Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagroda im. Janusza A. Zajdla
Autor Wiadomość
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 08:56   

Nie daj się zwieść pozorom, ostatnio jak czekałem na autobus to jakaś pani podeszła do kiosku, mówiąc "tych romansów co pani ma, to wszystkie proszę" (!!!!) (tych "wszystkich" było jakieś 15 sztuk)

To było czytelnictwo!

Ponieważ ja mam raczej pecha do zdarzeń ekstraordynaryjnych, więc uznaję, że to nie była jedyna osoba która tak zrobiła w Polsce :D
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 07:55   

Widzieliście nominacje do Zjadla? TUTAJ
Nie chcę robić afery, jątrzyć i rozdrapywac ran, ale chyba zacznę wierzyć w ploty zasłyszane tu i tam. Chodzi o dość mocne powiązania tej nagrody z ŚKFem. Można rzec – mocno podejrzane powiązania. Zwróćcie uwagę na listę opowiadań. Wyjątkowo dużo nominacji fantastów ŚKFowych. Hmmm. Psipadek?
Może przesadzam, bo w nominowanych powieściach jest wszystko OK. Wyróżnione zostały dobre i popularne książki.
Gratulacje dla Madzik i Rafała!

EDIT:
Może mała zabawa w typowanie zwycięzców?

Ja stawiam, że Zajdla zgarną:
Madzik za Nocarza i Kołodziejczak za Piękną i Grafa. O!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 10:15   

Ciekawe, ze wszystkie teksty sa z antologii, a nie ma zadnego z pism, ktore maja o wiele wieksze naklady i o wiele wiecej czytelnikow je zna. Osobiscie nie czytalem zadnego opowiadania z nominowanych.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Bin Laudan 
Jaskier

Posty: 76
Skąd: ze wschodu
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 11:15   

Oczywiście nie dopuszczasz do siebie myśli, że może nominowane opowiadania po prostu bardziej się podobały/są lepsze od tych z czasopism?
Bo, co z przykrością muszę stwierdzić, nie pamiętam, kiedy ostatnio jakieś opowiadanie polskiego autora, opublikowane w czasopiśmie, najzwyczajniej w świecie spodobało mi się. A z antologii - i owszem.

BL
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 11:19   

Oczywiscie, ze dopuszczam. Zastanawiajace jest dla mnie tylko to, ze doslownie wszystkie polskie najlepsze opowiadania zostaly zamieszczone w antologiach. Poniewaz nie czytalem, to sie nie wypowiadam na temat tresci, zreszta nawet gdybym czytal, to moge i tak wyglosic swoja subiektywna opinie, niemniej jednak jestem zaistnialym faktem nieco zdziwiony.
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 11:58   

Przyjdzie mi zapolować na "Księgę smoków", skoro taka dobra :roll: I czemu nie widziałem jej na liście bestsellerów Empiku? Może przegapiłem?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 18:15   

Księge smoków czytałem i te opowiadania, które sa nominowane faktycznie są bardzo dobre. Nie cały zbiór jest taki, ale te są.

savikolu, a którzy z nominowanych nalezą do ŚKFu?
Bo na oko widzę chyba jednego.

Obstawiam przy tych nominacjach, że Zajdel pójdzie do Kossakowskiej i Kozak.
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 18:21   

Księga Smoków taka sobie była....
Ja na Nocarza lub Verticala mam zamiar głosować...
Z opowiadań to na Kossakowską...
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 18:33   

..opowiadanie, nota bene własnie z Księgi Smoków:)

Ale w gustach sie zgadzamy.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 21:48   

I Piekary znowu nie było. A tacy 'Wodzowie ślepych' to moim zdaniem jak najbardziej zasłużyli. Jeśli nie na statuetkę, to przynajmniej na nominację.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 21:55   

ja mam problem wyboru między Jarkiem Grzędowyczem a madzik i rafałem
opowiadanie to będzie Kossakowskiej
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 1 Lipca 2007, 21:57   

Sosnechristo napisał/a
I Piekary znowu nie było.


Ale Brzezińska była jak co roku i będzie i proszę nie wciskać tego kitu o TWA.
_________________
...
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 2 Lipca 2007, 11:31   

ocset napisał/a
kitu o TWA.


Jakiś niedoinformowany jestem... O czym?! :shock:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2007, 12:16   

use google, Luke :-)
http://en.wikipedia.org/wiki/TWA
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 2 Lipca 2007, 21:40   

Na tvn była relacja z NZ ale zaskakująco króciutka i temat został potraktowany bardzo marginalnie. Przed nim znalazła się informacja o jakimś odwołanym z powodu burzy, meczu młodzieżówki na jakimś zadupiu. Byłem już w trakcie przełączania kanału jak to puścili.
Wydaje mi się, że dziennikarze orientują się w realiach tej nagrody i stąd takie podejście.
Na tvn24 jest filmik z tej imprezy. Ilość komentarzy pod nim: 1. słownie jeden mówi sam za siebie.
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez ocset 3 Lipca 2007, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 2 Lipca 2007, 22:26   

Relacja w tvn to krok we właściwym kierunku. To znaczy, że była, a nie, że była krótka.
Dzięki takim drobiazgom stopniowo fantastyczny światek ma jakies odbicie w mediach nie-branżowych. Trudno sie było spodziewać, że dadza to jako główną informację dnia.
Nie wiem też, w jakich realiach miałyby się orientować dając krótką/długą notkę.

NURSie - sprawdziłem TWA!
Teraz wszystko jasne :D Kto by pomyślał, że za tym wszystkim stoją loty transoceaniczne...
:bravo
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 3 Lipca 2007, 09:37   

Cytat
Nie wiem też, w jakich realiach miałyby się orientować dając krótką/długą notkę.


Jeśli jakiś biznessman zorganizuje ogólnopolską nagrodę i media zorientują się, że prawdziwym celem nie jest wyłonienie najlepszego produktu tylko promowanie biznessmana i jego znajomych to taka impreza nie zdobędzie ich poklasku.
Dzięki google dziennikarzowi wystarczy 15 minut aby nabrać poważnych wątpliwości co do NZ i dlatego nie zaryzykuje z takim materiałem.

Nagroda literacka z fantastyki co do której nie byłoby wątpliwości, że jest nagrodą środowiska mogłaby liczyć bez problemu na promocję w mediach.
_________________
...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipca 2007, 09:44   

Ja myślę że fantastyka ogólnie jest marginalizowana, a nie sama nagroda, już nie przesadzajmy.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 3 Lipca 2007, 10:00   

Pozwoliłem sobie obejrzeć ostatnie kilka lat przyznawania Nagrody. Nadal nie widzę podstaw do takiego rozumowania, ale oczywiście będę zachwycony, jeśli mnie oświecisz.

Nagrody plebiscytowe tak działają, że wygrywa ten kto dostaje najwięcej głosów. Ergo, do każdej się można przyczepić, jak ludzie wybiora coś innego niż się chce.
To jednak samo w sobie nie znaczy, że coś jest nie tak, po prostu mówi, że sporo ludzi zagłosowało na coś innego.
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 3 Lipca 2007, 10:07   

Martva, przeciwnie. Media obecnie są bardzo przychylnie nastawione do przedsięwzięć związanych z kulturą.
_________________
...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipca 2007, 10:17   

No to jakiśtam materiał puścili, prawda?
Obawiam się że ważniejsza jest nowa książka Masłowskiej czy innego nie wiem kogo, niż jakaś tam nagroda jakichśtam fanów.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Lipca 2007, 11:31   

Martva napisał/a
Obawiam się że ważniejsza jest nowa książka Masłowskiej czy innego nie wiem kogo, niż jakaś tam nagroda jakichśtam fanów.


I to są właściwe proporcje. Bo czepiacie się tej Masłowskiej (która nie jest mi literacko bliska), ale kto z nominowanych autorów/autorek sprzedał choć ćwierć nakładu książek Masłowskiej? Przypominam, że "Wojny..." sprzedało się 150 tysięcy i ma kilka tłumaczeń.

Mnie akurat nagrody mało obchodzą, ale to trochę śmiesznie wygląda, kiedy zestawia się liczby i skalę dyskusji nad tekstami. Wiadomo, racja musi być po naszej stronie... :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipca 2007, 12:02   

No toż właśnie o to mi chodziło :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 3 Lipca 2007, 12:06   

Zajdel to jest jak się nie mylę system zbierania głosów uczestników Polconu. A reszta Polski, świata? A może zrobić taki system jak jest w stanach, mieszka tam taki bogaty i fest znany fan, który nazywa się Hugo Nebula (dorobił się majątku na takiej grze komputerowej dla dzieci) i on funduje pisarzom nagrody. Może znaleźć kogos takiego u nas?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 3 Lipca 2007, 13:34   

No niestety tak jest, przypominam, że Zajdel to Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a w praktyce tak jak powiedział Rafał nagroda uczestników Polconu - a i to nie wszystkich.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Lipca 2007, 13:42   

Mnie zastanawia, czy i kiedy powstanie Nagroda Lema. I kto ją będzie przyznawał.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Lipca 2007, 15:26   

Biorąc pod uwagę liczbę "wyznawców" oraz miejsce pochodzenia autorki + miejsce, w którym odbywać się będzie Polcon, tegorocznego Zajdla zapewne dostanie Madzik.
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipca 2007, 17:52   

Dabliu, zastanawiam sie jak zareagowac, moglbys rozwinac ta blyskotliwa mysl?
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Lipca 2007, 17:59   

Gdzieś już widziałem ten spór. Rozstrzygnięcia znów nie będzie, tylko nastroje się pogorszą.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Lipca 2007, 18:05   

dareko napisał/a
Dabliu, zastanawiam sie jak zareagowac, moglbys rozwinac ta blyskotliwa mysl?


Hmmm... wyczuwam złośliwość :P A ja całkiem poważnie.
Polcon odbędzie się w Warszawie, tak? Madzik jest z Warszawy, tak? Ma rzeszę "wyznawców", tak? (Wystarczy zajrzeć na forum nocarskie). Zapewne w rodzinnym mieście ilość fanów jest największa, bo jeszcze znajomi itd. Więc moim zdaniem Madzik ma największą szansę na Zajdla.
Ja nie oceniam, tak tylko sobie przewiduję, przy czym mogę się mylić, oczywiście. Po prostu stawiam na kandydata, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności mogące wpłynąć na zwycięstwo.
Choć na podium wolałbym zobaczyć Grzędowicza...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group