Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Agnieszka Podruczna
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:11   Agnieszka Podruczna

Autorka na forum jest (na wakacjach też jest :D ), publikowała na "łamach". Czyli warunek dostateczny i warunek konieczny zostały spełnione. Oto temacik!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:15   

"Czas zapłaty" pomimo kilku poważnych, ale łatwych do uniknięcia błędów - wybaczcie nie powiem jakie nie bedę spoilerował - dostał mój punkt. Za zakończenie. wyobraziłem sobie jak bym się czuł w tej sytuacji i... :mrgreen:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:36   

A któż to, bo ja niezorientowany :shock:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:38   

To Aga jest :) Nasza Aga, co się po Rosji włuczyła ;)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:39   

Thanks :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:47   

Aga, jesteś tam, puk, puk, rzeknieś coś?
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:52   

Aktualnie się chyba po Polsce kręci, może nie mieć kompa pod ręką... :?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 31 Sierpnia 2006, 15:38   

To czekamy na nią, wkrótce przeczytam - będą nowe flaczki do dekorowania karczmy... :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Sierpnia 2006, 15:39   

czekaj gorat czekaj, jak na razie całkiem dobrze Jej idzie w plebiscycie :D
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 31 Sierpnia 2006, 15:44   

Oooo ciekawe, czyżby wychowywanie nowych autorów tak dobrze szło NURSowi? :D
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Sierpnia 2006, 15:46   

ano chyba tak.... :D
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 02:25   

To jak Aga się zjawi, muszę zapytać o jedną rzecz. W sumie szczegół i nie chciałam już tego wkładać do opasłych recenzji z wątku o bieżącym numerze... zwłaszcza, że Adze punkt dałam.
Na s. 32 widnieje zdanie: "Schylił się i podniósł ją z podłogi." Chodzi o tę płócienną torbę z woluminami. A jakoś nie mogę znaleźć wcześniej wzmianki, żeby bohater tę torbę gdziekolwiek kładł... :?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 12:24   

Aga pewnie od poniedziałku się zjawi :mrgreen: szkoła się zaczyna :D
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 13:38   

Jestem, jestem. Niechże się trochę ogarnę i zaraz będę odpowiadać na wszelkie pytania ;)
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 14:10   

Ogarniaj, ogarniaj.... to co mi się nie spodobało, albo na gg albo po wyjścu nowego numeru. Spoilery są.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 15:00   

Ogólnie opko nie było złe. Mówiłem, że warto słać i się uda. I się udało :) Jest git. Chociaż mostrzostwo świata to to nie było ;)
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 16:36   

Jak pisałam w wątku o wszystkich opowiadaniach numeru 10 - wcale udany debiut! Czyta się dobrze, miłe zakończenie (z gatunku: czytelnik wie więcej niż bohaterowie, czyli tego, który lubię).

Do zastrzeżeń, oprócz wspomnianej w ogólnym wątku 'posoki' (krew grubej zwierzyny, jucha lub farba, ale nie krew ludzka) dodtam tylko jeden punkt, który zresztą nie ja wyłapałam, tylko mój luby ( a czepia sie on okropnie, gorzej niż ja ) : otóż, gdy Nicholas ucieka na koniu, zostaje trafiony kulą w ramię. W pełnym galopie. Przez ścigających go, również w galopie. Jest to niemal fizycznie niemożliwe wykonania, biorac pod uwagę pistolety skałkowe ( a pewnie tego użyto).

Nieważne, czepiam się.

Dobre opowiadanko. Będzie więcej?
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 17:08   

Dziękuję bardzo - i za pochwały, i za krytykę. Przyda się jedno i drugie. Co do pytania Anko - fakt, nie ma. To nie twoje przeoczenie, a moje :wink:
Ariah:
Za posokę się kajam, do końca życia już o tym będę pamiętać, natomiast co do pistoletu, to - ponieważ sama mam o tym nikłe pojęcie - konsultowałam się ze znajomym, który się na tym zna. Potwierdził, że jest to bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Mieli fart.

EDIT:
Ariah, pytasz, czy będzie więcej w związku z tym tekstem, czy ogólnie? Jeżeli to pierwsze, to snuje mi się jakaś myśl po głowie, coś większego, ale nie wiem, czy podołam warsztatowo. Jeżeli to drugie - jak tylko będą brać to, co mi się w głowie ulęgnie ;)
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 17:24   

Wiesz, posokę powinni wyłapać w edytowaniu w redakcji;) Nie ma się czym przejmować. Pamiętam jak mnie pogonili za przyłbicę... Ojej.

Co do pistoletów to wierzę na słowo, że fart :mrgreen:

W sumie pytałam, czy dalszy ciąg tego tekstu (ja tam lubię takie zawieszone zakończenia, dopowiedzenie mogło by zabić klimat...). Inne też przeczytam z przyjemnością.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 17:52   

Ale posoka nie jest wcale błędem, uprzejmie proszę zerknąć tutaj :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 18:29   

Wszystkie trzy są poprawne: jucha, posoka, farba. Inna sprawa co w danym kontekście pasuje, ale posoka akurat pasuje :roll:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 19:00   

Aga dobry debiut :bravo gratki. Spróbuj jeszcze popracować nad budowaniem nastroju i stopniowaniem napięcia. Jak już pisałam w wątku poświęconym ocenie literatury numeru 10, wyszło Ci odwrotnie niż Hitchockowi :wink:
Zakończenie nieco rozczarowuje, mam na myśli reakcję bohatera na wynik rytuału. Mimo tych uwag, które mam nadzieję, przyjmiesz bez urazy, z przyjemnością poczytałabym o dalszych losach Nicholasa vel Nicolette :)
 
 
zbry 
Jaskier

Posty: 54
Skąd: z Lublina
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 21:54   

No właśnie. Zakończenie jest takie, że spodziewam się dalszego ciągu. Chętnie przeczytam.
 
 
Nyala 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 17:14   

Mnie debiut również się podobał, a zakończenie - ważne w opowiadaniu - bardzo mi przypadło do gustu, bo jednak było zaskoczeniem (dla mnie przynajmniej). A to już duży plus. W trakcie lektury zgrzytnęło mi kilka drobiazgów, ale ogólnie wrażenia są pozytywne. :)
_________________
O Fortuna,
velut luna
statu variabilis
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 17:20   

Dziękuję, bardzo dziękuję. Cholercia, nawet nie podejrzewacie, jakie to dla mnie ważne, wiedzieć, że to, co piszę, komuś się podoba. Zgrzyty są, przyznaję się bez bicia. Mam tylko nadzieję, że będzie lepiej i postaram się, żeby tak było. Słusznie prawi nasz Gremlinek. Teraz jest presja, żeby następne było chociaż równie dobre.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 18:48   

Niestety przeczytałem. Dlaczego niestety? Bo mogłbym wtedy dalej liczyć na porządną jatkę :evil:
:wink: :mrgreen:
Dokończę resztę i dam głos (wydam pomruk?).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 18:51   

Hau, hau? :wink:
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 18:56   

Pomruk, mówiłem!
I nie licz jeszcze, że na Ciebie! To się w lokalu wyborczym okaże!

:P
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2006, 18:59   

Ale istnieje coś takiego, jak sondaż przedwyborczy ;) Może być i na zamówienie ;)
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2006, 08:52   

No kurcze, a mnie sie ne spodobalo :/ nie wiem, pewnie jak zwykle kwestia gustu :D dla mnie po prostu bylo przecietne... za duzo schematow fantasy, malo, lub nawet brak jakis nowych pomyslow - magiczne ksiegi, zemsta za zabicie mistrza, napotkana czarodziejka - takie a'la Forgetten Realms... nie mam jednak zastrzezen co do samej formy, ale ja sie na tym nie znam... niemniej nie bylo jakis zgrytow w zdaniach czy samej fabule, wszystko sie mniej wiecej zgadzalo ale tez sama fabula nie byla zbyt skomplikowana... Nie zniechecam oczywiscie :) pisac dalej, wymyslac dalej, byleby dodac cos od siebie! cos nowego, swierzego...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group