Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyć, czy kleić? - oto jest pytanie

Szyć, czy kleić? - oto jest pytanie o grzbiet SFFH
Szyć!
57%
 57%  [ 54 ]
Kleić!
30%
 30%  [ 29 ]
A co za różnica?
11%
 11%  [ 11 ]
Głosowań: 94
Wszystkich Głosów: 94

Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 19:20   

A ja mam teraz wgląd w starsze numery sf. I wydaje mi się, ż klejone są ok.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 22:54   

Ten rocznik będzie klejony, skoro powiedzialo się A, trzeba powiedziec i B. a napis na grzbiecie zobowiazuje.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 09:35   

Kolejny argument za klejeniem - mam dwie półki Fenixów (było kiedyś takie pismo) z klejonymi grzbietami, wyglądają i mają się świetnie. NIGDY nie wypadła ani jedna kartka, czego nie mogę powiedzieć o Fantastykach, których też mam ze dwie półki. Opowiadam się za klejeniem także i następnego rocznika!
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 10:16   

Dla mnie może być klejone. W każdym razie ten rocznik (choćby ze względu na napis na grzbiecie) należy kleić. Szyte czasopismo samo się prosi, żeby je zwinąć w trąbkę, oczywiście otwarte na czytanym tekście, a potem wygląda jak psu z gardła wyjęte.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 17:08   

Cytat
samo się prosi, żeby je zwinąć w trąbkę, oczywiście otwarte na czytanym tekście, a potem wygląda jak psu z gardła wyjęte.

Ot to, też tak mam, że jak kupie to pierwsze co robie to próbuje zwinąc bo wygodniej się trzyma w ręku, a i pomachac można takim. Co innego z klejonym. Też można w rulonik, ale to już nie ta jakośc rulonika. No i teraz nie wiem czy to plus, czy minus :P
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Kwietnia 2006, 17:15   

kleić moim zdaniem. Mi to nie przeszkadza w czytaniu ani nic. Ja jestem za kleić.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 8 Kwietnia 2006, 15:37   

Na początku tego wątku wspomniałam że nie rozkleił mi się jeszcze żaden egzemplarz SF - wyjątkiem jest obecny - 5. Może faktycznie nie obchodziłam sie z nim łagodnie, ale za chwilę będę miała 60 luźnych kartek.... jeżeli kleić, to porządnie. Ale chyba taniej i prościej będzie po prostu zszyć.. :roll:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 11 Kwietnia 2006, 09:18   

jestem za szytym i klejonym, byle terminowym :D
przy klejonym można by jeszcze pomyśleć o rozszerzeniu okładki o takie "uszy" zaginane do środka o szerokości pół strony
zawsze to więcej miejsca na kolorowa grafike, recenzję filmu, komiksu, reklame :P

to taka tam luźna sugestia
 
 
Michap 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Garwolin
Wysłany: 11 Kwietnia 2006, 09:33   

Klejone jak najbardzej!
I koniecznie z napisem. Dzięki niemu odezwała się we mnie żyłka kolekcjonerska, i teraz muszę juz kupować wszystkie numery, żebym cały napis złożył...
Szkoda tylko, że w 5 napis jest krzywo w stosunku do wcześniejszych numerów...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Kwietnia 2006, 09:43   

Klejone, klejone, od tego kleju to już mnie głowa boli ... :wink: :mrgreen:
Witaj Michap. Wiesz, mamy tutaj taką nową świecką tradycję, że gorąco witamy nowych członków tego szacownego forum w specjalnym wątku "czy tu biją II" lub jakoś tak podobnie. Jest to miejsce, gdzie w kulturalny sposób poznajemy się nawzajem w miłej, sympatycznej atmosferze. Niektórych to nawet poznajemy, że się tak wyrażę "od wnętrza" :wink: . Zapraszam.
 
 
mamcia65 
Jaskier

Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Kwietnia 2006, 07:22   

Tylko szyte!!! Właśnie rozpadł mi się nr 3 :( , a z szytych wszystkie całe.
 
 
 
Urgor 
Gollum


Posty: 23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 12 Kwietnia 2006, 09:18   

Tak naprawdę to chyba wszystko jedno, ważne żeby porządnie. Według mnie sprowadza się to do ogolnej zasady, że co tanie to drogie. Zupełnie z innej bajki - mam też chyba ze dwie półki miesięcznika press, ok 10 zł za numer, śliczne lakierowane okładki, super papier i co? I nic - od "namiętnego czytania" też kilka numerów się rozpadło.
_________________
- Wyobraźnie może tworzyć rzeczy piekne, wiedza najwyżej doskonałe - A. Einstein
<b>kalejdoskop - geometria chaosu</b>
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Maj 2006, 00:34   

NURS napisał/a
Ten rocznik będzie klejony, skoro powiedzialo się A, trzeba powiedziec i B. a napis na grzbiecie zobowiazuje.

Niestety, juz widać, że napis nierówno wyjdzie. Przynajmniej w moich egzemplarzach. Oczywiście w ciągu roku nie ma co zmieniać jedynie słusznej koncepcji, ale cieszę się, że zwolennicy szycia zdobywaja przewagę, bo sam jestem tej opcji gorącym orędownikiem. Tylko zszyte egzemplarze można złozyć na pół i swobodnie czytać np. na meczu piłkarskim w trakcie występu naszej reprezentatywki.
Rzucam hasło: Od nowego roku szyjemy!!!???
 
 
Bedwyr 
Gollum

Posty: 7
Skąd: Emhain Abhlach
Wysłany: 5 Maj 2006, 02:34   

Zagłosowalem według własnego doświadczenia, a z klejonymi problemów jeszcze nie miałem. Z szytymi niestety tak. Jednak, jako zwolennik doboru naturalnego, jestem elastyczny na zmiany :wink: 8)
_________________
Przynosimy wam wolność i równość, lecz nie traćcie głowy z radości, gdyż jeśli się którykolwiek z was ruszy stąd bez mego pozwolenia, każę go rozstrzelać.
François Joseph Lefébvre
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Maj 2006, 10:32   

Zagłosowałam na klejone. Źle nie wychodzi, podobają mi się, i te co mam nie rozpadają się.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Maj 2006, 23:15   

- szyte, szyte ! !


edit:
to tak dla rownowagi... :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 7 Maj 2006, 19:54   

Kleić! Wygląda estetyczniej na półce i wygodniejsze przy wkładaniu do plecaka (klejone jeszcze mi się nie rozjechało, że się tak wyrażę i nie pogieło, a szyte jak najbardziej). 8)
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 31 Maj 2006, 10:02   

Numer majowy rozkleił się. Nosiłem go wszędzie, czytałem w autobusie, może dlatego. Popieram jedak szycie.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 31 Maj 2006, 10:22   

Szycie się oczywiście nie rozklei, ale może się rozedrzeć. Wiem, co mówię, bo niedawno wyjął mi się z półki jakiś zamierzchły numer SF i jest to za przeproszeniem przelewająca się przez ręce szmata :evil:

Fakt jednak, że obecny numer jakiś słabszy na grzbiecie. Rozkleić mi się nie rozkleił, ale rozkłada się aż za łatwo, że krawędzie kartek widać :?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 31 Maj 2006, 10:26   

I to jest głos uczciwego człowieka. Wszędzie nosił eSeFa, zabrał nawet do autobusu, a tu proszę, zamiast być dalej szczęśliwym posiadaczem całęgo magazynu, inkryminowany wzioł i się rozleciał. Jak to tak? Wcześniejsze numery też mi się rozlatywały, ale od kiedy zaprzestałem czytania w łazience i w łóżku to muszę przyznać, że trzymają się kupy. Natomiast ostatnio poważnie się wk....łem jak próbowałem czytać eSeFa siedząc na schodkach przed chałupą trzymając w jednej ręce piwo, w drugiej fajkę, a lektura w założeniu miała spokojnie leżeć na kolanach i dostarczać relaksu i strawy duchowej piszącemu te bzdurki. Nie chciała bynajmniej. Z szacunku do tej szczególnej odmiany słowa drukowanego odłożyłem kamień do prostowania prasy i musiałem zrezygnować z palenia. Stąd jednak wysnuwam odmienny wniosek od założonego: klejenie służy zdrowiu, natomiast szycie może być przyczyną chorób płuc, raka i śmierci, nie wspominając o zagrożeniu dla otoczenia.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 31 Maj 2006, 12:47   

I to jest głos odpowiedzialnego człowieka :mrgreen:

Powiem tak: wyniki ankiety nie są jednoznaczne, ale jak znam NURSa i strategię jego, to od następnego roku możemy się spodziewać zmiany z klejenia na szycie. Większość czytelników woli jednak zszywki niż sztywny grzbiet i z ich głosem nie ma co dyskutować. Byle to były porządne zszywki, żeby po dwóch numerach nie zaczęła się ta sama karuzela, jeno w odwrotnym kierunku ("jechałem dziś na rowerze czytając SFFH i numer mi się rozzszył w rękach" itp.)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2 Czerwca 2006, 18:42   

SFFH dobrze leży w dłoniach, podoba mi się klejone.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Czerwca 2006, 11:29   

Czytam przy biurku, niezbyt intensywnie. Po przeczytaniu jednego opowiadania mój egzemplarz zaczął się rozpadać.
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 4 Czerwca 2006, 21:44   

Szyć, fakt że klejone lepiej wygląda i ma fajny napis (choć brak mi tam numeru i rocznika). Ja czytam SFFH wszędzie gdzie się da i szycie ułatwia to bardzo.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 4 Czerwca 2006, 22:14   

Mnie troche przeszkadza jedyny sluszny ksztalt, ktory trzymaja obecne wydania SF, nie da sie zwinac w rulonik :roll: Ale juz sie przyzwyczailem i jakos sobie radze.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Czerwca 2006, 22:24   

Fakt, że klejonego nie da się łądnie przewinąć i jedną ręką trzymać a drugą.. piwa trzymać. Ale jednak i tak chyba jestem za klejonym, bo owiele lepiej się prezentuje, amój egemplarz - ja miałem, brat miał, a do tej pory trzyma się ślicznie. Ten jeden numer SFFH który mam ;) Pierwszy ;)
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 4 Czerwca 2006, 23:20   

Hmm, właśnie spojrzałem na półkę, jak się prezentuje na niej SFFH i zauważyłem, że grzbiety mam do góry nogami, tzn. napis na nich się znajdujący. U mnie SFFH leży, nie stoi, a leży 'twarzą' do wierzchu i napis wtedy jest nie w te mańkie...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Kuras 
Jaskier

Posty: 78
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 00:12   

Szyć, szyć SFFH uzywalem, uzywam i uzywac bede wszedzie gdzie sie da a szycie to uzywanie ulatwia bardzo, mozna go zlozyc na pol i w komunikacji miejskiej wygodnie pochlaniac zawartosc :D
 
 
 
Radam 
Tom Bombadil


Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 15:48   

A ja dla przeciwwagi jestem za klejonym. Możliwość ułożenia napisu z grzbietów jest rewelacyjna, tylko żeby jeszcze był rocznik przez całość (numer można odpuścić, powinno być widać czy któregoś numeru brakuje). A zszywki czasami bywają niedociśnięte i dziurawią kartki i palce :? Co do bigi to faktycznie mogłaby być ciut mocniejsza... A czytanie "jednoręczne" SFFH to bez mała profanacja :wink:
 
 
kingquest 
Gollum

Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 15:29   

Ja jestem za klejeniem.
Pismo ma swój klimat.
Owszem nie można zginać stron, żeby wygodnie poczytać w łóżku.
Jednak lubię kiedy pismo ma twardy grzbiet. Wtedy ma swój styl. Zaś kiedy jest szyte, cóż wygląda jak zwykła gazecina. A SFFH nie jest zwykłą gazetą 8)
Pozatym kartki nie wypadają tak łatwo.
Dlatego mój werdykt to:
KLEIĆ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group