Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks w "SFFH"?

Czy komiks W "SFFH" ma możliwośc zaistnienia?
Tak
80%
 80%  [ 75 ]
Nie
12%
 12%  [ 12 ]
Jest mi to obojętne
5%
 5%  [ 5 ]
A co to jest komiks?
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 93
Wszystkich Głosów: 93

Autor Wiadomość
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 15 Grudnia 2005, 12:41   

Sasori napisał/a
mam dwie uwagi - zrób coś ze swoim kolorem, bo jest wręcz koszmarny


Wiesz coś Ci powiem. Nie to ładne co ładne , ale co się komu podoba. A mnie się kolorek u Rodiona podoba . I jak wyda to kupię z przyjemnością. :D
A na tą stronę zajrzę i później powiem co myślę o "dziełku tygrysków " O! :evil:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 15 Grudnia 2005, 12:52   

Sasori- no cóż widziałam i wiesz co? Z zachwytu nie padłam .
i pozwól , że zacytuję pewnego profesora z ASP w Gdańsku-- coś pan- daltonista? :twisted:
A i dodam, że siostra tygrysa NAPRAWDĘ musi popracować nad kreską. A scenariusz ...hmm... no cóż niewiele zapowiada . Ale to na razie tylko cztery strony. Pożyjemy, zobaczymy, za kilka lat powiedzmy. :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Grudnia 2005, 13:41   

Dobrze, że zastosowałaś zasłonę "nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba", bo musiałbym polemizować.

To nie są na razie cztery strony, to zakmnięta całość :] Projekt kupiony przez muzeum w Wilanowie.

Komentarza z daltonistą nie rozumiem.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Grudnia 2005, 14:45   

Ano, przeczytałem. Kreska faktycznie do podpracowania, bo niby ładna, ale wszystko się gmatwa w oczach.
Ja tam to od daltonistów rozumiem - znaczy sie ze kolorów nie ma. Ale mi to osobiście nie przeszkadza, bo czarno-białe rysunki lubię czasem nawet bardziej, niż kolorowe.
Ale scenariusz fakt, lekko jakby kuleje. Nie jest z nim totalnie źle, ale mogłoby być lepiej.
Co do komiksu Rodiona - kolor mi tam pasuje w sam raz. Kreska może nie jest idelana, ale za to jest fajna, podobna jakby do starych komiksów, bo dziś (na necie) to wszędzie tylko okrągła kreska jest, a u Rodiona taka bardziej sztywna się mi wydaje, zwłaszcza na twarzach. Może to tylko wrażeie takie mi pozostało, ale mi sie podoba :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 18:55   

wy tutaj gadu gadu ze komiks powinien byc a dział Komiks na forum cienko przedzie... toz to jakis paradoks :?
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 09:45   

Max jak zwykle świetny!
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 15:00   

Mam nadzieję że kiedyś pojawią się w SFFH jakieś teksty dotyczące komiksów.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 15:03   

chce, zeby ten dzial powrocil, i to w miare mozliwosci w tym samym ksztalcie.
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 15:11   

To może będą potrzebni młodzi autorzy którzy interesują się komiksem i z chęcią o nim rozprawiają :?:
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 16:01   

będa potrzebni autorzy, ktorzy się na tym dobrze znają :-)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 16:02   

NURS napisał/a
będa potrzebni autorzy, ktorzy się na tym dobrze znają


To sie rozumie samo przez się... w końcu skoro komiks to musi być to coś specjalnego :wink:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 23:28   

Owszem, ja stary komiksiarz jestem. też rysowalem, jak relaks powstawal, ale to dawne czasy i nie ma co wspominać.... :-) I dlatego nie toleruje bohomazow. lubie klasyczny, czysty rysunek. Uwielbiam np. Wilqa, ale graficznie mnie ten komiks odrzuca, jest dla mnie za prymitywny. rozumiem konwencje, ale jednak...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Lutego 2006, 07:57   

Dla mnie rozprawy o komiksach Wojtka Birka zawsze byly stronami straconymi. Nie czytalem tego nigdy. Bo po pierwsze druk byl mniejsza czcionka, a po drugie bylo tam napisane przez dwie strony: ci wydali to, a ci tamto. Fajnie, tylko pozniej idzie sie do Empiku, patrzy sie na ceny i sie wychodzi. Komiksy staly sie absurdalnie drogie, wiec wole za te same pieniadze kupic sobie plyte, albo ksiazke.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Lutego 2006, 11:08   

Drogi count, ale sa ludzie, którzy postepują odwrotnie, zamiast ksiązki wybiora komiks i im też należy się z naszej strony szacunek i kąt, w ktorym moga dowiedziec się, co ciekawego mogą za te, niemałe, pieniądze znaleźć.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Lutego 2006, 11:36   

Drogi NURSie, alez ja absolutnie nie mialem nic zlego na mysli. Chcialem pokazac jedynie swoj osobisty punkt widzenia. Byc moze jestem sam w swojej opinii, ale moze takich jak ja jest wiecej. Chodzilo mi jedynie o pokazanie, ze sa tacy, ktorym sie ta rubryka nie podobala (bo poki co zadnych negatywnych glosow nie widzialem). Nie neguje jej potrzeby, komiks jest prezna dziedzina fantastyki. Sam czesto zaczytuje sie w fantastycznych obrazkach, wiec chetnie poczytalbym o komiksie. Moze jednak da sie ta rubryke zrobic inaczej (tylko ze jak o tym mysle, to nie bardzo widze, jak mozna by o komiksach opowiedziec, zeby nie bylo to nudne i przytlaczajace, jak bylo to poprzednio w SF)?
A jak sie nie da to trudno, nie bede rozpaczal, po prostu nie bede czytal. Dopoki oczywiscie ilosc nieczytanych nie stanie sie wieksza niz czytanych, ale to juz inna historia.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 1 Lutego 2006, 12:15   

W NF jest to zrobione z pomysłem. Krótkie opisy dwóch-trzech albumów, które należałoby zauważyć, że się ukazały. Pełna lista nowości jest do sprawdzenia w necie. Ale takie polecanki fachowców byłyby mile widziane, a także jakiś felieton o serii czy autorze.
 
 
nasciturus 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: U12 4:86:9
Wysłany: 1 Lutego 2006, 12:24   

komiks NIE
tu sa opowiadania
gajowy byl OK
krotka zwiezal forma
ja kupuje dla tekstu
nie dla obrazkow
jak bede chcial komiks to jest ich na rynku 150tysiecy albo wiecej
jak nie u nas to z zachodu lub japoni moge sobie sprowadzac
SF kupuje dla tekstow pisanych
_________________
nasciturus
nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 1 Lutego 2006, 12:45   

Dla mnie SFFH to przede wszystkim pismo zawierajace literature i o literaturze traktujace, chcialbym zeby takie pozostalo. Jesli felietony komiksowe maja wygladac tak jak wygladaly, to ja dziekuje, nie bede czytal. Nie uwazam sie za czlowieka biednego (bogaty tez nie jestem, swoja droga), ale na kolekcjonowanie komiksow po prostu nie mam pieniedzy, tzn owszem mam, ale stojac przed dylematem, ksiazka czy komiks, zawsze wybiore ksiazke. Komiks jest dla mnie za drogi, gdyby byl tanszy pewnie bym wlasnie kolekcjonowal Tytusa, Kajko i Kokosza, Thorgala i perelki Baranowskiego, a tak - niestety. Nie interesuje mnie za bardzo, co wyszlo nowego, bo to moge w bardzo krotkim czasie sprawdzic w empiku, z ksiazka juz tak nie zrobie.

Dla mnie komiks w SFFH to wlasnie Nikitycz i jemu podobne - fantastyczne opowiastki rysunkowe, ktore smiesza, zaskakuja, intryguja i co tam jeszcze... Jesli dodatkowa strona z komiksem, to wlasnie w takiej formie - 2-3 rysownikow z krotkimi historyjkami, jedna bedzie bawic, inna zmusi do refleksji, jeszcze inna zaszokuje... Komiks - TAK, felieton o tymże - stanowcze NIE.

Wszystko powyzsze to oczywiscie moje zdanie na ten temat, nie jakas tam prawda objawiona... Proponuje zalozyc bardziej szczegolowa ankiete, ktora wskaze gusta wiekszosci. Howgh
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 1 Lutego 2006, 12:56   

sulka napisał/a
Nie interesuje mnie za bardzo, co wyszlo nowego, bo to moge w bardzo krotkim czasie sprawdzic w empiku, z ksiazka juz tak nie zrobie.


Przecież pisałem, że nie chcę listy nowości, ale krótką polecankę dla komiksu, którego nie należy przegapić. I sorry sulka, ale nie wszyscy sąsiadują z Empikiem. A jak raz na rok pojawiłby się felieton np. o Baranowskim i jego twórczości, to byś nie przeczytał, bo to o komiksach.
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 1 Lutego 2006, 13:15   

Czarny napisał/a
Przecież pisałem, że nie chcę listy nowości, ale krótką polecankę dla komiksu, którego nie należy przegapić


Zaczalem pisac swojego posta, zanim zobaczylem twojego. Jesli to ma byc krotka polecanka (cos na zasadzie dotychczasowych polecanek filmow - tych z marginesow) to prosze bardzo, jestem za, ale czytanie comiesiecznego surowego przegladu nowosci wydawniczych w formie 2-3 stronicowego felietonu jakos mnie nie bawi.

Czarny napisał/a
I sorry sulka, ale nie wszyscy sąsiadują z Empikiem. A jak raz na rok pojawiłby się felieton np. o Baranowskim i jego twórczości, to byś nie przeczytał, bo to o komiksach


Zgoda, nie wszyscy, ale w salonikach prasowych tez jest taka mozliwosc, a tych juz jest zdecydowanie wiecej. Felieton raz na jakis czas o tworczosci rysownika? Prosze bardzo, pomysl lepszy, jednak ja osobiscie nadal bede bardziej wolal przeczytac kilka fajnych shorcikow komiksowych.
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Lutego 2006, 14:18   

nasciturus: hmmm a nie zauważyłeś, że Gajowy jest, a nie był?
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Lutego 2006, 20:04   

Cytat
komiks NIE
tu sa opowiadania
gajowy byl OK
krotka zwiezal forma
ja kupuje dla tekstu
nie dla obrazkow
jak bede chcial komiks to jest ich na rynku 150tysiecy albo wiecej
jak nie u nas to z zachodu lub japoni moge sobie sprowadzac
SF kupuje dla tekstow pisanych


Ale nie ma byc komiksu tylko recenzje i zapowiedzi... chyba ze coś nie zrozumiałem :?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lutego 2006, 00:43   

Nie mam zamiaru robić z SFFH czegos w rodzaju MF, ale od poczatku dawalismy krótkie formy, co jakis czas. I o tym mowa, od czasu do czasu short. sasori podrzucil mi zajefajny pomysl na serię, ktora, jak gajowy, ma szanse zaistniec w SF.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Lutego 2006, 08:45   

Ale mam nadzieję, że z Gajowego nie rezygnujesz?
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 2 Lutego 2006, 09:49   

NURS napisał/a
Nie mam zamiaru robić z SFFH czegos w rodzaju MF, ale od poczatku dawalismy krótkie formy, co jakis czas. I o tym mowa, od czasu do czasu short. sasori podrzucil mi zajefajny pomysl na serię, ktora, jak gajowy, ma szanse zaistniec w SF.


Juz sie nie moge doczekac! Kiedy? Kiedy? Kiedy?
Rowniez mam nadzieje, ze gajowy nie zniknie... :?
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Lutego 2006, 10:15   

Znikniecie gajowego nie wchodzi w gre. Nie po to prosilismy NURSa w poczatkach tego forum, zeby skontaktowal sie jakos z Maxem, zeby po 3 numerach z niego rezygnowac. Ale druga strona z komiksem w SF, jesli NURS tak chwali sasoriego, bylaby mile widziana.

PS. Komiksy w MF sa koszmarne. Juz nawet nie chodzi o papier (toaletowy) i rysunki (w wiekszosci w mojej opinii rowniez toaletowe, ale jestem przyzwyczajony do sterylnych kresek z Marvela i moze dlatego mnie to drazni), to nawet fabularnie sa straszne.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Lutego 2006, 20:46   

Ja swego czasu czytałem Prdukt. Baardzo pocieszne rysunki. Mam nadzieje na coś ambitniejszego :D Bo rzeczy dla rozliuźnienia jest pełno na rynku.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Lutego 2006, 14:01   

Komiks Maxa jest doskonale na czasie. Komiks Kucharzaka - cholera ciężko Ci było NURS napisać jak ma na imię? - lubię taką kreskę, ale jakoś tak nie wpasował się w numer. Ale czekam na następnychyba że to będzie dalszy ciąg tego co jest, wtedy wycofuję opinie o niedopasowaniu do numeru.
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 20 Lutego 2006, 14:05   

mawete napisał/a
Komiks Maxa jest doskonale na czasie. Komiks Kucharzaka - cholera ciężko Ci ...


To sa DWA komiksy??? :shock:
Extra! :mrgreen:
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Lutego 2006, 19:47   

Max faktycznie, idealnie trafiony, ale to mnie sie udało wpasowac, bo miałem dwa do wyboru :-) I decyzja była zanim się dym zrobił z ptasia grypą tu na miejscu. A rozjaśnij, o co chodzi z tym drugim?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group