Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mit Matki Polki!
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:36   Mit Matki Polki!

http://kobieta.interia.pl/news?inf=772463
Poczytajcie. Ja tam nie wiem, czego się kobita spodziewała rodzac dziecko, ale chuyba nie pluszowaej zabawki albo lalki barbie. Eh... ludziska...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:40   

Znając średni poziom ynteligencji w narodzie, mogła się spodziewać lalki barbie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:42   

Znając redni poziom ynteligencji Autorki artykułu - mogła tę lalkę urodzić :roll:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:44   

Szczerze współczuję temu dzieciakowi. Mimo wszystko pozostaje mieć nadzieję, że "wszystkie Ryśki to fajne chłopaki".
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:44   

A może jakaś dama by się wypowiedziala? Bo nam to łatwo, panowie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:45   

Co mogę powiedzieć... Biedna kobieta. Niedojrzała emocjonalnie, niedouczona, nieobeznana z tematem. Została wpuszczona na głęboką wodę, i teraz zalicza koszmarną depresję. To nie ma nic wspólnego z mitem Matki Polki. Po prostu zderzyła się z rzeczywistością, i bęc. Nie mam pojęcia, czy próbowała czegoś sensownego się dowiedzieć np. w szkole rodzenia, czy jej lektury ograniczały się do Machiny. Po lekturze artykułu wydaje mi się, że przedtem nie pogadała z żadną sensowną położną, stąd zdumienie pewnymi sprawami fizjologicznymi. Zresztą sama wiedza nie wystarczy, jak się doświadcza pewnych rzeczy na żywca. Współczuję. Niestety takich przypadków jest więcej.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:48   

He he he.No to tutaj Chylińska kolejny raz dała dowód swojej nieprzciętnej inteligencji, przenikliwości, a także dojżałości. Cóż jak na razie macieżyństwo i ojcostwo znam tylko z opowiadań, ale wszystkie są takie same. Może zamiast czytać Galę i ogladać TVN Style Chylińska powinna pogadać z dziciatymi znajomymi, albo rodziną ...
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:50   

No i o to mi chodizło. Kurde, mam 19 lat, ale wiem, zę małe dziecko drze się wiecznie, sra gdzie popadnie i ma tendencje do budzenia sie w najmniej odpowiednich momentach, mimo, że sam żadnego dziecka nie wychowywałem. Ale to się po prostu widzi: w nmieście, w supermarkecie i w telewizji głupiech chociażby. A ona chciała dziecko które gaworzy, jest ładne i różowiutkie, żeby koleżankom pokazać. Czy tak mają wyglądać młode matki? Cholera... oby nie.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:54   

Nie każda kobieta nadaje się na matkę a facet na ojca. Ona widocznie mieć dzieci nie powinna...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:55   

Ech, ja bym nie demonizował. Chylińska to stary prowok jest. I nigdy grzecznie się nie wypowiadała. Czytałem trochę jej wypowiedzi i głupia to ona nie jest.
Ja relacji kobiet o macierzyństwie się nasłuchałem i naprawdę - ta nie jest najostrzejsza.
Bo co kobieta to inne przeżycia.
A taki artykuł to może być nawet korzystny. Bo rzeczywiście są ludzie, którzy tylko takie gazetki czytają. Więc może ich trochę trząchnie, że ciąża, macieżyństwo nie wyglądają tak jak w amerykańskich serialach...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:57   

Myślę, że całe życie była bardzo daleko od takich spokojnych, domowych spraw, rodziny, dzieci itp. Widziała siebie jako gwiazdę, wielką buntowniczkę, rewolucjonistkę czy coś w tym guście. A tu nagle trzeba się całkowicie przestawić na inną życiową rolę. Stać się psychicznie matką, związać z dzieckiem, które wymaga bardzo, bardzo dużo. Przez wiele miesięcy to jest symbioza. Trudno się od malucha oderwać choć na chwilę, bardzo brakuje swobody. To bywa bardzo ciężkim doświadczeniem nie tylko dla czupiradeł w rodzaju Chylińskiej. Coś o tym wiem, sama testowałam.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:57   

A ja sobie tak myślę, że felieton ma za zadanie szokować, przypomnieć że jest ktoś taki jak Chylińska :? W jaki inny sposób może na siebie zwrócić uwagę, jak nie szokując i zniesmaczając :|
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:58   

Miria: nic się nie martw - dasz sobie radę... :mrgreen:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 12:00   

mawete, czyżbyś COŚ wiedział?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 12:03   

Rodzicielstwo to ciężka sprawa. Ale myślę, że więcej w nim sensu i pożytku niz robienie "kariery" pod wrednym szefem. Przeżyłem (ba, przeżywam) młodszą siostrę w domu. Wiem, jak to jest. I nie zmienia to mojego poglądu, ze chciałbym być w przyszłości (gdy już będę mógł sobie na to pozwolić) ojcem.
A tekst Chylińskiej to mierna prowokacja.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 12:03   

nic, zupełnie nic... :mrgreen:
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:21   

Hulk tam nie widzieć prowokacji, tylko prawdę. To być jedna strona medalu, przyziemna, odarta z pozytywów, ale prawdziwa.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:39   

Chylińska jest w poporodowym szoku, z którego wciąż nie może się otrząsnąć. Z drugiej strony felieton mam za dobry, więc jednak jakoś sobie na "nowej drodze" radzi :wink:

Poza tym mam nieodparte wrażenie, że czym innym jest wiedzieć, a czym innym doświadczyć. Ja też, jak Pako, wiem, że dziecko się drze. Obawiam się jednak, że kiedy drzeć się zacznie mój potomek, też będę zdziwiony, że drze się aż tak :?

Nie byłbym dla Chylińskiej taki surowy. Mnie (każdego z nas?) wychowywanie dziecka może przerosnąć.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:41   

To co ona pisze, to samo gołe mięcho i fizjologia. Bardzo prawdziwa. Nie ona jedna reaguje furią, inne też tak mają, tyle że nie wypada tak przy ludziach. Cóż, może jakaś niedojrzała małolata zastanowi się i pomyśli, że z tym dzieckiem to nie tak zaraz i nie tak na hura. Jak dziecko śpi w nocy godzinę, to cholernie trudno jest widzieć jakieś pozytywy macierzyństwa. Parę innych niemiłych detali też znam z doświadczenia (co ja będę wymieniać, które...). Przy drugim dziecku zwykle wie się, że to wszystko przechodzi, i ile mniej więcej trwa. Pada się na nos tak samo, ale ma się pojęcie o perspektywie.

A potem człowiek sobie leży na kanapie nos w nos z takim bąblem, bąbel patrzy głęboko w oczy z poważną miną i mówi: guuuu! Bo właśnie odkrył jakąś swoją bąblową Amerykę.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:53   

Głupia baba z tej Chylińskiej. Jeśli to miała być prowokacyjka to marniutka, a jeśli nie to głupa z siebie zrobiła.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:57   

Uwielbiam tupot małych nóżek... zwłaszcza gdy się ode mnie oddala...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:58   

E he he, a potem zapada nagła podejrzana cisza, i masz niemiłe uczucie, że młody człowiek właśnie ogryza kable od komputera. Albo wyjada psu żarcie z miski.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 14:59   

Albo jak się ci sadowi na kolanach i pyta tato, a dlaczego ...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:03   

Godzilla, to drugie jest niedopuszczalne. W końcu pies też ma swoje prawa!
Szczęściem, że młody człowiek u mnie w domu jest już w stanie kontrolować swoje czyny. No, w większości przypadków.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:05   

Też jestem matką. Też padałam na twarz, zasypiałam z głową na poręczy łóżeczka, a przecież miałam wsparcie rodziny. Jeśli Chylińska boryka się z tym sama, to ma prawo być na skraju wyczerpania i fizycznego i psychicznego.
Rzeczywistość opisana w felietonie jest prawdziwa - szokuje, bo jest opisana w stylu właściwym dla Chylińskiej :wink:
Zresztą bywają różne dzieci, zdrowe i wiecznie chore, z apetytem i niejadki, itd. itp.
Uroki macierzyństwa, tak jak pisze Godzilla docierają do nas po pewnym czasie, jak już wyzwolimy się z zaklętego kręgu kupek, zupek i wrzasku.
A tak na marginesie, mówią, że bezsenność jest dziedziczna - przechodzi z dzieci na rodziców :mrgreen:
Ale proponuję nie zrażać się, per saldo warto mieć dzieci :D
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:05   

To jeszcze przed Hulkiem :D Na razie jest głośne "NAP-NAP!" i Hulk musi włączać na kompie Pingu.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:12   

Powiem tak: artykuł Chylińskiej niemiły, pełen agresji i pretensji o najprostsze rzeczy. Niedojrzałość bije w oczy. Nie lubię wywlekać babskich spraw w towarzystwie (zwłaszcza męskim), ale to tak, jakby dziewczynka przy pierwszej miesiączce wściekła się i klęła na świat, Boga i rodziców, bo ona myślała, że kobieta jest jak królewna, a tu takie sprawy, fe, i jeszcze boli.

Jednak mało jej się dziwię, bo przeżycia są z gatunku tych skrajnych. Szkoła przetrwania i test wytrzymałości pod wszelkimi względami. Mądrzejsze od niej też mają chwile załamania, do tego normalna huśtawka hormonów. Może ten artykuł to jakiś wentyl bezpieczeństwa i za trochę kobieta pozbiera się i odnajdzie w nowej roli - czego jej życzę. Jeśli nie, cóż - bardzo szkoda dziecka.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:17   

Godzilla: jeszcze bardziej Cię lubię :D :bravo
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:41   

Taki idiotki jak Chylińska powinny być sterylizowane zaraz gdy to możliwe. Wielokrotnie postulowane w literaturze sf prawo do rodzenia dzieci powinno być wprowadzone. Howgh!
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:47   

Sopocki "pasztet" po raz koleny dal glos? :? Smutne :(
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group