedzieć (jak kojarzysz ksywy: Hyoger, Hashberry, Krasnoludka, to wiesz, o jaką ekipę mi chodzi ;) ).
A wiesz: "Berserk" to jest moja ulubiona manga! :twisted: Nie mogę się doczekać 31 tomu... To się nazywa epicka fantasy (jeśli chodzi o klimat, zazwyczaj nie lubię takich mroczności, ale w tym wypadku manga jest tak świetna, że jakoś mi "nie mój klimat" nie przeszkadza). A jeśli można spytać, dlaczego uważasz (jak to w recenzji napisałeś), że te nowsze tomy są gorsze niż te starsze? :o

Cytat
Jeśli chodzi o to, czy mam wiele wspólnego z bohaterem opowiadania, odpowiedź brzmi chyba nie za bardzo :wink:
A zatem gratuluję przekonującej kreacji. Była miejscami irytująca, ale jednak w jakiś sposób przekonująca.

A "Nieproszone" czytałam, ale jakoś do mnie nie przemówiło. :(

Przy okazji: ciągle mi się kojarzy, że wcześniej już był na forum ktoś o ksywce Gacek. To z tych Gacków? :)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 12 Listopada 2006, 05:42   

No tak, możliwe, że rzeczywiście pomieszały mi się ksywki- angelus/anko - brzmi podobnie... :oops: :oops:

Co do innych Gacków na forum to ja jestem po raz pierwszy, ale już się przekonałem kilka razy, że to nazwisko dość pospolite... Może trzeba będzie jakieś pseudo zacząć stosować? :?

Miło, że kreacja bohatera "mieszkania" wydała się przekonująca. Osobiście uważam, że z 2 ostatnio wydanych tekstów bardziej udane jest "nieproszone", ale fajnie natykać się na jakże odmienne opinie... :D :D No i jak widzę te offtopy o błędnych ognikach czy notesach w innym wątku to robi mi się jakoś wesoło :lol:

Z ekipą Mangazynu miałem kontakt mailowy więc nic dziwnego, że nikt mnie kojarzy... :) "Berserk" jest super i też jest to jedna z moich ulubionych mang, ale nowsze tomy są jakieś takie rozlazłe i "na siłę"... Poczekam aż uzbiera się ich więcej i wtedy doczytam... Liczę na to, że historia wreszcie jakoś się rozwiąże, choć boję się też, że autor umrze zanim dokończy dzieła.... :? :?
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 12 Listopada 2006, 18:28   

satx666:
Cytat
angelus/anko - brzmi podobnie... :oops: :oops:
Ale moja jest bardziej mangowa, he, he. :twisted:

Cytat
No i jak widzę te offtopy o błędnych ognikach czy notesach w innym wątku to robi mi się jakoś wesoło :lol:
Żywe dyskusje nad tekstem to dobry znak - nawet, jeśli tekst do gustu nie przypadł, to przynajmniej tknął czytelnika... :wink:

Cytat
Berserk jest super i też jest to jedna z moich ulubionych mang, ale nowsze tomy są jakieś takie rozlazłe i na siłę... Poczekam aż uzbiera się ich więcej i wtedy doczytam...
Hmm, widzę, że autor ma coraz bardziej dopracowaną kreskę (może to też wynik większej ilości asystentów :) ), ale fakt - po wielkim "bum" w miejscu, do którego dociągnięto akcję anime, nastąpił mały "antyklimaks" - ale coś czuję, że to takie preludium przed czymś większym... :twisted:
Cytat
boję się też, że autor umrze zanim dokończy dzieła.... :? :?
Oby żył jak najdłużej... Bo to chyba "dzieło jego życia" i jego zakończenie autor pewno planuje na głęboką starość. :roll:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 13 Listopada 2006, 12:03   

Cytat

ale raczej bezmyślnej jatki nie będzie, bo epatowanie przemocą i ohydą dla samych przemocy i ohydy jakoś mnie nie bawi... Niemniej jednak, myślę, że momentami będzie dość ostro :evil: :evil: :evil:


Hmm, kto mówi o bezmyślnej jatce :shock:

Jeśli naprawdę opiszesz śmierć, to nikt nie określi tego epitetem "bezmyślna". "Tylko" przekonaj czytelnika, że to śmierć, a nie parę wyplwutych zdań :)

Widzę, Autorze horrorów, że skłaniasz się ku tezie, że utwory gore muszą być beznadziejne. A faktem po prostu jest, że k*rewsko trudno DOBRY utwór gore napisać. Tylko tyle i aż tyle ;)

Twoja odpowiedź przypomina wypowiedzi niektórych osób z for literackich, którzy przeczytawszy jakiś kiepski utwór fantasy w necie twierdzą, że nie lubią fantasy, opierając się wyłącznie na znajomości takiego niedopracowanego utworu.
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
Ostatnio zmieniony przez MrMorgenstern 13 Listopada 2006, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 13 Listopada 2006, 12:52   

satx666 napisał/a
gratuluję potomstwa:) - na pewno urodzi się z długopisem w dłoni...

Dzięki. To już niedługo...
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 13 Listopada 2006, 14:21   

Anko napisał/a
satx666:
Cytat
angelus/anko - brzmi podobnie... :oops: :oops:
Ale moja jest bardziej mangowa, he, he. :twisted:



Ale moj nick jest ladniejszy! :P

Zglupialam zdeczko czytajac odpowiedz na pytanie, ktorego nie zadalam i na temat, o ktorym nie mam bladego pojecia ale w koncu jest to forum fantastyczne, wiec spoko. :twisted:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 14 Listopada 2006, 12:21   

Cytat
Anko Żywe dyskusje nad tekstem to dobry znak - nawet, jeśli tekst do gustu nie przypadł, to przynajmniej tknął czytelnika

To główna zasada PR - "nieważne jak o nas mówią, ważne że w ogóle mówią".
"Mieszkanie..." ok. Czekam na kolejne teksty. Ogniki RZĄDZĄ :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 14 Listopada 2006, 15:21   

Anko - jeśli chodzi o Berserka to właśnie problem z tą ilością asystentów chyba... Mam wrażenie, że ktoś inny zaczął pisać scenariusz od pewnego momentu... No a te postacie goopkowate-nowe też trochę psują mroczny klimacior... No ale pożyjemy zobaczymy... :twisted:

MrM - nie jestem przeciwnikiem gore... wręcz przeciwnie - uwielbiam ten gatunek. Jestem fanem filmów typu "Martwica mózgu" i ostrych tekstów Mastertona... Jeśli jednak chodzi literaturę, to granica między "zwykłym" horrorem a gore wydaje mi się dość płynna i wielce arbitralna... Jeśli się mylę, proszę o wyrwanie mnie z okowów ignorancji :wink: poza tym chyba też dużo trudniej byłoby opublikować tekst gore, nawet jeśli byłby dobry...

Angelus- nie wiem czyj nick jest ładniejszy,nie potrafię się zdecydować... :cry:

Adashi - ogniki jak ogniki... poczekaj na inne teksty... :wink:
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 15 Listopada 2006, 12:41   

OGNIKI!!!!!!

lepsze ogniki niż dżemiki ;)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 15 Listopada 2006, 14:15   

satx666:
Cytat
No a te postacie goopkowate-nowe też trochę psują mroczny klimacior...
Fakt, anime jest pozbawione tego "humorystycznego" rysu - np. nie ma tej postaci elfika, który się po mandze pałęta od początku, chyba tylko w celu "rozładowywania napięcia". Choć przyznaję, że tomy 3-13 (o ile dobrze pamiętam), które opowiadają o przeszłości głównego bohatera, są szczególnie klimatyczne. I bardziej podoba mi się wersja mangowa, w anime miejscami dokonano pewnych skrótów, co wg mnie spłyciło niektóre wątki i postacie.

Cytat
Angelus- nie wiem czyj nick jest ładniejszy,nie potrafię się zdecydować... :cry:
Przyznaj rację Angelus, niech ma tę satysfakcję. ;) Ja nie twierdzę, że mój nick szczególnie ładny - ma być krótki (choć na tym polu wygrywa Lu :D ) i praktyczny. ;)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 15 Listopada 2006, 19:10   

Anko: Elfika nawet polubiłem, a anime rzeczywiście nie wytrzymuje porównania z mangą, choć i tak oceniam je wysoko. Nic jednak nie wskazuje, że powstanie druga seria :| ...
Co do nicka to masz rację - mędrzec widzi błahość pewnych kwestii nim uświadomi sobie ową błahość pospólstwo... :wink:
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 16 Listopada 2006, 20:03   

Cytat
MrM - nie jestem przeciwnikiem gore... wręcz przeciwnie - uwielbiam ten gatunek.


Ulżyło mi 8)

Cytat
Jeśli jednak chodzi literaturę, to granica między zwykłym horrorem a gore wydaje mi się dość płynna i wielce arbitralna...


Owszem, raczej krwawe fragmenty gore to tylko element horrorów (napisałem już, jak ciężko samodzielny gore napisać :) )...

Cytat

Jeśli się mylę, proszę o wyrwanie mnie z okowów ignorancji :wink: poza tym chyba też dużo trudniej byłoby opublikować tekst gore, nawet jeśli byłby dobry...


Jeśli jest dobry, wydawca znajdzie się natychmiast :D Jako przykład wystarczy wymienić H. H. Ewersa i jego Salsa de Tomatos - prekursora gore'u
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 18 Listopada 2006, 01:55   

salsa de tomatos - mmm, sounds juicy ;)

satx666 - ale masz rysunek :shock:
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 18 Listopada 2006, 13:11   

MrM:
Przyznam, że Ewersa nie znałem... :oops: :oops: :oops: :| :| :| Będę się dokształcał, choć nie wiem, czy łatwo będzie kupić jakieś książki tego pana...

C-B - rysunek jak rysunek... 8)

Przy okazji - okładka nowego MFu pojawiła się już na stronie pisma... Jeśli ktoś zapozna się z zamieszczonym tam tekstem to zapraszam do skomentowania, bo nie ukrywam, że ciekaw jestem, z jakim odbiorem spotka się to opko...
(poza tym, że ogólnie z niewielkim, bo nakład MFu jednak jest troszkę niższy niż w przypadku pism konkurencyjnych... :wink: )
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 19 Listopada 2006, 16:31   

Naprawdę polecam Ewersa :bravo

Wyszedł w Polsce zbiór jego opek "Dama Tyfusowa" - można w necie dostać.

Poza tym chyba w antologii niemieckich opek grozy "Czarny Pająk" też było jego opko.

Powieści niestety nie przetłumaczono :(
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 22 Listopada 2006, 13:36   

corpse bride:
Cytat
satx666 - ale masz rysunek :shock:
Nooo... Awatar wygląda jak z jakiejś superprodukcji anime spod znaku H. :lol:
A jaki tytuł?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 22 Listopada 2006, 16:59   

Bible Black oczywiście :!: (konkretnie Bible Black Gaiden) Seria która może troszkę szokować, ale z tego co zauważyłem tytuł ten podoba się także dziewczynom :wink: Świetna kreska, dobra fabuła i wymyślne... hmmm.... "sytuacje" :oops: :oops: .... Polecam dla urozmaicenia jakiegoś wesołego wieczorku sam-na-sam... No i oczywiście każdy fan anime winien ten tytuł obczaić :wink:
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Listopada 2006, 17:10   

JA kiedyś z kolegą próbowałem obejrzeć anime 'CAll of Cthulhu' - ale hardkor :mrgreen: ( byliśmy nieco zaskoczeni, bo nasza świadomość nie sięga takich filmów... )
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 22 Listopada 2006, 22:00   

Kiedy pisałem o wieczorku sam-na-sam nie chodziło mi o wieczorek z kolegą :wink: Chociaż
"takie" anime też podobno są, ale jakoś po nie nigdy nie sięgnąłem... :oops:

A co do Call of Cthulhu to nie wiedziałem w ogóle, że istnieje takie anime i chyba wolę w stanie owej niewiedzy błogosławionej pozostać :) ... Polecam zacząć od jakichś klasyków typu Ghost czy Akira (albo uderzyć do wątku anime w Mechanicznej Pomarańczy, bo całkiem sporo się tam ciekawych tytułów przewinęło...)
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Listopada 2006, 22:07   

Satx - spoko, obejrzałęm conieco klasyki ;)
A z tym kolegą... to my nie wiedzieliśmy! :P
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 22 Grudnia 2006, 14:02   

I kolejna informacja: (poprzednia u Zbyryta, który jest w tym samym numerze)
w Mf jest "W cieniu".
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 27 Grudnia 2006, 22:55   

taaaa... mial byc koniec listopada. szczesliwie udalo mi sie dostac numer jeszcze przed swieatami...

a co do opowiadania 'w cieniu' to bardzo fajne. takie jakby głębsze niz dotychczasowe :P
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 13:57   

Heh, dzięki za pierwszą opinię, fajnie usłyszeć że tekst jest fajny :wink:

Oczywiście do druku poszła wersja sprzed moich poprawek, więc można natknąć się na parę stylistycznych klopsów, a na dodatek chochlik drukarski przywalił literówkami :cry: - mimo to uważam ten tekst za udany i jestem ciekaw opinii,uwag,krytyki etc.
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 31 Grudnia 2006, 18:10   

W CIENIU - świetny klimat i nastrojowa, ciekawie prowadzona fabuła. Moje gratulacje, tekst 4,5 /6.
Szkoda tylko, że rysunek nieco zdradza zakończenie...
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 31 Grudnia 2006, 19:51   

może psuć, ale przyznaj, że te rysunki fajne są generalnie. w ogóle podoba mi się szata graficzna MF. rysunki zwykle pasują do opowiadań i są w klimacie. i chyba to musi być miłe z punktu widzenia autora, że ktoś narysował coś specjalnie do jego opowiadania.
a, planuję, henryku, wypowiedziec się wkrótce w twoim watku o tym czymś o kosmitach, ale dziś jestem w złym nastroju i mogłabym powiedzieć za dużo ;)
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 29 Sierpnia 2007, 14:23   

Podczas warszawskiego Polconu na stanowisku wydawnictwa Atropos odbywać się będzie promocja mojego zbioru opowiadań "Kronika koszmarów". Do każdego zakupionego artykułu dodawany będzie darmowy booklet z premierowym tekstem i wstępną okładką zbioru. Nawet jeśli ktoś nie będzie miał ochoty, by cokolwiek kupować, a wspomni o booklecie - prawdopodobnie otrzyma go :wink: Ja także będę się kręcił przy stanowisku Atroposu, więc myślę, że będzie okazja do porozmawiania na temat zbioru, gdyby ktoś był ciekaw szczegółów.
:twisted:
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group