Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzenia o przyszłości Science-Fiction Fantasy i Horror
Autor Wiadomość
RodaN 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 23:44   

Turlaj Fidel...
Przydała by się też jakaś częśc strony poświęcona datom premier nowych książek Fabryki Słów
_________________
Fabryka Słów najlepszym wydawnictwem wszechczasów forever :) :)
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 23:49   

RodaN, a na stronie Fabryki nie ma?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 23:50   

RodaN napisał/a
Turlaj Fidel...

A nie mówiłem?Już się zaczyna :roll:

RodaN napisał/a
Przydała by się też jakaś częśc strony poświęcona datom premier nowych książek Fabryki Słów

Moim zadaniem reklamy nowych i nadchodzących książek w każdym wolnym niejscu są zupełnie wystarczające... datę sobie można sprawdzić w necie, z resztą w niektórych reklamach je dają.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2009, 10:00   

RodaN napisał/a
Przydała by się też jakaś częśc strony poświęcona datom premier nowych książek Fabryki Słów


Haaalo, to jest 'Science Fiction, Fantasy & Horror', a nie 'Biuletyn Wydawniczy Fabryki Słów', chociaż rozumiem że można mieć wątpliwości :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2009, 10:32   

Martva napisał/a
Haaalo, to jest 'Science Fiction, Fantasy & Horror'

No właśnie, też się zawsze zastanawiam co tu robią te rozważania szortowo-biustonoszowe :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2009, 10:35   

Adashi napisał/a
rozważania szortowo-biustonoszowe :twisted:


W piśmie?????? :shock:
Może coś przegapiłam w ostatnim numerze?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2009, 23:15   

A ktoś jeszcze wierzy, że nic w tym kiedyś kultowym czasopiśmie nic się nie zmieniło??? Teraz to pismo przypomina blok reklamowy przed prognozą pogody... Cholera, naprawdę wszystko za pieniądze?... Nic tak naprawdę?...
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 00:07   

dzięki xan4

Cytat
Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek ...
z całym szacunkiem dla tego pana ale czy nie mógł to być ktoś z Czech, Węgier albo Bułgarii?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 00:12   

Fidel-F2 napisał/a
czy nie mógł to być ktoś z Czech, Węgier albo Bułgarii?


Oczywiście, że nie - FS akurat w najbliższym czasie nie wydaje nikogo z Bułgarii...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 00:32   

powiem tyle, że powolutku Fabryka zaczyna mnie wkoorwiać
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 09:28   

Fabryka wydaje całe mnóstwo autorów, o których nie mam zielonego pojęcia. Dobrze by było zareklamować właśnie ich jakimś tekstem w piśmie, a nie Resnickiem, który swoją markę od dawna ma. To jeśli chodzi o reklamowanie pisarzy
Z drugiej strony Resnick jest bezpieczny, bo jego opowiadanie na pewno będzie trzymało wysoki poziom, więc jakość tekstów w numerze automatycznie się podnosi. Dla czytelnika to chyba dobrze.
Piszę to przed przeczytaniem samego opowiadania, więc nie wiem, czy ten akurat tekst rzeczywiście jest dobry, ale nie przypominam sobie, żeby Resnick kiedykolwiek mnie zawiódł.
_________________
5 zdań na temat
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 13:33   

Fidel-F2 napisał/a
powiem tyle, że powolutku Fabryka zaczyna mnie wkoorwiać


Jeśli chodzi Ci o Resnicka, klnij na mnie, nie na FS, bo to ja podjąłem decyzję o umieszczeniu jego opowiadania w numerze. Tak się składa, że redaguję tłumaczenia tego autora i jestem w stu procentach przekonany, iż jest wart polecenia.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 13:56   

RD, chodzi o całokształt, SF staje się tubą reklamową i niczym wiecej, pojawiają sie jakieś fotorelacje (zapieniłem się gdy zobaczyłem te strony), zbędne moim zdaniem recenzje, obrazki, listy bestsellerów, itp. Ogolnie mam odczucie, że SF schodzi na psy.

A jeśli chodzi o Resnika. Nie przeszkadza mi personalnie, ale mógłbyś znaleźć dziesiątki świetnych utworów autorów anglojęzycznych i zapakować do SF. Ale SF to było zawsze pismo z polskimi tekstami i to było dobre. Dla mnie do przyjęcia były by jakiekolwiek teksty nieanglojęzyczne, po sztuce na numer. Niemniej jest to pomniejszy problem bo to literatura. Najbardziej wkurzają mnie te śmieci dookoła. Płacę za pismo 10zł a towaru dostaję za 7,50, reszta to opakowanie. I mam odczucie, że to opakowanie robi się coraz cięższe i kosztowniejsze.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:09   

Zapewniam Cię, że waga tekstów beletrystycznych jest za każdym razem bardzo podobna. A te "śmieci" dla Ciebie są denerwujące, ale otrzymuję już pozytywną informację zwrotną od sporego grona czytelników. Wszystkich się nie zadowoli. Chcesz tekstów nieanglojęzycznych - zapewniam, że będą. Ale anglojęzyczne też.
Planuję też w przyszłości wywiady, kolorowe wkładki i inne tego typu nowinki.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:26   

Czyli SFFH zamieni się powoli w kalkę Nowej Fantastyki :?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:29   

RD napisał/a
Planuję też w przyszłości wywiady, kolorowe wkładki i inne tego typu nowinki.
przykro słyszeć
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:30   

Mam tylko nadzieję że teksty nie-polskie się nie rozrosną na połowę numeru, tylko zawsze zostaną jako jeden dodatkowy :|
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:30   

Ziemniak
Dlaczego w kalkę? Jest czym innym i czym innym pozostanie. Główny nacisk był, jest i będzie położony na literaturę polską, zaś inne treści mają uatrakcyjnić pismo, a nie zdominować je.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:33   

RD napisał/a
zaś inne treści mają uatrakcyjnić pismo
ale tego nie robią, niestety

dla mnie największą wartością w piśmie jest literatura, niechby i anglojęzyczna jeśli musi, ale literatura, te wszytkie 'inne treści' są dla mnie bezwartościowe, trudno żebym odbierał pismo dzięki temu jakp bardziej atrakcyjne
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:46   

W pobliskim Empiku wrześniowy numer SFFiH został wyprzedany przed końcem miesiąca. Wcześniej zawsze widziałem niesprzedane numery leżące cały miesiąc. Wygląda na to, że to co robi obecna Redakcja jednak dobrze wpływa na sprzedaż.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 14:48   

niekoniecznie na jakość
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 16:37   

RD, jeżeli już literatura obcojęzyczna, to optowałbym za nieanglojęzyczną, tej mamy na pęczki gdzie indziej. Poza tym wszelkie wynalazki typu wywiady, recenzje, uważam za marnowanie miejsca, jest tego dość w sieci. A co do wkładki, to może być, pod warunkiem, że znajdą się na niej także wszystkie reklamy z numeru :mrgreen: Wiadomo, że fabryka będzie się kierowała w pierwszym rzędzie wynikami sprzedaży, ale to już nie będzie stare siermiężne SFFH tylko jakaś hybryda. I dwa pomysły na koniec:
po pierwsze czy nie dałoby się wrócić do szytych numerów
po drugie prośba o rotację publicystów, zapewniłoby to większą różnorodność poglądów i tematów.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 17:41   

Widzisz, Ty uważasz wywiady i recenzje za marnowanie miejsca, a ja jestem atakowany właściwie przy każdej okazji, żeby takie rzeczy były. Jedni żądają felietonów, inni uważają, że są niepotrzebne. Jedni chcą stałych felietonistów, inni wolą, żeby była różnorodność. A ja muszę to jakoś wypośrodkować. Jak już napisałem, będzie literatura nieanglojęzyczna, ale nie mogę uciec od Anglosasów, bo są czytelnicy, którzy chcą, aby się pojawiali. W publicystyce też postaram się o pewną wariantywność, ale na pewno nie będzie co numer innego zestawu felietonistów.
Wkładka to wkładka - rzecz dodatkowa, miejsca nie zabierze. Nie chcesz reklam? Rozumiem, sam ich nie lubię, ale zarzucając, że są, robisz tak, jakbyś miał pretensje do operatora kablówki, że nie ma w pakiecie wyłącznie programów, na których nie puszcza się spotów. Znasz jakieś poważne czasopismo utrzymujące się z samej sprzedaży?
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 17:44   

RD napisał/a
Widzisz, Ty uważasz wywiady i recenzje za marnowanie miejsca, a ja jestem atakowany właściwie przy każdej okazji, żeby takie rzeczy były.


RD, może zwiększyć liczbę stron?
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 17:54   

Będę chciał w przyszłości zwiększyć liczbę stron, zrobić to tak, żeby portfele czytelników nie odczuły tego dotkliwie. Problem polega na tym, że taki zabieg zawsze wiąże się z kosztami, a mało kto chce płacić więcej, nawet jeśli otrzymuje więcej.
Dopiero niedawno przejąłem czasopismo, chcę, żeby było coraz lepsze, coraz atrakcyjniejsze. Liczę się z tym, że znajdą się niezadowoleni, ale nie mogę przez to tkwić w miejscu i udawać, że jest cudownie. Zespół redakcyjny wykonał i wykonuje nadal niesamowitą pracę, otrzymujemy wiarygodne informacje, że idziemy w dobrym kierunku, szkoda by było to zaprzepaścić zatrzymując się nagle i rezygnując z tego, co zostało wypracowane.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 17:55   

Przypominają mi się lata 80-te, gdy dyrektor programu drugiego Polskiego Radia w podobny sposób - w ramach coniedzielnych pogadanek - odpierał zarzuty przeciwników różnorodności programowej. :D

No cóż, różnorodność może być. Przeciwko reklamom także nic nie mam. Ale dlaczego niby zagraniczni autorzy mają być atrakcyjniejsi od polskich? Nie trzeba chyba wabić czytelników zagranicznym autorem, aby przy okazji zechcieli przeczytać Polaków? A moje marzenie? Na razie skromne: Przywrócić "Najlepszą Polską Fantastykę". :D
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 17:59   

A kto mówi, że są atrakcyjniejsi? Po prostu są. A wielu czytelników chce czytać także teksty importowane.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 17:59   

Fidel-F2 napisał/a
niekoniecznie na jakość

We wrześniowym numerze teksty są bardziej lub mniej w moim guście, ale opowiadania jakościowo są znacznie powyżej średniej i nie ma ani jednego tekstu z rodzaju zapchajdziura. Oby tak dalej.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 18:40   

RD napisał/a
Nie chcesz reklam? [...] Znasz jakieś poważne czasopismo utrzymujące się z samej sprzedaży?

Nie lubię reklam, ale uważam, że w czasopiśmie nie są specjalnym problemem. Można je ominąć i po krzyku. Co innego radio, czy telewizja, gdzie spoty wpychane są w środek audycji. A jeśli reklamom gazeta jest tańsza (lub przynajmniej nie drożeje) to niech sobie będą.
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 18:46   

reklam też nie lubię, uważam je za zapchajstrony.
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group