Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 15:46   

Cytat
Nie siedzieć z nosem w książkach
- bo co?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 31 Października 2006, 16:32   

Dyskomfort psychiczny sprawia mi to, iż rzecznik praw dziecka zajmuje się czymś takim
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 31 Października 2006, 16:53   

Jest kilka kwestii odpowiedzialnych za taki stan rzeczy w szkołach i wszystkie mnie denerwują.

Właściwie po co gimnazjum?

Nauczyciele w większości nie potrafią uczyć, przyciągnąć uwagi, wyjaśnić. (mieliśmy raz zastępstwo w LO, przyszedł pan wicedyrektor i wytłumaczył nam pewną zasadę, której nie wytłumaczyła nam nauczycielka fizyki- nawet nie wiem czy podjęła próbę) Wydaje mi się, że często im się nie chce uczyć, i przychodzą do szkoły, żeby z niej wyjść. Jest też kwestia niskich wynagrodzeń.

Rodzice, otoczenie nie świecą przykładem, nie stanowią godnego wzoru dla młodych ludzi. Przemoc, pijaństwo (a nawet umiarkowane spożywanie alkoholu) i inne patologie przenoszą się na grunt szkolny.

Właściwie, co tu mówić (pisać). Kondycja edukacji to odzwierciedlenie sytuacji na innych płaszczyznach. I ten nieszczęsny czynnik ludzki.

Tak czy siak myślę, że decydujące znaczenie w kształtowaniu poglądów, osobowości, postaw młodzieży mają rodzice (jeśli nie własni to cudzy, bo kształtyje nas także środowisko rówieśników).
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 17:20   

Alatar
Cytat

Jest też kwestia niskich wynagrodzeń.


Ale ta kwestia nie tłumaczy faktu że dla nie których nauczycieli warto przychodzić do szkoły ( i nie mam tu na myśli jakiś pięknych facetek czy przystojnych mężczyzn... - to już zupełnie inna kwestia :mrgreen: )

Cytat

Rodzice, otoczenie nie świecą przykładem, nie stanowią godnego wzoru dla młodych ludzi. Przemoc, pijaństwo (a nawet umiarkowane spożywanie alkoholu) i inne patologie przenoszą się na grunt szkolny.


MOja mama zawsze powtarzała że moja rodzina jest patologiczna :shock: chyba miała rację :mrgreen:

Cytat

Tak czy siak myślę, że decydujące znaczenie w kształtowaniu poglądów, osobowości, postaw młodzieży mają rodzice (jeśli nie własni to cudzy, bo kształtyje nas także środowisko rówieśników).


Święta prawda - ja kupe swojej wiedzy i podejścia do świata zawdzięczam rodzicom... a co zawdzięczam szkole? oczywiście potężną porcję ścisłej wiedzy ( i nie tylko ). Na LO nie mogę narzekać, miałem kupe interesujących nauczycieli ( mniej lub bardziej, interesujacych z obydwu stron ). O studiach ciężko mówić. A podstawówka? :? średnio było... ale też dałoby się wyskubać dobre dobre strony...

Aż się przerażam na myśl co się dzieje w gimnazjum czy LO...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 31 Października 2006, 17:42   Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje

Dunadan napisał/a
Cytat
Nie siedzieć z nosem w książkach
- bo co?


Nie zrozum mnie źle, chodzi o to, że w gimnazjach istnieją takie jednostki dla któych widok uczącego się działa jak płachta na byka, i zaczyna się zaczepianie, popychanie itp.
Nie mówię żeby się nie uczyć, ale po co to pokazywać na przerwach ? żeby się popisać że czytam podręcznik z histori ? to tylko rozjusza te jednostki dla których szkoła jest przymusem. Uczyś się trzeba żeby wyróżnić się tego motłochu który myśli że mu rodzice będą wiecznie żyć i będą tak trwać od imprezy do imprezy. Widzisz oni nie potrafią sobie z tym poradzić jak kolega wyżej wspomniał oni doświadzczają tego "zła" które spotyka ich w domu- brak perspektyw , przemoc , pijaństwo, brak zrozumienia i tak dalej. I muzyka , o czym rapuje Mezo ? Peja ? Kaliber ? 5.2 dębiec ? tylko o problemach, i Ci gimnazjaliści w to wierzą że jest tak jak w rymach ich ulubionych piosenek. Przetłumaczcie sobie "Sing for the moment" em'a. Nie mówię tezże trzeba zamykać takich w ośrodkach - będzie jeszcze gorzej po prostu trzeba nie dać sie zastraszyć - myślicie że mało razy dostałem w mordę ? nie, nieraz bójka w świecie gimnazjalisty jest dobrym rozwiązaniem, aby zapewnić sobie spokój na dłużej.

Dokładnie tak jak Alatar napisał głównym winowajcą jest rodzic i otoczenie (czyli znów rodzic kolegi ), przykład - Gdańsk, rodzice pozwalają oglądać dziecią erotyki i później takie rzeczy wychodzą bo on dalej myśli że jest na planie filmu erotycznego. Podnieca się taki byle czym i są skutki - niech idzie do łaźienki się zmasturbuje czy co ? ( sorry, ale normalnie krew zalewa jak się takie rzeczy czyta ) tylko nie takich rzeczy nie odpier**la na lekcjach. Grrr... o zgrozo. A kumpe to co siedzą i się śmieją bo fajnie nie ośmieszają dziewczyne ale jest fajnie jest zabawa, bo gościu nie panuje nad swoimi demonami. )

znów mnie rozsadza złość,
napisałem już dość,
dam przykład i będziemy kwita,
znajdziesz ukojenie w bitach,
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 17:57   

Czyli co, mam się ukrywać? nie ze mną takie numery :twisted: ... mam w du**e co o mnie sądzą ludzie :evil: , zwłaszcza jeśli wiem że do grupa ludzi któym chyba już pomóc nie można... Ale ja zawsze miałęm waleczną naturę :mrgreen:
Niemniej nie mógłbym udawać że jestem taki jak inni, nie mógłbym na siłę trzymać się stada, wole już swego odzaju samotność, niezrozumienie i co za tym idzie często złość ze strony innych ( lub próby upokorzenia )!
Elendilll!!!!! łaaaa!!!!... ops, sory, rozpędziłem siem :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 18:05   

a mnie wlasnie w tym momencie wkurza, ze mi neozdrada jakies dziwne numery wykreca:
nie moge otworzyc wiecej niz 2 okna na raz a niektore adresy, w tym imageshack, w ogole sie nie otwieraja - twierdzi, ze jestem niepolaczona (co jest bzdura, bo caly czas np gadam na gg czy cos tam ogladam na necie) i chce sie polaczyc, po czym stwierdza, ze nie moze.
widzial juz ktos cos takiego????

moze to wina silnego wiatru za oknem??
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 31 Października 2006, 18:28   

elam, zrestartuj gadzinę, jakiś czas temu tepsa w ramach oszczędności kupiła dla neozdrady pulę adresów z black list, może taki dostałaś.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 19:25   

po resecie bylo to samo; potem mi sie jakis update wlaczyl, zrobilam, zresetowalam drugi raz i chodzi.
ale gadzina to jest, nie ma co :) (tzn mowie o neo, nie o moim kochanym komputerku gremlinkowym ) :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 31 Października 2006, 19:50   

No...
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 31 Października 2006, 20:08   

Denerwuje mnie to, że nie mogę znaleść bardzo dobrego, bogatego atlasu historycznego (najlepiej tom do każdej epoki).

I dobra ma za mało godzin.
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 31 Października 2006, 20:27   

ihan:
Cytat
Dyskomfort psychiczny sprawia mi to, iż rzecznik praw dziecka zajmuje się czymś takim
Pomysł szkół rozdzielnopłciowych (klasztorów może?) wk*** mnie obrzydliwie! Wiem co nieco, jak się uczy w klasach "jednopłciowych" (łatwo je znaleźć w technikach...). A już na pewno pomysł światłych polityków nie jest receptą na ekscesy takie, jak te (jednopłciowe jak najbardziej):

Koszmar w domu dziecka
14-latka pobita przez starszą koleżankę

elam:
Cytat
a mnie wlasnie w tym momencie wkurza, ze mi neozdrada jakies dziwne numery wykreca:
Hm, jako że moja rodzinka też się tego ustrojstwa dorobiła, to mam czasem tak, że nagle połączenie zostaje zerwane. Było na pasku stanu - i znika! A raz nie dało się nawet ponownie połączyć. Sprawdzamy telefon stacjonarny - a tu głucho. Dopiero po paru godzinach wróciło do normy...
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 31 Października 2006, 21:01   Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje

Dunadan napisał/a
Czyli co, mam się ukrywać? nie ze mną takie numery :twisted: ... mam w du**e co o mnie sądzą ludzie :evil: , zwłaszcza jeśli wiem że do grupa ludzi któym chyba już pomóc nie można... Ale ja zawsze miałęm waleczną naturę :mrgreen:
Niemniej nie mógłbym udawać że jestem taki jak inni, nie mógłbym na siłę trzymać się stada, wole już swego odzaju samotność, niezrozumienie i co za tym idzie często złość ze strony innych ( lub próby upokorzenia )!
Elendilll!!!!! łaaaa!!!!... ops, sory, rozpędziłem siem :mrgreen:


Nie ukrywać się tylko ignorować , odgryząć się walczyć na słowa, a jak zajdzie potrzeba to na pięści.

Ok i to jesteś przykładem silnej jednostki ,ale co zrobić z takim co zaraz po nauczycili lecą ? Wzbudzają tylko pogardę u takich typów i jest jeszcze gorzej , mówi ci, od nas z klasy wypisał się gościu bo najerzdzaliśmy na jego buty ( że ma babski i coś tam ) i gościu poryczał się i mamę poprosił aby go przepisała !!! Wolisz samotność i albo znadzjesz sobie lepsze towarzystwo i tyle ! Bo gorzej jak ktoś chce nasiłe dołączyć do grupy. Właśnie tego typu jednostki jak ty dowodzą w grupach.
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 21:12   

ja tez chcialam dolaczyc do grupy w pierwszej klasie liceum... i znalazlo sie pare kolezanek, co mnie gnoily, nawet kiedys nie wytrzymalam i poryczalam sie jak nie wiem co przed nimi, a ile razy zaciskalam zeby i dopiero noca do poduszki...
a potem minelo. zostalam na dlugo outsiderem, dopiero w 4tej klasie zaczelismy sie jakos zgrywac i zzywac, i te kolezanki mnie przeprosily, a ja juz nie pamietalam, o co dokladnie wowczas chodzilo. bo to *beep* byly. ze mam wsiockie ubranie, ze pomalowalam paznokcie na fioletowo, ze wyskoczylam z czyms zbyt mundrym na lekcji... jakie to ma naprawde znaczenie, ze ktos kiedys mnie popchnal do kaluzy albo rzucil we mnie blotem? byl mlody i glupi. teraz jest pewnie stary i glupi, ale nie wuidzialam go od prawie 20 lat i mam w glebokim powazaniu. po latach nie ma to zadnego znaczenia. zawsze znajdzie sie jakis idiota, i zawsze znajdzie sie ktos, gdzies, kto nas zrozumie. trzeba tylko zacisnac zeby i przeczekac.
czasem trzeba sie komus poskarzyc, rodzicom, nauczycielowi, trzeba tylko wiedziec, komu. zeby przynioslo to dobre skutki, a nie tylko pogorszylo sprawe.
i przede wszystkim, nie dac sie. lepiej byc samemu, niz w zlym towarzystwie. trzeba robic swoje i nie przejmowac sie kilkoma idiotami.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 21:26   Re: Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje

Fearfol
Cytat

Nie ukrywać się tylko ignorować , odgryząć się walczyć na słowa, a jak zajdzie potrzeba to na pięści.


Nie wydaje mi się aby to było dobre rozwiązanie... jak byłem szczylem zachowywałem się żywioło jak Elam, teraz patrzę na to wszystko z góry ( ciągle zdarzają się sytuacje zę napotyka się idiotów... ). To kwestia 'dorosłości'. To raz. Dwa - kretynowi nie da się odgryźć słowami... no, OK< czasem trzeba użyć pięści, najlepiej z kastetem :twisted:

Cytat

Ok i to jesteś przykładem silnej jednostki ,ale co zrobić z takim co zaraz po nauczycili lecą ?


Niejednokrotnie leciałęm do rodziców albo do dyrektora/nauczyciela. CZemu? nie mam zamiaru przekomarzać się z kretynami... czasem oczywiscie nerwy puszcały :roll:

Cytat

Właśnie tego typu jednostki jak ty dowodzą w grupach.


Coś nie bardzo - NIGDY nie udało mi się zdobyć jakiejklowiek pozycji w 'stadzie'. Nigdy... :/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31 Października 2006, 21:30   

Mnie doprowadza do szału fakt, że w lutym podpisałem umowę na podłączenie telefonu z Telekompromitacją i do dzisiaj go nie mam, kiedy poszedłem do telepunktu panienka z okienka stwierdziła, że mam zadzwonić na błękitną linię. Tylko nie wiem z czego :evil: W pracy mam telefony z netii. Papierki z telepunktów jakbym w czarną dziurę wrzucał, jeszcze na żaden nie otrzymałem odpowiedzi.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 21:32   

oo, to faktycznie wk***ace. lacze sie z toba w tym wk**ieniu.
mi sie znowu te dziwne rzeczy z IE przed chwila robily :twisted: to chyba przez wiatr i routera...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 31 Października 2006, 21:37   

elam, wywal IE natentychmiast! Gremlinkowy komputerek Ci niemiły czy co?
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 21:38   

Elam - IE NIE! zainstaluj chociaż FireFoxa :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 21:45   

dajcie, to zainstaluje :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 21:47   

firefox.pl ? :D tam się ściąga i instaluje, kilka minut trwa... nawet restarta nie trzeba robić :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 21:48   

i to legalne, bezplatne i niezatrojanowane jest? :shock:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 31 Października 2006, 21:49   

elam, http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Października 2006, 21:50   

Elam - jasne, to freeware...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 31 Października 2006, 21:51   

Dokładnie po za tym można przeglądać kilka stron w kartach, przy otwieraniu wczytać ostatnio otwarte strony, zapamiętywać miliony haseł, blokuje wyskakujące okienka, ma polski słownik itd itd

edit: gdyby jeszcze potrafiła gotować... :mrgreen:
edit: i są do niej miliony wtyczek, kto wie może któraś gotuje? :D
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
Ostatnio zmieniony przez hjeniu 31 Października 2006, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Października 2006, 21:53   

Legalne, niezatrojanowane, bezpłatne i w dodatku niesamowiciew ułatwia przeglądanie forum :mrgreen: Poszczególne tematy można otwierać w zakładkach, w tym samym oknie.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2006, 22:45   

a neozdrada i XP nie beda mi sie klocic, ze chca IE i tylko IE, bo jak nie, to NIE ??
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Października 2006, 22:49   

Nie, systemowi wsio ryba jakiej przeglądarki używasz. Zrestą zobacz na statystyki - większość użyszkodników na forum używa firefoxa i są z niego bardzo zadowoleni :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 1 Listopada 2006, 11:49   

Ja używam i nie narzekam ,
w zasadzie to od IE jest o wiele lepszy ,
bo na tamtego to się tylko wściekam,
ten krócej strony wczytuje bo się nie p*****y,
i ogólnie to polecam,
zadowolona będziesz elam obiecam .............. Ci to
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Listopada 2006, 15:11   

I czemu się tak denerwujecie? koedukacja w szkołach ma swoje zalety, ale i oczywiste wady.
Czytałemciekawy artykuł szwedzkiej feministki udowadniającej, że koedukacyjne szkoły są kolejnym narzędziem upadającego patriarchatu.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group