Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Groowe sountracki.
Autor Wiadomość
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Czerwca 2006, 15:26   

Gorąco polecam soundtrack z gry Planescape: Torment. Muzyka jest niesamowita, idealnie oddaje pokręcony klimat Sigil i "okolic".

Do zessania w całości tukej (dla zielonych szeryfów: LEGALNIE):
http://torment.cdprojekt.com/muzyka.htm
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Lipca 2006, 14:44   

Ze strony Billa Browna można sciągnąć lub posłuchać muzyki z kilku gier, m. in. Rainbow Six i Ghost Recon.
Polecam.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipca 2006, 18:27   

Najlepsze OST'y do gier robią co oczywiste Japończycy (że o anime nie wspomnę :P :P ).
Xenogears, Chrono Cross (Yasunori Mitsuda), Silent Hill (Akira Yamaoka), Wild arms (Michika Naruke), czy Suikoden (nie wiem :P ) i wiele wiele innych, ale te należą do moich ulubionych.

To nie ten wątek ale do moich ulubionych należą OST'y do Cowboy Bebop, Rurouni Kenshin - Tsuioku Hen OAV (genialna praca Taku Iwasaki), Haibane Renme, Ghost in the Shell czy cudownie ambientowy do Texhnolyze (ten vol 2 oczywiście :mrgreen: ).

I mały cytacik który wygrzebałem:

Na marginesie.To ciekawe, że Japończycy, których większość produkcji muzycznej jest raczej marną odgrzewką równie niewiele wartego zachodniego popu i pseudo-rocka potrafią równocześnie tworzyć tak piękne kompozycje. Podobne przemyślenia towarzyszyszyły mi nie tylko przy wielu japońskich filmach, ale i przy równie wielu grach.Doprawdy, kraj to paradoksów.

Trudno się z tym nie zgodzić.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Skulky 
Gollum

Posty: 9
Skąd: alderaan
Wysłany: 4 Lipca 2006, 18:50   

wlasnie, mnie to dziwi :lol:
j-rock czy j-pop pozostawia wiele do zyczenia, no jest po prostu kiczowaty.
ale OSTy japończycy wydają genialne.
Aktualnie jestem zakochana w twórczości pani yoko Kanno, ktora napisala muzyke do Cowboya Bebopa na przyklad :)
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Lipca 2006, 18:51   

Grahf
Cytat
I mały cytacik który wygrzebałem:

Na marginesie.To ciekawe, że Japończycy, których większość produkcji muzycznej jest raczej marną odgrzewką równie niewiele wartego zachodniego popu i pseudo-rocka potrafią równocześnie tworzyć tak piękne kompozycje. Podobne przemyślenia towarzyszyszyły mi nie tylko przy wielu japońskich filmach, ale i przy równie wielu grach.Doprawdy, kraj to paradoksów.

Trudno się z tym nie zgodzić.

Ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że obecnie japoński pop i rock przewyższa zachodni.

Myślę, że atrakcyjność japońskiej muzyki polega na tym, że Japończycy mają zupełnie inne podejście do muzyki, do melodii i rytmu. Dla nas, Europejczyków to coś nowego i świeżego i dlatego tak się podoba.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Skulky 
Gollum

Posty: 9
Skąd: alderaan
Wysłany: 4 Lipca 2006, 18:57   

Ja powiem tak - w japonskim rocku i popie wszystko jest brane zbyt powaznie. W rocku wszystko ma byc do bolu mroczne i powazne, w popie cukierkowate...
(Chociaz niektore piosenki są naprawde interesujace, albo chociaz robia za natychmiastowy poprawiacz humoru np Gackt - "Vanilla" ^^)
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipca 2006, 18:59   

Ja nie trawię j-popu czy j-rocka. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać jak to słyszę :lol: .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2006, 18:37   

Dzisiaj dostałem w swe łapki płytkę FITHOS LUSEC WECOS VINOSEC FINAL FANTASY VIII, którą kupiłem całkiem tanio na Allegro. Bardzo fajny kawałek muzyki (kilkanaście utworów z FF8 w aranżacji orkiestralnej).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2006, 22:16   

Za Uematsu nie przepdam, wolę chociażby Mitsudę czy Yamaokę :mrgreen: .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2006, 19:12   

A ja uważam, że kompozycje Uematsu do Finali są rewelacyjne (Yamaoka też jest świetny, Mitsudy niestety nie znam). Fajnie by było, gdyby nagrał soundtracki do starszych Finali na nowo, z użyciem orkiestry.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Marca 2007, 07:51   

Słucham sobie soundtracku do gry Genji. Jest rewelacyjny. Chyba jeszcze nie słyszałem tak dobrej muzyki w samurajskich klimatach. Idealne połączenie instrumentów japońskich i zachodnich (z przewagą tych pierwszych).
Będę musiał przy najbliższej okazji zaopatrzyć się w samą grę.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Marca 2007, 11:36   

Soundtracki do Neverwinter Nights, Oblivion i Morrowind (tu zwłaszcza "spokojne" nie "bitewne"), najgenialniejszy OST z RPGa czyli Icewind Dale, także niezłe są OSTy z Baldur's Gate, WoW i świat Warcrafta ogólnie (kaman, kto nie kojarzy muzyczki z menu? :D ), Blizzarda jeszcze Diablo i Diablo II są bardzo klimatyczne. Dalej idzie cała seria Legacy of Kain (ze wskazaniem na SOul reaver 1 i 2), III część Heroes of Might&Magic miała genialny OST, ambient do Thiefa 3 (i ogólnie wszystkei Thiefy miały genialne ambientowe soundtracki). Yasunori Mitsuda robi niezłe rzeczy (Xenogears i Xenosaga są całkiem całkiem). Amon Tobim zrobił coś genialnego przy Splinter Cell: Chaos Theory.

No i jest jeszce najgenialniejszy orkiestrowy OST z gry, czyli Kow Otani i Shadow of the Colossus :D Nawet w tej chwili mam to w playerze i w słuchawkach :) Cudo cudo cudo.

Jest jeszcze masa innych fajnych OSTów z gier, ale w tej chwili tak na chybcika, więcej nie przypominam sobie. Jak będę w domu to posprawdzam swoje zasoby muzyczne i najwyżej coś dodam :)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Corum 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 10:51   

Zdecydowanie soundtrack z Planescape: Torment jest na pierwszym miejscu. Ale nie sadze, by robil takie samo wrazenie "na sucho" - pewnie mniej bym kochal muzyke Marka Morgana, gdybym nie uslyszal jej po raz pierwszy wtorujacej slowom Deionarry w Kostnicy. A kawalek pt. "Vhailor" jako podklad dla Zborowskiego... Niesamowite wrazenie.


Pzdr. CJI.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 11:00   

Z gierczanej muzyki lubie tematy z Tomb Raidera, czasem zapetlam sobie harfy w tle, albo orkiestrę z wenecji.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 11:11   

ja znam tylko soundrtack z Diablo 2.
tez dobry :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 11:17   

Corum napisał/a
Zdecydowanie soundtrack z Planescape: Torment jest na pierwszym miejscu. Ale nie sadze, by robil takie samo wrazenie na sucho - pewnie mniej bym kochal muzyke Marka Morgana, gdybym nie uslyszal jej po raz pierwszy wtorujacej slowom Deionarry w Kostnicy. A kawalek pt. Vhailor jako podklad dla Zborowskiego... Niesamowite wrazenie.


Taaak, P:T miał boski OST - moim ulubieńcem z tego są trzy kawałki: Modron Cube Battle (najlepszy motyw w grze), Civic Festhall (takie słodkie, pseudo-barokowe granko na klawesynie z fletami/obojami - cudeńko) i Smoldering Corpse Bar (wlekący się, zawodzący, tworzy świetny klimat dla miejsca do upicia się :) ).

Ale jak już wspominamy P:T i Marka Morgana, to trzeba też wspomnieć o Fallout 2 :D Widać wiele podobieństw (zwłaszcza w głównym temacie muzycznym do P:T), ale to jest świety soundtrack po prostu. Tu moim ulubieńcem po wsze czsy zostanie fajny bluesowo-country motyw jazdy samochodem po mapie głównej (Car Theme). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 11:36   

No, bo burdę chciałem robić. Wsystko wymieniacie, a Falla pomijaliście. Ale się poprawiliście ;)
Ambient w fallu jest przegenialny, klimatyczny i świetnie współgrający z grą, a takze fajny do słuchania poza nią. Ja ogólnie wielbię fallouta ;) Ale muza to już nie ma co gadać, fajna jest i basta.
A kiss to build a dream on i Maybe... no świetne :)
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 12:24   

Z Fallouta to ja najbardziej lubie, z dwójki, utwór, który z Falloutem ma tylko tyle wspólnego, że został w nim wykorzystany. Chodzi o Armstronga w intro - to jest po prostu tak klimatyczne i powalające, że uhh, aż brak mi słów.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 14:38   

Czyli dokładnie: A Kiss To Build A Dream On :) Genialny kawałek, w rzeczy samej.
Ale reszta też jest wyborna, jako sos do grafiki 640x480, 256 kolorów ;)
Trzyma klimat, trzyma.
A tak swoją drogą - to dla falloutomaniaków kawałek A Kiss ma z falloutem masę wspólnego ;) Tak po prostu się przyjeło, zę jest to część fallouta.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 18:55   

Klimatyczny jest soundtrack z Arcanum, bardzo lubię muzykę z Diablo 2, Painkillera, Fallouta; wielbię kawałki z obu części Wrót Baldura. KOCHAM soundtrack z Icewind Dale. :)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 20:23   

W Diablo 2 pogrywałam bardzo długo, muzyka wywoływała "mrówki"
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 20:25   

prawda, ze fajna :) ja nadal grywam (wlasciwie TYLKO w to bo nic innego nie mam :) )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 20:28   

Też mnie czasem jeszcze kusi :)
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 21:25   

Ja ostatnio znowu zainstalowałem D2, niestety nieopatrznie zostawiłem skrót na pulpicie i teraz nie mogę siostry odgonić od komputera :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 21:28   

A nakładkę na D2 ktoś posiada? Moją gdzieś wcięło na dobre.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 21:33   

rozszerzenie? expansion set?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 21:37   

To było rozszerzenie o kolejne części. Tytuł bodajże Lord Destruction (piszę z pamięci) bardzo fajne przejścia przez m. in. lodowy tunel.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 21:39   

no, to to.
mam

lubie grac zabojczynia


ale ja mam cale diablo 2 w wersji francuskiej - niestety dla ciebie...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Kwietnia 2007, 21:41   

Muszę poszukać
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Kwietnia 2007, 00:22   

Lord of Destruction (bo to tytuł Baala był, panowie :P ). A u mnie zawsze i wszędzie paladyn rządził będzie ;)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group