Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Sawicki
Autor Wiadomość
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 4 Sierpnia 2009, 11:19   

a piszesz kontynuację? Czy teraz będzie coś innego?
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Sierpnia 2009, 12:11   

Kontynuacji na razie nie planuję, ale oczywiście zakończenie zostawiłem otwarte ;-) . Jeśli będzie zapotrzebowanie czytelnicze, to z przyjemnością napiszę. Choć żadnej sagi nie planowałem i bez wyraźnego zamówienia nie będę się do niej zabierał.
Co do nowych „dzieł”, to póki co za powieści się nie biorę. Katuję opowiadania, różne takie. Może zrobi się z nich zbiorek. Zobaczymy.
 
 
vonulv3 
Tom Bombadil


Posty: 36
Skąd: Nigdziebądź
Wysłany: 11 Sierpnia 2009, 09:18   

savikolu opowiadanie w nr. 46 przypadło mi do gustu [acz jak już zastrzegałem nie lubię hisotrii z robalami]. Fajny "dowcip" z wypowiedzią profesora i Śmiercią przed kamerą. Twój txt najbardziej "mi-się" podoba. Z racji tego, że preferuję sci-fi możesz liczyć na kolejnego czytelnika Inkluzji - nie wiem jeszcze, czy w tym miesiącu, ale jak nie to we wrześniu pewnie przepytam Cię na tę okoliczność. 8)
_________________
Jak to filozof Jagger powiedział: U can't always get what U want.
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Sierpnia 2009, 10:21   

To fajnie. Milej lektury życzę!
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 08:51   

Inkluzja książką na dziś na WP. I przy okazji doczekałem się pierwszej recenzji. 8)
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 11:23   

Czy ktoś mógłby być tak miły i podsumować, ile nowych opowiadań przeczytam w "Inkluzji..."? Zakładając, że czytałem wszystkie SFFiH, NF i MF.
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 11:32   

Proszę bardzo! Zacznijmy od tego, że Inkluzja to zasadniczo powieść, a nie zbiór opowiadań. Trzy opowiadania, które ukazały się w SFFH na przełomie 2006/07, a opowiadające o Xiu (dziewczyna z okładki, ta z karabinem ;) ), po przeszlifowaniu stały się trzema pierwszymi rozdziałami. Stanowią gdzieś ze 30% powieści, a cała reszta, czyli rozwinięcie tej historii, jest nowe, nigdzie wcześniej niepublikowane.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 22:24   

No i pięknie, zatem kupuję! Powtórzę, że w dużej mierze przyczyniła się do tego dobra forma w 46. numerze.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 18 Sierpnia 2009, 19:59   

Kiedy kontynuacja tekstu z MF? Wiem o niej :P: , bo użyłeś takich akcesoriów (wariat choćby), które ograniczone do tego jednego opowiadania sprawiają wrażenie deus ex machina, czegoś zbędnego, nadmiernego.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Sierpnia 2009, 07:35   

„Pies i dusze łotrów”, tak? Faktycznie kotłowała mi się we łbie historia na powieść, z głównym motywem jako przyjaźń niepełnosprawnego umysłowo człowieka z obcym, ale przyciąłem ją na początek do jednego opowiadania. Ciekawy jestem jak przyjmą to czytelnicy, jeśli będzie zapotrzebowanie na rozwinięcie tej historyjki, to nie ma problemu, siadam i piszę.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37533
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Sierpnia 2009, 08:06   

jak dla mnie brzmi to strasznie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Sierpnia 2009, 08:23   

Strasznie głupio?
Może i dobrze, że zaczałem od testowego opowiadania, a nie zabierałem się za powieść...
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Sierpnia 2009, 13:37   

A mnie się to opowiadanie podobało.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37533
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Sierpnia 2009, 23:35   

savikol napisał/a
przyciąłem ją na początek do jednego opowiadania. Ciekawy jestem jak przyjmą to czytelnicy, jeśli będzie zapotrzebowanie na rozwinięcie tej historyjki, to nie ma problemu, siadam i piszę.
to brzmi strasznie, pomysł może być niezły
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Sierpnia 2009, 07:30   

Mógłbyś rozwinąć myśl? Nie jestem pewien, czy wiem o co ci chodzi.
Strasznym się wydaje moje podejście? Wychodzę z założenia, że muszę trochę panować nad swoją grafomańską gorączką i zwracać też uwagę na to co się podoba lub nie czytelnikom. Zamiast każdy pomysł od razu zamieniać w powieść dobrze jest czasem sprawdzić, czy to się przyjmie. Szczególnie, że ciągle uważam się za początkującego autora, jeszcze niepewnego swoich umiejętności. Wolałem nie tworzyć od razu sagi, ale na początek spróbować, czy historia przyjmie się jako opowiadanie.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37533
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Sierpnia 2009, 19:49   

imo autor ma pomysł na jakies dzieło, tworzy je, i tyle
takie sprzężenie zwrotne jakoś mnie odpycha

masz pomysł na sagę to pisz sagę, masz na opowiadanie to pisz opowiadanie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 22 Sierpnia 2009, 12:29   

Z Fidelem zgoda.

Andrzej, piszesz?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Sierpnia 2009, 07:53   

Kontynuację „Psa”? Nie, na razie zajęty jestem dwoma innymi tekstami. Może wrócę do niego w przyszłości, niestety mam kilka takich rozgrzebanych projektów, a nie mam jakoś motywacji, by skupić się na jednym. Ciągle mi coś nowego przychodzi do głowy.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sierpnia 2009, 09:52   

savikol napisał/a
... a nie mam jakoś motywacji...

A w ryja chcesz?
Już masz :twisted: :wink:
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Sierpnia 2009, 10:15   

To działa!
Trzeba mnie systematycznie okładać kijem, bym się wziął do roboty, marchewka tylko mnie rozleniwia.
Dziękuję matewe
:)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Sierpnia 2009, 11:28   

Marchewką też można systematycznie okładać ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sierpnia 2009, 12:47   

Nie ma problemu sakivol :mrgreen: :wink:
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 28 Sierpnia 2009, 15:25   

Lubię space operę. Może więc odbiór książki był zniekształcony, nie wiem czy na plus, czy na minus. Jak dla mnie to najsłabszy jest początek składający się opowiadań drukowanych w SFFiH, potem się akcja rozkręca. Podobało mi się. Dobra, lekka lektura. Masz duuużą wyobraźnię, nie kontrolowałem wszystkich Twoich fizycznych pomysłów, bo dla mnie to było tło opowieści, więc nie wiem czy dobrze wszystko czy coś było źle. Piszę o moich odczuciach po przeczytaniu, a te były pozytywne.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 29 Sierpnia 2009, 09:27   

Cieszę się, że podeszło. Dzięki za opinię!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 14:53   

Nabyłem i czytam i czytam i czytam niestety bardzo dorywczo zatem nie wiem kiedy skończę, a napisać coś chcę. Po pierwsze primo - coś mi brakuje z tych tekstów już publikowanych - to moja skleroza, czy faktycznie coś ubyło? Drugie primo (jestem w połowie) nieodparcie ciągnie mi tekst w stronę Wróżbiarki Resnicka - jest coś na rzeczy? A po trzecie naślij Shao na tego składacza czcionek, który na jednej stronie daje dwa rozmiary czcionki. Po czwarte jestem zły, bo strasznie mnie ciągnie do tej historii, ale wieczorem jestem już tak padnięty, że lecę na pysk do wyra i nici z tego. Może gdybyś pisał powieść szortami? :wink:
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2009, 09:28   

Rafał napisał/a
Po pierwsze primo - coś mi brakuje z tych tekstów już publikowanych - to moja skleroza, czy faktycznie coś ubyło?


Nic nie ubyło. Trzy opowiadania z SFFH żywcem przerobione są na rozdziały, oczywiście po odpowiedniej obróbce.

Cytat
Drugie primo (jestem w połowie) nieodparcie ciągnie mi tekst w stronę Wróżbiarki Resnicka - jest coś na rzeczy?


Całkiem możliwe, czytałem to lata temu i pewnie coś się w mózgu odłożyło, a potem nieświadomie zainspirowało. Jednak zdecydowania nieświadomie. Eva nie miała być odpowiednikiem Wróżbiarki, a raczej odpowiednikiem Ciri. Taki kolejny odnośnik do prozy Sapkowskiego. Pierwszy rozdział „Inkluzji” był bowiem żartem o wiedźminach w kosmosie i miał być ukłonem do Sapka. Wpakowałem więc do historii kilka elementów z klasycznej już sagi wiedźmińskiej, jako ozdobniki i żarciki. Ot, choćby Xiu w pewnej chwili nosząca miecz na plecach, czy smoki jako element świata przedstawionego.

Cytat
Po czwarte jestem zły, bo strasznie mnie ciągnie do tej historii, ale wieczorem jestem już tak padnięty, że lecę na pysk do wyra i nici z tego. Może gdybyś pisał powieść szortami?


Obawiam się, że nie umiałbym. Szlachetna sztuka pisania shortów, to nie moja działka. Baranek się w tym specjalizuje, zamów u niego powieść w shortach ;-)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 09:41   

Skończone, nie dało rady się oderwać od pewnego momentu. Na mój gust pierwsze i ostatnie rozdziały są najlepsze, środek troszeczkę zwalnia. Ogólnie kawał bardzo dobrego czytadła, dawno nie było na rynku nic rodzimego z tego szlachetnego gatunku space-opery. Książka godna polecenia :D
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 22 Listopada 2010, 14:59   

Właśnie się ocknąłem, że najwyższa pora coś tu napisać, raz na rok wypada jakiś lans na forum zrobić.
W styczniu dyskutowaliśmy w którymś wątku historycznym o Powstaniu Styczniowym. Zabolało mnie wtedy, że jakoś w rozmowie o tym zrywie entuzjazmu nie było, by nie powiedzieć, że był on dość pogardliwie zjechany jako głupi i niepotrzebny. Doszedłem do wniosku, spora w tym zasługa Żeromskiego i Orzeszkowej, którzy w typowym dla siebie stylu utrwalili ten bunt jako przejmująco smutną i tragiczną katastrofę. Wtedy też postanowiłem, że pora coś z tym zrobić. Nie po to mój prapradziadek walczył w powstaniu, by jakiś Ambrioniks teraz twierdził, że był on jednym z tysięcy idiotów.
Napisałem powieść, fantastykę militarną osadzoną w realiach Powstania Styczniowego. Mam nadzieję, że przynajmniej tym którzy po nią sięgną namieszam trochę w utrwalonej wizji tego zrywu. Musiałem przekopać się przez stertę literatury i pamiętników, ale mam nadzieję, że się opłaciło. Wyszła mi XIX wieczna SF, nie steampunk, choć epoka go wręcz narzuca. Starałem się o XIX wieku pisać ostro, współcześnie, ale zachować realia epoki.
Umowę dopiero co podpisałem, ale ponoć na dniach powieść ma iść do redakcji. Zobaczymy co z tego będzie.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Listopada 2010, 15:06   

O, brzmi nieźle :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Listopada 2010, 15:11   

No to ja czekam na wydanie. Kogo lać w pysk za opóźnienia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group