Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
SETI@home
Autor Wiadomość
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Sierpnia 2009, 14:16   

Ja wrocilem. Rozpedu nabiore ja zainstaluje aktualizacje,
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Sierpnia 2009, 14:21   

gorim1 napisał/a
nadal w seti są problemy z WUs

Ostatnio nie było, ja ustawiłem sobie zapas na 5 dni i mam święty spokój :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 5 Sierpnia 2009, 18:28   

dobra w weekend wracam muszę resuscytować seti u siebie rac mi spadł niemiłosiernie :P po zmianie projektu
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Sierpnia 2009, 22:44   

I oto znowu wita was wasz wesoły komentator.

Obecnie na świecie zajmujemy miejsce 408 (utrzymaliśmy pozycję sprzed tygodnia) w perspektywie niewielkie awanse, w Polsce niezmiennie ósme miejsce. Nasz RAC gwałtownie skoczył do góry i osiągnął 7605 punktów. Nasz team ma 140 członków, z czego punkty posiada 121 członków a aktywnie liczą 32 osoby. W tym tygodniu mieliśmy prawdziwy wysyp nowych członków, do teamu dołączyli Syzygzy :bravo :bravo i andreqs 17 :bravo :bravo , powrócił też do nas Gorim1 :bravo :bravo

W tym tygodniu nasz beniaminek Syzygzy zdobył swoje pierwsze 1000 punktów :bravo :bravo a Ardan przekroczył 20000 punktów

Dorobek punktowy w ubiegłym tygodniu: pierwsze miejsce Ziemniak - 9 773 punkty :bravo , drugie miejsce niespodziewanie zajął dareko - 9 412 punkty a trzecie powracający triumfalnie Gorim1 - 8 992 punkty.

Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu hjeniu - 1 294 219 punktów, spadek o jedno miejsce, na 109 miejsce w Polsce. Drugi jest hrabek - 632 945 punktów a na trzecim miejscu Gorim1 - 626 300 punktów.

Ponieważ dalej dużo punktów zalega w pendingu, indywidualne RACe trochę podupadły. I tak - na pierwszym miejscu Kris - RAC - 1 362 spadek aż na 178 miejsce w Polsce, na drugim miejscu Ziemniak - RAC 1 183, a na trzecim miejscu hjeniu - RAC 939.

Po zasileniu naszego zespołu w trzech nowych liczących RAC ostro poszedł do góry. Nasza drużyna rośnie w siłę, dochodzą nowi, wracają starzy, aktywują się nieaktywni. W moim podpisie znajduje się linka do aktualnego wydania naszego informatora.

A ja już żegnam się z państwem i zapraszam jak zwykle za tydzień.

QCF.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 21:26   

hrabek do poniedziałku stracisz drugie miejsce :P
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 21:31   

hrabek po USA hula.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 00:12   

cóż ale straci miejsce w poszukiwaniu galarety :D przez to
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 23:28   

Dzieńdobrywieczór wszystkim tropicielom galarety. Oto garść informacji o naszych osiągnięciach.

Obecnie na świecie zajmujemy miejsce 407 (awans o jedną pozycję, w perspektywie następne awanse), w Polsce niezmiennie ósme miejsce. Nasz RAC nadal rośnie i obecnie wynosi 8 665 punktów. Nasz team ma 141 członków, z czego punkty posiada 122 członków a aktywnie liczą 32 osoby.

W tym tygodniu do teamu dołączył Marello :bravo :bravo a do bardzo aktywnego liczenia powrócił dareko :bravo :bravo

Syzygzy przekroczył 2000 punktów :bravo

Dorobek punktowy w ubiegłym tygodniu: pierwsze miejsce Gorim1 - 12 506 punktów :bravo , drugie miejsce ponownie zajął dareko - tym razem aż 11 108 punktów a trzecie Kris - 10 484 punkty.

Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu hjeniu - 1 299 742 punkty, 109 miejsce w Polsce utrzymane. Drugi jest Gorim1 - 638 806 punktów, który wyprzedził hrabka - 632 945 punktów, korzystając z jego urlopu. ;P:

W RACach małe przetasowania i ostra walka. Na pierwszym miejscu Kris - RAC - 1 427 awans na 176 miejsce w Polsce, Po piętach depczą mu Gorim1 - RAC 1 359 i dareko - RAC 1 253.

Nasz zespół powoli rośnie w siłę, pomógł w tym powrót Gorima1 i reaktywacja dareko :bravo :bravo powoli zaczynamy znowu stanowić liczącą się siłę. Jak zwykle zapraszam nowych członków do wspomożenia wspólnego wysiłku.

Do zobaczenia za tydzień.

QCF.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Sierpnia 2009, 23:33   

Witam wszystkich łowców obcych cywilizacji.

Obecnie na świecie zajmujemy miejsce 407 (utrzymana pozycja sprzed tygodnia), w Polsce niezmiennie ósme miejsce. Nasz RAC odrobinę spadł i obecnie wynosi 8 110 punktów. Nasz team ma 140 członków, z czego punkty posiada 122 członków a aktywnie liczy 29 osób.

W tym tygodniu nie dołączyli nowi członkowie, natomiast ando odszedł do teamu Boinc@Poland

Kocur przekroczył 2000 punktów :bravo

Dorobek punktowy w ubiegłym tygodniu: pierwsze miejsce Gorim1 - 11 595 punktów :bravo , drugie miejsce tomcich - 8 222 punkty a trzecie Ziemniak - 7 856 punktów.

W statystyce punktowej bez zmian. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu hjeniu - 1 305 203 punkty, awans na 108 miejsce w Polsce. Drugi jest Gorim1 - 650 401 punktów, a na trzecim miejscu hrabek - 632 945 punktów.

W RACach nadal ostra walka i duże przetasowania. Na pierwszym miejscu Gorim1 - RAC 1 533 i zajmuje 156 miejsce w Polsce, Na drugim Ziemniak - RAC 1 157 a na trzecim Kris - RAC 1 081.

Nasz zespół przechodzi wahania formy, głównie za sprawą sezonu urlopowego ;P: ale walczymy dzielnie. Jak zwykle zapraszam nowych członków do wspomożenia wspólnego wysiłku.

Do zobaczenia za tydzień.

QCF.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Sierpnia 2009, 08:14   

Ja z moim RACem to za statystę robię, ale przynajmniej wróciłem do liczenia :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 18:02   

To coś w stylu folding@home, tak? To ja dziękuję :P Folding obciąża cały procesor i kartę graficzną, a ja mam bardzo mocny sprzęt, więc mam wtedy w domu grzejnik, który na dodatek od diabła prądu żre. Nie widzę sensu w wyżyłowywaniu na siłę elementów komputera, kiedy nie daje to nic - szkoda pieniędzy na prąd i podzespoły :P
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 15:12   

ketyow: w zimie grzejnik może się przydać :D
jak kupię nowego złoma (chwilowo w domu nie mam) to znowu zacznę liczyć :D
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 16:00   

ketyow, nie musisz jechać na full, możesz sobie ustawić obciążenia zarówno dla procka jak i dla karty graficznej (w procentach). Poza tym współczesne procesory mają małą moc strat w porównaniu do tych sprzed dwóch trzech lat i wcale się tak bardzo nie grzeją.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 16:08   

Niby tak, ale jednak ciągle różnica w poborze mocy między procem w spoczynku a procem na maksa jest spora. A i lapy potrafią ostro przygrzać, o PieCach nie wspominając ;)
Nie żebym zniechęcał kogoś do liczenia - liczcie. Faktyczny koszt w złotówkach takiego liczenia nie musi być wcale taki duży (chyba, że specjalnie dla Seti trzymacie kompy 24/h :P ), ale w lapach jednak bym nie polecał. Źle się pracuje, jak obudowa potrafi ostro przygrzać ;)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 08:58   

Wreszcie się zebrałam i dołączyłam :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 18:12   

Witchma, a zainstalowałaś optymalizacje, czy tylko gołego Boinca?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 18:18   

Ziemniak, o czym Ty do mnie rozmawiasz...? :roll:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 18:26   

Optymalizacje są pisane pod konkretny typ procesora i potrafią znacząco przyspieszyć obliczenia. Rozumiem, że instalowałaś samego boinca?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 18:31   

Tak, boinca tylko. A gdzie te optymalizacje?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 18:51   

Ta powinna być odpowiednia. Ściągnij ją na dysk, wyłącz boinca, skopiuj zawartość archiwum do katalogu: c:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\ i włącz boinca. Wejdź w preferencje boinc (w oknie boinca, w pierwszej zakładce kliknij swój projekt, w oknie po lewej pojawią się dodatkowe przyciski, kliknij preferencje, później ustawienia przetwarzania na dole masz Edit preferences i zmień On multiprocessors, use at most Enforced by version 5.10 and earlier na 4. Zamknij okno przeglądarki, i w oknie boinca kliknij Zaawansowane ->Wczytaj plik preferencji lokalnych. teraz wejdź w Managera zadań->procesy i na liście procesów powinny być cztery zadania zaczynające się od AK_v8 co oznacza, że wszystko przebiegło pomyślnie.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 18:53   

Ok, dzięki :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Jaden Kast 
Indiana Jones


Posty: 400
Skąd: Zabrze
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 20:02   

Ziemniak, a mógłbyś zarzucić ogólną stroną z optymalizacjami? Potrzebuję jakąś do Win XP z Intel Atom.
_________________

Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 20:11   

Jaden Kast, ściągnij sobie cpuZ, sprawdź jakie zestawy instrukcji obsługuje twój procek (zakładka Instructions) i ściągnij sobie odpowiednią optymalizację stąd
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Jaden Kast 
Indiana Jones


Posty: 400
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2009, 11:08   

OK, według zakładki Instructions z cpuZ Atom obsługuje MMX, SSE(1)-3 i SSSE3. Więc jeśli się nie mylę to miałem ściągnąć to. Skopiowałem zawartość folderu 'Files to install' do odpowiedniego folderu BOINC i ponownie uruchomiłem program (podczas kopiowania był wyłączony). Wszystko OK, tylko według instrukcji BOIN powinien mnie powiadomić, że znalazł plik app_info.xml i używa "anonymous platform":

Cytat
BOINC will tell you that it found app_info.xml and is using an anonymous platform.


Problem w tym, że ten komunikat nie wyskoczył. Czy to dlatego, że jednak ściągnąłem złą optymalizację, czy sknociłem coś innego?
_________________

Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2009, 13:21   

Jaden Kast, Włącz sobie managera zadań i sprawdź, czy masz w zadaniach AK_v8_win.... Jeżeli tak to działa.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Jaden Kast 
Indiana Jones


Posty: 400
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2009, 17:40   

Dział, dzięki za porady.
_________________

Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama
 
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 18 Listopada 2009, 21:44   

Zabawne, że dopiero teraz przypadkowo z książki (Kula Crichtona) dowiedziałem się czym jest SETI :P Myślałem, że to coś w stylu folding@home (no i w zasadzie jest) gdzie obliczane są jakieś zwijania się białek czy coś w tym stylu - trochę zaskoczony byłem jak dowiedziałem się, że projekt SETI ma na celu analizę szumów kosmicznych w poszukiwaniu pozaziemskich cywilizacji :D Myślałem, że to coś bardziej "przyziemnego" ;)
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2009, 21:54   

Przeczytaj sobie Kontakt Sagana, będziesz wiedział więcej (chociaż tłumaczenie podłe)
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Listopada 2009, 22:08   

Kontakt chyba był tłumaczony dwa razy. To drugie ponoć ok.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2009, 22:27   

Kruku, a wiesz może, kto wydał drugi raz, bo szukałem po sieci i nie znalazłem?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group