Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzenia o przyszłości Science-Fiction Fantasy i Horror
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 17 Maj 2006, 16:21   

Konkurs na największą liczbę postów?
MSPANC!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Maj 2006, 16:25   

buue, chciałobysię :evil: :mrgreen:
Był konkurs autorstwa panującego nam miłościwie i miał być powtórzony. W reklamach forum zamieszczanych we wiadomym magazynie była nawet mowa o nagrodach. Ale nie chodzi o żadne tam nagrody, tylko o sportowe współzawodnictwo. Nagroda może być symboliczna. Nawet linijka drukiem w magazynie kto wygrał będzie odebrana jako niesamowita nobilitacja.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Maj 2006, 16:28   

Wygrałem :P
Bo NURS, jako, że powiązany z czasopismem, udziału w konkursach brać nie może :P
Ta.. Rafał. I pewnie tygodnik to jest ;)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Maj 2006, 16:36   

Tygodnik???? Jaki tygodnik??? DZIENNIK!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2006, 22:56   

Rafał, masz moje głębokie poparcie. :mrgreen:
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 23:16   

Dziwczyny i chłopaki odchodzimy trochę od tematu.
A czy nie możliwe byłoby spróbować z filmami polskimi lub krajów z tej naszej strony Żelaznej Kurtyny. Myślę, że znajdzie się kilka ciekawych pozycji filmowych i sądzę, że nie będą poza zasięgiem redakcyjnego księgowego.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 17 Maj 2006, 23:51   

Bierzemy jako przykład "Obi Oba Koniec Cywilizacji"
By taki film rozprzestrzeniać w pismie, należy wpierw wykupić prawa autorskie od tej firmy która jest w ich posiadaniu.
Parę lat temu ktos wydał całą serię Szulkina na DVD, wiec ma do tych filmów pewnie wyłączność.
Dystrybucja bez zgody oznacza gigantyczną kare pieniężną, i więzienie.
Ile kosztowac może prawo do wydania filmu jednorazowo - na oko?: 25.000pln, 50.000pln.

Co ja tu będę dywagował, Nursie - jako człowiek obcykany w prawach i temacie dystrybucji filmów - zdradź nam, ile by trzeba przybulić za zezwolenie, i ile wynosi kara za piractwo ? :)
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Maj 2006, 02:31   

Rafal, nowy, nieodkryty jeszcze przez szersza rzesze odbiorcow, ake wielce obiecujacy fantasta ;)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 20 Maj 2006, 06:14   

Ale może dałoby się na przykład raz czy dwa razy w roku wypuścić jakiś specjalny numer. Może to być jakiś numer monotematyczny o konkretnym zagadnieniu. Mógłby to być np. numer katastroficzny lub o cyborgach i jakiś dodatek DVD (najlepiej film) na ten temat.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 20 Maj 2006, 13:04   

Cytat
Sergent: Ale może dałoby się na przykład raz czy dwa razy w roku wypuścić jakiś specjalny numer. Może to być jakiś numer monotematyczny o konkretnym zagadnieniu. Mógłby to być np. numer katastroficzny lub o cyborgach i jakiś dodatek DVD (najlepiej film) na ten temat.

Pomysł uważam za świetny i wykonalny. Taki numer prócz płyty winien np liczyc 125 str.
Raz na 6 miesięcy Wydanie Postkatastroficzne albo Fantasy - to świetne urozmaicenie i kawał dobrej przygody.
Ja oczywiscie mile bym widział szkice w takim numerze specjalnym :wink:
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Maj 2006, 23:26   

no, numer specjalny moglby byc. jakis tematyczny. ale czy na pewno SF ma az tylu czytelnikow, zeby sie oplacalo wydawac numer z plyta DVD, czy ludzie to kupia??
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 21 Maj 2006, 13:46   

A może po prostu płyta CD z podsumowaniem roku (indeks, zbiór wszystkich tekstów, okładek, etc.) ? Do kupienia bezpośrednio w redakcji? Ja bym kupił, bo owszem, fajnie jest mieć SFFiH na półce (grzbiety ^^), ale gdybym mógł to samo mieć na CD, też bym nie klął ;) poza tym, dobra szansa na zapoznanie się z tekstami dla wszystkich tych, którzy np. przegapili jakieś numery, ew. nie mają dostępu do kiosku z magazynem.

Cena? 20-30 zł bym dał ;) (nie wiem, ile by to miało kosztować, nie wiem jak kwestia praw autorskich, etc.)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 21 Maj 2006, 14:01   

Cytat
Zastanawia mnie jakie manipulacje uczynili ludzie z „G. Wyborczej” że taki ogrom stron sprzedają za 1,50 pln?

Łowco, zapominasz o reklamach, tych drobnych i tych całostronicowych. To z nich gazety czerpią główne zyski.

Ja bym w SFFH chętnie widział więcej recenzji. Stały dział na podobieństwo tego w NF, dwie strony w numerze, no i jakoś zgrabnie poukładane, nie jak na str. 64 w numerze marcowym.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 22 Maj 2006, 22:31   

A może dałoby się dogadać z wytwórniami filmowymi i dystrybutorami i wydawać wspólnie. Oni film, SF dodatki, komentarze. W gazecie pracują fachowcy i wiedzą co przydałoby się na takiej dodatkowej płycie.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 22 Maj 2006, 22:35   

- masz takie znajomosci? :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 23 Maj 2006, 06:38   

Nigdy w życiu. U mnie na wsi nie na to szans. Ale bliżej stolicy, pewnie dałoby się coś takiego zrobić. Zresztą próbować trzeba, najwyżej nic nie wyjdzie. Kto nie próbuje, ten nic nie zrobi.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Maj 2006, 20:18   

Spotkałem sie z paroma ludźmi z branzy filmowej, rozmawiałem na ten temat, niewykluczone, ze coś z tego wyjdzie. Ale to kwestia do długich rozmów, więc uzbrójcie się w cierpliwość.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Maj 2006, 21:24   

wow... to się nazywa mocne wejście :)
No no... jeśli coś takiego by się udało... szacun NURS już za same rozmowy i kombinowanie. No no.... pełne zaskoczenie, nei spodziewałem sie.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 23 Maj 2006, 21:30   

No, nareszcie jakieś światełko w tunelu. Jak można przeczytać jest zainteresowanie, więc może pomysł chwyci. Jest kilka gazet z filmami, może więc i to się przyjmie. Oby tylko czekanie się nie przeciągnęło.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 23 Maj 2006, 21:38   

A co z tymi recenzjami? Bo wysunąłem propozycję na poprzedniej stronie i nie wiem, czy mam ją już wsuwać z powrotem, czy może jeszcze pocz(e)kać :?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:16   

To ja trzymam paluszki, żeby to powychodziło. Zwłaszcza od strony finansowej, żeby nie przeholować. Lepsze jest wrogiem dobrego.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:22   

A o co chodzi? bo mnie nie było i jestem nieprzygotowany?

Ale widze, że wszyscy są za to ja pójdę za falą i tez bedę za.. albo nie.. sprzeciwiam się.. ktoś musi.. :mrgreen:
Filmy jakoweś? Ale czy wy za bardzo w przyszłosc nie wybiegacie?
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:27   

Dlatego napisałam to co powyżej. Nie jestem przeciwna różnym miłym dodatkom, jak płytka z filmem, ale pod warunkiem, że się pismo przez to nie rozleci za parę miesięcy. Wolę samo SFFH bez dodatków przez najbliższych parę lat, niż dwa numery z dodatkami i na tym koniec.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:30   

Ot. Godzilla dobrze gada. Jakby nie patrzeć SFHiH ma już jakąś sprawdzoną formę. Choć z drugiej strony to forum jest po to pismo ewoluowało w zależnosci od naszych opinii. No jak chcecie to mogą być i filmy.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:34   

Najważniejsze są teksty. Ta forma pisma, jaka jest teraz, zupełnie mi odpowiada. Przede wszystkim lubię mieć co czytać (choć ostatnio kiepsko stoję z czasem na czytanie). Jeśli trafi się czasem jakaś niespodzianka, to będzie miło, ale polegam na NURSie, że nie przeholuje z takimi pomysłami. On sam najlepiej wie, na ile może sobie pozwolić. SFFH nie rozchodzi się w setkach tysięcy, grono czytelników ma dość wąskie, to i pole manewru mniejsze.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:40   

Ot... rację macie. Dlatego na NURSie polegam w zupełności :) Ale nei przeczę... dostać jakiś fajny serial w prezencie - miodzio by było.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:45   

McGyvera w odcinkach.. po dwa odcinki do numeru :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:46   

Ba, pewnie! :wink:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Maj 2006, 15:58   

MadMaxa chcę ;)
Albo nie.. jego wyborcza rzuci, jedynkę przynajmniej..
To ja chcę coś postapokaliptycznego, fajnego. Nawet klasa C może być ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Maj 2006, 16:03   

Mercedesów nie bede dokładał, nawet moich :-)
a poważniej. Filmy jak wiecie nalezą do róznych firm. rozmawiam z jedną, Mad Maxa nie maja w ofercie. rozmawialem o roznych sprawach, w tym o plytce do pisma, ale tutaj jest kwestia nakladu, dla nich setki tysiecy, to jest cos, ale moze da sie utylizowac to co juz bylo, ale w ciekawych pakietach, albo cos nowego. Ale o tym bede mogl pogadac, jak juz ludzie powracaja z Cannes.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group