Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Bedą nas zamykac??
Autor Wiadomość
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Października 2006, 19:57   Bedą nas zamykac??

widzialam przed chwilka dziennik na TVN. straszyli, ze wielka akcja policji bedzie, po domach chodza, komputery sprawdzaja, i jesli ma sie na kompie emulka czy cos w tym rodzaju, to do puszki :?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Października 2006, 20:07   

Bzdura, informacja tak podana tylko po to, żeby postraszyć. Akcje takie są od paru lat prowadzone, ale wymierzone są w grupy zajmujące się łamaniem zabezpieczeń i rozpowszechnianiem chronionych prawami autorskimi treści w internecie. Zwykły użyszkodnik, jak jakoś bardzo nie broi, to nie ma się czego bać.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Października 2006, 20:09   

na pewno?? bo o zamykaniu serwerow to ja wiem, ale dzisiaj straszyli okropnie :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Października 2006, 20:14   

Nawet nie ma uregulowań prawnych, które pozwalałyby skutecznie ścigać i karać zwykłych internetowych złodziei...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Października 2006, 20:31   

To juz bylo - chyba ze dwa albo 3 lata temu - mieli chodzic po domach i dyski konfiskowac :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Października 2006, 20:32   

Pewnie bardziej realne jest że skarbówka dobierze się do allegrowiczów.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Października 2006, 20:39   

Na jakiej podstawie :shock:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 17 Października 2006, 20:42   

Parę lat temu ktoś w sklepie w Kutnie sprzedał lewego windowsa. Potem po całym mieście chyba latali i sprawdzali komputery. Ale pewności nie mam.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 17 Października 2006, 21:00   

elam, ty się nie przejmuj, jeśli nawet to najpierw wezmą się za Warszawiaków tam jest bliżej do kamer. A sukces potrzebny, oj potrzebny. Ziobro już jakiś paragraf znajdzie :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Października 2006, 21:05   

A ta, po Stadionie się najwyzej przejdą znowu.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Października 2006, 21:16   

hmmm. no bo ja sciagalam we Francji, kiedy to tam P2P byl legalny i mam tego troche..
ale jesli bylo wowczas legalne, to moga mi cos zrobic za to? no jak to jest, czy prawo dziala wstecz?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 17 Października 2006, 21:38   

Tylko w IV RP :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Października 2006, 21:48   

Była już taka sprawa parę lat trmu, kiedy mieszkałem jeszcze w Żarach, tamtejsze władze (między innymi, bo chyba akcja była szersza) odgrażały się łażeniem po domach i sprawdzaniem kompów. Okazało się, że nie bardzo jest to legalne, bo żeby zrobić wjazd na chatę, to trzeba mieć dowody/podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, a samo posiadanie kompa i netu to za mało do takich wesołości.

Skończyło się na tym, że banda cwaniaków naciągnęła kilku/kilkunastu idiotów na kary pieniężne (podali się za pały i włazili na chaty) oraz padł jeden sklepik, który handlował kopiowanymi okienkami (no i jego klienci też mieli zonka, naturliś).
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Października 2006, 23:19   

Po pierwsze primo, zeby wejsc do domu musi byc nakaz rewizji, czyli prorok musi takie cos wystawic, a wystawienie to procedura, bo jak wystawi a nic nie znajda, to *beep* zbita.
Inna sprawa to kontrola firm, tutaj to dziala inaczej.

Z serialami filmowymi to w ogole dziwna sprawa, pod wzgledem prawnym, bo nie placi sie za konkretny tytul, ale za abonamenty. Jak placisz, masz prawo sobie skopiowac co chcesz z programu tv - od tego sa magnetowidy i w nowej generacji nagrywarki dvd. I to jest legalne dopoki tego nie sprzedajesz. Jesli masz takie programy, ktorych nie bylo w TV danego kraju, to tez problem, bowiem, jak wpuszcza taki serial, to i tak za jego ogladanie zaplacisz, czyli nie ma poszkodowanych finansowo a to jest wyznacznik piractwa.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 18 Października 2006, 08:19   

Chwil grozy nie przeżyłem, ale poczułem się odrobinę nieswojo, kiedy dosłownie kilkanaście minut temu zadzwonił domofon, odbieram zaspany, policja! Przeszło mi przez głowę, a może jednak elam nie straszyła na darmo, co im powiedzieć, jak to jest w tych serialach amerykańskich, że mają mi pokazać nakaz rewizji? Ale na szczęście zastukali do sąsiada :uff:

To jak w tym rosyjskim dowcipie o najszczęśliwszym dniu urzędnika w ZSRR - obudził się pewnej nocy słysząc na schodach tupot buciorów, czekał zlany potem aż walną kolbami w jego drzwi, ale przyszli po sąsiada :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Października 2006, 08:57   

Zamknąć mnie za mula? A to co? Programy p2p są nielegalne? Nie są. Więc póki mam mula zainstalowanego, to i tak mi nic nie zrobią. Gorzej, jakby mi udowodnili, że rzeczywiście piracę. Mogłoby boleć.
Tak jak bolało pewnych znajomków z mojej wioski, kiedy im policja chatę do góry nogami przewróciła. Ale to osobna historia jest, piratów znaleźli u nich masę, ale szukali czego innego ;)
Wingrozę mam oryginalną wersję OEMową. Jest prawei git. Gdzieś chyba nawet mam ten sprzęt, na który kupiłem tego windowsa, czyli w sumie jest legalnie ;)
Uh.. straszyli jakiś czas temu już też, parę osób zwinęli, za szerszą działalność. Do pojedyńczych domów raczej nie wchodzą zazwyczaj. Co nie znaczy, że tak będzie zawsze ;)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Października 2006, 09:29   

Pako, teraz licencja na OEMa sie zmienila i nie musisz kupowac windy ze sprzetem. Kupujesz oema i wedlug najnowszej wykladni microsoftu stajesz sie producentem sprzetu i przejmujesz cala odpowiedzialnosc za dzialanie windows. Czyli jak cos ci sie wykrzaczy, to oni umywaja rece. Zaleta jest taka, ze mozesz sobie kupic dowolny Windows i nie musisz kombinowac, ze z myszka, czy bateryjka od Biosu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 18 Października 2006, 10:36   

GGG, a ta policja do sasiadow to w sprawie komputera? :)

hmm. ja mam oryginalnego windowsa - we Francji kupionego, nalepka jest, ciekawe, czy w Polsce wazna ;) . z reszta, podobno nie tego maja szukac, tylko osiolkow, kaaz, FTP i innych paskudztw :) mi osiolek niepotrzebny, wiec... :)

A ile osob w Polsce ma internet? pare milionow - nawet, jesli nie stale lacze, to na pewno jakis dostep.
i te kilka milionow Polakow posiada jakies mp3, jakis plik .avi czy zkrakowanego windows commandera :) sciganie nastolatkow, noszacych ulubione piosenki Linkin parku na pendrive nie ma chyba wiekszego sensu. Policja ma powazniejsze sprawy do rozpatrywania.
Zapewne zniknie znow kilka serwerow, osoby sciagajace i emulem/e2kd to odczuja. Niektorzy wystraszeni pewnie pokasuja te nielegalne pliki. A prawdziwi przestepcy, co to robia hurtowo, sprzedaja na stadionie w Warszawie i czerpia wielkie korzysci - wlasnie zostali ostrzezeni.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Października 2006, 10:50   

Fascynujące, że na tym forum tak wiele osób potępia piratów a jak pojawia się wzmianka o ściganiu użytkowników spiratowanych dóbr to na wszystkich występuje zimny pot i strach pada blady. :mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 18 Października 2006, 10:55   

do poczytania, dla obawiajacych sie i tych z czystym sumieniem

i cytat z jednej ze stron, do ktorych jest link na tej, co podalam:

dopuszczalne jest dzielenie się utworami w ramach tzw. użytku osobistego. Pod pojęciem tym kryje się zarówno korzystanie z danego utworu przez nabywcę egzemplarza utworu, licencji itp., jak również przez osoby pozostające w związku osobistym, takim jak pokrewieństwo, powinowactwo, stosunek towarzyski.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Października 2006, 10:59   

Mnie to z lekka zwisa, bo nie ściągam; zresztą nie kocham filmów. Wkurzają mnie te policyjne metody, bo ktoś w jednym i drugim zarządzie wyobraża sobie, że jak pozamyka źródełka nielegalnych filmów, to mu nagle przybędzie klientów. Otóż g... prawda, bo większość ludzi nie ma takich nadwyżek kasy, żeby wydawać 60 złotych za płytkę. Po prostu nie będą oglądać i słuchać, albo... znajdą sobie inne metody piracenia. Będzie bardziej podziemnie. Natomiast ceny płyt polecą pod niebiosa, bo nie będzie bata w postaci alternatywy. Dokąd sprzedaż całkiem na łeb nie poleci.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Października 2006, 11:00   

stosunkiem towarzyskim to można wszystko załatać
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Października 2006, 11:01   

Z tego ci mi wiadomo, to ani programy P2P, o ile uzywane zgodnie z licencja, ani filmy i mp3 nie sa nielegalne. mam na mysli posiadanie takowych. Nielegalne jest zdaje sie ich rozpowszechnianie, choc sa codo tego spory pe awne. Jesli uznac rozpowszechnianie za nieleglne, to oczywistym sie staje, ze sciaganie czegokolwiek przez p2p poglega pod jakisparagraf. Inaczej w przypadku sciagania ze sodel, ktore nie wymagaja udostepniania, FTP, irc, czy P2M.
Wyjatkiem jest posiadanie utworow, ktore nei mialy premiery w Polsce. Wiec jesli ktos ma w swojej kolekcji jakies koreanskie horrory, seriale, czy cokolwiek, co nie bylo wydane na naszym rynku, jest piratem.
Jesli chodzi o software to sprawa jest prosta. Nie wolno miec zadnych nieoryginalnych kopii, nie mozna instalowac, nic. Uzywac tez trzeba zgodnie z licencja.

Co do nakazu rewizji, to niestety nie zyjemy w hameryce i sprawa wyglada troche inaczej. Owszem, teoretycznie, nakaz jest potrzebny, istnieje jednak pewien kruszek. Przepis o tym, ze jesli policja ma uzasadnione podejzenie, ze w lokalu odbywa sie przestepstwo, to ma prawo wejsc. Moga, i zdaje sie czasem to robia, korzystac z niego i po prostu wejsc.
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Października 2006, 11:04   

dareko bo nie kumam. jeśli byłem w Korei, kupiłem sobie horrory, seriale, czy cokolwiek innego i przywiozłem do Polski to jestem piratem?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 18 Października 2006, 11:05   

elam, słyszałem tylko, jak stukają do drzwi obok, a co było dalej - nie wiem... Może na mnie też przyjdzie kolej? :wink:

EDIT: HAZARDOUS CONTENT REMOVED :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
Ostatnio zmieniony przez Gustaw G.Garuga 18 Października 2006, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 18 Października 2006, 11:06   

Fidelu, jakby co, czy my jestesmy w stosunku towarzyskim? ;) no chyba tak? ;)
GGG- nie przyznawaj sie. wlasnie sam sobie pozew piszesz... :) no chyba, ze to Fidel sie z toba podzielil... :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Października 2006, 11:10   

Fidel-F2, nie, nie, zle sie wyrazilem. Caly czas pisalem o kopiach.
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Października 2006, 11:47   

Tylko ze jak kupisz sobie film w Korei to on ma inny region i u ciebie nie pojdzie. Ot taki bat na uczciwych, ktorym wielkie koncerny wmawiaja, ze sa oszustami. I teraz taki uczciwy czlowiek zaplaciwszy tyle ile trzeba za film w Korei, zeby go w kraju obejrzec musi albo zakombinowac, albo chodzic i szukac odtwarzacza, ktory ignoruje regiony. Ehh...
_________________
5 zdań na temat
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Października 2006, 12:15   

count, eeee tam, biadolisz :) sa na to sposoby :)
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 18 Października 2006, 12:23   

na komputerze pojdzie :) tylko nie udostepniajcie w sieci :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group