Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyć, czy kleić? - oto jest pytanie

Szyć, czy kleić? - oto jest pytanie o grzbiet SFFH
Szyć!
57%
 57%  [ 54 ]
Kleić!
30%
 30%  [ 29 ]
A co za różnica?
11%
 11%  [ 11 ]
Głosowań: 94
Wszystkich Głosów: 94

Autor Wiadomość
SithLady 
Zaphod


Posty: 773
Skąd: Imperial CityWroclaw
Wysłany: 7 Sierpnia 2006, 16:55   

Obstawiłam szyte. Klejone (książki) potrafiły mi się rozpadać
_________________
"So this is how liberty dies, with thunderous applause . . . "
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 12:12   

Wiecie co? A może by tak wydawać SF na zwoju?
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 15:14   

Niepraktyczne - ale jakie oryginalne :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 15:17   

Nie. Może wywołać nieodpowiednie skojarzenia..
chociaż w razie konieczności.... przydałoby się..
Nie... kurde, bo mnie zaraz od neiwiadomo kogo wyzwą, zę robię papier toaletowy z SFFH :P
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 16:58   

A więc jednak praktyczne :shock:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 17:03   

Jak diabli. Ale niehigieniczne - archiwa by śmierdziały jak diabli ;)
Lepiej kleić albo szyć :)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 17:05   

Pako, litości...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 17:11   

Sami zaczęli ;) Dobra... dość obrzydliwości.
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 17:15   

To ja proponuje wydawać SFFH na luźnych kartkach, a każdy by sobie zgodnie z upodobaniem kleił, szył, lub zbindował i na spiralke... :wink:
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 19:34   

Albo połączy w jeden zwój :wink:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 20:02   

Hmm... tapetę zrobimy z affh. Pokojową. Nie dość, że sopro do czytania to i atrakcje typu: trzeba wleźć pod sufit, żęby przeczytać, albo wgrzebać się za szafę ;)
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 20:04   

Proponuje jeszcze wydawać SFFH w formie e-booka, to bym se na komórce można było czytać :wink:
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 20:37   

Jeszcze dwa trzy lata i sie prasa na e-papier przerzuci i bedzie problem z glowy
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 9 Sierpnia 2006, 21:01   

Wolałbym jednak nie... Bo słowo drukowane to moj zawód...
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 19:19   

wolę szycie występuje mniejsze ryzyko zaczytania czasopisma a klejone mi się już jedno rozpadło !!!!
fakt faktem po dorwaniu w obieg przez mego kumpla wrrrr. węcej do rąk nie dostanie !
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 19:25   

Najpierw kolego to trzeba się pojawić tutaj i sie grzecznie przywitać Reszta towarzystwa przyjmie Cię równie grzecznie. Dopiero potem będziesz miał legitymację do wniosków, krytyk i wypowiedzi.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Zoltar 
Gollum


Posty: 7
Skąd: Nadrenia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 10:31   

Z zadowoleniem stwierdzam, ze wiekszosc jest za jedynym rozsadnym rozwiazaniem (szyc!) :bravo Osobiscie mam czasami stracha brac numer do reki, bo kartki trzymaja sie na slowo honoru :( Ostatnio dostalem uzywany numer 2 SFFH i mi sie rozlecial przy pierwszym otwarciu :( A inne, jeszcze starsze, ale zszywane numery SF ciagle moge maltretowac bez obawy o "latajace" kartki. Napisy na grzbiecie moze fajnie wygladaja, ale ja nie kupuje czasopisna dla jego grzbietu, sorry...
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 13:51   

Ja się przymierzam do wędrówki z moimi czasopismami do introligatora... tylko jeszcze muszę znależć w okolicy w miarę taniego :-)
Czy ktoś już okładał swoje czasopisma i może mi pwoiedzieć ile ta przyjemniość kosztowała?
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 13:59   

Cytat
Z zadowoleniem stwierdzam, ze wiekszosc jest za jedynym rozsadnym rozwiazaniem (szyc!) :bravo

Przewaga zwolenników szycia nad zwolennikami klejenia w ankiecie nie jest tak znowu wielka, żeby odtrąbiać prymat "jedynego rozsądnego rozwiązania".

Takie pisma klejone jak Lampa czy SFFH może i czyta się w pewnych warunkach mniej wygodnie, ale elegancją biją szyte NF i MF na głowę. Mam inną pretensję do grzbietu, a raczej do napisu na nim - na mojej półce SFFH leżą, oczywiście tytułem ku górze, i napis na grzbiecie mam do góry nogami.

To rzekłszy, nie jestem jakoś specjalnie zdeklarowany w tej kwestii. Głosowałem za klejeniem, ale jeśli od stycznia wróci szycie, nie wpłynie to znacząco na moją ocenę pisma jako całości :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 14:33   

Mi to w sumie obojętne czy szyte czy klejone.
Rodzeństwo mam takie że mi nie zniszczy. :)
A dzieci w moim wieku mieć to samobójstwo. :?
 
 
 
Zoltar 
Gollum


Posty: 7
Skąd: Nadrenia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 15:09   

Gustaw G.Garuga napisał/a

Przewaga zwolenników szycia nad zwolennikami klejenia w ankiecie nie jest tak znowu wielka, żeby odtrąbiać prymat jedynego rozsądnego rozwiązania.


A jednak bede to czynil, bo jakims liczbom musze w koncu zaufac, Gustawie ;) Albo mam przyjac, ze jakas magiczna sila wzbrania zwolennikom klejenia oznajmic ich wole za pomoca ankiety? ;)

Tym niemniej znam czasopisma klejone, u których taki system sie sprawdzal i wygladaly na pólce naprawde dobrze (prenumerowalem swojego czasu "Geo"). Tylko nie wolno mi robic SFFH zadnego zarzutu, bo zakladam, ze NURS nie ma takich srodków finansowych jak redakcja "Geo" ;) Samo SFFH bardzo mi sie podoba (z wyjatkiem tzw. "publicystyki" a la Urbi et Orbi - ale to inny temat ;) ), wiec moge tylko powiedziec: "Tak trzymac!" :bravo
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 17:41   

Cytat
A jednak bede to czynil, bo jakims liczbom musze w koncu zaufac, Gustawie ;) Albo mam przyjac, ze jakas magiczna sila wzbrania zwolennikom klejenia oznajmic ich wole za pomoca ankiety? ;)

Zoltarze, nie chodzi o żadne magiczne siły, tylko o to, że przewaga zwolenników szycia nad zwolennikami klejenia nie jest bynajmniej miażdząca. Jeśli od stycznia 2007 wróci szycie, nie będzie tak, że wszyscy westchną z ulgą: "Nareszcie zwyciężył rozsądek". Będzie pewna, mniejszościowa ale znacząca grupa, która na nowe-stare będzie narzekać. Jako zdeklarowany zwolennik szycia możesz wzruszyć na ich poglądy ramionami, ale jeśli ktoś ma bardziej umiarkowany pogląd, lub wręcz jest czynnikiem decyzyjnym, to nie może nie widzieć, że idealnego wyjścia nie ma.

...

Przemawiam, jakbyśmy dyskutowali co najmniej o nieuniknionym krachu ZUSu czy przyszłości islamu, a nie o formie składania pisma do kupy :roll:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Zoltar 
Gollum


Posty: 7
Skąd: Nadrenia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 19:24   

Spoko, Gustawie, ja umiem odróznic moje prywatne zdanie od realiów redakcyjnych ;) Szycie jest praktyczne, ale nie jest ladne. Klejenie wyglada dobrze, ale nie wytrzymuje "obciazen". Naprawde dobrym wyjsciem byloby ulepszyc klejenie ;) Tylko skad to wziasc, a nie krasc? :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 19:46   

Mnie dotąd nie rozpadł się żaden klejony numer SFFH, choć jeden lekko się rozchodził, i kto wie, co by się stało, gdybym nie był jedyną osobą go czytającą. To rzekłszy, mam propozycję dla czytelników, którym klejony grzbiet rozłazi sie przy lekturze - wyciągnijcie z szuflady zszywacz i przeszyjcie grzbiet w dwóch-trzech miejscach. Powinno pomóc :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 20:23   

Ja przechowuję wszystkie periodyki w segregatorach (takie składane z tektury). Wchodzi dwa roczniki na jedno pudło.
Najlepszym chyba rozwiązaniem byłoby kupienie jednego egemplarza i po przeczytaniu zeskanowanie go :) Podejrzewam, że istnieje forma elektroniczna pisma, którą łatwo przekonwertować do PDF'a...
Tak, wiem... piractwo zaraz by się rozpanoszyło na nowych wodach... ;)
Można kupować dwa egzemplarze: jeden na zniszczenie, drugi do kolekcji, ale to drogi interes dla większości.
Pisma zszyte rocznikami czyta się bardzo niewygodnie - duży format i gruba kniga.
Ostatnio trafiło mi się pisemko, które miało gotowe dziurki na wpinanie do segregatora. Było klejone i jakość połączenia była delikatnie mówiąc dyskusyjna, ale te dziurki ratowały latające luzem kartki.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 23:57   

Szyć! Szyć! - powtarzam po raz kolejny. Ja, niestety, nie mogę przechowywać pism w segregatorach, bo za mało mam miejsca w mojej dziupli. Leżą sobie na płasko. Jedna na drugiej. Tylko bez skojarzeń, proszę. :wink:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 06:06   

Zdecydowanie kleić, nigdy mi się nic nie rozpadło, a dawniej, kartki ze zszywek wypadały. Klej trochę mocniejszy i po sprawie. Nie sądzę, żeby to załamało finansowo pismo. No i estetyka ponad wygodę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 09:07   

Głosuję za klejeniem - jest elegancko, a przecież można kleić solidnie.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 13:17   

Nie jestem do końca pewien, czy jest możliwe uzyskać odpowiednią wytrzymałość kleju przy takim procesie produkcyjnym jak druk magazynu, czy książki.
Czas wiązania jest jednym z najważniejszych czynników dobrej spoiny, a w procesie drukowania jest on zmniejszony do minimum. Można się z tym uporać korzystając z odpowiednich klejów, a te niestety kosztują. I mamy odwieczny problem koszt-jakość :)
Ponieważ jednak mam do wyboru tylko jedną możliwość wybieram - klejenie. Mogę zapłacić więcej, byleby wytrzymało dłużej.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2006, 21:16   

Stawiam na szycie. Klejone po pierwsze czyta się gorzej bo nie można porządnie złożyć, tylko okładka się gniecie (a jako że okładki się zrobiły ładne ostatnio to szkoda ich ;>) po drugie zajmuja więcej miejsca na grubość. Rozpadać się jakoś nie rozpadają, ale i tak wolę stare dobre zszywki.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group