Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Science Fiction
Autor Wiadomość
IMHO-tep 
Frodo Baggins


Posty: 126
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Października 2005, 17:14   

Biogramy to dla mnie rzecz wtórna - IMHO oczywiście.
Ale jakieś notki na sieci mogłyby się znaleźć. Czasem warto sie dowiedzieć, skąd damy autor się wywodzi - bo nazwisko znajome i taka informacja pozwoli sprawdzić, czy to przypadkowa zbieżność, czy nie:-)
_________________
Ptaszek, skarabeusz, trzy kłosy, żagielek. I już się podpisałem:-)
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 10:31   

Nie wiem, czy ta propozycja pasuje do tego tematu. Jesli nie, to prosze Eszpe moderatorow o przeniesienie 8)

Chcialbym, aby opowiadania w pismie byly oznaczane: ktore to horor, fantasy lub SF. Osobiscie jestem fanem tych dwoch pierwszych gatunkow i mi by to pomoglo.
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 10:37   

A na jakiej podstawie dokomać takiej klasyfikacji? :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 10:40   

Spytać autora! :wink:
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 10:44   

A bo to tak łatwo czasem rozgraniczyć, gdzie kończy się jeden gatunek a zaczyna drugi! Morgensternie, zastosujesz przy lekturze własne kryteria i zadecydujesz, czy warto dalej czytać :)
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 10:53   

Fantasy a SF chyba latwo rozgraniczyc.
Chyba, ze to hybrydka :wink:

A horror... lepiej o to pisarza nie pytac, bo okaze sie, ze tylko z zalozenia to straszne.

Sugerowalbym w takim razie okreslenie 'Inne' :D

Aha i mozna spytac redaktorow... chyba znaja sie na gatunkach a nie tylko na zgodnosci jezykowej 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:04   

No to zapytam wprost: po co? I do czego to Ci potrzebne?
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:19   

Juz napisalem, do czego: lubie horror i fantasy.

Na Twa prosbe jednak rozwine zdanie: brak czasu nie zawsze pozwala na czytanie wszystkiego od deski do deski.

OT: Mnie kumple caly czas informuja, ze Nowa Fantastyka to super pismo. No coz, ja trafialem zawsze na kiepskie opka. Moze, gdyby byly jakos oznaczane... 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:22   

Moim zdaniem wystarczy przeczytać wstępniak - NURS podaje tam krótką informację na temat opowiadań. Poza tym, jakoś poowiadań nie zalezy chyba od tego, czy jest to SF, horror czy fantasy?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:26   

MrMorgenstern, są utwory proste w odbiorze gatunkowym, a są tez i takie, z którymi nie wiadomo, co zrobić - spójrz na Achaję, milion czytelnikow mowi, ze to fantasy a autro twardo sf.
co do braku czasu - przeciez po pierwszej stronie będziesz wiedział, czy tekst ci sie podoba, czy też nie. Poza tym, we wstępniaku, niemal zawsze staram sie zaszeregowac teksty do glównych nurtów podziału. Rzuc okiem na strone, na archiwalne numery.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:27   

Miria napisał/a
Moim zdaniem wystarczy przeczytać wstępniak - NURS podaje tam krótką informację na temat opowiadań.


No tak, to tez jest wyjscie :wink:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:35   

Ja notki o autorach chętnie bym poczytał. I pamiętaj o jednym NURS - te 10% u Ciebie to jest czasami więcej, niż ilość sprzedanych egz. innych periodyków.... :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:35   

Tam jest moja subiektywna ocena tekstów, ale pozwoli ci oszczędzic sporo czasu, chociaż osobiście polecałbym czytanie, nie gatunkami, ale dla jakości opowiadań. Chociaz rozumiem, że ludzie nie trawią konkretnych styli literackich. Stąd te wtręty we wstępie.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:38   

Przeczytalem wstepniaka. No przyznaje, ze mozna mniej wiecej stwierdzic, co znajduje sie w srodku :wink:

NURS napisał/a
co do braku czasu - przeciez po pierwszej stronie będziesz wiedział, czy tekst ci sie podoba, czy też nie.


Z tym bym polemizowal... Nie kazdy ma lekki, od razu wciagajacy styl. Czasem wpierw trzeba sie przebic, zeby odkryc cos ciekawego...

Hehe brzmi jak diabelski krag prowadzacy tylko do czytania. Niemniej, pozwole sobie tutaj pokomentowac utworki z SFF&H :twisted:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:47   

Mnie bardziej chodziło o rozpoznanie gatunku - strona to taka przenośnia, czytasz, tyle, zeby sie zorientować.
A do ocen zapraszam, najwyżej przegryzę ci gardło, zanim za dużo powiesz :-)
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:50   

NURS napisał/a

A do ocen zapraszam, najwyżej przegryzę ci gardło, zanim za dużo powiesz :-)


Nurs, ale przeciez po to sa komenty, zeby stawac sie lepszym, nie sadzisz? :idea:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 12:05   

I zęby po to, żeby gryźć :-)
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 12:40   

To rozumiem, ze autorzy, ktorych wydrukujesz, ciesza sie Twoja protekcja?

Maja wiec lepiej niz u Pana Boga za piecem :mrgreen:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 12:49   

MrMorgenstern, nie protekcją. Ale jak NURS coś wybrał, to znaczy, że jemu między innymi w jakimś stopniu się podobało, bo gniotów dla przyjemności nie puszcza.
Ja kiedyś omijałem sf szeroko, ale potem poczytałem i też ejst fajne, nie warto sie ograniczać, bo nie każde sf jest takie, że się nie podoba.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 13:41   

Generalnie, jak widac po głosowaniach to co jednemu gniotem się zdaje, inni chwalą. moja rola wybierać z masy to, co IMO wartościowsze od reszty. i to robie, a skoro juz wyboru dokonam, to go powinienem bronic, jesli ktoś zjedzie. Bo krytyka dotyczy tez mojego wyboru.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 13:53   

W takim razie trudne zadanie przed Toba, NURS. Bo nie wiem, jak wybierasz. Czy wedlug wlasnego gustu (a de gustibus...), czy tez wedlug jakichs, czyichs (zaraz sie pewnie pojawia teoretycy spiskow :twisted: ) prawidel...
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 13:58   

Jak już NURS wyjaśniał, ma szereg testerów ;) Ale i sobą sie pewnie kieruje. Jak widać stara się dobierać teksty, zeby każdemu się coś spodobało. Teksty są więc różne, jedne lepsze jedne gorsze. Ale jeszcze sie chyba nie zdażyło, żeby jakiś tekst głosu nie dostał ani jednego.
Zdażyło się? A to przegapiłem :)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:00   

ZdaRZyło. :twisted:

Nie mogłam sie powstrzymać, sorki.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:01   

Ależ proszę bardzo Mirio. Sam się czepiam ortów u wszystkich, to można się poczepiać i u mnie. Nikt nie moze być idealny. Nawet ja ;)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:03   

Od dzisiaj w takim razie czepiam się wszystkich Twoich ortów. A parę by się znalazło... :twisted:

Wybacz, zboczenie zawodowe :wink:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:04   

Polegam w dużej mierze na opiniach recenzentów - ustalilismy pewne kryteria (zero eksperymentów formalnych na przykład), ale doboru finalnego dokonuję sam. Generalnie staram się ustawić teksty jak najbardziej rózne. A to, że czasem idzie jakiś słabszy tekst, to prawa rynku. mógłbym wam zafundowac numer z samymi hitami, ale za nastepny byście mnie obwiesili za coś, czego ta żaba na awatarku sie nie wstydzi :-)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:07   

NURS:
Cytat
mógłbym wam zafundowac numer z samymi hitami, ale za nastepny byście mnie obwiesili za coś, czego ta żaba na awatarku sie nie wstydzi


Czyli dobierasz teksty wedłuch schematu: jeden, dwa hiciory, parę średniaków i z jeden gniot? Tak dla urozmaicenia, żeby mozna było sie powyżywać? :twisted:

Teraz wszystko jasne. :wink:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:11   

Za wyjątkiem ostatniego członu, tak jest.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:13   

Nie powiem, żeby mnie to nie zdziwiło. Myślałam, że wybierasz najlepsze z najlepszych - w końcu nie narzekasz chyba na niedobór przysyłanych tekstów? To aż tak kiepsko z ich jakością?
Ostatnio zmieniony przez Miria 4 Kwietnia 2006, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 14:17   

Ale gniot i tak zawzse się znajdzie ;) Dla jednego hicior ejst gniotem, dla innego gniot hiciorem. Zależy, jak spojrzeć. Dlatego ci NURSie współczuję czasem.. tylko czasem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group