Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Sawicki
Autor Wiadomość
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Grudnia 2007, 12:34   

mc napisał/a
A Koniec pieśni, proszę ja Was, jeśli można zapytać, to na jaki konkretnie temat?


Koniec pieśni.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Grudnia 2007, 12:45   

mc: tutaj, proszę, sobie poczytaj o co chodzi.

Co do inwazji Andrzejów Sawickich, to mi się jeszcze przypomniało, że ten sam problem mam w swojej praktyce zawodowej tj. chemiczno-farmaceutycznej. Jest sobie pan doktor Andrzej Sawicki, wysoko postawiona persona w świecie polskiej farmacji, jakiś czas temu szef Centrum Badań Klinicznych. Kiedyś byłem na uroczystości (sala Kongresowa, czerwone dywany, odmierzony krok), na którą byliśmy zaproszeni obaj. Ja, nic nie znaczący inżynier i ważny pan doktor. A najlepsze były miny moich kumpli, gdy hosstesa po sprawdzeniu listy, omyłkowo oczywiście, skierowała mnie do strefy dla VIPów.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 3 Grudnia 2007, 17:59   

Dzięki.

A z innej (bardziej w temacie) beczki - do Andrzeja Sawickiego zostałem domeldowany w tym roku w Nidzicy... Znając teksty i posty Savikola, spodziewałem się dwudziesto- trzydziestoparolatka - przywitał mnie niezwykle miło mężczyzna słusznego wieku (przy okazji, jesli by to czytał - serdecznie pozdrawiam!), który "robi w tłumaczeniach". Przedstawił się jako Generał... Jeszcze pewności nie miałem, ale coś już zaczęło zgrzytać, hehe. Teraz jasne...
Pozdrówki.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Grudnia 2007, 18:23   

Przyznam się szczerze, że Generała poznałem (pozdrawiam :) ) na tegorocznym Pyrkonie i oczywiście zaliczyłem wpadkę, bo myślałem, że to savikol :oops:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Lutego 2008, 21:45   

Przeczytałem 'A kto umarł, ten nie żyje' z MF. Świetny humor. W kilku momentach nieźle sie uśmiałem. Fabułka co prawda pretekstowa ale przecież nie o to tu chodziło. No i zakończenie daje masę możliwości na przyszłość. Będę czekał na kolejne przygody trupków.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Lutego 2009, 19:01   

Czyżby czyżyk? :wink: :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Lutego 2009, 19:33   

Coś mi to pachnie 'Inkluzją w szkarłacie' - czyżby jednak Xiu i Shao w formie powieściowej?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Lutego 2009, 21:50   

savikol, gratuluję! Zdradzisz szczegóły?
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Lutego 2009, 21:53   

Sypnęło w FS zapowiedziami, ale parę słów prócz tytułów by się faktycznie przydało :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 9 Lutego 2009, 22:12   

savikol, gratuluję :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 10 Lutego 2009, 08:48   

O! Dzięki! Zapowiedź pojawiła się zaskakująco szybko, dopiero co skończyliśmy redakcję. Fajnie, sam bym jej nie zauważył.

Ups! Przez rok nie zauważyłem opinii Fidela o moim opku z MF-u. Cieszę się, że ubawiło. Lubię tematykę zombistyczną i często do niej wracam. Ostatnio np. w postaci Tiffany z Aniołków Czackiego, która faktycznie jest właśnie żywym trupem. Nie planowałem jednak nigdy kontynuacji „A kto umarł…”, to jednorazowy żart.


Gustaw trafił w sedno, „Inkluzja” pierwotnie miała nosić tytuł „Inkluzja w szkarłacie”, ale fabrykantom nie podeszło, bo zupełnie nie pasowało do space opery. Co do powieści, to rzeczywiście przygody Xiu w wersji rozszerzonej. Opowiadania, które kiedyś ukazały się w SFFH posłużyły za szkielet trzech pierwszych rozdziałów, początek powieści.
Jako, że pewnie nie wszyscy czytali, lub już nie pamiętają, to przypomnę, że historia traktuje o półtorametrowej, chińskiej dziewczynie, która para się wiedźmiństwem w nieskończonych korytarzach Czarnego Słońca, zastygłego jądra wygasłej gwiazdy. Powieść to dynamiczna space opera z masą stosownych gadżetów tj. z tajemniczymi obcymi, ich niesamowitą technologią, okrętami wielkości planet, wielkimi potęgami wstrząsającymi galaktyką i zestawem barwnych (oczywiście dosyć komiksowych) bohaterów. Do tego stosowne ukłony w stronę twórczości Sapka, bo opowiadanie od którego wszystko się zaczęło i sam pomysł na postać Xiu miał być tylko żartem o wiedźminach w kosmosie.
OK. Chyba żadnego spojlera nie napisałem, same ogólniki. Uff, słabo mi z reklamą idzie, nie mam do tego zacięcia.
Podsumowując, powieść to rodzima i wydaje mi się, że solidna space opera. Mam nadzieję, że zadowoli fanów gatunku.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Lutego 2009, 15:46   

Brzmi odjazdowo, już mi się podoba :D . Te korytarze we wnętrzu jądra gwiazdy wymiatają, super pomysł! ( ciekaw jestem, jak to technicznie zrobiłeś).

Tylko wiesz, że z powodu kryzysu już nam okładek nie będą malować? Ostatni się Navajero i Dabliu załapali. ;P: Etykietki zastępcze będą.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Lutego 2009, 15:47   

Ups. Takie stemplowane na fioletowo, i z gumką recepturką?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Lutego 2009, 15:54   

I z takim, takim, szarym napisem "wyrób literaturopodobny" :wink: :mrgreen: *)





( *) - łopatologia: najmłodsze pokolenia nie będą kojarzyć tych tabliczek posłodzonej margaryny z kakaem opakowanym w etykiety "wyrób czekoladopodobny" i sprzedawanej na kartki na czekoladę dla dzieci i kobiet w ciąży :mrgreen: )
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 10 Lutego 2009, 17:46   

A wersja hard cover będzie z szarej tektury i tylko dla młodych małżeństw. ;-)
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 10 Lutego 2009, 17:48   

lub w zamianie za bon na 1/2 litra
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 11 Lutego 2009, 00:06   

Sądząc po zapowiedzi, zrezygnowałeś z pomysłu posługiwania się inicjałem, który odróżniałby Cię od imiennika-tłumacza?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Lutego 2009, 08:04   

Ależ wręcz przeciwnie, wszystkie teksty podpisuję z inicjałem, ale redakcje i wydawcy go nie zauważają. Widocznie nie pasuje, czy co? Nie wiem o chodzi. Nadal nie chcę wchodzić w paradę Andrzejowi „Generałowi” Sawickiemu. Postaram się być konsekwentny i dalej umieszczać ten inicjał, może wreszcie zaskoczy.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 11 Lutego 2009, 21:29   

Dziwne to trochę - redaktorzy decydują za autora, jak się ma nazywać? A gdybyś z powodów osobistych (ochrona danych osobowych, strach przed groupies itd.) chciał używać pseudonimu? Też wywaliliby wielkimi jaskrawymi wytłuszczonymi literami na okładce ANDRZEJ SAWICKI? Przy opowiadaniach to jeszcze pół biedy, ale skoro Ci na tym zależy, to w przypadku debiutanckiej książki trzeba dopiąć swego. Imejluj, interweniuj, interpeluj, do skutku :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Lutego 2009, 19:34   

savikol napisał/a
„Inkluzja” pierwotnie miała nosić tytuł „Inkluzja w szkarłacie”, ale fabrykantom nie podeszło, bo zupełnie nie pasowało do space opery.


Moim zdaniem pasowało i brzmiało bardzo fajnie. Nie rozumiem takiego naciskania na zmianę tytułu :|

A co do inicjału, napisz do swojego redaktora, że koniecznie chcesz go umieścić. Nie mogą nie uwzględnić twojego życzenia. Możesz zresztą wyjaśnić, że nie chcesz kolejnych pomyłek z Generałem. Bo później będzie, że Inkluzję napisał ten gość, który przetłumaczył Gwiazdy moim przeznaczeniem i pisze recki w CD Action :wink:
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 12 Lutego 2009, 19:38   

:bravo kolejnemu Fabrykantowi. A ten inicjał to jednak powinieneś... Co będzie jak fanki zechcą wyrazić wdzięczność autoru? Generał ma już swoje lata... :mrgreen:
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 13 Lutego 2009, 08:10   

Dzięki za rady. Szczerze mówiąc już sam nie wiem, jak podpisałem tekst dla Fabryki. Głupio mi teraz się awanturować, powinienem w tej sprawie trzymać rękę na plusie od początku. Zwrócę się do mojej pani redaktor, zobaczymy co powie.

Cytat
Generał ma już swoje lata...


:lol:

Cytat
Cytat
„Inkluzja” pierwotnie miała nosić tytuł „Inkluzja w szkarłacie”, ale fabrykantom nie podeszło, bo zupełnie nie pasowało do space opery.



Moim zdaniem pasowało i brzmiało bardzo fajnie. Nie rozumiem takiego naciskania na zmianę tytułu


Założyłem, że znają się na rzeczy i nie naciskałem, choć podobno mogłem iść w zaparte. W sumie to wydali masę książek i chyba wiedzą co robią. Podobno Inkluza w szkarłacie mogła wprowadzać potencjalnego czytelnika w błąd, sugerując, że to coś innego niż space opera. I były jakieś sprawy edycyjne, ale nie wiem o co chodzi, może nie mieściło się na okładce?
Tak, czy inaczej już przypieczętowałem skrócenie tytułu. Amen.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lutego 2009, 10:04   

Mi się trochę kojarzyła ze "Studium w szkarłacie" Conan Doyle'a, ale może im chodziło jeszcze o coś innego.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 13 Lutego 2009, 11:05   

O, właśnie! Może o to chodzi. Trochę niefrasobliwie użyłem sobie tytułu klasycznego opowiadania o Sherlocku, zresztą świadomie, po prostu podobało mi się brzmienie. Czytelnik mógłby skojarzyć tytuły i myśleć, że Inkluzja w szkarłacie to retrokrymianał. :|
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Lutego 2009, 11:07   

Coś było Gaimana w podobie...

Ale co zrobić wszystkie dobre tytuły cfaniaki nam ukradły.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Lutego 2009, 11:08   

Gaimana było "Studium w szmaragdzie", jeżeli dobrze pamiętam.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 11:39   

Dobrze pamiętasz :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 13 Lutego 2009, 13:08   

I ode mnie gratki:) :bravo
To co będzie następne?:)

W sumie teraz generała będą podpisywac pod twoją książkę, a ciebie mogą podpisywac pod jego tłumaczenia:)

Obustronna korzyść:)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Lutego 2009, 13:11   

Ja również składam gratulejszyn. ;) :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2009, 20:39   

A wiadomo kiedy to planują wydać? Bo piszą tylko że 2009, ale przed nami jeszcze 10 miesięcy.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group