Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Fallout
Autor Wiadomość
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 29 Marca 2006, 09:32   Fallout

Zapewne spora częśc z Was dzieli RPG-i na Fallout i resztę. Ja sam grałem w te grę kilkadziesiąt razy, starając się przejść wszystkie możliwe misje i wychwycić poukrywane w niej watki. Mimo upływu lat, nie znalazłem jeszcze żadnego innego RPG-a, który zauroczył by mnie i wciagnął w swój świat na tak długo (chociaż najbliższy był Arcanum). Przechadzając się po wątkach, natrafiłem na porozrzucane dyskusje dotyczące tej wspaniałej gry. Pomyślałem, aby zebrać tutaj wszystkich chcących porozmawiać o swoich wrażeniach z Fallouta, a także o losie 3-ki, na której po upadku projektu Van Buren ciąży widmo Betshedy i "zmorrwindowacenia". :|
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 29 Marca 2006, 09:42   

<szybkie wspomnienie>Ach, ten filmik z ekspresowego przejścia gry...!</szybkie wspomnienie>

Osobiście szczególnie miło kojarzy mi się wizg szybkostrzelnej dużego kalibru pieszczotliwie zwanej "bozusiem" :mrgreen:

A tak poza tym - gra-kamień milowy, z okazji tematu, no i oczywiście formy (intro do Fallouta kopie do dziś - w końcu nie liczy się w nim supergrafika, tylko ten spokojny, zmęczony głos)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 29 Marca 2006, 10:00   

Tak, to miód na uszy każdego wielbiciela Fallka :D Bozarem można było uczyć tańca czasem nawet trzech przeciwników naraz (na jednej linii strzału). :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Marca 2006, 14:54   

Ah... Fallout.. pierwszy RPG który mnmie porwał do swojego świata... Piękna gra... piękna po prsotu. Sam grałem kilkanaście razy i nie przestanę na razie. Król moich gier...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 29 Marca 2006, 20:12   

Fallouta zabily mi spoilery, trudno cieszyc sie gra gdy wiesz w jakie drzwi kopac.
W konsekwencji efekt spychacza i dodatek specjalny w postaci tajemniczej przemiany blond chlopaczka na co prawda ciagle usmiechnietego ale jednak starszawego brodacza.
Za to Tactics.... miodzio!
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 30 Marca 2006, 06:30   

Co do Tacticsa to mam mieszane uczucia. Dużo osób miało za złe Interplay, ze zamiast brać się za 3-kę wypuściła grę ograniczającą się do walki. Scenariusz co prawda był ciekawy, ale moim zdaniem liniowość zabijała to co w Fallku jest najlepsze. Grałem w Tacticsa może jeszcze parę razy po tym jak przeszedłem wszystkie misje i teraz stoi na półce i się kurzy. Natomiast do dwóch RPG-owych części wracałem dosyć często i tak naprawde dopiero niedawno udało mi się przejść Falka 2 mniej więcej w całości ( z Easter-eggsami, bonusami, małżeństwem, dodatkowymi perkami itp) - co masz na myśli mówiąc o spoilerach ??
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 30 Marca 2006, 10:06   

Recenzje z gry po przeczytaniu ktorych wiedzialem co moze mnie spotkac i posrednio sugerujacych ktore drzwi kopac. :D Efektem bylo troszke przedwczesne spotkanie z supermutantami i dumzej. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Marca 2006, 11:54   

Cytat
szczególnie miło kojarzy mi się wizg szybkostrzelnej dużego kalibru pieszczotliwie zwanej bozusiem


Ja wolałem podrasowaną flintę plazmową z F1 która "zuzywała" 2AP na strzał. Supermutanty tylko wesoło skwierczaly ;)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Marca 2006, 15:25   

O tak, Duke, temu to nic nie jest w stanie podskoczyć, anwet bozar. :) Wymiatała :)
Rodion - tactics do mnie nie przemówił... trochę próbowałem, ale mi nie siadło i nawet początku nie przeszedłem. Oba falle - miodzio... powinieneś pograć, chociażby żeby sobie fabułę poznać.. a dwójka to juz wymiot koniecznie na liście gracza powinien się pojawić. Fabuła, dodatki... no nachwalić się nie mogę ;)
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 31 Marca 2006, 06:45   

A co myślicie o strzelbie pulsacyjnej YK42B (tej dostępnej po misji dla BoS albo w jaskiniach bandytów). U mnie biegał z nią Vic i był naprawdę zbójczy. Może nie robiła za dużo obrażeń ludkom w power armor, ale jak ktoś tego nie miał np. taki Deathclaw to już była masakra .... A te animacje przy rozwalaniu - w ogóle w całym Falloucie mimo, iz jest możliwość je wyłączyć, trudno się im oprzeć - jak coś poskwierczy, "zatanczy" szatkowane z Bozara to jak w żadnej innej grze, zmieni się w efektowną plamę to jest power. Wtedy człowiek wie, że ma potęzną broń, a już np w jakimś innym rpg ciachnięcie nawet najpotęzniejszym mieczem zawsze brzmi jak ciachnięcie sztyletem (no może się czepiam, bo miecz powienien brzmieć tak samo, ale przynajmniej przy efektach wizulanych nie ma róznicy, a w Falku obie strony, czyli także dźwiękowa, są odjazdowe).

Rodion, może jescze nie wszytsko stracone :mrgreen: . Opisy na necie sa dosyć poszatkowane i nie wyczerpują wszytskich wątków pobocznych, a te sa naprawdę ciekawe i nie ograniczają się do kolejnej misji "rozwal wszystko co się rusza, przynieś przedmiot". Zależnie od bohatera, możesz je przejśc na rózne sposoby. Czasem możesz zyskac niezłych sprzymierzeńców np. robot Skynet do którego wskrzeszenia trzeba niezłego science, a tego skolei nie zdobędziesz rozwijajać postac jako mięśniaka. Zależnie od tego czy grasz mężczyną, czy kobietą też akcja potrafi przybrać różne warianty co widac np przy kommentarzach Myrona. Warto jeszcze pochodzić na mapie aby spotkać żarty umieszczane przez autorów gry. To tyle jezeli chodzi o pogadankę motywacyjną :D . Ja przechodząc pierwszy raz 2-kę zrobiłęm może 60 procent misji i potem miałem takie oczy jak się dowiedziałem, że jest tego o wiele więcej. :mrgreen:
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Marca 2006, 09:31   

A co sądzicie o "Last days of Gaya"?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 31 Marca 2006, 09:49   

Pako, U mnie na pierwszy miejscu stoja jednak strategie i moze dla tego Tactics mi przypasil?
Regi, do jedynki przedewszyskim zniechecil nmie ten brodaty gostek. :)
Ale fakt trzeba by F2 ktoregos dnia zainstalowac , na spokojnie popykac i poszwendac sie po planszach.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Marca 2006, 15:25   

Rodion - trzeba, trzeba...
YK cośtam.... fajne jest :) ale i tak bozar i gauss w dwójce, plazmówka w jedynce - wymioty :mrgreen:
Cytat
A co sądzicie o Last days of Gaya?

A co se to je?
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 14:26   

Cytat
A co se to je?

To taki nowy RPG w klimatach postapokaliptycznych. Nie wiem czy wyszedł czy nie, bo mam za słabego kompa żeby nawet intro odpalić ;) , ale niedługo (jak przyjdzie zwrot podatku) kupuje nowego i chcialbym wiedziec czy inwestować tą 150 PLN czy nie. Z takich ogólnych informacji wynika że może to być coś pomiedzy Falloutem 1, a BOS. Mianowicie musimy pomścić wioskę najechana przez Raidersów. W tym celu zaciągamy sie do armii lolanego kacyka, który chce wskrzesić USA ... Zapowiada sie ciekawie, ale czy to pierwszy raz?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 15:31   

Hmm.. nie wiem, ja nawet o tym nie słyszałem. Ale jak chcesz sie doweidzieć, to popytaj na forum Shamo - społeczność postapokaliptyczna. Tam są ludzie, którzy wiedzą o wszystkim :)
http://shamo.gry-online.pl/agora/
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 09:05   

Ja co jakiś czas odpalam sobie Fallouta... :D
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 09:33   

Co do The Fall rzućcie okiem na stronę wydawcy gry - PLAY , szczególnie na "Wasze opinie" :)
Niestety The Fall miał się ukazać juz, ho ho z 2 lata temu, ale cos się pokopsało z grafiką i cały czas zamieniają - u mnie jest co roku w zamówieniach na prezenty, ale w tym roku pewnie też nic z tego. Już mam powoli dosyć czekania, sczególnie że trailer jest bardzo obiecujący, a paradoksalnie sama gra ukazała się już w Niemczech, ale podobno z taką masa bug-ów, że bije pod tym względem nawet Falka :) i wydawana u nas wersja ma być werjsa przeznaczoną na rynek amerykański z poprawionym systemem grafiki. Czy jeżeli chodzi o inne klony Falka
ktoś grał w Metalheart'a ??
Ostatnio zmieniony przez reginald 5 Kwietnia 2006, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:48   

Cytat
Ja co jakiś czas odpalam sobie Fallouta...

A ja tłukę w JA 2 ;)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 11:53   

JA też podobno fajne. Ale mi jakoś nie było dane zagrać.
Duke - dowiedziałeś się czegoś o tej gierze, co pytałeś?
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 13:07   

Na temat gry to jakiś czas temu znalazłem oficjalną stronę gry, więc się naczytałem. Myślałem że już ktoś w to grał, dlatego zadałem pytanie.
Co do JA2, to jeśli F BOS cię nie ruszył bo sama walka i jakieś proste questy, sobie lepiej to odpuść (JA2 to gra taktyczna z elementami RPG).
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 13:14   

Aha :) To na razie się nie nastawiam zbytnio na JA. Ale w wakacje koniecznie oba Falle :) Koniecznie.. a dwójkę chyba gadaczem przejdę :)
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 08:13   

Pako napisał/a
JA też podobno fajne. Ale mi jakoś nie było dane zagrać.
Duke - dowiedziałeś się czegoś o tej gierze, co pytałeś?


Pako - The Fall o którym pisałem to właśnie The last days of Gaia :) Tez na to czekam bo z klonów Falka ten wygląda na razie najsensowniej (co do polskiego projektu powstałego na bazie Burżuazji to się wypowiadam, bo nawet dema nie widziałem). Problem z the Fall to, że chyba nie pobuja już on na moim leciwym duronie 800 i GF2 :cry: Przy okazji prostuję - pisząc o YK42B miałem na myśli Gaussa, tylko coś mi się poplatało (Vic odmawia posługiwania się bronią energetyczną, a to najmocniejsza giwera ze small guns - nawet Horriganowi zrobił nia parę dziur w jego pancerzyku :) )

A tak w ogóle to jaki wybór cech preferujecie przy tworzeniu bohatera w Falku ?? Ciekaw jestem czy komus udało się przejśc Falka extremalnym mózgowcem albo extremalnym mięsniakiem ?? :D
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 09:31   

A znam takich ludzi :) Mi się nie udało jeszcze. ale w wakacje planuję mózgowcem bez killi przejść.. a potem może mięśniakiem wręcz walczącym.. się zobaczy :)
Gauss wymiata :)
Co do projektu na bazie burżuji - też czekam na demo ciągle :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 21:56   

a grał ktos w Fallouta na PS2?
Izometryczny, diablowaty, hack and slash, ale to juz nie to.
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 08:28   

Widziałem zapowiedzi tego na Hyperze ... Jeśli tak mają wyglądać kontynuacje to ja dziekuje za takie pączki. Co do klonów Follauta to natrafiłem ostanio na http://int.games.1c.ru/dungeon_cleaners/. Może byc ciekawie. Ale najpierw wymiana sprzętu. Wstyd przyznac ale mam ciągle PII z TNT na pokładzie. W sumie do JA z dodatkami i Xcomów wystarcza :wink:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 11:32   

Widziałem filmik do tego Falla na ps2.. tragedia.. co oni z tej gry zrobili... no tragedia..
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 11:43   

he he a potem spotyka PCtowiec konsolowca i obaj mówią że grali w Follauta :wink:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 11:51   

You did 689 dmg to konsolowiec with bozar :mrgreen:
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 07:18   

Tak na marginesie to tak samo wygląda Baldurs Gate na konsole ;) też sieczka aż miło
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 08:14   

W kwestii klonów - grałem w coś, czego polski tytuł brzmiał: "Bunt replikantów" (chyba). Pomimo tego, że zaraz na początku zaatakowało mnie coś co wyglądało ewidentnie na roadscorpiona, a miasta i giwery wyglądały baaardzo znajomo, jakoś mi nie podeszło. Nawet nie doszedłem bardzo daleko w tej gierce, może dalej się rozkręca? Ale zirytowała mnie mała możliwość wyboru w dialogach (czasem wcale jej nie było, po prostu postać rzucała wyzwanie najważniejszemu bossowi w mieście i już :D ), no i wywalało mnie gdy próbowałem zejść do kanałów:(. Gra do polecenia jedynie tym, którzy są na strasznym falloutowym głodzie, a oryginal znają już na pamięć i właśnie przed chwilą go przeszli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group