Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Paweł Majka
Autor Wiadomość
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 5 Lipca 2007, 15:30   

Cytat
Majka - Potrzeba cudu - space opera z bogami w tle


Już nie mogę się doczekać :mrgreen:
Bardzo lubię pełen wyważenia, subtelności i analityczny styl Pawła i liczę na dobrą lekturę.

Tymbardziej, że:
Cytat
(cudne zstawienie tematu z Domagalskim)

:mrgreen:
Czuję, że będzie temat na kolejną długą nocną dyskusję :wink:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Nattfiarill 
Nekroskop


Posty: 701
Skąd: ze studni
Wysłany: 10 Lipca 2007, 17:07   

Myślę więc, że nie będziesz zawiedziony, Vikingu :wink:
_________________
Jestem wampirem emocjonalnym.
Nie podchodzić - gryzę!!!
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 10 Lipca 2007, 18:14   

Agrafku przeczytałem "Zimno się robi przed świtem" i "748" ( jak na razie ale na pewno przeczytam pozostałę twoje opowiadania) - naprawdę świetnie napisane. Szczególnie "Zimno się robi przed świtem" ma klimat. No i sam pomysł zabójczy :)
Cierpliwie czekam na twoje opowiadanko w nowym "Science fiction"
No i niech cię dalej ciągnie taka wena, jak do tej pory :)
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 10 Lipca 2007, 22:08   

Oj, teraz to dopiero zaczynam mieć tremę...
Viking, na kolejne nocne dyskusje już się cieszę. Tylko chciałbym, żeby nam się wreszcie jakąś udało zapamiętać :wink:
Tequila - dziękuję. Mam nadzieję, że spodoba Ci się i coś w rodzaju hmmm... no może nie dalszego ciągu, ale jakiegoś takiego nawiązania do "Zimno się robi...". Powinno ujrzeć światło dzienne za czas jakiś.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 15:56   

Wątek wymaga chyba przenosin do "MiM", prawda? Oranżada proszona o działanie, a nie tylko mizianie rybki, hehe :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 18 Lipca 2007, 16:03   

Zrobione.
A MiM to jakimś sposobem z Magią i Mieczem mi się kojarzy ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 16:08   

A oryginalny skrót tego gatunku to Ci się dopiero może skojarzyć :mrgreen: Ale nie róbmy offtopu :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 18 Lipca 2007, 16:10   

Jakiego gatunku :mrgreen: To pismo :mrgreen:
I podaj ten oryginalny, niekoniecznie tutaj w offtopie, ale gdzie indziej - kiedyś znajdę :wink:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 16:20   

Offtop: Wiem, że pismo, znam... ale nazwa pisma pochodzi od gry planszowej, której znów nazwa wywodzi się od podgatunku fantasy znanego jako Sword and Sorcery Teraz zakumaj skrót... :mrgreen: Zawsze mnie intryguje czy Sword and Sorcery to to samo co Heroic Fantasy i wychodzi mi, że nie bardzo :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2007, 18:39   

Bardzo fajny tekst, na razie najlepszy dla mnie z tego( starego już) numeru. Śmiałem się w wannie, a w takiej łazience to straszny rezonans jest, jak w pudle gitary. Swoboda językowa, swada...starczyłoby na zbiór opowiadań. Właśnie...jak na jedno opko to IMO marnotrawstwo. Jest to trochę przeładowane. Chyba że tak sobie zamierzyłeś.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Listopada 2007, 14:16   

Przebrnęłam właśnie przez 'Tropy w cieniach' (a wcześniej 'Zimno się robi przed świtem' oraz opowiadania o Buhaju i Kwoce) - przebrnęłam, bo serdecznie nienawidzę czytać opowiadań z monitora.
Czeeeemu w sieci? Nie wierzę żeby nikt Twoich rzeczy nie chciał wydać na papierze, piszesz fantastycznie - masz pomysły, świetny styl i umiejętność opowiadania historii. Równocześnie. A to się rzadko zdarza. Jedna 'Potrzeba cudu' wiosny nie czyni, chcę więcej :D
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 11 Listopada 2007, 15:30   

Ja w ogóle nie czytam, więc mogę jedynie czekać na wydanie papierowe :twisted:
Tak samo jak muszę czekać, aż Madzik wyda Pasię...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 18 Listopada 2007, 10:35   

Wywołany przez Jewgienija (o potrzebie spotkań przy piwie! :D ), który napomknął, że chyba nie zaglądam za wiele do swojego wątku, niniejszym kajam się (sądziłem, że jest na samym dniem MiM).
I bardzo podziękowywuję za opinie.
Jewgienij, "Potrzeba cudu" rzeczywiście jest napakowana aż do przeładowania. Wyszło zabawnie, bo jednym podoba się wyłącznie część poza silnikiem, a innym na odwrót. Ale to miało być opowiadanie o tym świecie zrobione tak, aby przedstawić go jak najpełniej. Bo w planach coś tam jeszcze ma być, choć już z inną załogą.
A - i uważaj z czytaniem w wannie :P .
Martva, dziękuję. Zobaczymy jak będzie z tym drukiem, może jakby się Kwoki i Buhaja zebrało na cały zbiorek? Ale jakoś nie wydaje mi się, by ktoś chciał na to wywalić kasę, przy całym moim szacunku i sympatii do kłótliwych barbarzyńców, fantasy na wesoło jest na rynku sporo.
Za to pochwalę się, że wszedłem do antologii "Conanowskiej", więc coś się znów drukiem ukaże :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Listopada 2007, 11:05   

czytałem jedno opowiadanie o Kwoce i Buhaju, jest świetnie napisane z doskonałym wyczuciem komizmu przy którym taki np. Pratchett blednie, myślę, że znalazłby się niejeden nabywca takiego zbiorku, tylko trochę promocji w pismach by sie przydało
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Listopada 2007, 11:23   

Ja się postaram w najbliższym czasie przeczytać "Tropy w cieniach". Gratulacje za dostanie się do antologii :D Pisałeś też na "Nawiedzony dom" ?
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 18 Listopada 2007, 12:04   

A zdradziłbyś, agrafku (i Ty, Tequillo), w jakim kierunku poszedłeś z tekstem do antologii conanowskiej? Kanonicznym czy nieortodoksyjnym? Na klęczkach czy z dystansem?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 18 Listopada 2007, 12:15   

Hm, Fidel, to może jednak warto spróbować? Tak, czy owak, teksty sa na razie ino cztery, piąty i szósty w drodze. Pożyjemy, zobaczymy.
Tequila, na "Nawiedzony dom" nie pisałem, zabrakło czasu.
Gustawie, że tak powiem - hm. Postać jest jak najbardziej ortodoksyjna, świat - nie. Jeśli "na klęczkach" oznacza trzymanie się pewnych typowych conanowskich elementów, to i owszem. Od razu też wyjaśnię - nie napisałem przygód Kwoki i Buhaja i w świecie Conana :D
Strasznie jestem ciekaw Waszych pomysłów.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 18 Listopada 2007, 12:28   

Ja również :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:04   

Niczym się nie wymieniajcie, niech będzie zaskoczenie dla czytających.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:13   

Ja już gdzieś coś wspominałem. Teraz przypomnę tylko, że tło "Ultima Thule" jest historyczne, a konkretniej połowa V wieku.
Od teraz milczę, jak grób :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:14   

NURS, paskud, sam wie wszystko a biednym czytelnikom żałuje odrobiny radości ;P:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:24   

Od tej pory milczymy w temacie, skręcając się z ciekawości.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:26   

nir załuję, ale po co odbierać sobie przyjemność obcowania z czymś całkowicie nowym
A ciebie Agrafku zachęcam do pociągnięcia dalej tego tematu. himmelherrkarelgott!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:57   

Karellgott, powiadasz? :twisted: Hm, czemu nie... :wink:
A poważnie - bardzo chętnie :D . Właściwie coś się kroi nawet.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Listopada 2007, 14:47   

zauważyłem, że paru barbarzyńców powstało w wyraźnym celu końtynuacji :-)
I to mi się podoba.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 18 Listopada 2007, 14:52   

Tequilla napisał/a
Ja już gdzieś coś wspominałem. Teraz przypomnę tylko, że tło Ultima Thule jest historyczne, a konkretniej połowa V wieku.
Od teraz milczę, jak grób :D

Teraz pamiętam! Krukowi Siwemu coś nie podobało się imię protagonisty :mrgreen:

Nie o fabułę i realia mi tu chodzi, jeno o ogólne podejście, ale OK, ryzyko spojlera istnieje, w takim razie muszę czekać na tom, żeby dowiedzieć się, jak inni podeszli do zadania.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2007, 15:18   

A ja tam od Agrafka wydobyłem kilka zdań na temat jego Conana, niewiele, bo skromny jest niemożebnie. Mogę tylko zdradzić, że dołożył do pieca!
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 18 Listopada 2007, 16:28   

Odezwał się ten, który wyśpiewywał fabułę swojego tekstu przez mikrofon :twisted:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2007, 16:58   

agrafek napisał/a
Odezwał się ten, który wyśpiewywał fabułę swojego tekstu przez mikrofon :twisted:


Ej, i to się nazywa że nic mnie nie ominęło?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2007, 17:48   

Martva, kto wcześnie wychodzi, sam sobie szkodzi :D
Kiedy tylko widzę mikrofon, nie potrafię się oprzeć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group