Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielki Bracie - ale namieszałeś
Autor Wiadomość
Owee 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 31 Października 2005, 21:00   Wielki Bracie - ale namieszałeś

Witam - jako wasz czytelnik od numeru 04 - jestem wielce rozgoryczony i zmęczony tym co się ostatnio do okoła SFFH wyprawia - najpierw zmiana formatu i już numery nie są równe gabarytowo - pytam PO KIEGO GRZYBA.... dalej - nowe numery (wyszły raptem dwa ?) w nowym formacie i nowym wydawnictwie (tak,tak nowy papier jest lepszy) i ŁUP ! już SFFH w moim kiosku nie widzę - szczerze mówiąc nie widze pisma w ŻADNYM kiosku w mojej okolicy - nad tym że w ogóle jeden numer przepadł i numeracja się zupełnie posypała nie będę się już nawet rozwodził....

W zwiazku z powyższym Wielki Bracie - jeśli w listopdzie nie zobacze tego nowego numeru (tego z panienką bo niby ten jest następny (no własnie który to w ogóle już jest ? jaki miesiąc ? jaki numer ? jaki rozmiar ? jakie logo ??)) w jakimś kiosku w promieniu - powiedzmy 1km od mojego miejsca zamieszkania - wpadnę do waszej nowej redakcji - gdziekolwiek ona teraz jest - i jak to powiedział sfrustrowany abonent TPSA - "zobię gnój i spier...e wam święta... tyle mojego...
Ostatnio zmieniony przez Owee 31 Października 2005, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Października 2005, 21:01   

Przeciez numer z panienka jest juz od paru dni.
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 21:10   

Sio mi do przywitalni, panie Owee.
Jakby ci tu odpowiedzieć, to jest zupelnie inna firma, która powstała, bo w starej taki burdel był, jak to opisałeś ślicznie. a ja nie mogłem sie doprosić wielu rzeczy.
nowy numer jest juz od mniej więcej 4-5 dni - zależy gdzie. Listopad, nimer 1 logo widac na forum (to na czerwonym tle) rozmiar taki jak numeru 51:-)
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Października 2005, 22:42   

Skoro znalazł się temat do lamentowania, to ja polamentuje (pewnie i tak pójdzie do kasacji). Czemu SF to już nie SF, czemu format jest inny i czemu przez zmiany muszę się z czasopismem cackać, bo teraz nie mam serca nie obchodzić się z nim jak z porcelaną? Czemu nie ma już fajnych, świeżych opowiadań, a pojawiają się takie blogowe duperele jak jakaśtam krew? (nielegalna bodajże) No czemu, i czemu niebo jest niebieskie, hę, panie Nurs?
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:28   

To z tym niebem, to Cebula będzie wiedział, generalnie powietrze nie jest aż tak przezroczyste, jakby nam sie wydawało.
a czemu nie ma świeżych opowiadań? Bo z każdym przeczytanym tekstem granica świeżości się oddala. Zaręczam ci, że dla wielu, to co dla ciebie jest wtórne, wydaje się cudem mniemanym.
Ja naprzykład mam tak z filmami, byłem wczoraj na czymś, shitnie nawet tytułu nie zapamiętałem:-( Z Jennifer Love Hevitt. I dialogi potrafiłem z wyprzedzeniem powiedzieć:-) Po prostu za dużo juz tego widziałem. A reszta towarzystwa bawiła sie przednio.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Października 2005, 23:37   

Wiem coś o tym. Cały Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza był niebywale przewidywalny.
Chodziło mi o głupie ponarzekanie, tak jak to Owee'emu w pierwszym poście ładnie wyszło. A tak poważnie, pierwszy numer SFFH był dla mnie przyjemniejszą lekturą niż Deszcze niespokojne. Ku Twojej, Nursie radości, a mojej - bądź co bądź - rozpaczy. Bo kasę jednak wydałem.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:39   

Nie desperuj, taka tam kasa, jakbys kupil nowego Aston Martina i po godzinie jazdy przekonał sie, że to paw pierwszej wody a nie fura za 500k, to byś mial problem:-)
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Października 2005, 23:40   

NURS napisał/a
To z tym niebem, to Cebula będzie wiedział, generalnie powietrze nie jest aż tak przezroczyste, jakby nam sie wydawało.

Ja wiem, ja wiem! :D

Swiatlo jest rozpraszane na czasteczkach powietrza (mowie tu ogolnie) w roznym stopniu, zaleznie od jego czestotliwosci. I tak - fioletowe jest najbardziej rozpraszane, a czerwone - najmniej. W zwiazku z tym - promien czerwony po przejsciu przez warstwe powietrza bedzie mial nadal mniej wiecej ksztalt promienia, ale promien fioletowy ulegnie silnemu rozproszeniu i nam bedzie sie wydawal czyms w rodzaju "mgielki". A jako ze oko jest duzo mniej wrazliwe na barwe fioletowa, to najbardziej rozpraszana barwa wydaje sie nam barwa sasiadujaca z fioletem w widmie - czyli niebieska.

Tada! :mrgreen:

to tyle jesli chodzi o offtop i troche autopromocji :P
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:42   

No proszę, i juz wszystko jasne. Uczą tych ludzi w szkołach tylu niepotrzebnych rzeczy a potem nie ma komu pracować:-)
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Października 2005, 23:43   

NURS napisał/a
Nie desperuj, taka tam kasa, jakbys kupil nowego Aston Martina i po godzinie jazdy przekonał sie, że to paw pierwszej wody a nie fura za 500k, to byś mial problem:-)

Ha! Żeby to chociaż był pierwszy raz. Starzeję się, mało co mi się podoba, w każdym razie, co debiut, to zawód. Mam nadzieję, że puścicie Kosika niebawem to się podbuduję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:45   

Puścimy, jak tylko coś napisze:-)
Na takie wypalenie jest rada. Musisz odpuścic sobie to, co cie przesyciło na jakiś czas. Jak wrócisz, znowu wszystko będzie się podobało:-)
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Października 2005, 23:47   

Cytat
Na takie wypalenie jest rada. Musisz odpuścic sobie to, co cie przesyciło na jakiś czas. Jak wrócisz, znowu wszystko będzie się podobało:)

Albo i nie... u mnie taki odwrot od fantasy trwa juz z szosty rok, i jakos nie chce sie odswiezyc :?
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Października 2005, 23:48   

Tylko jak ja zaległości później nadrobię, już teraz z czytaniem nie wyrabiam. Ale chyba masz rację.
Swoją drogą, fajny offtop.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:49   

Czemu offtop, Wielki Brat przecież czuwa:-)
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Października 2005, 23:51   

Wielki Brat namieszal - wiec jestesmy w temacie :)
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Października 2005, 23:53   

No tak, racja. To wszystko wina Wielkiego Brata.
Czereśnia, jak Ci się to udało? Ja bym nie podołał.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Października 2005, 23:54   

znaczy, jak co sie udalo? :> Czy zrobilam cos nie do zrobienia? :D
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 31 Października 2005, 23:57   

Przestać czytać fantastykę, tak, dla mnie to raczej "nie do zrobienia".
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Października 2005, 23:59   

nie nie, nie fantastyke, a fantasy :)
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 00:02   

Mniejsza z tym. Też niemożliwe.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Listopada 2005, 13:10   

No dobra ale nadal nie znam odpowiedzi na pytanie dlaczego zmienila sie czcionka tytulu, (teraz wygladacie prawie jak naj czy inne kosmo) co sie dzieje z dystrybucja-numer z pania z lukiem znalazlem dopiero w saloniku kolportera, w kioskach brak. Po co zmiana formatu??
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 14:11   

Poznałbyś, gdybyś poczytał uwazniej info na stronie itp. To jest już inna firma i inny tytuł. sukcesor SFa, ale nie jego prawna kontynuacja, zatem zmiana loga była konieczna.
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 1 Listopada 2005, 14:21   

Ludziska, dajcie spokój, zmieniła sie czcionka tytułu... to tylko szczegóły. Fenix też przy ostatniej zmianie wydawcy zmienił krój czcionki. Chociaż, pewnie wydziwiałbym lekko, gdyby NF udziwniła swoje logo (przez zeszły rok próbowali je ukryć, pod rozmaitymi łatkami, nie wyszło :) ) W gruncie rzeczy liczy się to co pomiędzy okładkami. Dystrybucja, fakt, też jest ważna...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 14:36   

Kto pyta powinien uzyskac odpowiedź, przecież to żadna tajemnica:-) Mogłem też zrobić nowe Science fiction, ale uznałem, że lepiej iść nieco inna drogą. Coś się kończy, coś się zaczyna.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:23   

Mi się logo podoba, nie wiem o co ten szum.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:28   

Logo finalnie jest dziełem moim i Andrzeja "Soullesa" Kozakowskiego, któremu niniejszym dziekuje za pomoc. Nieocenioną!
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:39   

Od poprzedniego lepsze. Niech wam będzie - IMHO. Ale widać niektórzy się do starego bardzo przywiązali.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:04   

Ja też je lubie, to w końcu kawał historii, a teraz FH jeszcze trzeba dodawać:-)
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:10   

Dlaczego trzeba? Wielki brat namieszał, ale czy trzeba?
Zresztą, jakoś to przeżyję, inni też.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:15   

Jak już tłumaczyłem, tytuł byl od nowa rejestrowany a dwóch takich samych nie zarejestrują. wolałem zrobić wieksza zmianę, niz obsuwac druk o kolejny miesiąc, gdyby sąd jednak uznał, że za mało się tytuły różnią:-) Ustawowo zdaje się musi być 50% różnic, ale moge sie mylic, bo panienka z okienka podawczego też nie była pewna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group