Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 12

Wybierz najlepszy tekst numeru
Komuda - Jeruzalem
25%
 25%  [ 36 ]
Koronowicz - Reklamacja
2%
 2%  [ 3 ]
Szydzisz - Służba
11%
 11%  [ 16 ]
Gacek - Mieszkanie z widokiem do wewnątrz
13%
 13%  [ 19 ]
Twardoch - Rondo na maszynę do pisania, papier i ołówek
31%
 31%  [ 44 ]
Greps - Dotyk anioła
5%
 5%  [ 8 ]
Bandurski - Pudełko z cegieł
7%
 7%  [ 10 ]
Lewgowd - Ironia losu
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 139

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2006, 10:50   Tekst numeru 12

Numer od soboty w kioskach, godzilla już przebiera nóżkami, co by ocenić, a wiecie, jak przebieranie nóżkami godzilli kończy się dla aglomeracji. no to jedziem. zróbmy tym razem 80 i więcej głosów. Długich i treściwych.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Października 2006, 12:33   

Jestem w połowie, do tej pory najlepszy był Komuda.
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 23 Października 2006, 13:39   

Jestem po 3... Komuda najlepszy? ooops... nie rokuje najlepiej :(
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2006, 15:14   

Defetyzujecie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 23 Października 2006, 15:54   

...i dezynfekujecie.. :D
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 23 Października 2006, 16:05   

Dobrze, że nikt nie defekuje :) Nie chce mi się w tej robocie siedzieć... wolę poczytać i zrecenzować :(
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 23 Października 2006, 16:30   

NIe deratyzujcie, lubię gryzonie.
Przeczytałem wszystko, ale mam tylko moment. Jutro first recka.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Października 2006, 20:20   

przeczytałem cztery opka, jest nieźle, Komuda na czele.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 23 Października 2006, 20:35   

a na drugiej stronie "mieszkania z widokiem..." na górze, gdzie powinien być tytuł, jest "AAAAAAAAAAA" - czy to jakiś zwiastun? :twisted:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Października 2006, 20:37   

to taka świecka tradycja, NURS to robi specjalnie żeby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów. Ciekawe u kogo podpatrzył? :twisted:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 23 Października 2006, 21:34   

Ja już prawie skończyłem, oprócz Twardocha. Tak wynudził na pierwszej stronie, że muszę się przemów, aby czytać dalej.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2006, 22:20   

Twardoch trudny jest, to fakt. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Października 2006, 06:09   

Jestem w trakcie Twardocha i początek mnie uwiódł. :D Lubię takie klimaty.

Ech te gusta.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 24 Października 2006, 15:09   

Jadziem.
Numer ogólnie kiepściutki. Smutne.
Szerzej, jadąc po kolei:
- Komuda - sztampus maximus, strata czasu na czytanie. Kolejna oklepana historyjka o samotnym twardzielu śpieszącym na pomoc bezbronnym. Ileż takich tekstó już było? Oj, nie zliczę. A pierwszy taki w Sf to był POL, ten tekst o najemniku co do wsi trafia, do której przyjeżdżają inni najemnicy, żeby ją spalić. Realia różne, tekst taki sam.
- Koronowcz - fajie wiedzieć, że jeszcze pisuje. Tekst do przecztania i zapomnienia.
- Szydzisz - po dwóch stronach chciałem przerwać, bo nudy. Jednak nie uchodzi, więc dociągnąłem do końca. Na szczęście. Zaskoczył mnie, oj, zaskoczył. Gdy przyjechała policja, myślałem, że narratorka to duch. A tu kot. Niezłe.
- Gacek - klimat. Z przyjmnością przeczytam jego kolejne opko w nowym MF. Ja chyba gościa skąś znam...?
- Twardoch - po trzech stronach dałem sobie spokój. Pieprzyzm w styli młodopolskim. Jakbym czytał w nocy, to pewnie bym nad tym zasnął. Punkt ujemny.
- Greps - fajny pomysł, fajne wykonanie.
- Bandurski - sympatyczne, ale raczej ie zapadnie w pamięć.
- Lewgowd - króciutko, ale treściwie. Można to było rozdmuchaćnawet do rozmiarów powieści. Ale też oklepany temat postapo.

Punkty idą do :Gacka i Szydzisza.
Und das ist alles.

PS I sorry za literówki, ale nie chce mi się poprawiać.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Października 2006, 15:50   

Dzięki Heniek, mówiłem, że Twardoch trudniejszy :-)
kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 24 Października 2006, 16:39   

a więc tak
komuda - bardzo smacznie odgrzany kotlet +
koronowicz - nie zapadł mi w pamięć -
szydzisz- wielka niespodzianka na koniec opowiadanka kompletnie co innego myślałem o bohaterze opowiadanka a tu niespodzianka kot + (- mam alergię na koty :P )
Gacek- zupełnie nie mój klimat ciekawe opowiadanko ale cóż -/+
Twardoch- po stronie opowiadanie rzuciłem w kąt ciężkie strasznie -/ +
Greps - ciekawy pomysł ale z realizacją gorzej -
Bandurski - nie zapadł mi w pamięć -
Lewgowd - jw -
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 24 Października 2006, 17:18   

Jak widzę przedmowca oddał tylko jeden głos.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 24 Października 2006, 18:13   

A mnie dla odmiany Twardoch zmiażdżył.:) Komuda też, mniej co prawda, no i imo fantastyki tam mało. Ale czytało się dobrze. Reszta w toku. ;>
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Października 2006, 19:13   

Dzięki gorimie. Nie spiesz się Żerań, czasu wystarczy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 24 Października 2006, 21:45   

wiem wiem powinienem dwa :P
:twisted:
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 25 Października 2006, 10:42   

No to jedziemy. Pierwsze wrażenie po przeczytaniu takie sobie - kilka opowiadań miało niezły początek, intrygujący nawet, ale problem z zakończeniem
Komuda - Jeruzalem Lubię klimaty szlacheckie w fantastyce, panowie bracia jakoś bardziej mi odpowiadają, niż zielonkawi. Opowiadanie sprawnie napisane, całkiem sympatyczne niesympatyczne typy, trochę stylizowanej (albo i nie) staropolszczyzny, ale intryga taka trochę miałka - nic specjalnego. I przewidywalna i mało porywająca moim zdaniem. Poprawne i tyle.
Koronowicz - Reklamacja Eee... takie sobie. Zwłaszcza, jak czytało się wcześniej Sheckleya (nie pamiętam tytułu, ale ze zbioru "Pielgrzymka na Ziemię") gdzie chodziło o reklamację Wszechświata :)
Szydzisz - Służba Tu właśnie ten problem początku bez końca. Ciekawie się zapowiadało, że chodzi o kotkę, zorientowałem się bardzo szybko (mam dwie kotki w domu, "czuję klimat"). Ale koniec opowiadania tak jakby na siłę - wydawało mi się, że autor chce po prostu wyrobić wierszówkę, a do opowiadania stracił natchnienie.
Gacek - Mieszkanie z widokiem do wewnątrz Tu też ta sama sprawa - rozwiązanie intrygi (a właściwie jego brak) rozczarowujące. Kiepsko zarysowane postaci, relacje między nimi - niesamowicie sztuczne, moim zdaniem.
Twardoch - Rondo na maszynę do pisania, papier i ołówek To bardzo ciekawie napisany tekst, moim zdaniem niezły warsztatowo, sprawnie napisany, autor (i czytelnik) nie gubi się w wielowarstwowości. Co prawda sporo rozważań zajeżdżających szkolną lekturą, jak dla mnie - brak fantastyki, ale ciekawy klimat dwudziestolecia - aż się prosi o jakieś macki i Necronomicony :P (ironia mode off). A tak serio - tekst dobrze napisany, ale do pisma pasuje jak widły do d...
Greps - Dotyk anioła Sheckley - opowiadanie o twórcy leku na nieśmiertelność szykanowanego przez zakłady pogrzebowe. Tyle, że tamto było zabawniejsze :) Za dużo naiwnej filozofii z tą asteroidą.
Bandurski - Pudełko z cegieł A to mi się spodobało, taki ciekawy horrorek, całkiem dobrze się czyta. Nie wiem, czy nie doczytałem, ale wydaje mi się, że bohater na początku wycieczki miał 6 lat, a po powrocie do domu 9? (dziewięcioletnia obecność w pokoju). Przesuwanie akcji akurat o 3 lata nie miałoby chyba sensu i nie wynikało zupełnie z kontekstu.
Lewgowd - Ironia losu Szort. Dobry? Zły? Krótki. Gdyby to był wstęp do jakiegoś opka, albo książki... ale samo w sobie? Nie.

Punkty - Szydzisz (za koty) i Bandurski (za fajny klimat). Ale tak naprawdę nie jestem specjalnie przekonany - Twardoch mógłby dostać, ale... to jest pismo SF, F i H, a tego za mało.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Października 2006, 16:54   

Dzięki Titusie Pullo, jedna tylko uwaga, fantastyka to także pobrzeża, coś o co chodziło NUMPowi przez całe lata, rzeczy ktore mogą się zmieścić w głóewnym nurcie i u nas. tekst jest na tyle dobry, że IMO warto go było puścić.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 25 Października 2006, 17:18   

Ojcze Redaktorze - nie napisałem, że tekst jest zły, wręcz przeciwnie :) A tak wracając do małej ilości fantastyki, to i w kilku pozostałych tekstach nie jest jej wiele - ani u Komudy, ani nawet u Szydzisza, gdzie tylko "podmiot liryczny" okazuje się kotką :) Jak się uprzeć, to Dotyk Anioła też nie jest bardzo fantastyczny.
Zresztą, granica jest płynna... ot choćby taki lubiany przeze mnie Roald Dahl - zalicza się do mainstreamu. Sztuczne podziały i tyle.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Października 2006, 19:16   

Dokładnie, a ja staram się na nie nie baczyć :-)
co nie znaczy, że ciążę w tym kierunku olewając hardcore. Zauważam taką tendencję, że autorzy starają się wyrwać z ram narzucanych przez takie podziały, to widac u Orbita, Rogoży, Twardocha i wielu innych, którzy odważnie zasypują rowy tworzone latami.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Października 2006, 05:42   

Przeczytałem tylko dwa i pół opowiadań, ale już mogę stwierdzić, że takiej ilości błędów jak u Komudy to nigdy i nigdzie nie spotkałem. Mam wielką ochotę przejechać się ostro po tym tekście. Przejechać się?
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 26 Października 2006, 07:59   

Cytat
Mam wielką ochotę przejechać się ostro po tym tekście. Przejechać się?


Atakuj Rafale, śmiało. Mam nadzieję, że chodzi ci o błędy merytoryczne? Ostrzegam, Komuda to fachowiec - historyk, który się specjalizował w Rzeczpospolitej Szlacheckiej. To fascynat, prawdziwy maniak. Powiem więcej – to wariat. Widziałem go kilka razy na konwentach. Za każdym razem był ubrany w kontusz i nosił szable u pasa. Chwalił się, że czerwone plamy na jej ostrzu to prawdziwa krew (kumpla, którego zaciął w trakcie szermierki). Myślę, że jego opowiadania, merytorycznie są zapięte na ostatni guzik. Chyba, że się mylę?
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 26 Października 2006, 08:28   

też chętnie zagłosowałbym ale jeszcze nie dostałem prenumeraty.NURSie czyżbyś zapomniał wysłać do mnie??? :)
 
 
aa3 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: nie
Wysłany: 26 Października 2006, 08:33   

Głos na Gacka i Twardocha.

Musze uczciwie przyznac, ze NURS mnie zaskoczył, takiego opowiadania jakie zaserwował ten drugi jeszcze w SFFH nie było. Nie chodzi tylko o to że to bardzo dobry tekst, ale przede wszystkim jest to opowiadanie wykraczające poza sposób jaki w polsce zazwyczaj pisze się fantastyke. Duże, duże brawa za to :bravo
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 26 Października 2006, 08:37   

Spoko andre, ja też jeszcze nie dostałem prenumeraty :evil:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Października 2006, 09:52   

Rafał przejedź sie, strasznie jestem ciekaw.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group