Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzysztof Piskorski
Autor Wiadomość
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 5 Lutego 2009, 10:00   

Witchma napisał/a

A skoro o Zadrze, to kiedy dokładnie drugi tom się pojawi? I kwartał 2009 roku to bardziej koniec lutego, czy marca? (nie wiem, co na listę życzeń urodzinowych wpisać ;P: )


Drugi tom już za rogiem. Z tego co wiem, powinien być w księgarniach jeszcze w tym miesiącu :)

A dla osób, które jak mBiko rozważają zakup, mam dobrą wiadomość. Mam nadzieję, że mnie NURS nie zastrzeli za przedwczesne wygadanie tego, ale możliwe, że niedługo będziecie mogli przeczytać sporą próbkę stylu, w którym napisana jest Zadra, na łamach Naszego Ulubionego Pisma ;)

Nie mówiąc już o tym, że lada dzień na stronie Runy powiesimy do wglądu z dwa rozdzialiki tomu drugiego.
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Lutego 2009, 10:13   

A ja wlasnie mialem pytac, kiedy autor znowu cos do SFFiH napisze. A tu prosze, samo sie wydalo :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Lutego 2009, 19:59   

K.Piskorski, źle mnie zrozumiałeś. Na liście planowanych zakupów jest tom drugi, pierwszy zakwalifikował się do ścisłej czołówki rzeczy do przeczytania na już. No, prawie na już.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 7 Lutego 2009, 19:30   

u mnie tom pierwszy będzie leżał i szczekał do końca sesji ;/ a tak kusi po przeczytaniu dwóch rozdziałów :P
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 22 Lutego 2009, 12:52   

"Zadra" t.1 przeczytana. Z jakąś szerszą wypowiedzią wstrzymam się do tomu drugiego, ale mogę powiedzieć, że bardzo mnie zaintrygowałeś. Ciekawie zarysowany świat alternatywny i dobrze odrobione realia epoki działają na plus. Dodatkowo zaostrzają apetyt przed drugim tomem poukrywane w tekście tajemnice. Z pewnością sięgnę po kontynuację, a do przeczytania pierwszej części zachęcam wszystkich miłośników powieści przygodowych i epoki napoleońskiej.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 25 Lutego 2009, 18:49   

Oznajmiam, że w przyszłym tygodniu powinien znaleźć się w sprzedaży zarówno drugi tom Zadry, jak i (gdyby ktoś cudem nie wiedział ;) ) najnowszy numer SFFiH, z tekstem niżej podpisanego. Opowiadanie, którego akcja toczy się po wydarzeniach z Zadry, zawiera pewne SPOILERY!. Więc czujcie się ostrzeżeni :)

Na stronie Runy wrzuciliśmy natomiast aperitif - jeden rozdział drugiego tomu. Więcej wkrótce.
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 26 Lutego 2009, 11:29   

Kolejna wieść. Zadra okazała się jedną z pozycji nominowanych do tytułu "Najlepsza książka polska" roku 2008 w plebiscycie Katedry. Sam plebiscyt ciekawy, sporo kategorii, jeśli ktoś chce, może dać wyraz swoim literackim sympatiom lub antypatiom ;) .

Zapraszam!
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Lutego 2009, 11:30   

Gratuluję! :D
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 26 Lutego 2009, 11:35   

:bravo Brawo :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 5 Marca 2009, 12:18   

Dziekuję, dziękuję. Pora na kilka nowin:

1. W kioskach, jak pewnie wiecie, jest już 41 numer SFFiH. W środku opowiadanie gościa, który podobno w spisie treści pojawia się jako Pawe Piskorski, a w tytule jako Paweł Piskorski. Nie znam skubańca, ale tekst jest mój, więc muszę go dorwać i stłuc za kradzież z mojego sekretnego notatnika ;) W międzyczasie będę negocjował z redakcją kwotę odszkodowania (najlepiej sześciocyfrową) ;)

2. Drugi tom zadry już w sprzedaży!

3. Przeczytać można też sobie kolejny darmowy rozdzialik.

4. A jak ktoś ma chwilową alergię na słowo pisane, polecam gustowną tapetkę z drugiego tomu.
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Marca 2009, 12:45   

K. Piskorski napisał/a
Pawe Piskorski, a w tytule jako Paweł Piskorski

coz pewnie Ojciec Redktor robiąc numer jakąś TV oglądał, a tam jak raz o reinkarnacji Pawła P. w prezesa SD było i tak mu się w Ciebie trzepło.
Tak to znowu bieżąca polityka z literaturą wygrywa :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 5 Marca 2009, 21:13   

K. Piskorski napisał/a
2. Drugi tom zadry już w sprzedaży!

Będzie trzeci ? Bo nie wiem czy się brać już za czytanie dwóch pierwszych czy jeszcze poczekać i łyknąć wszystko hurtem ;P:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Marca 2009, 21:17   

Te dwa tomy Zadry to jedna powieść, tylko podzielona, więc myślę, że śmiało możesz kupować i czytać.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 5 Marca 2009, 21:33   

Obydwa już kupione, czekają aż skończe czytać Lewą rękę ciemności i Króla Bezmiarów. A skoro jest jak mówisz, to pozostają na pierwszym miejscu "do przeczytania" :)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 5 Marca 2009, 21:42   

Virgo C. napisał/a
Obydwa już kupione, czekają aż skończe czytać Lewą rękę ciemności i Króla Bezmiarów. A skoro jest jak mówisz, to pozostają na pierwszym miejscu do przeczytania :)


Dabliu mnie uprzedził ;) Ale celem oficjalnego potwierdzenia - dwa tomy to całość Zadry. No chyba, że sprzeda się w milionowym nakładzie, bo wtedy trzeba będzie dopisać część trzecią, czwartą i sto czwartą ;) Plus parę spin-offów i cross-overów, np Zadra vs Opowieść Piasków.
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 5 Marca 2009, 21:46   

I ilustrowane albumy z opisami jednostek używanych przez poszczególne strony konfliktu (dla każdej oddzielny), osobny dla pojazdów cywilnych i co się tam ta jeszcze sprzedać ;)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Marca 2009, 12:14   

Jak już wspomniałem w "ostatni nabytych Drugi obraz spod piramid spowodował nabycie Zadry t.1 / drugiego w MPiK jeczcze nie było/
Bitwa jest zręczny opowiadaniem z inteligentym i dowcipnycm zakończeniem, a że czyta się dobrze to chyba oczywiste bo sięgnięciem po książkę zapoznanie się z nią zaowocowało.
Autorze owocuj dalej :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Marca 2009, 22:11   

Krzysztofie, co prawda nie skończyłam jeszcze "Drugiego obrazu spod piramid", ale już po kilku stronach jestem pod ogromnym wrażeniem. Głównie dlatego, że stylowo stoi on o klasę wyżej od Opowieści Piasków :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Marca 2009, 09:25   

Skończyłem po raz drugi czytać Bernabiuka (lubię patrzeć gdzie kity wciska :mrgreen: ) i zabrałem się za "Zadrę" :D
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 20 Marca 2009, 11:13   

Przeczytałem "Drugi obraz...". Cóż, czytało się jednym tchem, bardzo plastyczna wizja. Czuję się w obowiązku pochwalić, to jedna z lepszych rzeczy wydrukowanych ostatnimi czasy w SFFH. :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 23 Marca 2009, 19:43   

Dziękuję bardzo wszystkim za opinie o "Drugim obrazie"! Są dla mnie o tyle ważne, że opowiadania uważałem za jedną ze swoich słabych stron, więc unikałem ich jak ognia ;) Z czego wynikł dziwny fakt, że opublikowałem więcej książek niż tekstów w pismach. No ale teraz może się uda tą dziwną proporcję zmienić, bo następne opowiadania powoli dojrzewają. Może niedługo podrzucę NURS-owi kolejny tekst ;)

A przy okazji:
Katedra opublikowała wyniki swojego plebiscytu na najważniejsze zjawiska polskiej fantastyki A.D. 2008. W kategorii "Najlepsza polska książka fantastyczna" drugie miejsce zajęła Zadra! Pierwsze wywalczył swoim "Kameleonem" Rafał Kosik, trzecie zajął Wojciech Szyda (obu serdecznie gratuluję). Szczegółowe wyniki można sobie obejrzeć tutaj.
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Marca 2009, 19:47   

:bravo :bravo :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Marca 2009, 20:34   

Gratuluję sukcesu! :D
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Marca 2009, 20:35   

:bravo :bravo :bravo
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Marca 2009, 21:10   

Srebrny medal - za taką nowość - GRATULACJIE :bravo :bravo :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Marca 2009, 21:19   

Gratuluję :bravo :bravo :bravo

Muszę czym prędzej nabyć drugi tom "Zadry" i zabrać się za czytanie :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Marca 2009, 22:31   

gratulacje :D
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 23 Marca 2009, 23:17   

:bravo
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 24 Marca 2009, 15:37   

Panie Krzysztofie czy w "Zadrze" nazwanie dzielnego ppułkownika Stanisław Tyc to tylko licectia poetica, czy jakieś "odniesienie' ? Pytam bo w życiu znałem kiedyś rotmistrza Stanisława Wacława Tyca ulana 7p.uł. przyjaciela Wojciecha Kossaka - postac równie zasłużoną co zacną i malowniczą. A Polska to wszak jest jeno mała wieś :?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 26 Marca 2009, 09:46   

dalambert napisał/a
Pytam bo w życiu znałem kiedyś rotmistrza Stanisława Wacława Tyca ulana 7p.uł. przyjaciela Wojciecha Kossaka - postac równie zasłużoną co zacną i malowniczą. A Polska to wszak jest jeno mała wieś :?


Niestety nie znam prawdziwego p. Tyca. A historia z nazwiskiem bohatera Zadry jest w skrócie taka: potrzebowałem czegoś krótkiego, wyraźnego, co dobrze by "schodziło z języka" i ładnie kontrastowało z imieniem Stanisław. Wymyśliłem - Szyc. Ale kiedy już siadłem do pisania, zdałem sobie sprawę, że jest pewien w miarę znany aktor, który tak ma na nazwisko, a chciałem uniknąć jakichkolwiek skojarzeń, coby nie rozpraszać czytelniczej wyobraźni ;) Dlatego zmieniłem na Nycz - i szczęśliwy siadłem do dalszego pisania, ale humor popsuł mi się, kiedy zdałem sobie sprawę, że to przecież Metropolita Warszawski :D Zacząłem więc kombinować wokół - i wtedy wymyśliłem Tyca. A raczej chciałbym wierzyć, że wymyśliłem, bo możliwe, że było z nim jak z dwoma pierwszymi przypadkami, czyli głowa mi podrzuciła po prostu nazwisko, które kiedyś się obiło o uszy. A że czytałem całkiem sporo książek o historii polskiej wojskowości oraz różnych źródeł, możliwe że gdzieś tam zobaczyłem wspomnianego przez Ciebie Stanisława Tyca, ale wziął mi się i ukrył w pamięci podświadomej ;)
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group