Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka filmowa
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Października 2005, 20:02   

Haletha napisał/a
Dunadan napisał/a
Dla mnie chyba rządzi z kolei Diuna - świetny przykłąd że w tego typu filmie dobrą muzykę może zrobić rockowy zespół :)

Pełen skład twórców [świetnej] ścieżki dźwiękowej do Diuny: Brian Eno, Roger Eno, Daniel Lanois, Steve Lukather, Marthy Paich. Nie znam się na zespole Toto, ale specjalnie sprawdziłam jego skład. Różni się od powyższego;)


Chodziło mi głównie o utwory w których wyraźnie brzmii gitara...

[quote="Haletha"]
Inni moi polecani faworyci:
Harry Gregson Williams - Królestwo Niebieskie, Wróg publiczny, Shrek



Bez jaj... sory, ale mówisz o tym samym który zrobił muzykę do Metal Gear Solid... nie no... przesada :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
SithLady 
Zaphod


Posty: 773
Skąd: Imperial CityWroclaw
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:35   

John Williams - Star Wars (wszystkie części)
_________________
"So this is how liberty dies, with thunderous applause . . . "
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 3 Listopada 2005, 19:11   

Michał Lorenc "Bandyta". Przy "Mro iło" mam zawsze ciary.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 3 Listopada 2005, 21:20   

Ennio Morricone: "Misja", "Nietykalni" i przrde wszystkim, absolutne numero uno, "Dawno temu w Ameryce"
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Listopada 2005, 21:24   

Ścieżka dzwiękowa z "Twin Peaks" - mogę tego słuchać w zasadzie codziennie i nigdy mi się nie nudzi. Klimat panie i panowie!
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 3 Listopada 2005, 23:23   

Było o muzyce z Cowboy Bepop, czyli rewelacyjna Yoko Kanno, to ja dorzucę jeszcze dwa soundtracki tej pani: pierwszy - "Ghost In The Shell:Stand Alone Complex" - choć zawiera elementy, które wydają się być nieco "zerżnięte" np z U2 i drugi, do "Chikyuu Shoujo Arjuna" co prawda anime z mniejszą dawką SF niż "GITS:SAC", ale też zdecydowanie fantastycznym.

No i last, but definitely not least: Kenji Kawai - "Ghost In The Shell" i "Innocence". Ten sam pan robił także muzykę do "Avalonu" i jeszcze kilku innych filmów. Geniusz... Tyle powiem :)
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 4 Listopada 2005, 15:41   

Nie SF, ale "mój najukochańszy" od lat szczenięcych (nawet gdzieś rozpisałam nuty do głównego tematu na pianino): The Last of the Mohicans Trevora Jonesa i Rand'ego Edelmana.

Armageddon, Trevora Rabina (film jak film;) ale do tej pory uwielbiam suite)

Gladiator, Hansa Zimmera

Princess Mononoke, Joe Hisashiego

a ostatnio nawet The Island, Steve'a Jablonskego
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 11:12   

popieram Ariah Sith Lady ;)
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 14:39   

Forsaken (piosenka jedna) z OST Queen of Damned. Ale reszta podobno też nie ejst taka zła :)
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 5 Listopada 2005, 15:09   

Jak już przy piosenkach jesteśmy to...

Kawałek The Cells z Sin City.

My Little Box z Ghost Ship.

Battle Without Honour or Morality z Kill Bill, vol.01

Red Tape, Agent Provocateur z Underworld.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
koval 
Frodo Baggins


Posty: 131
Skąd: Wawa
Wysłany: 15 Listopada 2005, 12:28   

cosik dorzucę choć tylko częsciowo na temat
jest taka ekipa, nazywają się 'Immediate Music' i piszą muzykę do trailerów filmowych
pełna lista IMO robi wrażenie:
jest tutaj (trza kliknąc na Trailer Usage)
ew. polecam ich album "Themes" gdzie są ich utwory w róznych wersjach
 
 
Diabolus 
Jaskier


Posty: 74
Skąd: from HELL
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:18   

Ogólnie lubie muzyke filmową jeżeli nie składa się ona tylko i wyłącznie z utworów które nic z filmem nie mają wspólnego.
Moje ulubione płyty muzyki filmowej:

01. John Williams - Star Wars
02. David Arnold - tutaj jest pare tytułów ale naj IMO to Idepedence Day
03. Hans Zimmer - The Peacemaker i oczywiście Gladiator oraz pare innych
04. Jerry Goldsmith - pare ciekawych tytułów ale IMO Congo oraz Total Recall
05. TOTO - Dune
06. Michael Kamen & Orbital - Event Horizon
07. Mark Snow - X Files
08. Brad Fiedel - Terminator 2
09. Ennio Morricone - The Good, The Bad & The Ugly reszta muzy też jest fajna
10. Peter Gabriel - za ostatnie kuszenie Jezusa
11. Clanad - Legend
12. Kenji Kawai - Ghost In The Shell

Z utworów filmowych to:

1. ZZ Top - Doubleback
2. Adam Clayton - Theme from Mission Impossible
3. The BC-52's - The Flinstones

Poza tym muza do : Sin City, The boondock saints, Human Traffic.

Ktoś by powiedział ze brakuje jeszcze pewnego pana. Otóż śpiesze się z wyjaśnieniem, że jestem fanem pana Vangelisa. Dlatego stoi On dla mnie ponad wszystkimi innymi wykonawcami muzy do filmów. A poniewaz ok 70% muzyki tego pana jest muzyka filmową więc wymienie te mniej znane płyty (najbardziej znane są wiadome) : Antarctica, Soil Festivities, L'Apocalypse Des Animaux, Earth, The City, Albedo 0,39. :D
Polecam posłuchanie tych płytek Vangelisa tym którzy znaja go bardzo mało.
Pozdrowienia dla wszystkich i miłego słuchania muzy juz istniejącej oraz tej która dopiero będzie. :D
:twisted:
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:50   

Kopernikus napisał/a
Adam Clayton - Theme from Mission Impossible


Oj, bo sie pogniewam. Adam Clayton i Larry Mullen Jr. czyli połowa zespołu U2. Uwielbiam ich wersję.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 16 Listopada 2005, 15:50   

Moje typy to:

Zimmer-"Gladiator"
Serra-" Wielki Błękit"
Clannad-"Robin z Sherwood"
Kilar- "Dracula"
Shore-"Władca Pierścieni"
Sakamoto-"Wichrowe Wzgórza"
Silvestri-"Van Helsing"

Numerem 1 pozostaje dla mnie muzyka do "Gladiatora".Znam na pamięć wszystkie motywy i słuchając muzyki widzę obrazy z filmu...no ale przez pół roku praktycznie od obejrzenia filmu nie słuchałam niczego innego. :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
mr.maras 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: inąd
Wysłany: 16 Listopada 2005, 23:49   

Ryuichi Sakamoto - Wichrowe wzgórza (motyw przewodni to stary, irlandzki folk) - niestety, soundtrack osiągalny tylko w Japonii

Joe Dolce, Tane McClure i przede wszystkim Brad Fiedel - Terminator

Trevor Jones (I), Randy Edelman (i podobno Clannad ale nie pamiętam kiedy) - Ostatni Mohikanin (ale jednak najpiękniejszy, główny motyw to też stary folk z wysp)

Mike Oldfield - Pola śmierci

James Horner - Waleczne serce

Ryuichi Sakamoto - Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence

Clannad - Robin Hood

John Williams - Gwiezdne wojny (głównie smutny motyw - Luke przy spalonym domostwie wujostwa)

Trevor Jones (I), Carl Orff, Richard Wagner (I) - Excalibur (głównie dla Carmina Burana Carla Orffa podczas ostatniej szarży rycerzy okrągłego stołu)



Chuck Mangione - Dzieci Sancheza
_________________
Spalić po przeczytaniu.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Listopada 2005, 15:53   

mr.maras napisał/a
Excalibur (głównie dla Carmina Burana Carla Orffa podczas ostatniej szarży rycerzy okrągłego stołu)


Coś cudownego, chociaż pierwszy utwór czasami do obrzydzenia wykorzystywany jest w różnego rodzaju reklamach, ale to już zupełnie inny temat.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Kapelusznik 
Gollum


Posty: 8
Wysłany: 17 Listopada 2005, 16:53   

Do Moich ulubionych soundtracków należa między innymi:

"Pi" - Clint Mansell, Aphex Twin, Autechre ...
"Tetsuo" - Chu Ishikawa
"2001: Odyseja Kosmiczna" - Johann i Richard Strauss, Aram Chadżaturian, György Ligeti ;)

...no i jeszcze tytułowa piosenka z "Przybysze z Matplanety" ;)
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 19 Listopada 2005, 16:35   

Suita "Avalon" z końca filmu. To chyba ten sam kompozytor, co GitS (ktoś mi mówił, ale w dziurawej pamięci nazwisk jakoś nie mogę utrzymać. Za to suita cudnej urody jest) :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Pain 
Gollum

Posty: 2
Wysłany: 24 Listopada 2005, 16:41   

Mało filmowe, ale powalająca muzyka wypełnia Final Fantasy X.

No i FFVII. AC rewelacyjny OST. Obie płytki.
_________________
Dzieci są jak ZUS - całe życie na nie płacisz, a na starość brak z nich pożytku.
 
 
mr.maras 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: inąd
Wysłany: 24 Listopada 2005, 16:47   

Zapomniałem wspomnieć o muzyce, która mnie porwała w młodości. Jej autorem jest Vladimir Cosma, a tytuł serialu (animowanego) to "Les mondes engloutis" lub "Spartakus and the Sun Beneath the Sea", czyli "Shagma albo zaginione światy".

Częściowo do posłuchania tutaj.

Polecam zwłaszcza dwa pierwsze nagrania na stronce.
_________________
Spalić po przeczytaniu.
Ostatnio zmieniony przez mr.maras 24 Listopada 2005, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 24 Listopada 2005, 19:18   

O, to to! Jakiś rok temu przypomniałem sobie o tym serialu. Drążąc w necie znalazłem wtedy wskazaną przez Ciebie stronę. Słucham sobie czasem tych motywów muzycznych, z których większość jest wariacją tematu głównego. IMO są całkiem niezłe, poza La Danse des Pirates. Szkoda, że już takich rzeczy w telewizji nie pokazują. Z sentymentu można byłoby obejrzeć.
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:37   

Mój ulubiony soundtrack: Ulver "Svidd Neger".Muzyka po prostu wspaniała dla uszu zmęczonego licealisty.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Grudnia 2005, 10:18   

Kiedyś uwielbiałem Hansa Zimmera za Gladiatora. Potem usłyszałem Planety Gustava Holtza i wyszło, że wszystkie bitewne tracki to bezprecedensowa zrzynka z Marsa. Ale Zimmer i tak się u mnie uratował, dla odmiany świetnym Tears of the Sun.

Z innych cenię sobie Clinta Mansella(Requiem dla Snu, Pi, błysnął też w Saharze) i Klausa Badelta(za Equilibrium i Time Machine). Prawdziwym objawieniem jest też Charlie Clouser, pochodzący z zupełnie innego środowiska, ale to człowiek, który tchnął życie w nuty opisujące "Piłę". Swoją drogą ten film to jeden z pierwszych horrorów od dawna, w którym tak przyłożono się do muzyki.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 23 Grudnia 2005, 20:30   

Zdecytowanie najwyżej oceniam sundtrack z "Blade Runnera". Świetna muzyka Vangelisa z doskonale wkomponowanymi fragmentami dialogów z filmu. Moim zdaniem bliski doskonałości
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Grudnia 2005, 13:41   

Harkonnen2 napisał/a
No i last, but definitely not least: Kenji Kawai - Ghost In The Shell i Innocence. Ten sam pan robił także muzykę do Avalonu i jeszcze kilku innych filmów. Geniusz... Tyle powiem Smile

zgadzam sie z tym... wspaniała muzyka w Avalonie... te chóry... no bajer...

Ale to co ostatnio mnie zachwyciło to poprostu nowa wersja Upiora w Operze... wspaniała muzyka... poprostu tak mnie wgniotło w fotel... ze cały film przesiedziałem w bezruchu wsłuchując sie w te piekne dźwieki a to co zaraz po powrocie z kina zrobiłem to sciągnąłem soundtrack... ale powiem ze samo sdłuchanie nic nie daje... Muzyka bez obrazu to juz nie to samo wrazenie..
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 26 Grudnia 2005, 16:54   

Około półtora roku temu tak bezgranicznie zakochałam się w oryginalnej wersji Upiora sprzed dwudziestu lat, że słucham jej po dziś dzień z wypiekami na twarzy. Serio. Nowa wersja kinowa wbiła mnie w fotel perfekcyjną stroną wizualną (ach, chciałoby się mieć film...), od strony fonicznej nie zdołała mnie jednak pozytywnie zaskoczyć. Emmy Rosum ma prześliczny głosik, fakt. Nowy podkład dźwiękowy nie ma już jednak poprzedniej lekkości, a odtwórca tytułowej roli charczy tak straszliwie, że aż się prosi o zatkanie uszu. Nie umywa się do mojego ukochanego Michaela Crawforda, podobnie jak cały sountrack nowej wersji do oryginalnej. I to jest niestety reguła: rzadko kiedy kombinowanie na nowo wychodzi na dobre...

On topic: niedługo mam nadzieję skończy mi się ściągać Narnia by Harry Gregson Williams. Mmm, niech mi ktoś jeszcze spróbuje powiedzieć złe słowo na tego mojego ulubionego kompozytora;-)))
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lutego 2006, 19:16   

Cudną muzykę tu powymienialiście. Chciałabym tylko dodać, że calkowicie mnie powala na kolana muzyka z "Makrokosmosu" czyli "Travelling birds" (polski tłumacz znów dał ciała). Ta muzyka jest magiczna... A żeby nie bylo całkiem spoza fantastyki, to dorzucę jeszcze soundtrack z Conana (ulubiony Crystal Palace).
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Lutego 2006, 19:46   

Z fantastycznych - Howard Shore za "Władcę Pierścieni". Niektórych kawałków mogę słuchać na okrągło. Jak sobie do tego dodam jeszcze moją ukochaną Enyę, to mam taki nastrój, że hej! Faktycznie, jak to ktoś wspomniał, muzyka do "Dzieci Diuny" też była niczego sobie.
A z niefantastycznych - na amen zakochałam się w muzyce Gorana Bregovicia z "Królowej Margot". Niestety, nie mam soundtracku, więc bywa, że oglądam ten film ze względu na muzykę. Nawiasem mówiąc, wiecie, że Bregovic razem z Kayah nagrał polską wersję tej piosenki, która leci na napisach? Tylko za Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć, jaki ta piosenka ma tytuł... Jakby mnie ktoś oświecił, byłabym wdzięczna (chodzi mi o polski tytuł).
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 19 Lutego 2006, 21:09   

Polska wersja nosi tytuł "Jeśli Bóg istnieje", tekst tutaj . Ago, jeśli masz ochotę na soundtrack do "Królowej...", to możemy negocjować, jako że niedługo wejdę w posiadanie. Bregovicia niestety nie dorzucę, bo nie mam na płycie, ale łatwo będzie ci znaleźć w sklepie:)

Soundtrack Briana Tylera do "Dzieci Diuny" jest perfekcyjny. Po prostu doskonały. A z ciekawych rzeczy zdobyłam właśnie "Nieustraszonych braci Grimm" by Dario Marianelli:) - zgrabne, melodyjne, doskonale komponuje się z obrazem. Trochę dziwnie co prawda prezentuje się na tle klimatów napoleońskich kołysanka Brahmsa (dopiero drugie półwiecze), niemniej od strony muzycznej pasuje i całości słucha się bardzo fajnie:))
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Lutego 2006, 17:39   

O! O! O! Właśnie... Na końcu języka było i nie mogłam wypluć :wink: Ja nawet miałam tę płytę Bregovicia i Kayah, ale... chyba życzliwa koleżanka pożyczyła na wieczne nieoddanie.
Haletha napisał/a
Ago, jeśli masz ochotę na soundtrack do Królowej..., to możemy negocjować, jako że niedługo wejdę w posiadanie.

A ponegocjuję. Zawsze warto spróbować.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group