Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Saga o Jarlu czyli Viking story by Last Viking & Rodion
Autor Wiadomość
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Listopada 2006, 15:19   

NURS, no to tobie też się oberwie teraz, :evil: To dlaczego nie dałeś czterech stron, tylko jedną, jeśli dałoby to większy obraz całości?!?! :evil: Jak mogłeś. Bo o to mi chodzi, że ktoś może się zniechęcić po takiej jednej stronce. Do Nikitycza na przykład też musiałem się przyzwyczaić. A teraz jest full wypas.
Cytat
Krisu, po jednej stronie, to i Goscinnego byś mógł zjechac

Goscinnego?? :shock: Nigdy! :twisted:
BTW co to jest Lego i Glinmi :| ? Bo widziałem na okładce pod nazwiskiem Rodiona ale nie wiem o co chodzi?
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 2 Listopada 2006, 19:44   

Tak więc zgodnie z obietnicą zaczynam prezentację :D

Od lewej ten przystojny mężczyzna, z idealnie wypielęgnowanymi włosami, szarmanckim wąsikiem i czystą cerą to nie kto inny a Harald Pięknowłosy (Haraldr hárfagr). :mrgreen: Zanim przystąpił do jarlowego hirdu, był przywódcą drużyny dwunastu berserkerów. Opowiada o tym „Saga o Egilu”, ale nie będę tutaj zachwalał konkurencji :? , więc wróćmy do naszego bohatera. Harald niestety nie ma powodzenia wśród kobiet. :( Przyczyną może być „miłość własna”. Tak naprawdę Harald kocha tylko i wyłącznie siebie. Całymi godzinami potrafi przeglądać się w tafli wody, poprawiać fryzurę przed zwierciadłami i pielęgnować skórę. Obecnie nazywamy to „metroseksualizm”. :lol: W tamtych czasach takiego pojęcia nie znano. Wikingowie wymyślili więc pewną formę psychoterapii (tego pojęcia też wtedy nie znano :roll: ) i kazano Haraldowi opiekować się...

Kveldulfem Berserkerem. Berserkerowie (berserkr) - to wojownicy dokonujący bojowych wyczynów w stanie ekstremalnego uniesienia, kiedy szaleństwo ogarnie zmysły, wściekłość ich zamroczy , oczy zasnuje mgła, a na brodzie pojawi się piana. :twisted: Wtedy lepiej zejść im z drogi. Z Kveldulfem sprawa jest poważniejsza. Stan berserkera utrzymuje się u niego permanentnie. Zdaje się, że jest najbrzydszym z wikingów z jarlowego hirdu (taki kontrast z pięknym Haraldem :wink: ). Nie jest zbyt rozmowny i posługuje się warknięciami i monosylabami. :| Podobno specjalnie dla niego słownik opracował...

Ludwig. Widzimy go nieco z tyłu (trzeci od lewej w okularach :D ) Najmądrzejszy z wikingów. Jarl posyła go do szkół, ale sam nie wie po co, gdyż według jego mniemania głupot się tylko uczy. :? Wiedza jak wiemy, bywa niebezpieczna i Ludwig często ma tzw. „koncepcje”, „idee” lub jeszcze gorzej – „wynalazki” :!: . Chociaż niektóre akurat są bardzo pożyteczne, jak np. internet, w którym jarl może sobie zacne Valkirie oglądać. :lol: Na mieście... wróć :roll: ... w osadzie powiadają, że Ludwig ma być następcą jarla, ale na to stanowisko jest jeszcze jeden kandytat, niejaki...

Olaf :mrgreen: , którego w prologu nie widzimy, aczkolwiek słyszymy. To odważny, silny i śmiały wojownik. Posiada wielkie serce i jeszcze większy miecz. Niebezpieczny, profesjonalny i bezwzględny w walce. :evil: Doskonały zabójca. Na mieście... znaczy się we wiosce mówią, że jest synem jarla. Jarl się do tego nie przyznaje, jednak nie zaprzecza, że łączyły go pewnego rodzaju "stosunki” z olafową matką. :wink: Do teraz na thingu debatują nad znaczeniem zwrotu „stosunek seksualny”. Podobno prezydent Vinlandii miał podobny problem. :lol:
Olaf byłby stu procentowym kandydatem na jarlowego następcę, gdyby nie jego... hmm... niezdrowe zainteresowania trzodą chlewną. :shock:

No i na samym środku obrazka ON. JARL. Wspaniały, cudowny, doskonały, niepokonany MOCARZ. :mrgreen: Ten, którego wielbią kobiety na całym świecie. Ten, którego lękają się armie całego świata. Ten, z którego zdaniem liczą się bogowie. Wielu historyków, pisarzy a nawet poetów połamało sobie pióra próbując opisać jego bujne życie. Najlepiej to się udało niejakiemu Last Vikingowi. :wink: Wielu malarzy, rysowników i grafików próbowało go sportretować. Podobno najlepiej udało się to niejakiemu Rodionowi (który znany jest w pewnych kręgach, związanych z niejakim SFFH :roll: ).
Powiadają, że z jarla rubaszny barbarzyńca, który ma gotową odpowiedź na wszystko. Problemy rozwiązuje prosto, ale nie prostacko. Potrafi planować kampanie i bitwy. Potrafi zarządzać zasobami finansowymi, także jego osada opływa w dostatek, a czasam nawet branki. :D Nie za długo jednak, ponieważ jest jeszcze instancja wyższa :( , ale o tym na razie ciiii... I nie, nie są to bogowie. :wink:

W głębi widzimy głowę okrytą chustą na wschodni sposób. To przyznający się do swojego semickiego (i nie tylko semickiego) pochodzenia Szlomo. :shock: To człowiek kameleon. Zawsze potrafi się wtopić w tłum, swoim niekonwencjonalnym zachowaniem i strojem. Można powiedzieć, że Szlomo jest na etapie poszukiwania własnej tożsamości. :lol:

Kolejnym z wikingów jest Sven Sinobrody. Legendarny już bard i wojownik. :P Przyjaciel jarla z dzieciństwa. Jednak wygnany w młodości (powiadają, że przez samego jarla i że o dziewkę poszło :| ) snuł się po całym świecie. Jego chwalebne czyny jak i piękna poezja zdobyły szacunek największych tego świata (jarl twierdzi, że to on jest największy :twisted: ) Po latach tułaczki wrócił na „stare śmieci” i wstąpił do jarlowego hirdu. Jego dłonie i do topora i do lutni się rwa, a powiadają, że i do babskiego łona. :lol: Nie na darmo uznawany jest za największego uwodziciela i łamacza serc niewieścich.

Ostatnim z jarlowego hirdu, lecz bynajmniej nie ostatnim w odwadze jest Skirnir Leśnik. :P Tak to ten zakapturzony. Wiele można opowiadać o jego przeżyciach. Podobno nieźle jest to opisane w „Pieśni o Skirnirze”, ale ja nie przepadam za konkurencją, więc nie będę powoływał się na te nie zweryfikowane źródła. :? Powiem tylko, że kiedyś nieźle podpadł bogowi lasu Freyowi, zabawiając się z jego narzeczoną. Frey się wku...wkurzył i od tego czasu są śmiertelnymi wrogami. Jednak wywarło to wpływ na Skirnira. Stał się smutny, zamknięty w sobie, opryskliwy. :( Jako ranger i leśnik, często ma do czynienia z ziołami. Robi z nich wywary na rany, napoje energetyzujące, a niektóre zioła nawet pali. Wtedy jest w całkiem dobrym humorze. :mrgreen:

To tyle moi drodzy.
Cóż mogę powiedzieć. Dajcie im szansę, żeby zagościli w waszych sercach, umysłach (hehe :lol: ) i domach (tylko uważajcie na Kveldulfa bo Wam z lodówki wszystko wyżre... aha i przed jarlem barek zamykajcie :? )

Zaryczeli berserkowie
Pragnienie rzezi ich zaślepiło,
Zawyli wilczoodziani
I uniosły się miecze
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Nattfiarill 
Nekroskop


Posty: 701
Skąd: ze studni
Wysłany: 2 Listopada 2006, 20:07   

No to teraz mamy już pełną jasność, kto kim jest :mrgreen: :bravo :bravo :bravo
_________________
Jestem wampirem emocjonalnym.
Nie podchodzić - gryzę!!!
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 2 Listopada 2006, 20:33   

Pytanie brzmi, czy nieznajomość objaśnień nie zaszkodzi czytelnikom spoza forum.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2 Listopada 2006, 20:52   

Sami będą sobie winni, niech dołączają QCF :D
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 2 Listopada 2006, 21:03   

Scenariusze pomyślane są w ten sposób, że w miarę rozwoju akcji czytelnicy będą poznawali bohaterów sagi i ich cechy charakterystyczne :D
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Listopada 2006, 22:29   

a ja juz zadbam, zeby tu zajrzeli :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopada 2006, 10:27   

No to ja czekam :D z niecierpliwością... Przejrzałem pocztę od Rodiona :mrgreen: :bravo
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopada 2006, 12:11   

Zapowiada sie fajnie Tak trzymac ludki
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2006, 16:02   

No imusże teraz nadrabiać Jarrlowe Opowiadanka. Czeka mnie mozolna, ale wielce przyjemna praca :D A za komiks trzymam kciuki :bravo dla autorów. mam tylko jedną uwagę słuchajcie rad i pomysłó z forum, ale ostrożnie, bo lista autorów może sie znacznie wydłużyc :mrgreen:
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 3 Listopada 2006, 21:31   

Cytat
zaczynam prezentację

no, bogom dzięki
mimo uważnej lektury całej sagi, ciągle mi się chrzaniły te imiona

khem... nie zapomniałeś aby o informacji ważkiej dla głębi psychologicznej postaci jarla?
świadczącej wymownie o bogactwie Jego osobowości, zaletach tak ciała jak i umysłu?
ten, który całował boginie :!:
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 4 Listopada 2006, 14:25   

A mnie ciekawi jak Rodion narysuje Brunhilde... :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Listopada 2006, 17:44   

Którą? Bo z valkirią to nie będzie problemu :wink: z Jarlowąto będzie wyzwanie :mrgreen:
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Nattfiarill 
Nekroskop


Posty: 701
Skąd: ze studni
Wysłany: 4 Listopada 2006, 17:57   

No cóż. Ja myślę, że właśnie o jarlową Brunhildę Angie chodziło :mrgreen:
_________________
Jestem wampirem emocjonalnym.
Nie podchodzić - gryzę!!!
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 5 Listopada 2006, 16:50   

Odbyłem wczoraj z Vikingiem, przy rogach pełnych piwa, naradę wojenną na temat dalszych losów Jarla i jego hirdu. Efekty tej narady będziecie mogli ( taka mam nadzieje), zobaczyć w nadchodzących miesiącach na kartach SFFiH :D

Dziewczyny, rola Brunhildy jest jeszcze nieobsadzona :D
Więc czekam na zgłoszenia i propozycje :twisted:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:05   

Wczoraj podczas "narady wojennej" u Rodiona na dalekiej północy, wśród sztormu szalejącego za oknem, wśród deszczu i trzasków pekających masztów drakkarów, miałem okazję zobaczyć warsztat Mistrza :D

Narada trwała długie godziny. Efekty niedługo zobaczycie. Później rozplanowaliśmy sobie prace na następne 10 lat (oraz wersje rozszerzone :wink: ) Ale kiedy doszliśmy do opowieści "jarl w kosmosie", stwierdziliśmy, że chyba wystarczy :(

Rodion, a może zorganizujemy casting, taki z prawdziwego zdarzenia, do pierwszoplanowych ról kobiecych, a także na Valkirie, kurtyzany, amazonki, boginie itp. ? :roll: Ustalimy kryteria zarówno cech fizycznych jak i osobowości :mrgreen:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:27   

naprawdę wyobrażacie sobie tłumy chętnych do roli Brunhildy? :shock:
tej samej, od której jarl ochoczo na wyprawy ciągle wybywał?
tej samej, której osobisty jarl z valkiriami, boginiami i brankami urzędował przy każdej okazji?
tej samej, do której mamrotał pod nosem rózne brzydkie rzeczy?
oj, chłopaki...
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:31   

...tej samej o, której względy walczyli tak potężni mocarze, tak wspaniali mężczyźni, tak doskonali wojownicy oraz poeci, jak jarl i Sven Sinobrody :wink:

W poezji to szczególnie jarl się wybija ze swoim poematem o trawie :mrgreen:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:31   

Rodion, Viking jest pierwsza ochotniczka do roli Brunhildy :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:36   

taaa... pamiętam ten odcinek :P
inne też :D

hjeniu to kobieta? :wink:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:40   

Viking casting? Jak najbardziej! :twisted:
A jak żadna sie nie zglosi, to sami wybierzemy! :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Listopada 2006, 17:40   

Brunhilda z brodą, niezłe :lol:
dagra, przyznaj, że chciałabyś ale się boisz powiedzieć wprost :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 5 Listopada 2006, 20:49   

łoj, marudzisz, hjeniasty :?

tak na marginesie... uważasz, że kobieta z brodą nie zasługiwałaby na poemat o trawie? :evil:

tak sobie myślę o wikingowym stosunku do kobiet...
branki? walkirie? ale o co chodzi kochanie? przecie pieśni składam
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Listopada 2006, 21:02   

No proszę i znowu krążymy :wink:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 5 Listopada 2006, 21:10   

... bo sztuka, Moja Droga dagro wymaga poświęceń :!:
A wiadomo, że wikingowie znani są ze swojej odwagi, determinacji, ducha bojowego.
I żaden wiking nie zdezerteruje, śmiało stawiając czoło wszystkim pięknym Valkiriom, mdlejącym w objęciach brankom, uwodzicielskim Bizantyjskim kurtyzanom i prężącym swoje ciała Amazonkom :evil:
Wszystko to czyniąc nie dla swoich korzyści i chuci zaspojenia, jeno w wyższych celach, mając na uwadze ponadczasowość poezji. :mrgreen:
Dzięki temu niebywałemu poświeceniu, przyszłe pokolenia mogą czytać wspaniałe i pełne subtelnego uroku fraszki o "O trawie" :wink:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 6 Listopada 2006, 00:23   

Cieszy mnie to niezmiernie a i spokojność o stan świata zapewnia :P
Znaczy, opowieść to będzie o mężach prawdziwych, co trwogi w sercach i słabości nie znają, wiedzą do czego Odyn dał im mózg i... i tak dalej, nie truchleją w obliczu wyzwań, które stawia piękno, mądrość i czar niewieści.
Że o kobiecej niechęci do nudy nie wspomnę :!:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Listopada 2006, 09:22   

Ja proponuję żeby w roli Brunchildy obsadzić Giertycha (młodszego), albo Renię Begerównę - to bedzie czad... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 6 Listopada 2006, 09:27   

Żarty, żartami :? ale z Brunhildą faktycznie będzie kłopot :(
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 6 Listopada 2006, 10:19   

Rodion Zdaj się na wyobraźnie :wink:
mawete Renia Beger to bardziej taka Mata Hari z Babilonu :lol:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 6 Listopada 2006, 10:24   

I co?
Pojechać jak z Olafem? :wink: :twisted:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group