Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Paweł Majka
Autor Wiadomość
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lipca 2014, 20:47   

Co do kontynuacji powieściowego świata, to jak znam Agrafka i Jego bogactwo inwencji, to spodziewałbym się raczej dziesięciu nowych światów.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Lipca 2014, 21:34   

Ale było nie było został jeszcze jeden :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 17 Lipca 2014, 15:26   

Podziękowania za miłe słowa, zawsze to człowiekowi przyjemnie, gdy wie, że komuś dobrze się jego powieść czytało.

Historia Kutrzeby dobiegnie końca w drugim tomie i na 99,9% już do niej nie wrócę. Wydawca chce ów tom wydać, ale ja muszę się za niego dopiero zabrać, bo powstrzymuje mnie "Metro" i jeszcze jeden zlecony projekt. Ale plan powieści już jest, wiem kto i kiedy zginie i takie tam.

Świat istotnie kusi, ale kuszą mnie i inne światy, które mam na tapecie. Powieściowo więc do niego raczej nie wrócę, a jeśli już, to nieprędko. Niemniej, przez jakiś czas będą się ukazywały dostępne za darmo w sieci opowiadania osadzone w tej rzeczywistości, ale w latach 50. Z Kutrzebą nie będą miały nic wspólnego (nie licząc faktu, że główny bohater tych opowiadań w Pokoju Światów się pojawił).
_________________
drugi obieg
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 29 Lipca 2014, 10:43   

Tymczasem - okazyjna okazja: http://madbooks.pl/p/1891...letrystyka.html
_________________
drugi obieg
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Lipca 2014, 11:09   

Jeszcze nigdy nic nie czytałem z tego całego uniwersum Metro 2033. A namnożyło się tego tyle, że przerażenie mnie bierze na myśl o tym, że miałbym się w to zagłębić. Ze względu na ilość dostępnych pozycji myślałem raczej, że jest to wątpliwej jakości lektura, ale jak Paweł się za to zabrał, to chyba jednak tak nie jest. Tyle, że żeby docenić w pełni jakość uniwersum musiałbym pewnie co najmniej "podstawkę" przeczytać.
_________________
5 zdań na temat
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Lipca 2014, 11:11   

A co zapowiadaną od dawien dawna space operą, hę?
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 29 Lipca 2014, 11:51   

Hrabek, z podstawką jest o tyle prosto, że można ją znaleźć legalnie za darmo.

Rybieudka - space opera musi poczekać. Poleżała na półce wydawcy na tyle długo, że musiałem ją sobie przeczytać ponownie po latach. Uznałem, że lepiej dla niej będzie, jeśli ją sobie zabiorę z powrotem i przerobię, bo - he, he - w milionie i dwustu tysiącach znaków trochę jej ciasno. Dopiszę więc tak z sześćset tysięcy znaków i spróbuję wydać u kogoś w dwóch, może trzech tomach.

Ale w zamian za to obiecałem Kasi i Rafałowi inną, mniej rozbuchaną space operę na jakieś siedemset - osiemset tysięcy znaków góra. I ona powoli się pisze. Nie będzie w niej wprawdzie kosmicznych bitew toczących się przez trzy rozdziały, pościgów na zdemolowanych planetach i takiej sieci spisków, ale mam nadzieję, że i tak będzie fajnie.
_________________
drugi obieg
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Lipca 2014, 12:08   

Wiem, mam ściągnięte. Ale ściągniętych mam 15 tysięcy innych książek i ta nie sprawia wrażenia bycia nawet w pierwszym tysiącu wartych przeczytania. O to chodzi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 29 Lipca 2014, 12:08   

agrafek, a to Powergraph już nie chce wersji rozbudowanej...?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 29 Lipca 2014, 12:28   

Powergraph raczej nie stawia na cykle - nie licząc Felixa i Wegnera. Ale Felix to wiadomo, cykl utrzymujący wydawnictwo, a Wegner to zjawisko. Cykl space opery byłby zbyt wielką niewiadomą.

A tamtą space operą zainteresowali się inni wydawcy, którym trzy tomy na starcie nie przeszkadzały. Oczywiście, nie wiadomo jaka będzie sytuacja, gdy projekt ponownie ukończę.
_________________
drugi obieg
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Lipca 2014, 12:37   

Dzięki za odpowiedź. Dobra wiadomość jest taka, ze zamiast jednej space opery będą dwie :) Grunt to optymizm.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 21 Sierpnia 2014, 12:17   

Przedsprzedaż ruszyła :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 21 Sierpnia 2014, 21:13   

Ja akurat poczekam aż dojdzie do około 15 zł. Przy innych metrowych pozycjach cena często oscyluje wokół tego poziomu.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 23 Sierpnia 2014, 09:01   

Jakość promocji wydawnictwa Insignis powinna być stawiana za wzór wszystkim innym wydawnictwom. Mam przeczucie, że gdyby wszyscy wydawcy się tak angażowali w promocje nakłady fantastyki mogłyby być większe.
Oczywiście, na taką promocję potrzebne są pieniądze, ale część działań Insignis prowadzi tanio, głownie własnymi silami w necie.

Magazyn Pressja postanowił mnie przepytań na okoliczność "Metra 2033".
W skrócie: tak, czytałem Strugackich i grałem w Stalkera. Jeśli ktoś chce coś więcej, proszę bardzo.
_________________
drugi obieg
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 17:10   

Super wywiad.

Heh, ja mieszkałem kilka lat nad takim schronem atomowo- koreańskim, a Ty szukasz wiadomości w necie. Tam się super bawiło w dzieciństwie. Był właz z "kierownicą" i pustka. W ogóle całe to budownictwo przytłaczało, na klatce schodowej człowiek czuł się jak w hangarze albo w katedrze, a nie u siebie w domu.
Osiedla były/ są zamknięte, jedynie bramami jak w średniowieczu można się wydostać. Mówię o starej Nowej Hucie, gdzie się wychowałem. Reszta to już standard ogólnokrajowy.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 22:22   

Pamiętam, mówiłeś mi kiedyś. Myśmy takie cudo zobaczyli z kumplem, jak malował mieszkanie - w Hucie - i nie mieliśmy gdzie pochować gratów. To nas jeden tubylec sprowadził. Ale tam już wtedy było jedno wielkie składowisko gratów i śmieci.

Za to ja miałem schron w liceum.
_________________
drugi obieg
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 14:16   

agrafek, ja w podstawówce :wink: ale tez już był graciarnią.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 14:50   

Dość interesująca sprawa jest z tymi schronami. W latach 50 i 60 XX wieku panowało przekonanie, że wojna atomowa wybuchnie z całą pewnością. Wtedy budowano schronów całkiem sporo. Mam wrażenie, że potem ludziom już się trochę znudziło czekanie na atomowe grzyby, choć pamiętam, że w latach 70 i 80 telewizja bombardowała nas filmikami o atomowym zagrożeniu (oczywiście amerykańskim). Potem sprawa ucichła. Stopniowo przestano się tez przejmować dbaniem o schrony.

Efekt jest taki, że jak się dowiedziałem z raportów OC, gdyby dziś miało się coś zacząć dziać, niespełna 3% ludności miałoby się gdzie schować. Oczywiście moglibyśmy się też pochować po własnych piwnicach.
_________________
drugi obieg
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 14:52   

Ja mam schron pod blokiem (blok z 1956), ale zanim by się znalazły do niego klucze...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 14:56   

Albo w kościołach. I to nie żart. Szczególnie w tych nowszych, które mają dwa poziomy.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 17:16   

agrafek napisał/a
Efekt jest taki, że jak się dowiedziałem z raportów OC, gdyby dziś miało się coś zacząć dziać, niespełna 3% ludności miałoby się gdzie schować. Oczywiście moglibyśmy się też pochować po własnych piwnicach.

Nawet w czasach największej, zimnowojennej histerii, budowano schrony z przeznaczeniem dla elity, reszta mogła zginąć. Oczywiście ową śmietanką mieli być głównie urzędnicy partyjni i ich rodziny. Schrony obliczano docelowo na 1- 5% populacji miasta.

Ontopicznie: wreszcie coś się ruszyło ( znaczy leniwy autor się ruszył) ;P:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 17:37   

Nowa Huta jest pod tym względem dość ciekawa, bo schron jest praktycznie pod każdym blokiem, a na charakterystyczne betonowe "domki" można się natknąć na każdym kroku. A ostatnio (to jest przed tymi wielkimi ulewami) zajechałem za dawne kino Świt, by odkryć naprawdę wielkie wywietrzniki. Jak te zwykłe są wielkości biurka, to te dwa są jak kiosk ruchu.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 22:16   

Zawsze można wyjechać do Szwajcarii.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 23:53   

Pod kinami, pod Teatrem Ludowym - tam ponoć były największe schrony (nie licząc kombinatu). Ale je też zmieniono w graciarnie. Mniejsze - te blokowe - schrony oddawano stopniowo spółdzielniom. I to im nie robiło dobrze.

W najlepszym stanie jest schron pod Światowidem, bo oczyszczono go specjalnie dla potrzeb muzeum. Dlatego w "Dzielnicy Obiecanej" ten właśnie schron wysławiają pod niebiosa - spośród wszystkich on najlepiej nadawałby się do użytku, gdyby wojna rzeczywiście zaczęła się w 2013.

Navajero - jasne, że schrony nie miały służyć wszystkim obywatelom, a elicie (np. w Nowej Hucie budowano ich tyle, żeby miał kto pracować w kombinacie). Ale teraz niszczeją nawet te, które już istniały. Z porównania stanu w raporcie OC z 2010 a 2013 wynika, że degeneracja jest wręcz galopująca.
_________________
drugi obieg
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 00:05   

agrafek napisał/a
Dlatego w Dzielnicy Obiecanej ten właśnie schron wysławiają pod niebiosa - spośród wszystkich on najlepiej nadawałby się do użytku, gdyby wojna rzeczywiście zaczęła się w 2013.

Wojna? Nasza armia jest w takim stanie, że nie ma co mówić o wojnie. Optymista Skrzypczak ocenia zdolność bojową naszej armii na 3 dni oporu... Kiedyś Polska miała zapasy materiałów pędnych i smarów na miesiąc działań bojowych, dziś na ok. tydzień. Nasze wojska liniowe to niewiele więcej niż 40 tys. ludzi, a to wystarczy do obrony granic powiatu. Nasza armia z 1939 roku w porównaniu z obecną była niewyobrażalną potęgą. O szansach w starciu z armią masową ( jak np. rosyjska) w sytuacji kiedy u nas dawno zaniechano powszechnego poboru, nie ma nawet co gadać, szkoda czasu. Tak, że ja specjalnie nie martwiłbym się o schrony... To znaczy jako o obiekty o przeznaczeniu militarnym, bo jako historykowi szkoda mi, że idzie to na rozkurz.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 06:41   

To dorzucę jeszcze do tego obrazka brak sprawnego zarządzania, rozproszenie dowództwa i jego kompetencji, które w razie wojny spowodowałyby kompletny chaos.

Kiedy jednak pisałem o przydatności schronów miałem na myśli ich przydatność nie dla wojska a dla szukającej ochrony przed bombardowaniem ludności cywilnej.
_________________
drugi obieg
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 07:22   

agrafek napisał/a
Kiedy jednak pisałem o przydatności schronów miałem na myśli ich przydatność nie dla wojska a dla szukającej ochrony przed bombardowaniem ludności cywilnej.

Rozumiem. Jednak przy parodniowych walkach nikt nie bombarduje zaplecza, bo nie ma takiej potrzeby. Stąd i schrony raczej się nie przydadzą. Chyba, że coś się zmieni. Na szczęście, mimo słabości naszej armii scenariusz "wojenny" jest mało prawdopodobny.

Nb. kiedy następna książka? :)
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 09:09   

Chciałbym trafić z premierą drugiego tomu "Pokoju Światów" na Pyrkon, ale nie wiem, czy będzie to możliwe. Coś innego powinno pojawić się w styczniu (ale o tym sza).

Mam nadzieję na jeszcze jedną, niefantastyczną, powieść w przyszłym roku, ale to kwestia rozmów, na razie.
_________________
drugi obieg
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 10:54   

No to fajnie, ruszyłeś literacko jak Armia Czerwona na Berlin :)
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 27 Sierpnia 2014, 10:57   

Navajero, e bez przesady, agrafek, jeno fajnie pisze, a nie morduje, pali , gwałci i kradnie jak armia czerwona :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group