Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Monika Sokół
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Lutego 2007, 18:39   

co sie odwlecze, to nie uciecze.
a było ciekawie, powiem Wam, bo trafiły do mnie dwa, bardzo podobne w warstwie fabularnej, teksty.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 2 Marca 2007, 13:54   

NURS napisał/a
a było ciekawie, powiem Wam, bo trafiły do mnie dwa, bardzo podobne w warstwie fabularnej, teksty.
Mogłeś je puścić obok siebie, byłoby zabawnie...
Choć z drugiej strony, niektórych czytelników mogłoby to wkurzyć. :|
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 18:31   

Wszystkim użytkownikom, którzy tu czasami zaglądają życzę, wesołych i śnieżnych świąt Bożego Narodzenia!
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 18:51   

Dziękuję i wzajemnie :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 18:53   

... i stada prezentów! :D
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 21:29   

mawete napisał/a
... i stada prezentów! :D

No i tu jest ból, bo na prezenty mogę liczyć wyłącznie od męża i kota. Jako, że kot na zewnątrz nie wychodzi, bo temperatura ostatnio nas nie rozpieszczała (-21 stopni), więc prezent w postaci myszy, nornicy, tudzież sikorki, odpada (i dobrze) :-) Pozostaje tylko Połówek...
Mam nadzieję, że u was to wygląda lepiej :-D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 21:59   

Radosnych Świąt Mara, :D
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 22:09   

I wzajemnie, Agi. Jak to mówią tubylcy: god jul!
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 3 Stycznia 2008, 22:17   

No i przyszła kryska na Matyska, w końcu trzeba się wytłumaczyć z zastoju twórczego :-) I tyś to, hrabku, sprawił :D

Kochani, co jakiś czas dostaję maile z pytaniami, albo posty ponaglające od ludzi, którym podobała się moja tfurczość. Pragnę wam bardzo za nie podziękować, bo często podtrzymywały mnie na duchu. To bardzo miłe uczucie, gdy okazuje się, że ktoś mnie jeszcze pamięta :-)
Co do zastoju twórczego, to nie jest tak do końca prawda. Przez ostatni rok do głowy przyszło mi wiele pomysłów, do których zapisania jednak nie wystarczało mi czasu. Mam kilka większych rzeczy rozpoczętych, kilka mniejszych zapisanych gdzieś na kartkach i porozrzucanych po szufladach, brakuje mi tylko samozaparcia, żeby je skończyć.
Przez ostatnie pół roku byłam na tzw. "zakręcie" - zmiana mieszkania, utrata pracy, nowa praca tymczasowa, poważne kłopoty ze zdrowiem moje i mojego męża, czyli sama rozkosz. Teraz jednak, mam nadzieję, wszystko zaczyna się powoli układać. Zaczał mi się miesiąc przymusowego leniuchowania, co, jak mniemam, da mi skończyć i poddać obróbce mój nowy tekst. Ale uprzedzam z góry - będzie długi :-) No i wcale nie jest pewne, że NURS go opublikuje ;-)

To tyle w kwestii tłumaczenia się :-) Jeżeli macie jakieś pytania do mnie - piszcie. Z przyjemnością odpowiem. A na razie spóźnione: szczęśliwego Nowego Roku!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 08:26   

To trzymaj sie! Duzo zdrowia, bo reszte mozna ciezka praca osiagnac :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 23:26   

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Przede wszystkim zdrowia!
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 5 Stycznia 2008, 09:31   

Dziękuję wam bardzo. Zdrowie przyda się jak najbardziej. I cierpliwość. Bo przy kontaktach z norweską służbą zdrowia potrzebne jest zarówno końskie zdrowie, jak i anielska cierpliwość ;-)
 
 
mr.maras 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: inąd
Wysłany: 5 Lutego 2008, 20:01   

A miesiac miiiiiiiija! Czuje to!! - parafrazujac text piosenki zaczerpnietej z Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej ;)
_________________
Spalić po przeczytaniu.
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 7 Marca 2008, 15:03   

Ano, minął marasie jeden miesiąc, minął i drugi... A ja mam przepisane dopiero kilka stron. Niestety, to na co liczyłam, czyli odrobina spokoju na przymusowym urlopie, nie ziściło się, bo zagoniono mnie z powrotem do pracy (taki los). Choroba też nie dała o sobie zapomnieć.
To jednak i tak nie zmienia faktu, że wstyd mi, bo obiecałam i nie dotrzymałam :oops:
Mam tylko nadzieję, że będzie lepiej :-)
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 20 Marca 2008, 19:58   

Dla zainteresowanych - Fahrenheit umieścił w najnowszym numerze moje opowiadanie, które popełniłam dosyć dawno temu. Jest lekkie i wakacyjne, więc nie bardzo komponuje się ze śniegiem za oknem :-) Ale jeżeli ktoś ma ochotę poczytać, zapraszam.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Marca 2008, 22:08   

Mara napisał/a
Ale jeżeli ktoś ma ochotę poczytać, zapraszam.


Fajnie się czytało :bravo
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 21 Marca 2008, 10:21   

Bardzo się cieszę, że ci się podobało :-)
A w tajemnicy powiem ci, Agi, że Profesor nie do końca jest postacią fikcyjną :D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:04   

Mara napisał/a
A w tajemnicy powiem ci, Agi, że Profesor nie do końca jest postacią fikcyjną

To dodaje pikanterii tej historii :mrgreen:
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 25 Grudnia 2008, 19:53   

Kochani, Wesołych Świąt wam życzę! :-)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 12 Stycznia 2009, 13:46   

Życzenia to my autorów prosimy składać nowymi, dobrymi tekstami :P:

Miło nam, że przynajmniej od święta zaglądasz.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 13 Stycznia 2009, 13:41   

No, popatrz, goracie, ale mam przestoje :-) Rzeczywiście, jakoś tak wychodzi, że tylko w święta piszę :-) Moja culpa :-)
Miałam nadzieję, że uda mi się w tym minionym, 2008 roku, coś więcej literacko wyprodukować, ale ten rok był tak zwariowany, że postawił moje życie na głowie. Pozytywnie, ma się rozumieć :-) Pod wpływem impulsu kupiliśmy stary dom, który od kilku miesięcy dzielnie odnawiamy (własnym sumptem) i pochłaniało nam to cały wolny czas, jaki z mężem mieliśmy (kto remontował dom, ten wie o czym ja mówię ;-) ). Dostałam też wymarzoną pracę (dokładnie w moim wyuczonym zawodzie), która bardzo absorbuje mój czas, ale i tak ją uwielbiam :-) Tak więc, jak widać na powyższym, trochę się działo. Ale, wbrew pozorom, nie zaniedbałam pisania. Jedno opowiadanie poszło na konkurs Red Horse (ale nie fantastyka), a drugie dla Fabryki Słów "się przepisuje" ;-)

Pozdrawiam was serdecznie!
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 4 Lipca 2009, 08:46   

Ponad pół roku przerwy od ostatniego wpisu, to kawał czasu. Tym razem jednak nie próżnowałam - kilka moich gotowych tekstów leży i czeka (Bóg wie na co) :-) Na próbkę zapraszam do Creatio Fantastica. "Cieć" to ulubione opowiadanie mojego Połówka :-)

Miłego czytania i oczywiście, proszę o komentarze.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Lipca 2009, 08:33   

Przeczytałam "Ciecia". Interesujący pomysł, natomiast drażniły mnie potknięcia językowe.

Cytat
A tak, na marginesie, nie rzuciłbyś fajkiem?

Cytat
które poważnie nadszarpnęły jego zasobami finansowymi.

Cytat
Podobnie okrąg, w który wpisano.
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 5 Lipca 2009, 08:49   

Ufff... Z powodu zamieszania niedoczytałam korekty rednacza, bo w oryginale jest "nie rzuciłbyś fajką?". To samo tyczy się "podobnie okrąg, w który wpisano" (gwiazdę, znaczy się).
Muszę chyba poważnie pogadać z pewnym jegomościem :-) Dzięki za wskazanie błędów.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lipca 2009, 08:53   

Fajek mnie nie razi. Mowa potoczna często jest niegramatyczna. Słyszałem takie teksty. Gorzej z tym nadszarpnięciem, ale to powinna korekta wyłapać.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lipca 2009, 09:03   

Pal sześć fajek, ale ten przecinek po 'A tak' jest IMO zupełnie niepotrzebny :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lipca 2009, 09:07   

Ale nie jest niepoprawny, chociaż rzeczywiście naturalniej wyszłoby bez wtrącenia
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 5 Lipca 2009, 13:05   

Z tym nadszarpnięciem to jest ewidentnie moja mea culpa, jakby to ujął Obeliks.
Muszę się też przyznać, że z powodu pracy na codzień w innym języku i z inną gramatyką, muszę się dużo bardziej pilnować przy pisaniu po polsku niż wcześniej. Niestety, jak widać nie zawsze uda mi się ustrzec przed błędem.
Jewgienij, Martva, a co poza tym myślicie o opowiadaniu?
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lipca 2009, 13:22   

Cytat
Niestety, jak widać nie zawsze uda mi się ustrzec przed błędem.

Ej, no ale wiadomo że nie ma ludzi którzy piszą zupełnie i absolutnie bezbłędnie, ale to powinna wyłapać redakcja/korekta :)

Mara napisał/a
a co poza tym myślicie o opowiadaniu?

Jak przeczytam, to dam znać ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lipca 2009, 14:19   

Mara napisał/a
Z tym nadszarpnięciem to jest ewidentnie moja mea culpa, jakby to ujął Obeliks.

W moich komiksach Obelix mówi zawsze " je suis trop gros" i strzela focha
Nie przejmuj się tymi pierdółkami, każdemu można znaleźć. Przeczytam opko i się zgłoszę tutaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group