Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 12 - 18.10.2006
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Października 2006, 16:09   

NURS napisz opko o remoncie w MN.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Janus 
Frodo Baggins


Posty: 101
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 11 Października 2006, 18:00   

Cytat
NURS napisz opko o remoncie w MN


Swietny pomysl :bravo Najlepiej w klimatach space opery:)

Numer zapowiada się fajnie, mnie najbardziej intryguje to rondo na maszynę do pisania... brzmi jakoś tajemniczo :)
_________________
Jeśli wyspana to nieszczęśliwa,
Jeśli szczęśliwa to niewyspana...
Takie jest życie erotomanki,
Takie jest życie erotomana...
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Października 2006, 20:00   

No już się nie mogę doczekać :bravo za 3 debiuty
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 11 Października 2006, 21:49   

bogow, dzięki :wink: 'Takie sf raczej' jest zupełnie inne od tego, co do tej pory napisałam... (a myślałam, że jako short pójdzie...)

A ja tam czekam na Komudę... :mrgreen:
I ten tytuł z Maszyną do pisania Twardocha. Intryguje.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 12 Października 2006, 08:25   

Brawo za tyle debiutantów. Praktycznie od samego początku pisma wiedziałem, że SF to gazetka nie stojąca na piedestale, jak konkurencja. Można to znaleźć teksty Polaków, nie z górnej półki, ale mniej znanych autorów. Nie znaczy to oczywiście, że są to teksty słabe. Dużo tekstów zaskakuje pomysłem, fabułą czy warsztatem pisarskim. To jest właśnie to, Polak potrafi. Gdyby nie SF, to nie mieliby szans ci autorzy zaistnieć. Konkurencja raczej skierowana jest na literaturę zagraniczną, a wydawnictwo książkowe z takimi opowiadaniami nie ma szans zaistnieć. I za to was kocham. Czekam więc na numer 12 i wtedy pogadamy.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Nyala 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Października 2006, 20:26   

Sergent napisał/a
SF to gazetka nie stojąca na piedestale


No no no, powinno być "czasopismo", a nie "gazetka". To ubliżające. :wink:

U mnie ostatnio spore zaległości czytelnicze, więc dziś dokańczam czytanie nr 11, i zaczynam czekać na nowy numer. :mrgreen: No i widzę, że okładka znów w barwach czerwonych. :wink:
_________________
O Fortuna,
velut luna
statu variabilis
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Października 2006, 20:38   

zapraszam do glosowania Nyala, jak tylko doczytasz. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 12 Października 2006, 21:26   

Kutwa, sami poloniści czy co? Będą się czepiać o słowo nie tak użyte czy postawione. Dla mnie nie ma znaczenia czy SF jest gazetą czy czasopismem. Najważniejsze, aby były świetne teksty. Jeżeli ubliżyłem ci, to przepraszam. Nie jestem fachowcem od języka polskiego. A użyłem słowa gazetka, a nie gazeta, bo ją kocham i mniejsza o nazwy. To nie jest forum od spraw polonistycznych.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Października 2006, 01:42   

nie czy, ale lub czasopismem, pamiętaj :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Października 2006, 10:17   

Sergent
Cytat
To nie jest forum od spraw polonistycznych.

Ale związane z literaturą, która to literatura związana jest z językiem polskim Jakby co, nie jestem polonistką i poprawność językowa jest mi tu obojętna No ale musiałam złośliwie wkręcić swoje trzy grosze i zaraz je wykręcić, bo z kasą krucho
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Października 2006, 10:27   

To forum jest od wszystkiego, od spraw polonistycznych takoże, na początku mojej bytności tutaj waliłem byka za bykiem, teraz jakby trochę się opanowałem. Obiecywali mi, że będą na czerwono podkreślać każdego byka to się wziąłem i zawziąłem :mrgreen:

Coś mi chodzi po głowie. Nie jest to wesz tylko pomysł jakby się kto pytał :wink: Gdyby tak malutka rubryczka mogła się znaleźć w jakimś kąciku naszej gazetki :lol: , a w tej rubryczce byłaby druknięta recka ostatniego nr, w wykonaniu np. forumowego mieszkańca kibla, co?
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Października 2006, 10:29   

Tak jak to robi NF? Osobiście nie widzę w tym za wiele sensu No ale każdy może robić, co chce w swoim piśmie
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 13 Października 2006, 10:41   

nyhyhy ^^ Numerek kolejnego Sci-fisionka zapowiada się jak zwylke Fantastycznie. :)
_________________
Fantastyka - to jedyna rzecz, która trzyma mnie na tym świecie

Don't kill Dragons, please!
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Października 2006, 10:48   

Rafał:
Cytat
Coś mi chodzi po głowie. Nie jest to wesz tylko pomysł jakby się kto pytał :wink: Gdyby tak malutka rubryczka mogła się znaleźć w jakimś kąciku naszej gazetki :lol: , a w tej rubryczce byłaby druknięta recka ostatniego nr, w wykonaniu np. forumowego mieszkańca kibla, co?

Genialny pomysł!

Dorzucamy do tego tłustą wierszówkę oraz numer autorski i mamy ideę stulecia.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Października 2006, 11:10   

No, no, no, to nie jak robią to w NF, bo jest to bez większego sensu, ale Sasori potrafi jak mało kto w dwóch-trzech zdaniach podsumować treść nr. A robi to z jajem, a nawet z dwoma :mrgreen:

EDIT: o proszę, i ubiegł mnie skubaniec :lol:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Października 2006, 11:13   

Tylko sam Sasori wie z iloma, ale jajcarz z niego nieziemski, wiec nie zdziwilbym sie, gdyby nawet z trzema to bylo ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 21 Października 2006, 18:03   

Co do jednej z wcześniejszych wypowiedzi - Gacka jeszcze nie było na forum, ale teraz jest i jest sczęśliwy, bo właśnie kupił nr 12, ale też megaskonfudowany, bo nie miał pojęcia, że może spodziewać się tej publikacji. Myślałem, że zawsze przed publikacją redakcja wysyła jakiegoś maila, że tekst został zaakceptowany albo zawiadamia w inny sposób... A co do kwestii debiutanctwa, to za debiut uznaje tekst, który wyszedł w "Portalu" w 2002 roku. W międzyczasie różne rzeczy się pisało, a z tych najświeższych warto wspomnieć o opku "nieproszone", które wyszło w 7 numerze MFu. Pozdrawiam i będę wdzięczny za wyjaśnienie, czy redakcja rzeczywiście nie potwierdza faktu wydania tekstu ???? Bo jeśli tak to będę ostrożniejszy przy wysyłaniu kolejnych.... :wink:
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Października 2006, 19:33   

Udaj się do wątku Biją. Grzecznie przywitaj, potem zapytaj. Tam Ci wszystko wyjaśnią.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 21 Października 2006, 20:31   

Dzięki za radę, ale nie chce mi się już powtarzać... Btw - powaliła mnie też ilość ingerencji w tekst, nie wiem kto robi korektę w SF ale gdyby mnie zapytał, to na pewno nie zgodziłbym się na niektóre ze zmian, bo po prostu IMO były niepotrzebne i nadają opowiadaniu momentami jakiś taki "guwniarski" wydźwięk, te trzykropki, kilka dodanych zdań (jakby nie było wiadomo o co chodzi). Wolałem już kiedy redakcje (Portal, MF) puszczały tekst "na surowo", bez żadnych zmian - wtedy wiedziałem, że jeśli chodzi o błędy to mogę mieć pretensje tylko do siebie... Ech, dobra, pożaliłem się... Mam nadzieję, że chociaż w dobrym towarzystwie wylądowałem - zabieram się do czytania i pewnie będę jeszcze wypatrywał opinii na temat "mieszkania", bo może tylko trochę histeryzuję i wszystko jest ok. http://vindicatio7.tripod.com/avatars/junko01.gif
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 21 Października 2006, 20:36   

Mam numer, na razie obwąchuję :mrgreen:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Października 2006, 20:59   

Zaraz, chwila, u nas nikt nie dodaje zdań do tekstu. Twój tekst trafił do mnie via Rafał Hyla i jemu odpowiedzialem, ze tekst pójdzie, na maila. On z tego, co wiem robil ci jakąś redakcję.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
satx666 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Nie ma znaczenia
Wysłany: 22 Października 2006, 09:52   

Aha, to wiele wyjaśnia. Rafał nie kontaktował się ze mną od pewnego czasu i o niczym nie wiem, coś wspominał że w tekście są miejsca, które by poprawił, ale mi tych poprawek nie pokazał. Dziękuję, bo teraz wiem przynajmniej do kogo kierować zarzuty... A następnym razem będę miał nauczkę, żeby przesyłać teksty prosto do redakcji.
_________________
http://www.literatura.gil...ndemia/recenzja
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Października 2006, 18:51   

Och, prawie w całości przeczytałam, chociaż jeszcze nie dość sobie to poukładałam, żeby cokolwiek oceniać i porównywać. Ładny numer, oj ładny, dawno nie miałam tyle uciechy z czytania. Chcę więcej! :D
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 22 Października 2006, 18:54   

Godzilla, podobnie jak ja. Prawie wszystko przeczytane i praktycznie nie widze tekstu do którego mogłabym sie przyczepić (za wyjątkiem swojego :mrgreen: NURS, a mówiłeś, że zdań nie dopisujecie???)

Ciężko będzie z oceną, oj ciężko. Trzy punkty bym przyznała lekką ręką.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2006, 21:34   

Jutro robię ankietę, ale nie dam trzech głosów, bo by się za duży mętlik zrobił, nie ma zmiłuj, trzeba wybierać :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 23 Października 2006, 09:06   

Ariah, który to Twój tekst?

A może by tak obstawiać, który tekst będzie uno? 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 23 Października 2006, 09:09   

Ariah - Anna Koronowicz
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 23 Października 2006, 10:21   

Potwierdzam: to krótkie na stronie 15 to moje. :mrgreen:

Co do ocen to powiem tak: na numer jeden typuję pewien tekst... Ale swoje dwa głosy oddam na inne. Żeby nie było plotek -- swojego tekstu nie uwzględniam wogóle. :D
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 23 Października 2006, 10:22   

Acha... przedmiotowe traktowanie mężczyzn :)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2006, 10:41   

No, siadam do ankiety.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group