Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień bez emotikona.

Co sądzisz o "Dniu bez emotikona".
Jestem za.
46%
 46%  [ 15 ]
Jestem przeciw.
21%
 21%  [ 7 ]
Jest mi to obojętne.
31%
 31%  [ 10 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Marca 2006, 11:56   

Nic na siłę. Chyba że ktoś ma ciągoty do wyodrębniania jakiejś "elyty" na forum, posługującej się hermetycznym językiem niedostępnym dla profanów. Ja nie mam.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Marca 2006, 11:58   

Cingular applies to patent smileys

Wniosek patentowy Microsoftu na emotikony.

Na szczęście w UE nie ma patentów na oprogramowanie. Na razie. Ale kto wie, moze kiedyś na używanie emotikonów bedzie trzeba wykupić licencje. I wtedy problem ich używania sam zniknie.
_________________
GAndrel
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Marca 2006, 12:06   

Powinni jeszcze opatentować
1) głowy
2) palce
3) języki.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2006, 13:44   

Dodałem ankietę, tak aby mieć pogląd na sprawę.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 24 Marca 2006, 13:54   

Oddałam glos "za" bo jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Mam nadzieję jednak, że będzie to tylko jeden dzień...

auuuu ... ledwie powstymałam się przed wstawieniem buźki
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:03   

Ja tam olewam takie inicjatywy.
Dunadan napisał/a
Emotikony zostały stworzone po to aby uniknąc nieporozumień - widziałem wielokrotnie zażarte dyskusje tylko dlatego ze ludzie się nie zrozumieli.
I tak zdarzają się nieporozumienia, nawet kłótnie, choćbym wstawiła "buźkę". (A teraz domyślcie się, czy w tym miejscu wstawiłabym raczej "WINK" czy "CRY".)

Haletha napisał/a
Nie cierpię kolorowych skaczących mord, przez które normalne poważne forum wygląda jak choinka.
Używam emotikonów z premedytacją, by wywołać efekt "choinki". Już wyjaśniam: częstokroć piszę posty długie i wielu osobom nie chce się całości czytać, nudzą się, itp. Buźki są dla urozmaicenia. Tak samo wszelakie wytłuszczenia, podkreślenia, kursywy, akapity, itp.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:26   

Czarny napisał/a
Emilia napisał/a
Nie przyzwyczaiłam się. Tak samo jak do Czarnego i Rodiona

Czyżbym swym avatarem wzbudzał jakoweś sensacje.... żołądkowe. Emilio być może wstydzę się swej powierzchowności.
Owszem obcujemy ze sobą twarzą w twarz, ale nie sami ze sobą (chyba, że masz ściany pełne luster). Dla mnie dziwne jest nieco patrzenie podczas rozmowy m.in. na własną twarz.
A poza tym avatar niezdjęciowy zdradza mi pewne poczucie smaku właśnie plastycznego jak i pewne zainteresowania mych rozmówców.
I tak w większości wypowiedzi jestem posądzany o cynizm, który uprawiam dość szeroko, ale oczywiście nie zawsze.

Nie sensacje żołądkowe bo tego nie powiedziałam, ale jak czytam wypowiedź i widzę mroczną postać, to siłą rzeczy trudno mi nieraz powstrzymać się od doszukiwania w niej choćby cynizmu. A sam zauważyłeś, że o cynizm jesteś posądzany. Teraz jest mi łatwiej bo i ty i Rodion, na krótko się ujawniliście i mogę spokojnie stwierdzić przysłowiem "nie taki diabeł straszny jak go malują" (uśmiech szczery).
Nie wszystkie awatary są autorskie i gdybym się tym kierowała w kwestii czyjegoś gustu to musiałabym się ciebie spytać jak przetrwałeś zimę w swoim mrocznym lochu (żart). Zainteresowania też trudno tak określić. Ja to powinnam wstawić paletę i pędzel, aparat foto, orkiestrę symfoniczną, ogród i całe mnóstwo innych symboli, albo zmieniać je każdego dnia. Wszyscy bioracy udział w forum w większym lub mniejszym stopniu interesuja się fantastyką i ja rozumiem te różne postaci na avatarach. Podkreślam, rozumiem ale rozum swoje, a emocje swoje.
Powoli jednak się przyzwyczajam a na swoje usprawiedliwienie mówię że do tej pory w forach nie brałam udziału więc sie uczę. Uczennica zas różne rzeczy powiedzieć musi i pytania nieraz dziwne zadać też.
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:32   

Forum dyskusyjne mało ma wspólnego z szeroko rozumianym słowem pisanym.
Posty są odzwierciedleniem rozmowy, nie mają mieć formy epistoł i stąd praktycznie od początku istnienia tego sposobu komunikacji próby urozmaicenia czysto językowego przekazu.

Oczywiście są to metody wysoce niedoskonałe, przecież prosty :wink: nie zastapi wyrazu twarzy, który to może komunikować nieskończenie więcej. No ale na bezrybiu...

Rezygnacja z emotikonek jest świadomą rezygnacją z użytecznego narzędzia - a jeśli ktoś postuluje coś takiego, to niech lepiej solidnie to uzasadni.
Oczywiście emotikony są nadużywane, dlatego właśnie nie używam GG, gdzie czasem cały obraz skacze, śmieje się i wali młotkiem po głowie - ale akurat tutaj nic takiego nie widać. 0

Argument dot. posługiwania się słowem pisanym przez forumowiczów jest IMHO (a skrótowce? może dzień bez nich?) kompletnie nietrafiony. Sam pracuję pisząc, także w domu, często mam otwarte forum oraz pismo, ktore właśnie kończę i nie zauważyłem, by wpływało to w jakiś zasadniczy sposób na mój sposób wypowiadania się. Być może wynika to stąd, że nie traktuję swoich postow jako małych form literackich, nie redaguję ich, bo mam ciekawsze rzeczy do robienia, niż dbanie o swój wizerunek na forum.

Chciałbym jednocześnie dowiedzieć się na ile sprzeciw wobec emotikonek wynika z chęci wytworzenia podziału My (lepsi, mądrzejsi) - Oni (prymitywy)?
Czym będzie się to różniło od oceniania ludzi po ubraniach? Po kolorze włosów?

A może następna akcja to "Dzień bez papieru toaletowego"? Ileż uzasadnień można wymyślić, a te postawy ludzkie, które się ujawnią!
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:44   

Anko napisał/a
Używam emotikonów z premedytacją, by wywołać efekt choinki. Już wyjaśniam: częstokroć piszę posty długie i wielu osobom nie chce się całości czytać, nudzą się, itp. Buźki są dla urozmaicenia.

Bardzo dobrze pomyślane, Anko. Tak trzymać.
Ze swojej strony zaproponowałbym jeszcze Dzień Dwóch Spacji po Kropce.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:46   

Emilia napisał/a
nie taki diabeł straszny jak go malują


Źle się chyba przyjrzałaś zdjęciu. Wczoraj np. byłem na spacerze z rodziną i z na przeciwka szły sąsiadka z kilkuletnią córką (którą czasem moja żona się opiekuje). Mała jak zoczyła mą żonę, to wyrwała się swojej mamie, ale zdążyła zrobić jeden krok zaledwie i zaraz wróciła, łapiąc sąsiadkę za rękę, a czemu - bo nagle mnie ujrzała hi hi hi.
Można czasem się przestraszyć - włos długawy powiewający w nieładzie przy braku czapki, broda również rozkudlona, szata plugawa, mina sroga - się bój (sam wolę na siebie nie patrzeć).
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:47   

A co powiecie na dzień bez komputera?
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marca 2006, 14:56   

Rodion napisał/a
Emilia napisał/a
Nie przyzwyczaiłam się. Tak samo jak do Czarnego i Rodiona ale ich widziałam na zdjęciu i wiem, że to ludzie a nie Alienica z Aliena


Emilka, zamiast grzebać widelcem w psyche :D , odpowiedz sobie na takie pytanie:
Czy wysylając do kogos list, taki zwyczajny papierowy, dolaczasz do niego wlasna fotografie?
Nie ( choc pewności miec nie moge :wink: ), raczej umieszczasz na nim wlasny podpis, pieczeć znak wlaściwy tylko Tobie :) .
Czy tak trudno zaakceptowac awatary jako forme swoistego herbu?


Zwyczajny papierowy list wysyłam tylko i wyłącznie do osoby, która mnie zna, piszę go ręcznie, został mi dziecięcy zwyczaj ozdobienia go rysunkiem i dorosły całuskiem. I w takim liście jestem ja. (trzepot rzęs)

List urzędowy jest opatrzony nadrukiem ze zdjęciem z tej prostej przyczyny, że jak przyjdę do urzędu to wiadomo, że to ja takie pismo pisałam. Urzędnik załatwiajacy jakąś moją sprawę ma też świadomość, że daną czynnośc wykonuje dla miłej kobiety, a nie numeru w dzienniku podawczym. (Emilia rządzi ale z uśmiechem)

Gdyby avatary były traktowane naprawdę jak herby nawet nie graficznie tylko z pełną świadomością wymowy ich symboliki to myślę, że zaszłoby w tej kwesti sporo zmian na forum. (uśmiech łobuza)

A widelec to raczej wsadziłam w swoją psyche. Prawda? (uśmiech szczery)

Gdyby nastąpił zakaz używania emotek to poradzę sobie w sposób jak wyżej. (łobuz)
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marca 2006, 16:34   

Czarny napisał/a
Emilia napisał/a
nie taki diabeł straszny jak go malują


Źle się chyba przyjrzałaś zdjęciu.
Można czasem się przestraszyć - włos długawy powiewający w nieładzie przy braku czapki, broda również rozkudlona, szata plugawa, mina sroga - się bój (sam wolę na siebie nie patrzeć).


No i widzisz i sam teraz specjalnie straszysz, a po co? Nie wolno straszyć dziewczynek ani małych ani dużych. (szczery usmiech).
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 24 Marca 2006, 17:13   

Piech napisał/a
Ze swojej strony zaproponowałbym jeszcze Dzień Dwóch Spacji po Kropce.


Rafał napisał/a
A co powiecie na dzień bez komputera?


Bez tych buziek to ja już nie wiem - czy Wy sobie tylko żartujecie, chłopaki, czy może tak na poważnie ...?
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Marca 2006, 18:03   

Rafał napisał/a
A co powiecie na dzień bez komputera?

Miałem taki jakiś czas temu, jak mi twardziel padł. Nawet kilka dni. Uświadomiłem sobie wtedy, ile miałbym czasu wolnego, gdyby nie ten komputer i internet.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marca 2006, 18:28   

Lu napisał/a
Bez tych buziek to ja już nie wiem - czy Wy sobie tylko żartujecie, chłopaki, czy może tak na poważnie ...?

Ja trochę żartowałem, jednak czytelnie sformatowana wypowiedź, to grzeczność, którą doceniam. Dwóch spacji po kropce sam nie stawiam, bo to zbytek, a do tego amerykanizm.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Marca 2006, 22:30   

Dzień bez emotek? Tak. Bo ich nadużywam ewidentnie (tu chciałem wstawić emotę). Dzięki temu mógłbym się tego oduczyć. Ale zgadzam się na to tylko pod warunkiem jednego dnia - więcej byłoby dla mnie mordęgą. Przyzwyczajenia mam inne, a w końcu po to są emoty, żeby wyrażać nasz stan ducha. kto chce, to korzysta, kto nie to nie (tu chciałem wstawić emotę). Jak kto woli. Pasuje? Mi tak (tu chcialem wstawić emotę)
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Marca 2006, 22:59   

dzejes napisał/a
Oczywiście emotikony są nadużywane, dlatego właśnie nie używam GG


Toteż ja nie miałem na mysli akurat tego forum jako miejsca przesyconego emotikonami, a własnie gg.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 25 Marca 2006, 00:00   

a ja gg uzywam, ale z 5cioma osobami, i uwazam, ze nie naduzywamy emotikonow.to chyba zalezy od tego, co ma sie do powiedzenia - jesli niewiele, nadrabia sie obrazkami...
na forum emotikony mnie nie raza. wrecz przeciwnie, czasem rozjasniaja nieco wypowiedz. dlatego jestem za ich uzywaniem - oczywiscie rozsadnym, bez przzesady. nie chodzi o to, by z forum zrobic komiks, ale czasem jakas krzywa "buzka" nie zaszkodzi.

jednak, oczywiscie, jesli wiekszosc bedzie za dniem bez emotikona, to sie demokratycznie dostosuje...

ale tylko jeden dzien
(i tu nalezy wkleic ( :) ), aby moja wypowiedz nie zabrzmiala zbyt powaznie i kategorycznie).
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marca 2006, 10:34   

_________________
GAndrel
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marca 2006, 10:37   

_________________
GAndrel
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marca 2006, 10:49   

_________________
GAndrel
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marca 2006, 10:57   

A tak w ogóle dlaczego ja widzę graficzne emotikony? Mam je przecież w profilu wyłączone i powienienem widziec wyłącznie tekst.
A oto długa lista emotikonów. Bo na forum coś mały wybór.
Kod

(.V.) alien 1
(.!.) alien 2
(8>/--< alien 3
0=) angel
:-t angry
|-I asleep
~:0 baby
(::( )::) band-aid
d:-) baseball player
^v^ bat
b-( beat up
X:-| bed head
<(:?) big-nosed dunce
(*v*) bird
:-"> blushing
:-o bored
(U) broken heart 1
</3 broken heart 2
>-=] bunny
}i{ butterfly
P= cap
>^..^< cat 1
>'o'< cat 2
=^.^= cat 3
>;3 cat winking
-{:-] Chinese hat
<{^-^}> chubby face
(:) clam
<]:o){ clown
O.o confused
B-) cool
<):-) cowboy 1
}:-) cowboy 2
{:-) cowgirl
%) crazy
:_ ( crying 1
:*( crying 2
T_T crying 3
|_| cup
C(_) cup of coffee 1
|_P cup of coffee 2
@:-) curly hair
o-) cyclops 1
O-( cyclops 2
:D/ dancing
*-* dazed
d[-_-]b DJ
:*) drunk
@=) Elvis
(.|/.) evil face
-@--@- eyeglasses
<o¿o> face looking at you
§:-) fancy hair
=^O.O^= Felix the cat
}-(((*> fish
() football
< '!' > fox
^j^ flying angel
8)~~* frog 1
<° °> frog 2
[II]D frosty mug
=P frustrated 1
X[ frustrated 2
: 0=/-- gag me
>:o===Q< giraffe
o/ golf club and ball
$_$ greed
:-> grin
^i^ guardian angel
() guy with toupe
=) happy 1
U happy 2
<~8) Harry Potter
>O< Harry Potter snitch
/* * Harry Potter wand
(({..})) headache
<3 heart
(_8^(1) Homer Simpson
{ } hug
<(*.*<) huggle
:D< hugs
{{{***}}} hugs and kisses
@-) hypnotized
~oO> ice cream cone
<>< Icthus (Christian Fish)
(@) in a nut shell
:-| indifferent
//o-o John Lennon
VVVVV/ king
* kiss 1
:-)* kiss 2
=^.^= kitty
@(*o*)@ koala
<{::}> ladybug
=D laughing out loud
:^o liar liar
:-* lips are sealed
:-# lips are sealed / braces
:~) long nose
<@> <@> look at me
(*)¿(*) looking
<*_*> looking at you
:-{} lots of lipstick
(m)(m)(m) M&Ms
=/ mad
Õ¿Õ¬ man with glasses
:-{ man with mustache
:-)(-: married
^o^ Mog (from Final Fantasy)
$-) money eyes
@(-_-)@ monkey 1
:(|) monkey 2
~<>^> mouse
~O-O~ Mr. Magoo
~,~ napping
=:-) Navy Lieutenant
#:-) Navy Commander
@:-) Navy Captain
*:-) Navy Admiral
---(|||]==[] needle / syringe
€:-_] old lady
^_^ overjoyed
^o,o^ owl
<l:0 partying
(:V Pato
:)>- peace
:-/ perplexed
=8) pig
<(:-) pilgrim
+O=-) pope
[::::] poptart
[-o< praying
~<:-) princess 1
&&&/ princess 2
\%/ queen
=D really happy
()_RED_(> red crayon
}---:o> reindeer
~o) reproduction
7:-) Ronald Reagan
@)->- rose 1
@~)~~~~ rose 2
=( sad
/:-) sailor
*<:-) Santa Claus
:-7 sarcastic
!:-) scholar
8====8 seeing eye to eye
[-x shame on you
=O shocked
O--<]: skateboarder 1
0-<-<): skateboarder 2
<%) slice of pepperoni pizza
:-Q smoking
:-? smoking a pipe
(X^(* sour face
*~* star gazed
%.) staring at a screen for too long
: - )~ sticking tongue out
@¿@ stunned
8-) sunglasses
:-O surprised
: - {} talking
8-;) tongue in cheek 1
:-J tongue in cheek 2
:-& tongue-tied
-HHHH tower
:- undecided
:-E Vampire
:-[ Vampiro
:-" whistling
;-) wink / sarcasm
;-) winking
<):^/ witch
_/) yacht
|-O yawn
(_i_) you've been mooned


Będzie można użyc po zakończeniu "Dnia bez emotikona" w celu odreagowania.
_________________
GAndrel
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Marca 2006, 11:41   

Ale większość wogóle nie jest podobna do tego co ma przedstawiać :? Dziwne to jakieś.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Marca 2006, 11:57   

Bardzo dziwne... ale co poradzić. Ludzie już tak mają, że wymyślają setki emotek, a korzysta sie z kilku. Mi się najbardziej podoba i tak chyba ta: ^^, ^_^ . Obie wariacje bardzo śliczne :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Marca 2006, 15:26   

Ja czasem korzystam z takich m(_ _)'m albo (-3-)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Marca 2006, 17:21   

Podzielam zdanie GAndrela i dzejesa. Dla mnie forum bliżej do dyskusji twarzą w twarz (ze względu na bezpośrednie interakcje), niż do literatury czy publicystyki. M.in. stąd potrzeba dodatkowych środków wyrazu zastępujących mimikę, gestykulację czy ton głosu. Oczywiście emotikony to dość nieudolna proteza, ale jednak zawsze coś.

To powiedziawszy stwierdzam, że na Forum Fahrenheita, gdzie emotikonów brak, w zupełności wystarcza mi ;-) :-) i :-( . Tak samo w esemesach czy emailach, bo dopiski "uwaga, ironizuję" albo "to był żart" byłyby wątpliwe stylistycznie (chociaż to pewnie kwestia przyzwyczajenia). Po co obrazek klaszczących dłoni, skoro można napisać "Brawo!"? Po co wywracajaca oczami buźka, skoro to samo odda "Ojej, co oni wygadują?"? Przykłady bym mnożył, ale pod okienkiem nie ma listy emotikonów, a z głowy przecież nie wezmę (tu by się przydał jakiś emotikon, ale nie wiem, jaki (tu by się przydał jakiś emotikon, ale nie wiem, jaki (tu by się przydał...))).
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Marca 2006, 17:28   

O! Już wrócily. A Argael napisal coś epokowego:
Argael napisał/a
Rafał napisał/a
A co powiecie na dzień bez komputera?

Miałem taki jakiś czas temu, jak mi twardziel padł. Nawet kilka dni. Uświadomiłem sobie wtedy, ile miałbym czasu wolnego, gdyby nie ten komputer i internet.

Dokładnie to samo, tylko z naciskiem na "gdyby nie ten Internet". Samodyscyplina pilnie poszukiwana! Wyłączam to dziadostwo w cholerę.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 25 Marca 2006, 23:22   

"Dzień bez emotikona"? Dlaczego nie... Moim zdaniem to dobry pomysł, bo sama czasem ich nadużywam (tu chciałam wstawić buźkę zawstydzoną).
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 28 Marca 2006, 11:22   

no to jak z tym dniem bez emotikona?

bo jesliby mial byc 1go kwietnia, trzeba by to zawczasu ogosic
(i kto to mowi, ta, co glosowala przeciw :) )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group