Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 12

Wybierz najlepszy tekst numeru
Komuda - Jeruzalem
25%
 25%  [ 36 ]
Koronowicz - Reklamacja
2%
 2%  [ 3 ]
Szydzisz - Służba
11%
 11%  [ 16 ]
Gacek - Mieszkanie z widokiem do wewnątrz
13%
 13%  [ 19 ]
Twardoch - Rondo na maszynę do pisania, papier i ołówek
31%
 31%  [ 44 ]
Greps - Dotyk anioła
5%
 5%  [ 8 ]
Bandurski - Pudełko z cegieł
7%
 7%  [ 10 ]
Lewgowd - Ironia losu
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 139

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Listopada 2006, 21:53   

to JP2 odmienił oblicze religii? ?
no i z ta Afryka to troche nie tak wyszło :-)
Jak na proroka oczywiście.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 16 Listopada 2006, 21:58   

JP2 odmienił oblicze. To dobre sformułowanie, bo zmienił nieco wizerunek Kościoła "na zewnątrz".
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Listopada 2006, 21:59   

Fasadowo, być może, ale tak naprawdę nic się nie zmieniło, prócz niego. IMO. koniec offtopu, gdyby co mozemy pogawędzić w innym wątku.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 17 Listopada 2006, 01:30   

Angelus napisał/a

Verne byl mistrzem w tej materii, nauka i wynalazki sa wszak najwazniejszymi tematami jego tworczosci a jest to niepodwarzalnie literatura fantastyczna


W tym kontekście i owszem.
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 17 Listopada 2006, 08:15   

Twardoch - Rondo na maszynę do pisania, papier i ołówek - fajnie napisane i niźle pokręcone - punkt. :wink:

Komuda - Jeruzalem - lubię takie klimaty - punkt :mrgreen:

Pozostałe na wyższym, lub niższym poziomie, ale w sumie też miło się czytało.
Tyle.
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Listopada 2006, 11:21   

dzieki, Albion. Who's next?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pablos 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Mała wieś
Wysłany: 18 Listopada 2006, 09:44   

Ani jednego kiepskiego tekstu, to mi się podoba! Ani jednego zwalającego z nóg, szkoda... Głosy dwa idą do Twardocha (dżizus, takie pisanie o niczem i o wszystkiem lubię) oraz do Gacka (co dziwne, bo horrorów nie czytam, bo się boję...). Ironia losu Lewgowda też jest pikna, byłby trzeci głos. Reszta na poziomie przeciętnym (jak na mój gust).
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Listopada 2006, 11:53   

Dzieki Pablos, ktoś coś ma do dodania?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 18 Listopada 2006, 15:27   

ja chcialabym dodac, ze przeczytalam juz numer 13ty dzisiaj w pociagu, a tu nie ma gdzie oceniac i glosowac :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Listopada 2006, 17:15   

prosisz, masz :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Janus 
Frodo Baggins


Posty: 101
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 18 Listopada 2006, 18:08   

Twardoch, Twardoch, Twardoch. PUNKT, PUNKT, PUNKT !!! Leje na to czy to jest fantastyka, czy nie. Jest świetne. Będę do niego wracał wiele razy. Czytanie takiego tekstu można porównac tylko do podziwiania gotyckich katedr i do smakowania najwyborniejszej whisky. Szczegóły, smaki, aromaty, detale i posmaki spojone w harmonijną całośc. A wszystko podane w FORMIE. Nie znajduje słów uznania.

Szydzisz. Punkt. Mam kotkę, więc puentę odgadłem dość szybko. Za wierne oddanie kociej natury i zachowań.

Komuda. Niewiele brakło do punktu. Fabuła skomplikowana jak budowa cepa. Warsztat bez zarzutu.

Z reszty wsopmnę tylko jeszcze Lewgowda. Straszna kiła. Coś w tym stylu znalazłem kiedyś w zeszycie do polskiego z gimnazjum, ocenione na piątkę. Miało tytuł "Człowiek przyszłości" i było podobnie łopatologiczne jak Ironia Losu. Będziesz się wstydził tego debiutu.

Pozdrawiam,
Janus.
_________________
Jeśli wyspana to nieszczęśliwa,
Jeśli szczęśliwa to niewyspana...
Takie jest życie erotomanki,
Takie jest życie erotomana...
 
 
Pablos 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Mała wieś
Wysłany: 18 Listopada 2006, 19:22   

Cytat
Z reszty wsopmnę tylko jeszcze Lewgowda. Straszna kiła. Coś w tym stylu znalazłem kiedyś w zeszycie do polskiego z gimnazjum, ocenione na piątkę. Miało tytuł Człowiek przyszłości i było podobnie łopatologiczne jak Ironia Losu. Będziesz się wstydził tego debiutu.


Ha, jaki tam zaraz powód do wstydu... Dobre było, bardzo życiowe: budujemy, budujemy tylko po to, żeby na końcu ktoś przyszedł i nam zepsuł :) Można lubić takie teksty. Taka właśnie jest ironia losu :wink:
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Listopada 2006, 19:57   

Dzieki Janus. Spieszcie z głosami, bo koniec już bliski.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
nerfin 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Stary Gród
Wysłany: 19 Listopada 2006, 02:16   

To i ja sobie ocenię (dawno żem tego nie robił)

Jeruzalem
tekst numeru, co prawda schemat dość oklepany, ale ciekawie się czytało, fajna historia i język

Reklamacja
co to jest tak w ogóle?

Służba
jak to jest, że nie najgorzej się to czyta, ale ogólnie nudne. 0 fantastyki, ale przynajmniej fajna niespodzianka na końcu (myślałem, że będzie to duch), w sumie nic ciekawego

Mieszkanie z...
numer dwa numeru, fajny pomysł, choć momentami wykonanie gorsze, beznadziejne zakończenie. ogólnie całkiem przeciętny horrorek

Rondo na...
nie rozumiem wcześniejszych postów z cyklu "mówiłem, że trudne opko". opko jak opko, że zakręcone - no cóż, taka konwencja. czytało się nieźle, autor warsztat ma widać, tylko że nudne i 0 (słownie: zero) fantastyki - a to jest nie do przyjęcia, zwłaszcza że tekst długi, a takie jak dla mnie wypadają generalnie całkiem dobrze w SFFH. czyli zawód

Dotyk anioła
szkoda było czasu na czytanie

Pudełko z cegieł
kolejny horrorek, lecz słabszy fabularnie, imho, od poprzedniego, również zakończenie beznadziejne

Ironie losu
pomysł fajny, ale oceniam słabo, bo szort, a szortów nie lubię. to się rzeczywiście nadaje na powieść

Ogólne dwie refleksje:
1. słaby numer (słabszy imho był tylko niedawny nr 10)
2. czy autorzy (sory za generalizowanie) nie potrafią już pisać zakończeń? dla mnie zakończenie to gdzieś 30% oceny opka

pozdrawiam
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Listopada 2006, 13:03   

Dzięki nerfin. ktoś coś dorzuci?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Listopada 2006, 22:19   

Jeruzalem - dobry tekst przypominający o czasach przodków. Tym lepszy, że przeczytałem wywiad z CF ;)
Reklamacja - mocny szort, choć temat raczej literacko - nie społecznie czy coś - oklepany; osobiście nie byłem w stanie poprawnie wywnioskować, co podlega reklamacji - dopiero adres firmy wyjaśnił.
Służba - kapitalny tekścik, tym bardziej że sam jestem służącym ;) :mrgreen:
"Mieszkanie z widokiem do wewnątrz" - co robi AAAAAAAA nad drugą stroną tego tekstu? Mocno mnie nie ruszyło, brakowało dopowiedzeń. Nie zauważyłem zecydowanie złych elementów.
Rondo na maszynę do pisdania, papier i ołówek - mając przed sobą całość mogę wywnioskować, że jest dobra. Rola Natalii mnie zadziwiła, a okręt pasażerski jako obóz karny dla zamożnych uciekających z krajów popełnienia przestępstwa... :bravo Reakcja na historyjkę o służbie w wojsku zadziwiająca - przyszło mi na myśl inne opowiadanie dziejące się mniej-więcej w tym czasie w Rosji (przynajmniej w części z przeszłości). Zadanie z "metapowieścią" zostało wykonane zgrabnie - wystarczyło przykroić do sensowniejszych rozmiarów :P Ogólnie... :bravo
Dotyk anioła - może jednak zdążą wprowadzić zakaz palenia na terenie prywanym, uh? Palaczy* nie cierpię, ale tak wyrafinowanych metod do ich likwidacji bym nie stosował :shock:
Pudełko z cegieł - wnerwiony właśnie zostałem z przyczyn pozaczytelniczych, więc temu opowiadaniu się oberwie z przyczyn pozamerytorycznych.
Ironia losu - no coś takiego bym nie wpadł myśląc o różnych katastrofach :P

*z petem w ręku

Do wyboru "Rondo...", "Służba" i "Jeruzalem". I nie wiem, które odrzucić :| Po przypomnieniu sobie o stosach kosztowności odrzucam "Służbę", na drugim miejscu zostawiam "Jeruzalem" i zwycięża "Rondo..." za wizję okrętu pasażerskiego jako obozu :bravo
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Listopada 2006, 22:46   

Dzięki Goracie.
Czekam na nastepny głos!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Listopada 2006, 23:27   

Janus napisał/a
Twardoch, Twardoch, Twardoch. PUNKT, PUNKT, PUNKT !!! Leje na to czy to jest fantastyka, czy nie. Jest świetne. Będę do niego wracał wiele razy. Czytanie takiego tekstu można porównac tylko do podziwiania gotyckich katedr i do smakowania najwyborniejszej whisky. Szczegóły, smaki, aromaty, detale i posmaki spojone w harmonijną całośc. A wszystko podane w FORMIE. Nie znajduje słów uznania.

Szydzisz. Punkt. Mam kotkę, więc puentę odgadłem dość szybko. Za wierne oddanie kociej natury i zachowań.

Komuda. Niewiele brakło do punktu. Fabuła skomplikowana jak budowa cepa. Warsztat bez zarzutu.

Z reszty wsopmnę tylko jeszcze Lewgowda. Straszna kiła. Coś w tym stylu znalazłem kiedyś w zeszycie do polskiego z gimnazjum, ocenione na piątkę. Miało tytuł Człowiek przyszłości i było podobnie łopatologiczne jak Ironia Losu. Będziesz się wstydził tego debiutu.

Pozdrawiam,
Janus.

Janus, Ty to jesteś on czy ona? Bo symbol masz jak ona, a piszesz jak on :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Janus 
Frodo Baggins


Posty: 101
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 20 Listopada 2006, 00:32   

Henryk Tur,
Cytat

Janus, Ty to jesteś on czy ona? Bo symbol masz jak ona, a piszesz jak on :)


Ups, głupia sprawa :) Żeński rodzaj został mi przez nieuwagę po akcji ze zmianą avatarów. Dzięki za zwrócenie uwagi. Spieszę naprawiać :)

Pozdrawiam,
Janus.
_________________
Jeśli wyspana to nieszczęśliwa,
Jeśli szczęśliwa to niewyspana...
Takie jest życie erotomanki,
Takie jest życie erotomana...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 20 Listopada 2006, 20:27   

W nocy przypomniało mi się, że strażnicy na statku wykazują się okrucieństwem, a zakatowani - na śmierć! - wracają. Czyżby zatem statek był piekłem, a Natalia... Szatanem?

I widzę, że tym razem się zasadniczo zgadzam z innymi.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Listopada 2006, 20:47   

tak, a propos braku fantastyki w tekście :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Listopada 2006, 23:19   

Moje dwa głosy poszły na Gacka i Szydzisza. Zastanawiałem się nad Grepsem, ale jednak Gacek zaskoczył mnie zakończeniem. Zwodził do ostatniej linijki opowiadania.
Za horrorami nie ganiam, ale czasami któreś mi się spodoba. Tak też było w przypadku Szydzisza. Przyznam szczerze, że oczami wyobraźni widziałem pewną dzielnicę we Wrocławiu, kojarzącą mi się z otoczeniem opisanym w opowiadaniu.
Jacek Komuda napisał bardzo dobre opowiadanie. Świetny warsztat. Widać profesjonalistę :) Ale ja nie przepadam za okresem szlacheckim w Polsce i dlatego brak punktu. Może jakby to było średniowiecze?
"Rondo..." Twardocha mnie zmęczyło początkiem, a mniej więcej od połowy tekstu przeczuwałem zakończenie. Oryginalny pomysł na zwinięcie fabuły. Niczym literacka wstęga Mobiusa, ale gdyby było troszeczkę bardziej fantastyczne i mniej obyczajowe, to pewnie bym się skusił na punkt.
Numer ogólnie trochę jakby mniej fantastyczny. Może to wpływ okładki? :wink:

Mały postulat na koniec. Czy można pokazać ile czasu zostało do końca głosowania *przed* oddaniem głosów?

Edit: Coś się pokopało przy wysyłaniu. Czy można wykasować tego posta powyżej?
Edit2: NURS skasował nie tego posta co trzeba :D Na szczęście cofnięcie w czasie uratowało tekst.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
Ostatnio zmieniony przez Nexus 20 Listopada 2006, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Listopada 2006, 23:23   

Dzięki, Nexusie. Kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Listopada 2006, 23:24   

Jak kramik jeszcze nie zamknięty, to i ja dwa głosy dorzucę:
Jeruzalem - za klimat, sentyment do tradycji i historii
Rondo na maszynę... - za zakręcenie.

Ja też ponarzekam, momentami czytając ten numer myślałem czy przypadkiem się nie pomyliłem, jakoś mało było fantastyki.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 20 Listopada 2006, 23:54   

Przepraszam, że tu, ale

Cytat
Gorat: dzejes, kocham Cię!


OMGWTF?!?!!!
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Listopada 2006, 00:07   

Dzięki R2R.
fuj dzejes :-(
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Listopada 2006, 07:22   

dzejes: gorat sobie skrypta napisal, ktory pokazuje forumowiczowi, ze gorat go kocha. Mi pokazuje, ze mnie kocha. Kiedys Logan mial cos podobnego wstawione w podpis.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 21 Listopada 2006, 10:23   

Gorat się kochliwy zrobił :P
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Listopada 2006, 21:44   

hmm a ja zagłosowałem sobie na Ironię losu..
z proatej przyczyny.. bo to moje wypociny były :P

A co do nazwiska to jak najbardziej takie mam. Oryginalne :roll:
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Listopada 2006, 21:48   

O proszę :D
No to do wynocha MiMów :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group