Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Maturalnie, licencjacko itp.
Autor Wiadomość
Joszua 
Gollum

Posty: 7
Wysłany: 21 Grudnia 2005, 14:26   

Witam!

Heh widze że przez moją nieobecność dyskusja troche odbiegła od tematu ;) albo mi się wydaje.... ;) nie pisałem dotąd, bo nie miałem czasu zająć się maturką z polaka więc nie miałem o czym psiać;) W ogóle to żałuje że maturę ustną z polaka maja znieść dopiero za rok, a tak musze tracić czas... nie żeby że na czytanie, bo książki mistrz, ale to wszystko pozostałe ble ;) Jak cały polski jako przedmiot - bez obrazy Margot ;)

Teraz idą święta wiec jest czas i szansa żebym coś w temacie zaczął robić, więc postanowiłem że najpierw poczytam ksiazki o fantastyce (jak np. Droga do s-f) a potem wrócę do lektur i moze cos zmienie.

Co to literatury przedmiotu, to zastanawiam sie czy nie zastąpić "Wehikułu czasu" H.G.Wellsa jego "Wojną światów" - raz są obcy, dwa ostatnio na jej podstawie powstał film = kolejne materiały pomocnicze ;) było chyba też słynne słuchowisko radiowe nawiązujace do tematu? Choć nie wiem jeszcze jak one się mają do książki, bo książki nie czytałem :/ Co myślicie? Bo obie to bedzie za dużo, i tak już mam pełno ksiażek.

Nie mogę też jak narazie nigdzie znaleźć opowiadania "Ja, Robot" Assimova, wiecie może w jakim zbiorze opowiadań powinno to być napewno?

Aktualna lista raczej sie nie zmieniła jak narazie (nauczycielka nie pomogła), są to:

1. Juliusz Verne "20000 mil podmorskiej żeglugi"
2. Herbert George Wells "Wehikul czasu" lub "Wojna światów"
3. Frank Herbert "Diuna"
4. Isaac Asimov "Ja robot"
5. Stanisław Lem "Solaris"
6. William Gibson "Neuromancer"
7. "Nowym Wspaniałym Światem" A. Huxleya

Przeczytać wszystkie przeczytam, gdyż czyta się takie książki dla mnie przyjemnie (nie jest to jakś tam romantyzm :/ ). Potem opracuje i zobacze co jest niezbędne i sie najwyżej wyrzuci ;) lub doda....

Moglibyście mi też powiedzieć na co mam zwrócić szczególną uwagę w "Diunie", co ona głównie wniosła nowego do rozwoju powiesci s-f? Z góry dzięki wielkie ;)
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 21 Grudnia 2005, 21:30   

Co do tematów na ustną maturę to w bibliografi z fantastyki mam (na razie) tylko "Opowieści z dzikich pól" Komudy.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 10:06   

A jaki temat, jeśli możesz zdradzić?
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 11:25   

Wnioskuję, że "obraz sarmatyzmu we współczesnej literaturze"...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 11:31   

No to jeszcze "Wilcze gniazdo" by pasowało;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:09   

Szanowni państwoa temat brzmi "Motyw diabła w różnych utworach literackich".
Bardzo ciekawy i dość pojemny jeśli chodzi o źródła.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:25   

Stoniu napisał/a
Szanowni państwoa temat brzmi Motyw diabła w różnych utworach literackich.
Bardzo ciekawy i dość pojemny jeśli chodzi o źródła.


O, to koniecznie "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa! Masz za jednym zamachem klasyka, fajna powieśc i ciekawego diabła :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:33   

E Mistrza i Małgorzatę już uwzględniłem w swojej liście "diabelskich ksiąg". Tylko jak na razie do maturki z histori sztuki się uczę :wink: .
Mam jedno pytanko: Czy "Paradis Lost" Miltona został wydany po polsku?
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:35   

Stoniu napisał/a
E Mistrza i Małgorzatę już uwzględniłem w swojej liście diabelskich ksiąg. Tylko jak na razie do maturki z histori sztuki się uczę :wink: .
Mam jedno pytanko: Czy Paradis Lost Miltona został wydany po polsku?


Tak. Na sto procent, bo mam gdzieś na półkach :) fajny zresztą tekst.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:41   

O to dobrze wiedzieć :D .Tylko szkoda że moja bibloteka publiczna go nie ma :evil: .
No a czytalem o wydaniu z grafikami Blake.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Joszua 
Gollum

Posty: 7
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 12:52   

Hmm... a ma ktoś z was może "Ja, robot" e-booka?? bo w żadnej bibliotece nie moge dorwać tego opowiadania :/ choć kombinuje nadal (tym razem już poza moim miastem).

I co myślicie o tej wojnie światów??

Pozdrowionka!
 
 
Joszua 
Gollum

Posty: 7
Wysłany: 11 Lutego 2006, 17:02   

Witam!

Jako że matura coraz blizej i nauczycielka każe, więc spłodziłem takie o to dzieło, zwane ramowym planem wypowiedzi (wstepnym, bo częśc rzeczy napsianych pomine, zostawiając tylko te, które beda mi potrzebne abym pamiętał co i jak) ale dla ogólnego zarysu o co chodzi, przedstawiam tutaj prawie wszystko. Oczywiście troche poprawek to jeszcze ten plan potrzebuje, bibliografie musze uzupełnić, coś dopisać, ale co myslicie?

Cytat

Literatura podmiotu:
1. Juliusz Verne, 20 000 mil podmorskiej żeglugi,
2. Wells, Wojna Światów,
3. Frank Herbert, Diuna, , tom 1
4. Issac Asimov, Sny robota,
5. Aldous Huxley, Nowy wspaniały świat
6. Stanisław Lem, Solaris
7. William Gibson, Neuromancer

Literatura przedmiotu:
1. Stanisław Lem, Fantastyka i futurologia
2. hmmm… moze jeszcze np. A. Niewiadomski, Polska fantastyka naukowa
3. internet, encyklopedia, słowniki (tu bdzie konkretny adres z wikipedi i pwn)

Ramowy plan wypowiedzi
1. problem... no własnie tutaj jeszce nie mam pomysłu jak ładnie sformułowac problem, teze, tak żeby uzasadnić jednoczesnie nawiazanie do Cyberpunka (temat brzmi od Verne'a do Lema, choc coprawda Lem jeszce żyje;) )
2. Kolejność prezentowanych treści:
a) wprowadzenie
- definicja pojęcia fantastyka, jej rodzaje
- definicja pojęcia s-f
- definicja pojęcia ewolucja
b)geneza literatury fantastyczno naukowej
- ludzie zaczynają postrzegac siebie jako rasę, nie plemię czy naród
- przyjęcie otwartego poglądu na naturę
- zainteresowanie przyszłością jako czymś zmiennym, dostrzeżenie że jutro może być inne niż dziś
- nagromadzenie odkryć naukowych i technicznych wraz z rozwojem przemysłu
c)rozwój świata przedstawionego……… tu chciałbym coś o tym przestawiany był świat nie dalekiej i dalekiej przyszłości, ziemia i inne planety, alternatywne rzeczywistosci... nad tym msuze jeszce pomyśleć własnie
d) ewolucja literatury sf:
1. związek między rozwojem literatury s-f a rozwojem nauki i techniki w XX w.
- błyskawiczny rozwój cywilizacji i nauki zachodzący od połowy XIXw. Do I WŚ. Zachwyt nad nowymi technologiami.
- Epoka między I a końcem II wojny światowej – koszmar wojny i systemów totalitarnych, s-f sprawdza sie w dziełach antyutopijnych.
- Czasy Zimnej Wojny i afer politycznych (mniej więcej do lat 60-ch), strach przed kolejną wojną powoduje że w utworach pojawiają się wizje świata po konflikcie globalnym lub wizje wojny z najeźdźcami z Kosmosu. // W społeczeństwie pojawia się także strach przed atakiem od wewnątrz, przed atakiem szpiegów lub przed rządową manipulacją i wykorzystywaniem co również znalazło wyraz w utworach s-f ?????
- Nowy wiek - gwałtowne zmiany które zachodziły w latach 70-ch przyniosły nowe pytania, o religię o tym jak daleko człowiek może się posunąć w swoim postępowaniu i gdzie się kończy człowieczeństwo
- Współczesność - przerażony zachwyt. Nowe epokowe odkrycia w nauce były na tyle kontrowersyjne że zaczęto namiętnie przedstawiać ich złe strony. Manipulacje genetyczne, klonowanie, absolutna wolność w sieci, uzależnienie od techniki, rozwój mediów i ich wpływów. Wszystkie te czynniki prowadzą do powstania nowego podgatunku s-f, zwanego cyberpunkiem.
2. najważniejsze motywy
- fantastyczne wynalazki (20 000 mil …)
- obce cywilizacje i strach przed nimi (wojna światów)
- człowiek i kosmos (diuna)
- sztuczna inteligencja, inteligentne maszyny, roboty (sny robota)
- (Solaris) ??? // pytania o granice poznania, strach przed przyszłością i nowymi technologiami?
- cyberpunk – wszechobecna technologia, zatarcie granicy między człowiekiem a maszyną
- utopia i antyutopia s-f

i tutaj własnei fajnie mi sie wpasowuje Soalris, bo zawiera jakgdyby wszystkie poprzednie motywy, jednak jak powiazac pozostałe dwa?

e) język utworów s-f
- neologizmy itp. – doczytac jeszcze msuze ;)
3. Wnioski:
- że ewolucja przebiegała głównie od optymizmu do pesymizmu
- że nurt zewnętrzny i wewnetrzny w literaturze s-f występuje (tutaj Twoją mysl margot chętnie rozwine i wykorzystam ;) )


I to chyba wszytko, materiały pomocnicze to pewnei prezentacja, fragmenty filmów, jakaś muzyka może. Ten plan jest miejscami pisany nie gramatycznie, ale podkreslam że to szkic... Może być?
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lutego 2006, 17:24   

Joszua napisał/a
Hmm... a ma ktoś z was może Ja, robot e-booka?? bo w żadnej bibliotece nie moge dorwać tego opowiadania :/ choć kombinuje nadal (tym razem już poza moim miastem).


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85127776
_________________
GAndrel
 
 
Mapedd 
Gollum

Posty: 5
Skąd: przybywam?
Wysłany: 25 Marca 2006, 21:26   Maturalnie

Witam!
Mam pewien problem, mianowicie w tym roku mam mature i na ustny polski wybralem sobie temat : "Wizje przyszłości w filmie i lliteraturze", wszytko ladnie pieknie, przeczytalem juz Diune, Planete Małp, rok 1984, Nowy Wspaniały Świat , obejrzalem THX1974, Matrixy Star Warsy Planety Małp, nawet film z 1926 Metropolis( niemy!), wszytko fajnie, ale okazalo sie ze w bibliografii jest potrzeba zawarcia czegos takiego jak literatura przedmiotu czyli tzw opracowania. Tutaj tkwi własnie problem bo tam gdzie mieszkam (ŁAskarzew) i tam gdzie sie ucze (Puławy) nie moge nigdzie znalezc ksiazki ktora traktowowalaby na temat zblizony do mojego. Dlatego własnie prosilbym szanownych forumowiczow o pomoc, mianowicie o polecenie/sprzedanie/porzyczenie/zeskanowanie itp materialow , najllepiej ksiazek na temat s-f, chodzi mi o jakies uogulnienie tego gatunku i i analize wizji w nich przedstawionych.
Z gory dziekuje
Mapedd

mapeddd@wp.pl
_________________
annia
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 25 Marca 2006, 21:53   

Na początek przywitaj się w temacie, gdzie biją - tak dla zapewnienia sobie szczęścia na maturze ;)
Chodzi Ci o prace konkretnie analizujące wizje przyszłości czy w ogóle dotyczące SF?

Edit: posprzątałem. Stary temat gdzieś się zawieruszył (nawet nazwę mu zmieniłem wskutek pomyłki :/ ), więc przepisywanie zostało Ci oszczędzone.
Idź się przywitać i nie nadużywaj szczęścia, gdzie nie trzeba.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Mapedd 
Gollum

Posty: 5
Skąd: przybywam?
Wysłany: 26 Marca 2006, 00:21   

tak dokladnie to jakiekolwiek publikacje dot. analizy przedstawi0onych w ksiazce lub w filmie wizji przyszlosci zgodnie z tematem "wizje przyszlości w filmie i literarurze"
_________________
annia
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Marca 2006, 11:55   

Idź się przywitać:
Przywitalnia=> Biją II

Mam ten sam problem. Literatura przedmiotu z etmatu Motyw smoka w literaturze i filmie fantasy. Podrzućcie coś, anwet jeśli parę linijek tego, żebym miał co wpisać. Ja sobie dam radę i bez tego, ale coś trzeba tam dać :)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 26 Marca 2006, 15:07   

"Okno kosmosu" Wójcika - jest rozdział zatytułowany "Wizja przyszłych losów ludzkości" - dotyczy głównie polskich książek i jest dość krótki :( - ale mogę wrzucić.
"Filozofia Science-Fiction" Lekiewicza może się przydać - w miarę łatwo i tanio można dostać w antykwariacie. Choć, jak widzę, masz problem... widział ktoś na Allegro?
"Leksykon..." Smuszkiewicza/Niewiadowskiego zawiera niewątpliwie przydatne hasła. Jakich potrzebujesz?
Pewnie niejeden artykuł znajdzie się w dawnej NF, ale mam dostęp tylko do roczników od 2000 :(

Pako: mogę spróbować (jeśli zechcę) wyciągnąć bibiografię od koleżanki, która miała właśnie coś o smokach. Nie musi się udać, rzecz jasna...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Marca 2006, 16:13   

Wiadomo, że udać się nie musi, ale byłbym wdzięczny. No ale jest sprawa, że jak będę miał tę bibliografię, to muszę to też przeczytać. JEśli będzie krótkie, to luz, może mi ktoś z was przepisać/przeskanować, ale długie dziełą odpadają. I prosiłbym o skoncentrowanie sie na smoku w literaturze i filmie w FANTASY bno mis ię jeszcze komisja moze czepiać ;)
Z góry dzięki za wszystkie próby!
 
 
wojtek9999 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Bytom
Wysłany: 27 Marca 2006, 23:59   >>Nauka --------> Zagrożenie dla ludzko

Witam
w tym roku zdaje mature ustna z j. polskiego
wybrałem temat: Nauka jako zagrożenie dla ludzkości. Przedstaw temat odwołując się do wybranych powieści z literatury fantastyczno-naukowej.
Temat wydał mi się ciekawy i lubie czytać science-fiction.
Jednak matura coraz bliżej, a ja jeszcze nic nie mam. Chce się za to zabrać w tym tygodniu i bardzo prosze o wszelką pomoc. Na razie wybieram literature podmiotu. Myśle o
Wehikule czasu Wellsa i/lub
Wyspa doktora Moreau,
Nowym Wspaniałym Świecie Huxleya
Wiem, że jest dużo książek na ten temat, ale naprawde nie wiem co wybrać. Być może ktoś zna jakieś ciekawe i niebanalne powieści, które będą się nadawać. Potrzebowałbym na pewno jakąś ciekawą pozycje z motywem wojny nukleranej.
Będe wdzięczny za każdy pomysł dotyczący mojej pracy.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 28 Marca 2006, 21:00   

Po pierwsze: przywitaj się. I tak nikt nie chce tutaj rozmawiać z tymi, którzy się jeszcze nie przywitali ;)
Zadomowienie->Biją II, tam prosimy.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Marca 2006, 21:22   

wojtek9999, ja Ci nie pomogę, za zielony jestem w tematyce sf, żeby móc gadać o takich rzeczach, żadna książka mi na myśł nie przychodzi. Swoją drogą - czy to nie trochę za późno, żeby się brać do matury?

gorat, oficjalnie chciałem Ci podziękować. Dotrzymałeś słowa i skontaktowałeś mnie z dziewczyną, o której mówiłeś. Serdeczne dzięki za pomoc! Miło wiedzieć, że można na was liczyć, ludziska :)
 
 
Mapedd 
Gollum

Posty: 5
Skąd: przybywam?
Wysłany: 29 Marca 2006, 12:25   

gorat napisał/a
Okno kosmosu Wójcika - jest rozdział zatytułowany Wizja przyszłych losów ludzkości - dotyczy głównie polskich książek i jest dość krótki :( - ale mogę wrzucić.
Filozofia Science-Fiction Lekiewicza może się przydać - w miarę łatwo i tanio można dostać w antykwariacie. Choć, jak widzę, masz problem... widział ktoś na Allegro?
Leksykon... Smuszkiewicza/Niewiadowskiego zawiera niewątpliwie przydatne hasła. Jakich potrzebujesz?
Pewnie niejeden artykuł znajdzie się w dawnej NF, ale mam dostęp tylko do roczników od 2000 :(

Pako: mogę spróbować (jeśli zechcę) wyciągnąć bibiografię od koleżanki, która miała właśnie coś o smokach. Nie musi się udać, rzecz jasna...



nie wiesz moze skad wziac ktorakolwiek z tych ksiazek? szukam i nigdzie nie moge znalezc. Nie masz ich moze? Moze chcialbys pozyczyc za drobna oplatą?
_________________
annia
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Marca 2006, 19:07   

Dobra, jedna sprawa:
Ma ktoś pod ręką "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini" Sapka? Potrzebna mi notka o smoku, jaka tam jest (skan, przepisanie bardzo mile widziane). Byłbym nieziemsko wdzięczny, jeśli ktoś podrzuciłby mi to na maila ( jporwol@wp.pl ) albo tutaj.
No i mit o smoku wawelskim, ale autorstwa Marcina Bielskiego, a nie Kadłubka. Ma ktoś? Wie, gdzie znaleźć w miarę przystępnej formie? Równie wdzięczny będę :)

Edit:
Poprawka, smoka od Sapka znalazłem na necie w oficjalnej wersji, za zgodą autora nawet. Ciągle jednak poszukuję mitu Bielskiego :)
 
 
anen 
Gollum

Posty: 10
Skąd: zzz
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 20:45   Pomoc w sprawie prezentacji maturalnej

Witam
Pisze temat "Sposby kreacji bohatera w lietarurze i kinomatografii" Wybralem Wojnie Światów czyli sci-fi :) Dowiedzialem sie iz jest recezncja filmu ktora jest mi potrzebna :) Jestescie najlepsi na rynku i wiarygodni :) Potrzebuje jakiegos profesionalnego oparcia aby praca byla w 100% dobra. Dlatego zwracam sie do was , czy ktos mogl by mi wyslac ta recezncje na e-mail
i czy moge uzywac tego do mojej prezentacji :) Nie chce zamawiac czasopisma dla jednej rzeczy :) Moge wyslalc sms za kogos o tersci POMGAM :)

P.S. Czekam na odpowiedz i zlitowanie sie na mlodym czlowiekiem :)
P.S. Wiem iz jest to numer 51 :) Czyli jak dobrze rozumiem 1 nr SFFH :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 20:50   

Mlody, idz sieprzywitac gdzie trzeba, bo inaczej nikt Ci nie pomoże.
Logan, moze gdzies jakis kacik dla Maturzystow zrobic i tam te wszystkie posty wstawiać?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
anen 
Gollum

Posty: 10
Skąd: zzz
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 20:54   

Sorry , ale nie znam tego forum :)
Nie chce byc zadnym trolem :D Tak tylko pytam sie , czy jest to mozliwe bo chce aby wszystko bylo potwierdzone.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 20:57   

Kolejnemu maturzyście darowałem. Może mam zacząć łby ukręcać? I pierwszy raz widzę, by się tak zwracać Do redakcji...
Przeniesione do stareńkiego tematu.

I przywitaj się. Może forum poznasz.
Rodion, Ty przeciwko mnie, że nie pamiętasz? :P

Edit: niech ktoś mi rozjarzy, o co chodzi w drugim PS... Ale gdzie indziej. Serio.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
Ostatnio zmieniony przez gorat 2 Kwietnia 2006, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 20:59   

Idz do tematu powitania na forum - bija i tam baj sie posiekac, a jak widzisz temat zostal przeniesiony. Poszukaj tu czegos dla siebie.

Edit: Gorat, byleś zbyt szybki i mój post precyzujacy poszedl w niebyt. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
anen 
Gollum

Posty: 10
Skąd: zzz
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 21:02   

Nie no ok , tylko sie pytalem o pomoc.
Zwracam sie w lozniej formie bo z tego co widze sa watki bardzo "lozne" :)
Moze zeby was nie meczyc to dopowiedzcie mi prosto.

1. Moge uzyc tego do pracy , uzyskam jakos sam ten fragment bez zawracania gitary :)
2. Jestescie wielcy, milo jest u was :) Ktos podrzuci mi jakas nadzieje
3. Nie bede trolowal wiecej , dostaje na e-maila i znikam stad :)

Prosze o szybko odpowiedz :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group