Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydawnictwa
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 22:35   

Kruk Siwy napisał/a
Zapocilibyście się chłopaki od tego bicia i wsadzania. Dużo osób, z tego forum też kupuje w Empiku. Takie gadki głupie są dość.

Gdy wyrwę się "do miasta" to na ogół kupuję w Empiku, mają największy wybór.
charande, współczuję perypetii wydawniczych. liczyłam, że szybko przeczytam dalszy ciąg Teatru węży, bo Dwie karty bardzo misię.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 22:39   

Szkoda.

Małe pytanie na tą okoliczność. Ile ukazało się ostatecznie książek tego wydawnictwa, bo ja wiem o dwóch, ale mogłem coś przegapić
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 23:11   

Wobec tego największą karą kupujących w empiku niech będzie ich rozrachunek z własnym sumieniem, kiedy w dołku finansowym znajdą się kolejne wydawnictwa oczekujące na szmal od "tej fajnej księgarni".
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 23:11   

mBiko, wyszły trzy. "Dwie karty", "Mój prywatny demon" i tom 1 "Więźnia Układu". Bardzo współczuję Alanowi Akabowi, bo nikłe są w tym momencie szanse, że drugi tom jego książki wyjdzie na papierze, a to naprawdę fajna pozycja, jeśli komuś nie przeszkadza sf trącące myszką - ciekawi bohaterowie, ciekawie pokazane okrucieństwo małoletnich.

Kruku Siwy, oficjalnie jest mowa o zawieszeniu działalności, jest jeszcze szansa, że firma się zreanimuje pod inną nazwą. Szansa, przyznaję, nieduża, ale jest.

Agi, dzięki za dobre słowo.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
Ostatnio zmieniony przez charande 30 Czerwca 2012, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 23:12   

Taka jak z SFFiH, zapewne.

Keytow, gorąco jest i tylko dlatego daruję ci te farmazony które opowiadasz. Gdyby teraz Empik zbankrutował połowę wydawnictw szlag by trafił. A sumienia czytelników czyli elity tego kraju to ty lepiej zostaw w spokoju.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
Ostatnio zmieniony przez Kruk Siwy 30 Czerwca 2012, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 23:13   

Kruku - termometr przy biurku pokazuje 28'C. Znaczy, pocę się i bez wsadzania kogokolwiek w dyby na szczudłach. A skoro i tak się pocę... ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Czerwca 2012, 23:19   

Taak, też miałam to skojarzenie. Znaczy, z SFFiH.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:37   

Dzięki za informację charande.

Jeszcze raz powtórzę, szkoda. Czekałem zwłaszcza na Twoje "Pośród cieni", drugi tom "Przedksiężycowych" Ani Kańtoch i Sebastainowe "Senne pałace".
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:41   

Kruk Siwy napisał/a
Na stronie Ifryta http://if-drukarnia.pl/ifryt/ dowiadujemy się że winni są czytelnicy. Cóż...


trochę nadinterpretowałeś wypowiedź Ifrytu, tam jest więcej powodów...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:43   

Ale czytelnicy też są jako przyczyna. Nespa?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:46   

Towarzysz Breżniew i Ronald Reagan startują na 100 metrów.
Wygrywa Reagan.

Sprawozdanie gazety amerykańskiej:
Reagan był pierwszy, Breżniew był drugi.

Sprawozdanie gazety radzieckiej:
Breżniew był drugi, a Reagan przedostatni.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:46   

Bo czytelnicy są okropni, nie czytają tego co nie wydane...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:48   

No przecież.

xan4, byłaby to dowcipna prawda, gdyby nie fakt że podałem linka do komunikatu Ifryta, gdzie każdy naocznie może sobie stwierdzić co według ifryta zgubiło Ifryta a resztę sobie dośpiewać.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:49   

Czytelnicy nie czytają, bo nie czytają, czyta coraz mniej i z tym trzeba się pogodzić. Większość przeszła na inne medium, gry, internet.
A jak czytają coś w większych ilościach, to lekko, łatwo, przyjemnie.

Pozostaliśmy, my, nieliczni, którzy czytają dużo. Ale my rynku nie uratujemy.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:52   

Czytelników zdaje się jest ciągle tyle samo... od wielu lat. Mówię o prawdziwych czytelnikach a nie tych co to przeczytali instrukcję obsługi snopowiązałki. To oni przeszli na inne media.
Myśle też że niestety trzeba rozróżnić dwa pojęcia "nie czytają" i "nie kupują".
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:52   

Wydaję miesięcznie na książki około trzystu złotych. Prawdopodobnie można więcej, ale nie znajduję tylu ciekawych pozycji do kupienia.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lipca 2012, 10:57   

xan4 napisał/a
Czytelnicy nie czytają, bo nie czytają, czyta coraz mniej i z tym trzeba się pogodzić.


Powiedział szef świeżo utworzonego wydawnictwa.

Sorry, ale to jest nieprawda. Sami propagujecie nowe metody dotarcia do czytelnika. Tańsze, pewnie mające też inne zalety (kaszlu kaszlu zatory kaszlu).
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:01   

Fantastyka w latach '80 miała w porywach do 200 tysiący nakładu, który rozchodził się na pniu.
W latach '90 pod 100 tysięcy, później niecałe 50 tysięcy, teraz dobrze wiemy jaki ma nakład.

Rynek książki jest normalnym rynkiem konsumenta, książek, pomimo kryzysu wychodzi o wiele więcej niż kiedyś, w śladowych nakładach, które z tej racji, że są śladowe, nie trafiają do klienta. Jak już trafią, to muszą się wybić wśród innych, na to potrzeba dużych nakładów finansowych, lub rewelacyjnego pomysłu. I na koniec jak już się dojdzie do klienta i sprzeda mu książkę, to z całkowitym spokojem możemy poczekać parę miesięcy na pieniądze...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:08   

xan4 napisał/a
Rynek książki jest normalnym rynkiem konsumenta

i
xan4 napisał/a
I na koniec jak już się dojdzie do klienta i sprzeda mu książkę, to z całkowitym spokojem możemy poczekać parę miesięcy na pieniądze...


jak dla mnie to te dwa zdania są ze sobą w sprzeczności :wink:
Ostatnio zmieniony przez Czarny 1 Lipca 2012, 11:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:09   

dzejes napisał/a
Sami propagujecie nowe metody dotarcia do czytelnika. Tańsze, pewnie mające też inne zalety (kaszlu kaszlu zatory kaszlu).


Próbujemy, bo poprzedni metody są już na wyczerpaniu, co między innymi pokazuje przykład Ifrytu.

dzejes, my próbujemy pokazać, że się da, walczymy. Kolportażem, ceną, mamy nadzieję, że wyjdzie.
Marudzę, bo wiem jaki jest rynek i wiem jaki był jeszcze jakiś czas temu.
Zaklinanie rzeczywistości tutaj nic nie pomoże. Trzeba walczyć najlepiej jak się potrafi, jeżeli widzi się możliwość.
 
 
IMHO-tep 
Frodo Baggins


Posty: 126
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:13   

dzejes napisał/a


Sorry, ale to jest nieprawda. Sami propagujecie nowe metody dotarcia do czytelnika.


IMHO szukanie nowych metod dotarcia potwierdza tezę Xana4. Skoro szukając nowych kanalów, to znaczy że stare są niedrożne/niedostępne.

A dla podgrzania dyskusji: od pewnego czasu po mieście krąży plotka - ja słyszałem ją od jednego z zaprzyjaźnionych wydawców - że Ępiki odejdą od sprzedaży książek. Nowy wlaściciel ma ponoć inny pomysł na sieć.
_________________
Ptaszek, skarabeusz, trzy kłosy, żagielek. I już się podpisałem:-)
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:18   

xan4 napisał/a

Próbujemy, bo poprzedni metody są już na wyczerpaniu, co między innymi pokazuje przykład Ifrytu.


To pokazuje, że potencjał jest, tylko należy wychodzić z przeszłych schematów, które się już nie sprawdzają.

xan4 napisał/a
Marudzę, bo wiem jaki jest rynek i wiem jaki był jeszcze jakiś czas temu.


A naprawdę kiedyś było inaczej, czy to tylko wynik wyposzczenia ludzi brakiem rozrywki? Owszem, byle książka sprzedawała się w 100.000 egzemplarzy, ale Niewolnica Isaura też była hitem i co z tego wynika? Według mnie tylko to, że było bardzo mało dostępnych dóbr. Obecnie jest ich o wiele więcej, co przy jednoczesnym odzwyczajaniu ludzi od czytania daje efekty, które wszyscy widzimy.

Mój ogląd na sytuację podsumować mogę tak: wydawcy książek nie pracują w biznesie wydawania książek, tylko dostarczania rozrywki. Czyli konkurują z kinem, grami komputerowymi, muzyką i tak dalej. Obrażanie się na czytelników, bo chcą czegoś innego, niż to, co im wydawcy oferują jest zabójcze dla biznesu.

I nie wierzę w powtarzane często "Ludzie czytają coraz mniej i będą czytać coraz mniej". Pachnie mi to trochę śmiesznym elitaryzmem spod flagi "czytam Pilipiuka, jestem inteligentem".
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:23   

Czarny, nie, może musiałbym tylko dopisać, że rynkiem konsumenta i dystrubutorów.

dzejes napisał/a
Mój ogląd na sytuację podsumować mogę tak: wydawcy książek nie pracują w biznesie wydawania książek, tylko dostarczania rozrywki. Czyli konkurują z kinem, grami komputerowymi, muzyką i tak dalej.


Sama prawda, o tym właśnie pisałem.

dzejes napisał/a
Obrażanie się na czytelników, bo chcą czegoś innego, niż to, co im wydawcy oferują jest zabójcze dla biznesu.


Tutaj jest właśnie rozbieżność, bo w dużych nakładach sprzedają się tylko paranormale i powieści do młodzieży.
no, jeszcze coś, co jest wypromowane za masę pieniędzy. Czasami cudowne strzały.
To nie są rzeczy, które chcielibyśmy wydawać i co wtedy?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lipca 2012, 11:24   

xan4 napisał/a

Tutaj jest właśnie rozbieżność, bo w dużych nakładach sprzedają się tylko XXX i YYY.
no, jeszcze coś, co jest wypromowane za masę pieniędzy. Czasami cudowne strzały.


Czy ty przypadkiem nie podsumowałeś 200 lat historii wydawania "literary fiction"? :wink:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Lipca 2012, 13:41   

IMHO-tep napisał/a
A dla podgrzania dyskusji: od pewnego czasu po mieście krąży plotka - ja słyszałem ją od jednego z zaprzyjaźnionych wydawców - że Ępiki odejdą od sprzedaży książek. Nowy wlaściciel ma ponoć inny pomysł na sieć.


Słyszę od wydawców (dużych) to samo, właśnie szukają alternatywy dla E. - więc coś z pewnością jest na rzeczy.

Ad meritum: moim zdaniem, model dystrybucji książki papierowej ulegnie zmianie, sądzę, że to pójdzie w kierunku gwałtownego wzrostu sprzedaży wysyłkowej (do domu) czy odbiorów w wyznaczonych punktach. Bo w nowe sieci stacjonarne mało wierzę, choć mogę się mylić.

No i podejrzewam, że również gwałtownie skoczy sprzedaż książek w postaci elektronicznej.

Bo ludzie nadal czytają. Problem raczej w dotarciu do nich z ofertą.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 1 Lipca 2012, 15:26   

i ewentualnie portali, na których będą "wystawiane" książki od różnych wydawców. nie każdy ma czas i cierpliwość, żeby buszować po kilku-kulkunastu stronach, żeby sobie coś znaleźć i nabyć.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lipca 2012, 15:49   

Idealny moment dla Amazona.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 1 Lipca 2012, 15:52   

Może właśnie przestraszyli się amazona i stąd plotka?
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Lipca 2012, 15:58   

Nie, plotka o przebranżowieniu E. krąży od końca ubiegłego roku. Wynika to raczej z faktu, że - jak słyszałem - E. zarabia więcej na innych rzeczach niż na sprzedaży książek :) może więc mamy zwichrowane spojrzenie na rzeczywistość, postrzegając go jako sklep z książkami, podczas kiedy w modelu biznesowym większe zyski przynoszą gadżety i papierniczy asortyment? :D
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lipca 2012, 16:00   

Romek P. napisał/a
Nie, plotka o przebranżowieniu E. krąży od końca ubiegłego roku.


A plotki o wejściu Amazona do Polski to połowa ubiegłego roku.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group