Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
9/11
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Stycznia 2008, 22:52   

nie dzejes, ponieważ zaczął się chaos i np. napisałeś, że ja sobie przecz, to scalilem kilka tez w jedną, pokaż mi w niej dziury teraz, porozmawiamy o szczegolach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Hoob 
Jaskier


Posty: 79
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Lutego 2008, 00:34   

http://www.bibula.com/new/display.php?textid=01615 - zachęcam do zapoznania się z treścią. Z góry przepraszam, jeżeli poruszyliście już w tym temacie "rewelacje" Francesco Cossigi (godzina późna, a ja wcześnie, hm... dziś wstaję. Temat ów przejrzę dokładniej w wolnej chwili i włączę się do dyskusji, o).
_________________
Hm. Zjadłem się.
Ó.
 
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 1 Lutego 2008, 01:55   

dzejes napisał/a
NURSieto Ty budujesz teorię, nie ja. Ja wskazuję, gdzie Twoja teoria ma słabe punkty, a Ty odbijasz piłeczkę mówiąc, gdzie NIE MOJA teoria ma dziury.

No to wyjaw nam TWOJĄ WIELKĄ TEORIE WSZYSTKIEGO.
Ja też osobiście nie twierdze że wszytko ma ręce i nogi,nie mogę sprawdzić każdej informacjii na ten temat ale z ogólną konkluzją się zgadzam.

Co do artykułu który podał Hoob:ognisko było spore to i nie jedną pieczeń można było upiec a Gladio to naprawde ciekawa sprawa,z czasów gdy pewni manipulatorzy nie byli tak sprawni jak dziś.
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lutego 2008, 16:27   

Sirroco napisał/a
dzejes napisał/a
NURSieto Ty budujesz teorię, nie ja. Ja wskazuję, gdzie Twoja teoria ma słabe punkty, a Ty odbijasz piłeczkę mówiąc, gdzie NIE MOJA teoria ma dziury.

No to wyjaw nam TWOJĄ WIELKĄ TEORIE WSZYSTKIEGO.


Jak tylko przedstawisz zaświadczenie o odbyciu szkolenia w czytaniu ze zrozumieniem.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Lutego 2008, 18:56   

dzejes, ale dyskusja jednostronna nie jest mądrym posunięciem, jeśli maszjakieś zdanie, przedstaw je. Założyłem, że negując jedną wersję, skłaniasz się do drugiej, bo nic innego nie przedstawiłeś. Jesli masz jakieś zdanie w tej sprawie, przedstaw je, jak ja wyłozyłem hipotetyczny przebieg zdarzeń.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wilson 
Jaskier

Posty: 92
Skąd: Galicja
Wysłany: 3 Lutego 2008, 13:14   

Cytat

No i masz kolejny przypadek, który sprawił, że straty były najmniejsze z mozliwych, terroryści wybrali przypadkowo remontowaną część kompleksu



Nie rozumiem tylko,dlaczego Dabliu-Diablu tak się starał aby straty były jak najniższe.Przecież z jego punktu widzenia im więcej zabitych tym lepiej.A za kilkadziesiąt tysięcy trupów wisi się tak samo jak za kilkaset.

Cytat

Samoloty, przychylam się do zdalnego sterowania


Tylko w jaki sposób przerobiono seryjnego Boeinga tak,aby był zdalnie sterowany z ziemi i to wbrew woli pilota?Oczywiście nikt się nie zorientował,że tak jest. No i skoro chłopcy Mohammada Atty nie zamierzali staranować biurowców,to rozumiem planowali samodzielnie wylądować?




Cytat

jak widać organizacja tego zamachu nie wymagala tysiecy ludzi, piećdziesieciu w zupelnosci wystarczylo do zaminowania budynkow i spreparowania samolotów.


A następnie kilka tysięcy do sprowadzenia na manowce wszystkich śledztw prowadzonych po zamachu.Jeśli tak to pewnie po wyborach wszystko wyjdzie na jaw jak administracja się zmieni.

Cytat

Ciekawe dlaczego nikt nie uznaje za teorię spiskową stwierdzeń, że FSB stoi za zamachami w Biesłanie i na Dubrowce?


To raczej nie było robotą FSB bo tym panom chyba nie zależałoby na zaprezentowaniu światu swojego lamerstwa.Natomiast zauważ,że kiedy Wołodia Żabiooki chciał zostać następcą Borii Zapijaczonego to nie zaatakował w tym celu Moskwy zdalnie sterowanymi liniowcami pasażerskimi tylko po prostu kazał wysadzić w powietrze parę bloków.Tak samo pewnie postąpiłby Dabliu-Diablu bo efekt ten sam,milion razy mniej kłopotów no i ryzyko tysiąc razy mniejsze.



Cytat

Ekipa, człowieku, ekipa. Coś więcej niż rząd.


A z kaczystów się śmieją,że wszystko na UKŁAD zwalają.Swoją drogą z tej ekipy to przy żłobie został już chyba tylko pan Chenney i pani Rice.

Tak się składa,że na świecie jest kilku ludzi,(np pani Clinton,Ted Turner czy ten dwustukilowy maniak co jak film nakręci to potem Demokraci przegrywają jakieś wybory)którzy ozłociliby i opanierowali brylantami kogoś,kto UDOWODNIŁBY ,że wszystko to istotnie było spiskiem jakiejś republikańskiej ekipy.Bo wtedy partia republikańska podzieliłaby los Federalistów,Demokratycznych republikanów czy Wigów.Jak na razie nikt sie nie zgłosił po ten szmal.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lutego 2008, 17:07   

Wilson napisał/a
Cytat

No i masz kolejny przypadek, który sprawił, że straty były najmniejsze z mozliwych, terroryści wybrali przypadkowo remontowaną część kompleksu



Nie rozumiem tylko,dlaczego Dabliu-Diablu tak się starał aby straty były jak najniższe.Przecież z jego punktu widzenia im więcej zabitych tym lepiej.A za kilkadziesiąt tysięcy trupów wisi się tak samo jak za kilkaset.


Skąd wiesz, jaki jest punkt wiedzenia Georga juniora? im więcej ofiar, tym więcej punktow zapalnych, gdyby zginęło zaledwie kilkaset osób, świat i tak widziałby upadek wież, a to jest symbol, nie jacyś tam ludzie, których nazwisk nie jesteś w stanie wymienić.

Cytat
Cytat

Samoloty, przychylam się do zdalnego sterowania


Tylko w jaki sposób przerobiono seryjnego Boeinga tak,aby był zdalnie sterowany z ziemi i to wbrew woli pilota?Oczywiście nikt się nie zorientował,że tak jest. No i skoro chłopcy Mohammada Atty nie zamierzali staranować biurowców,to rozumiem planowali samodzielnie wylądować?


Widzisz jakiś problem z wyladowaniem samolotem w którym jest pilot? :-)
nikt nie wie, czym mieli się kierować terroryści bo cudownym zbiegiem okoliczności nie odnaleziono żadnej czarnej skrzynki. Tak naprawdę nie mamy nawet pewności czy wszyscy byli na pokładach, według badaczy teorii spiskowych ich nazwisk niemana listach pasażerów, a 8 z nich niby nadal żyje, któryś nawet wywiadu udzielił BBC.
co do systemu zdlanego sterowania, o którym modelu mówimy SMD 824 czy DTW 7?
Właśnie, co wiemy o takich systemach, równie dobrze moga wymagać dobudowania drugiej kabiny, jak prostej ingerencji w układy elektroniczne w miejscach, do których nie zagląda się co 10 minut. Dla twojej wiadomości, chyba nawet MiG 29 ma system, który pozwala samolotowi wylądować, nawet w przypadku utraty przytomności pilota. Na pewno leci z nami fachowiec w tej dziedzinie, więc bez problemu da się sprawdzić ten fakt.

Cytat
Cytat

jak widać organizacja tego zamachu nie wymagala tysiecy ludzi, piećdziesieciu w zupelnosci wystarczylo do zaminowania budynkow i spreparowania samolotów.


A następnie kilka tysięcy do sprowadzenia na manowce wszystkich śledztw prowadzonych po zamachu.Jeśli tak to pewnie po wyborach wszystko wyjdzie na jaw jak administracja się zmieni.


Tysięcy? Naprawdę uważasz, ze tysiące badały tę sprawę? :-)
Obejrzyj ten film, który zalinkowałem, tam jest wyjaśniony mechanizmtych śledztw, które, dodajmy, z braku najważniejszych dowodów (czarnych skrzynek) i braku dostępu do materiałów zastrzezonych, mogły sobie snuć teorie, co też zrobiły pomijając sporo rzeczy - np. ta wszędzie cytowana konferencja, na której pan referujący prace udaje, ze nic nie wie o roztopionym metalu w rumowisku WTC, pomimo istniejących zdjęć zeznań i filmów. Żeby nie szukać daleko, pokażę ci jak działa taki mechanizm u nas. Dziadek Tuska.

Cytat
Cytat

Ciekawe dlaczego nikt nie uznaje za teorię spiskową stwierdzeń, że FSB stoi za zamachami w Biesłanie i na Dubrowce?


To raczej nie było robotą FSB bo tym panom chyba nie zależałoby na zaprezentowaniu światu swojego lamerstwa.Natomiast zauważ,że kiedy Wołodia Żabiooki chciał zostać następcą Borii Zapijaczonego to nie zaatakował w tym celu Moskwy zdalnie sterowanymi liniowcami pasażerskimi tylko po prostu kazał wysadzić w powietrze parę bloków.Tak samo pewnie postąpiłby Dabliu-Diablu bo efekt ten sam,milion razy mniej kłopotów no i ryzyko tysiąc razy mniejsze.


Mylisz się, ameryka miała Oklahomę City i dwie ambasady. Potrzxebne bylo widowisko, które przekonałoby do wojny nie tylko amerykanów ale i wiele innych społeczności. Nie zastanawiało cię, dlaczego ataki wąglikiem (tu też idiotyczny sposób uzycia czegoś co moglozabić tysiace ludzi - gdyby terrorysta wnioslów anthrax do budynków rządowych i go po prostu rozsypalna korytarzach ofiar byloby wielokroć więcej, nie parę) skończyly się, ledwie osiągnięto wszystkie cele? :-)



Cytat
Cytat

Ekipa, człowieku, ekipa. Coś więcej niż rząd.


A z kaczystów się śmieją,że wszystko na UKŁAD zwalają.Swoją drogą z tej ekipy to przy żłobie został już chyba tylko pan Chenney i pani Rice.


Słyszałeś okardynale Richelieu?

Cytat
Tak się składa,że na świecie jest kilku ludzi,(np pani Clinton,Ted Turner czy ten dwustukilowy maniak co jak film nakręci to potem Demokraci przegrywają jakieś wybory)którzy ozłociliby i opanierowali brylantami kogoś,kto UDOWODNIŁBY ,że wszystko to istotnie było spiskiem jakiejś republikańskiej ekipy.Bo wtedy partia republikańska podzieliłaby los Federalistów,Demokratycznych republikanów czy Wigów.Jak na razie nikt sie nie zgłosił po ten szmal.


I na tym żart polega, że usunięto wszystko, co mogłoby udowodnić jakąkolwiek tezę, prawda?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lutego 2008, 17:59   

Obejrzałem całą prezentację.
Przede wszystkim należy wyjaśnić sprawę stopionego metalu. Stal nie topi się w pożarze. Więc jeżeli to rzeczywiście była stopiona stal, to znaczy, że coś jest na rzeczy, czego oficjalne raporty nie uwzględniły.
Po drugie, obejrzawszy ponownie obrazy kolapsu obu budynków, zastanawiają mnie te wielkie pióropusze dymu i szczątków wyrzucanych na wszystkie strony, w tym również do góry. Trudno to zrozumieć skoro kolaps był grawitacyjny.
Po trzecie, zupełnie niezrozumiały jest upadek trzeciego budynku. Dlaczego w ogóle się zawalił? Dlaczego zawalił się idealnie? Cała konstrukcja, włącznie ze stroną, która w ogóle nie ucierpiała, siadła nagle i równomiernie.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 3 Lutego 2008, 23:23   

Wiecie co? Mając tak szczątkową wiedzę co do faktów, jak i wiedzę fachową - ne ośmielę się tworzyć teorii jak było.

Choć gdybym musiał, to powiedziałbym, że zamach od poczatku do końca był przygotowany przez terrorystów, a wszystko, co się działo później, te dziwne fakty, niewyjaśnione wydarzenia - to wszystko to próby odwrócenia uwagi, zamaskowania niewygodnych spraw związanych z tym, że temu zamachowi można było zapobiec. W USA w tej chwili istnieje ZTCP 19 służb zajmujących się wywiadem, kontrwywiadem i zabezpieczeniem kraju pod tym kątem, a co się dzieje między nimi to już momentami wręcz wojna domowa. Także całkiem możliwe, że gdzieś tam między biurkami utknął raport, bądź też kilka - które mogły odmienić losy świata, że powiem bez kozery.

Inszą inszościa jest to czy takie zagubienie mogło być celowe, czy dopuszczono do zamachu z premedytacją - prawdopodobnie jednak nie spodziewając się takich konsekwencji. I takie coś owszem, mogę rozważać.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wilson 
Jaskier

Posty: 92
Skąd: Galicja
Wysłany: 10 Lutego 2008, 19:06   

Tydzień mnie nie było i widzę dyskusja się wyciszyła.Ponieważ podobnych dyskusji na necie już parę widziałem więc może warto się zapoznać ze zdaniem innych.


http://www.lysiak.chrzani...der=asc&start=0



http://www.historycy.org/index.php?showtopic=15795


Cytat

Słyszałeś okardynale Richelieu?


Mam w domu jego biografię prof.Baszkiewicza. :) .

I naprawdę nie sądzę by ktokolwiek z neoconów utzrymał się 20 lat na samym czubku.Nie ten system.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Lutego 2008, 20:36   

Wilson napisał/a

Cytat

Słyszałeś okardynale Richelieu?


Mam w domu jego biografię prof.Baszkiewicza. :) .

I naprawdę nie sądzę by ktokolwiek z neoconów utzrymał się 20 lat na samym czubku.Nie ten system.


Najpierw jedna uwaga, ulepilem tę teorię po przemyśleniu głównych znanych faktów - staralem się, żeby wszystkie rzeczowe obiekcje zostaly w niej ujęte - ale nie mam w głowie teorii szczegółowo wyjasniającej kto i dlaczego. IMO jest to teraz o wiele sensowniej wyglądający ciąg zdarzeń, niż to co serwuje raport i źródła oficjalne.
Aa rem.
Bo nie musza, wystawili juniora, musieli wykorzystać posiadany czas na zdobycie tego, czego potrzebowali. cokolwiek to bylo, od iniltracji i kontrolowania spoleczeństwa w ameryce, poprzez zwiększenie nienawiści do muzułmanów, po miliardy dolarow zasilające ich imperium. Zresztą sztukanie siedzieć na czubku, ale być non stop przy korycie, a w świecie zachodnim jest nieco inaczej, niż u nas. drugi szereg rzadko się zmienia z ustępującym wodzem. IMO wystarczy być w drugim szeregu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 11 Lutego 2008, 00:39   

Wilson napisał/a
Tydzień mnie nie było i widzę dyskusja się wyciszyła.Ponieważ podobnych dyskusji na necie już parę widziałem więc może warto się zapoznać ze zdaniem innych.

http://www.lysiak.chrzani...der=asc&start=0

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=15795

NURS litościwie nie skomentował ale ja nieco poczytałem i napisze tak:garść ciekawych informacji,nawet jeśli są to czyste wymysły i kupa g****.Zwłaszcza w pod tym pierwszym adresem.
Momentami,czasem całkiem długimi dyskusja była na poziomie pięciolatków:
- jestes gupi!
- nie!ty jestes gupi!!!
- jestes sto razy gupszy niz moj pies!!!!!!
- nieprawda!!!1!1 :evil: ty jestes najglupszym czlowiekiem na ziemi11!!!

Aż miałem ochotę zarejestrować się na http://żal.pl i wyłuskać co mi w duszy gra.
Powstrzymałem się na szczęście.
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Lutego 2008, 12:09   

Nie skomentowałem, bo i nie ma czego - problem z teoriami spiskowymi jest taki, że oblepiane sa masą oszołomstwa. Często celowo i z rozmysłem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 16 Maj 2009, 22:46   

No to przenosze pytanko:
jak to możliwe, ze po 11.09 na terenie USA nie było zamachów terrorystycznych ?
Muslimy odpusciły czy co ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2009, 00:54   

no właśnie, kolega busha i agent CIA Osama b. Laden nie potrafił wysadzić ani jednego pajaca za sadzawką? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 09:48   

dalambert napisał/a
No to przenosze pytanko:
jak to możliwe, ze po 11.09 na terenie USA nie było zamachów terrorystycznych ?
Muslimy odpusciły czy co ?


A myślałeś, że to będzie taka coroczna tradycja?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2009, 10:17   

a widzialeś kiedyś jakąkolwiek organizację terrorystyczną o globalnym zasięgu, która przez osiem lat opowiada jak to zmiecie z powierzchni ziemi Amerykę, a następnie nic nie robi? :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 10:43   

Wystarczy im jedna megdemonstracja i trzymanie ludzi w strachu. Przecież nie zburzą Amerykanom wszystkich drapaczy chmur. Co mieli do udowodnienia, to już udowodnili. Jeśli zaatakują jeszcze raz to na pewno nie wtedy, kiedy wszyscy będą tego oczekiwać.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 17 Maj 2009, 11:27   

NURS napisał/a
a widzialeś kiedyś jakąkolwiek organizację terrorystyczną o globalnym zasięgu, która przez osiem lat opowiada jak to zmiecie z powierzchni ziemi Amerykę, a następnie nic nie robi? :twisted:

Tylko, że oni atakują Amerykę. Cały czas zabijają amerykańskich żołnierzy, w Iraku i Afganie każdy wieśniak wie, że za głowę Amerykanina dostanie niezły szmal. Al-Kaida ( albo jakiś jej klon) wypłaci. Więc to nie jest tak, że nic nie robią. Po prostu koncentrują się na linii frontu, a nie na zapleczu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2009, 11:48   

jewgienij - to co napisałeś zaprzecza ich ideologii i nieustannym zapowiedziom.
Navajero - amerykańskich żołnierzy zabijają ludzie walczący o swoje kraje, zindoktrynowani i wepchnięci w mityczną al-kaidę. to zupełnie inny rodzaj bojowników. a z ta kasa nie przesadzaj, tu większa rolę gra ideologia i wiara.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 11:50   

Navajero, wiadomo, że to wszystko znowu zmierza do komiksowej teorii, że przebrany za prezydenta USA Joker czy inny Człowiek- Pingwin sam wysadził WTC, żeby mieć pretekst do wojny.
Teraz pewnie amerykańce zdetonują sobie w Disneylandzie atomówkę, żeby przerzucić wojsko do Iranu.

edyta
NURS, za logistykę tak wielkich przedsięwzięć jak 9/11 odpowiedzialne są mniej gorące głowy niż byle oszołom wysadzający się na ulicy w Bagdadzie. A ich deklaracje to element wojny psychologicznej.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:01   

jewgienij - zeby nie było komiksowych niedomówień, napiszę wprost, jak według mnie mogło to wygladać, w zarysie oczywiście.
Bin Laden został wyszkolony przez CIA, w odpowiednim momencie "urwał się" ze smyczy, za sporą wiedza służ specjalnych zorganizował bazę, ale nie organizację na wzór AK czy innego podziemia, tylko strukture finasującą szkolenia ochotników pakistanie i inne tego typu działania. w odpopwiednim momencie podrzucono mu a potem umożliwono przeprowadzenie kacji, która usprawiedliwiłaby zaatakowanie Iraku i Afganistanu, które to kraje są kluczowe dla przyszłego dostępu do surowców.
I tyle.
komiks? Być może, ale reichstag też płonął ku uciesze gawiedzi dając powody do słusznego gniewu faszystów. A Bush z jego nawiedzona wizją misji od Boga i imperiami nafrotywmi za pasem idealnie pasuje do takiej wersji.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:10   

Tylko po co? Pisałem już, że do ataku na Irak wystarczyło kilka niewyraźnych zdjęć. A tutaj dumna Ameryka dała się upokorzyć we własnym domu, dając wszystkim sygnał, że warto próbować, bo wcale taka mocna nie jest. Cały ten cyrk z samolotami i atakami w symbole kraju był korzystny tylko dla muzułmanów. Można było podłożyć ładunki w wieżowcach, zaatakować w metrze itp, starczyłoby za pretekst. Taka skomplikowana pokazówa to błąd w sztuce, jeśli miałoby to być robione przez samych amerykanów. Dla terrorystów za to było idealne.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:14   

NURS napisał/a
Navajero - amerykańskich żołnierzy zabijają ludzie walczący o swoje kraje, zindoktrynowani i wepchnięci w mityczną al-kaidę. to zupełnie inny rodzaj bojowników. a z ta kasa nie przesadzaj, tu większa rolę gra ideologia i wiara.

To w końcu walczący o swoje kraje czy zindoktrynowani? Bo to pojęcia nieco sprzeczne. I jeśli zindoktrynowani, to przez kogo? Ową mityczną Al-Kaidę? A forsę za amerykańskie głowy jak najbardziej się wypłaca. Co do rozmaitych teorii spiskowych to przyznam sie, że nie jestem ich zwolennikiem. Zdecydowanie nie. Bo wynika z nich, że terroryści właściwie są niewinni. A większość zamachów to spisek CIA i FSB. Gdyby nie te organizacje, tamci krzywdy nikomu by nie zrobili. Robercie, naprawdę polecałbym Ci odwiedzenie paru stron prowadzonych przez islamskich bojowników. Bo wynika z nich, że działają oni bez pomocy obcych służb i znakomicie sobie radzą. I zabijanie "niewiernych" ( filmy do oglądnięcia) sprawia im cholerną frajdę.
Edit: literówka.
Ostatnio zmieniony przez Navajero 17 Maj 2009, 12:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:15   

Nie wystarczało, weź przyjrzyj się ile trwałoy podchody na ONZ, zeby wydały zgodę na atak. Tu chodziło o usprawiedliwienie tego i wciągnięcie innych krajów i przekonanie własnego społeczeństwa, ze jest zagrożone. Od ośmiu lat amerykanie wciąż słyszą o kolejnych groźbach, alarmach a Patriot Act? sądzisz, ze przeszedłby bez takiej kuracji wstrząsowej?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:24   

Wszystko by przeszło, bo to Amerykanie rozdają karty. Świat by pogroził palcem jak niedawno Ruskim, a Angole, Polacy i Włosi i tak by się przyłączyli. Znowu wraca kwestia Iraku.
Rozumiem też, że z detonacją tych ładunków, które były "prawdziwą" przyczyną zawalenia się wież, amerykanie poczekali, aż strażacy wbiegną do środka. Zyskali bonus w postaci kolejnych ofiar.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:34   

Navajero napisał/a
Po prostu koncentrują się na linii frontu, a nie na zapleczu.

Jeżeli koncentrują się na linii frontu, czy należy nazywać ich terrorystami?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:48   

Sorry, NURS ie, ale w Twojej wersji zdarzeń do pełnego obrazu brakuje tylko Batmana ratującego ludzi z dachu.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 17 Maj 2009, 12:51   

Piech napisał/a
Navajero napisał/a
Po prostu koncentrują się na linii frontu, a nie na zapleczu.

Jeżeli skupiają się na linii frontu, czy należy nazywać ich terrorystami?

Pisząc o "linii frontu" miałem na myśli różnice ( także geograficzne) pomiędzy terytorium gdzie toczą się walki, a obszarem zasadniczo nie będącym teatrem działań wojennych ( bo zamachy takie jak ten na WTC czy w Madrycie, to na szczęście rzadkość). Natomiast co do terminologii, to niestety nie ma tu czarne - białe. Jeśli ktoś atakuje wrogiego żołnierza, w zasadzie uważany jest za bojownika. Jednak jeśli morduje bezbronnych jeńców - wojskowych ( tak jak choćby w okolicach Tuchczaru w Dagestanie wymordowali wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy Czeczeńcy) to IMHO nie jest bojownikiem tylko terrorystą. Podobnie kiedy atakuje cele cywilne takie jak WTC, metro, szkoła w Biesłanie czy teatr na Dubrowce.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Maj 2009, 13:17   

Navajero napisał/a
Jednak jeśli morduje bezbronnych jeńców - wojskowych ( tak jak choćby w okolicach Tuchczaru w Dagestanie wymordowali wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy Czeczeńcy) to IMHO nie jest bojownikiem tylko terrorystą. Podobnie kiedy atakuje cele cywilne takie jak WTC, metro, szkoła w Biesłanie czy teatr na Dubrowce.
no chyba, że nie ma innych możliwości
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group