Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Avatary.
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Października 2005, 21:08   

Chwila, kolory sa dla adminów, tyle pamiętam z Forum F-a.
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 18 Października 2005, 21:10   

NURS napisał/a
Chwila, kolory sa dla adminów, tyle pamiętam z Forum F-a.


Wszystko zależy od ustawień w panelu admina, można pozwolić np. również moderom na zmianę koloru nicka, wszystkim userom albo po przekroczeniu jakiejś ilości postów.
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Października 2005, 21:11   

Kolory nicków, NURS-ie. Kolorowy tekst posta może mieć każdy. Masz przecież taka opcję do wyboru zaraz pod pogrubianiem, kursywą i innymi tagami. Możesz też dać większą czcionkę jak chcesz. Ale jak sobie życzysz, to można to zablokować.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Października 2005, 21:20   

Mam propozycję grzeczną.
Nie piszemy w treści wiadomości kolorami. Jak na F-ie. Żeby sie papuga nie zrobiła i było widac wiadomości od adminów i modów.
Prośba wchodzi w uzycie w trybie natychmiastowym.
wiolatorzy bedą podawani na drugie danie lwom z zoo (bo kolosea pozamykali:-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Października 2005, 21:41   

Zgodnie z Twym życzeniem, o Wielki PP NURS-ie, zwykli szaraczkowie nie mają mocy bazgrać kolorami. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Października 2005, 22:35   

I tak ma być!
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 18 Października 2005, 23:22   

Nie, żebym chciała dyskutować z postanowieniem moderalicji, jednak już zdążyłam odliczyć parę numerków. Prosiłabym o dyspensę na odliczanie - albowiem lex retro non agit.
Pozwalam sobie prosić o ten przywilej, ponieważ w żadnym innym poście kolorów nie używam.

Dla wyjaśnienia dodam, że na FF chodzi wyłącznie o pisanie całych postów na kolorowo - barwne komunikaty są zastrzeżone dla wstawek moderatorskich właśnie. Pojedynczych zdań lub wyrazów - nie czepiamy się.

edit:/wielkości czcionek również nie ograniczamy :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Października 2005, 00:28   

Logan napisał/a
Zgodnie z Twym życzeniem, o Wielki PP NURS-ie, zwykli szaraczkowie nie mają mocy bazgrać kolorami.


Wnoszę o wyjątek od reguły. Dopuszczalne powinno być pisanie czcionką w kolorze tła w celu ukrycia np. spoilera.
_________________
GAndrel
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Października 2005, 00:54   

Powoli, daj nam sie zapoznac z mechanizmem forum. Albo cos tam update'ować.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Października 2005, 07:44   

GAndrel ma pomysl dobry, ale moze latwo zostac wykorzystany do naduzyc - np. do osmieszenia kogos. A i ja nie mam zamiaru zaznaczac calego forumi czytac postow w negatywie, zeby sprawdzic, czy tam gdzie jest puste miejsce ktos czasem czegos nie dopisal. Odnosnie spoilerow, to lepiej napisac SPOILER, wstawic 5 enterow i tyle, dla mnie to wystarczajace ostrzezenie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Października 2005, 11:00   

Gandriel pomysł może i dobry ale są rózne skóki na tym forum - ja używam np. ciemnej, ktoś pewnie jasnej - pomysł się nie sprawdzi.

Count:"ale moze latwo zostac wykorzystany do naduzyc - np. do osmieszenia kogos"
co z tego że ośmieszy jak nikt tego widzieć nie będzie? nie widziane = nie ma :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Października 2005, 11:07   

count napisał/a
GAndrel ma pomysl dobry, ale moze latwo zostac wykorzystany do naduzyc - np. do osmieszenia kogos. A i ja nie mam zamiaru zaznaczac calego forumi czytac postow w negatywie, zeby sprawdzic, czy tam gdzie jest puste miejsce ktos czasem czegos nie dopisal. Odnosnie spoilerow, to lepiej napisac SPOILER, wstawic 5 enterow i tyle, dla mnie to wystarczajace ostrzezenie.


Powiem tak: dla takich uczestników Forum jak ja, słabo obeznanych z technika, pomysł "5 enterów" nie ma sobie równych :P Bo jest po prostu najprostszy :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Października 2005, 11:13   

Dokładnie, najprostsze metody są zazwyczaj najlepsze. A mnie naprawdę zalezy na przyciągnieciu tutaj świeżej krwi. Tychże lurkerów, którzy zazwyczaj boja się odezwać bo kiedyś mieli te nieprzyjemność spróbować na syffie.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Października 2005, 11:18   

NURS napisał/a
Dokładnie, najprostsze metody są zazwyczaj najlepsze. A mnie naprawdę zalezy na przyciągnieciu tutaj świeżej krwi. Tychże lurkerów, którzy zazwyczaj boja się odezwać bo kiedyś mieli te nieprzyjemność spróbować na syffie.


A propos sf-f, nic nie przebije mojego szoku, kiedy wyczytałem opier... ten tego jakiegoś człowieka, który właśnie postanowił zabrać głos w jakiejś tam dyskusji i został zakrzyczany, bo się wpisał przez przeglądarkę, a nie przy użyciu jakiegoś tam programu.
Cóż, ja w ogóle na swoim kompie takiego programiku nie mam i mieć nie zamierzam, więc poczułem sie tam baaaaaardzo gościnnie :)

NURS ma rację: prosto, bez bajerów. Forum jest do rozmawiania.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Października 2005, 11:29   

"5 enterów" przed spojlerów to za mało, zwłaszcza, że jest jakiś mod zainstalowany, który pod postami pisze "post nieczytany" i automatycznie ustawia stronę z pierwszy nieczytanym postem na samej górze ekranu. (BTW* irytuje mnie to niesamowicie, moge to zmienić w Profilu czy to opcja globalna?). Przy takiej polityce chcąc niechcąc na spoilera zawsze się zerknie.
Skórki? Zostawić jedną. Jakąś nietypową, czyli nie subSilver. Proponuję głosowanie. Niech to forum domyślnie wyróżnia się od innych opartych na phpBB.
System ostrzeżeń powinien skutecznie odstraszać od nadużywania sympatycznej czcionki.

Howgh.

*BTW= By The Way ;)
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Października 2005, 12:05   

A ja mam zupelnie przeciwne zdanie w tej kwestii. Ustawienie na nieczytane posty to blogoslawienstwo, bo nie musze kopac po stronach i po 10 miutach czytania dopiero orientuje sie, ze to juz bylo. Dla mnie rewelacja.
Skorki tez niech beda. Osobiscie uzywam czerwonej i bardzo mi sie podoba (poza jedna rzecza, ale Logan juz obiecal naprawic w wolnej chwili, wiec w ogole jestem wniebowziety). a "5 enterow" bylo metafora, nie musisz traktowac tego doslownie, rownie dobrze moze byc to 10, jesli komus 5 to za malo. Zakladam tez, ze uzytkownicy sa na tyle dojrzali, ze nie napisza "a ten gosciu w Pile to na samym koncu (...)" i jesli spoileruja to jakies konkretne sytuacje ze srodka filmu, a nie samo zakonczenie w filmie, ktorego glowna sila tkwi w tymze zakonczeniu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Października 2005, 12:06   

Czy te spoilery to taki problem? Poważnie pytam, ja, jesli nie chcę ich czytac, to po prosu omijam - przy okazji tego przekierowania na nieczytane, to nie czytaj od końca - BTW rzadko jest tak, że spoiler ma formę - Zabił Heniek, prawda? Zatem juz od twojej woli zalezy, czy wgryziesz się w spoilera, czy ominiesz.
Nie komplikujmy sobie życia. I tak mamy na karku pana Something:-)
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 26 Października 2005, 12:54   

Ja uważam, że wyłączenie kolorów to jest jednak znaczne ograniczenie - lubię czasem oznaczyć jakąś ważną kwestię na czerwono, albo oznaczyć spoiler na biało. Nadużycia w sprawie używania kolorów? Jeśli tak, to od czego są modowie? A właśnie, jacyś by się przydali oprócz adminów ;)
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Października 2005, 13:01   

A moim zdaniem podchodzisz do tego odwrotnie i przez to masz problem. Widziales kiedys w ksiazce stosowanie kolorow? Moze raz na 1000 tytulow, tak samo w gazetach (nie licze kolorowych dla kobiet). Dla ciebie moze cos jest wazne, zeby zaznaczyc to innym kolorem, ale dla wielu uzytkownikow cos takiego bedzie mniej czytelne. Od akcentowania wypowiedzi masz wytluszczenie, kursywe i podkreslenie. Moim zdaniem jest to wystarczajacy garnitur akcentow. A stosowanie kolorow to dodatkowa funkcja i zgadzam sie z Loganem i NURSem, ze jest to calkowicie zbedne.

Moderatorzy maja inne rzeczy do roboty niz temperowanie zapedow podjaranych grafomanow (skojarzenia ze znanym z tego forum grafomanem absolutnie niezamierzone). Poza tym takie cos bedzie zniechecac tych, ktorzy na co dzien nie sa obeznani z internetem i forum, a chcieliby pogadac o fantastyce i duza liczba kolorow ich zniecheci.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 26 Października 2005, 13:07   

count napisał/a
stosowanie kolorow to dodatkowa funkcja


Jest to standardowa funkcja "gołego" phpBB, a co dopiero takiego kombajna jak Przemo :) Po raz pierwszy widzę wyłączenie kolorów właśnie tutaj.

count napisał/a
Poza tym takie cos bedzie zniechecac tych, ktorzy na co dzien nie sa obeznani z internetem i forum, a chcieliby pogadac o fantastyce i duza liczba kolorow ich zniecheci.


Jedną z przyczyn mojej agitacji za przywróceniem funkcji kolorów jest brak zrozumienia ciągu przyczynowo-skutkowego, jak umiarkowane stosowanie kolorów może kogoś odstraszyć od gadania o fantastyce :) Powtarzam - jest to dla mnie sytuacja niezwykła na forach :)
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Października 2005, 13:41   

No toz wlasnie probuje ci to wytlumaczyc. O tym pisal Romek chyba w innym temacie (a moze i w tym) - sa osoby, ktore nigdy nie zagladaja na fora, a maja znakomita wiedze na temat fantastyki. Zobacz sam: sprzedaz SF szla w dziesiatki tysiecy sztuk (mniejsza czy sie pomylilem, czy nie). A zarejestrowanych uzytkownikow jest bodajze mniej niz 100. A to oznacza, ze mniej niz 1% (przy sprzedazy 10tys.) czytelnikow korzysta z forum (a jesli wziac pod uwage takich jak Pako, ktorzy po prostu lubia fantastyke, a nie stac ich na kupowanie SF, albo kupuja bardzo nieregularnie), to ta liczba jest jeszcze mniejsza.

Pewnie, ze ogromny wplyw na to ma brak reklamy forum na lamach pisma (co ma sie zmienic, jak zapewnial NURS), ale na pewno bedzie tak, ze czesc osob (byc moze znakomita wiekszosc) nie bedzie miala doswiadczen nie tylko z forum, ale w ogole z komputerem. I taka osoba wchodzac na forum (bo mu syn powiedzial jak) nie bedzie umiala sie odnalezc w dyskusji, ktora kwitnie tecza kolorow. Ja jestem z zawodu informatykiem i wiem, ze mnie by to na poczatku oniesmielilo. Ale ja mam na tyle samozaparcia, zeby sie przez to przedrzec, a byc moze inni nie. A doskonale rozumiem NURSa, ktory chce te osoby tez przyciagnac, bo to ze nie znaja sie na komputerach nie znaczy wcale, ze nie maja wlasnych pogladow i wiedzy, ktorymi chca sie podzielic.

Inny przyklad: wczoraj kupowalem opony do samochodu. Dobrze prosperujacy zaklad, zaopatrzony najlepiej w miescie, wszystko w pelni profesjonalnie do momentu, kiedy pan zaczal wystawiac fakture. Wtedy okazalo sie, ze pisze jednym palcem jednej reki i wystawienie faktury zajelo mu chyba z 5 minut. A facet nie mogl byc nowy w sprawach komputerowych, bo jak mowilem - zaklad dobrze prosperuje i stoi nie od wczoraj, wiec i faktury na komputerze pewnie facet od dawna wystawia, a jak mu sie papier do iglowki wkrecil, to zamiast go wyprostowac reka z tylu, to krecil gala, az samo sie wyprostowalo, przez co zmarnowal ze 4 kartki.

A ta dygresja byla po to, zeby uswiadomic wszystkim, ze naprawde jest u nas kupa ludzi, ktorzy komputera uzywaja tylko i wylacznie jako zlo konieczne, dlatego mozliwosc dodatkowych atrakcji gratosowo do pisma w postaci forum i czesto aktualizowanej strony moze budzic ich chec skorzystania, ale jednoczesnie wielkie obawy przed czyms nowym i nieznanym. A pstrokate teksty na forum na pewno nie pomoga im w szybszym opanowaniu nowego medium.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 26 Października 2005, 13:53   

count napisał/a
A pstrokate teksty na forum na pewno nie pomoga im w szybszym opanowaniu nowego medium.


Zgadzam się, że wiele osób nie "siedzi" w świecie netu, ale tak mnie zastanawia - skoro kolory, to również i przyciski? Tag "quote", jak oni te białe cytaty robią? PW, gg, olaboga! Oczywiście jest to moja prywatna interpretacja i o wszystkim decyduje admin, jednak ze swojej strony opowiadam się za przywróceniem możliwości używania kolorów.
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Października 2005, 14:04   

Mariusz Saint napisał/a
count napisał/a
A pstrokate teksty na forum na pewno nie pomoga im w szybszym opanowaniu nowego medium.


Zgadzam się, że wiele osób nie siedzi w świecie netu, ale tak mnie zastanawia - skoro kolory, to również i przyciski? Tag quote, jak oni te białe cytaty robią? PW, gg, olaboga! Oczywiście jest to moja prywatna interpretacja i o wszystkim decyduje admin, jednak ze swojej strony opowiadam się za przywróceniem możliwości używania kolorów.


Nie masz racji. Może ja jestem nietypowy, ale jeszcze dwa miesiące temu siedziałem sobie na modemie, bo do komunikacji wystarcza, a nie chcialem płacić Tepsie makabrycznych pieniędzy. Teraz owszem, mam łącze, co widać :) ale zapewniam Cię, że sporo tu pisuję postów, co bardzo bezpośrednio wynika z tego, że jest to najprostsze ze znanych mi forów. W sensie obsługi, rzecz jasna i czytelności.
A z tym nabijaniem się to raczej ostrożnie :) długa chwilę zastanawiałem się, jak wstawić link. Bo mnie nie interesuje obsługa komputera, tylko wyrażanie treści :)

Myślę, że wielu czytelników pisma, zwlasza tych mniej mających konktaktu z informatyką, powie Ci to samo, co ja: prostota ich przyciągnie, ale wodotryski kolorów, pasków, innych bajerów - odepchną.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Października 2005, 15:45   

Piszecie jakby używnanie kolorów to była jakaś czarna magia. A nie jest to trudniejsze od cytowania czy wstawiania linków.
Poza tym uważam, że sztuczne ograniczanie domyślnych możliwości forum jest przejawem braku zaufania do forumowiczów i nieuzasadnionym ograniczaniem wolności.
Uważam też, że argument, że nadmiar kolorów, którego nawiasem mówiąc być nie powinno, bo o fantastyce piszą (tu jak na razie) raczej dojrzeli internauci (którzy będą dawali przykład ) nie lubiący wodotrysków , może zniechęcić potencjalnych nowych forumowiczów, bo mogą te kolory wydawać się dla nich za trudne do opanowania jest dla tych nowych potencjalnych forumowiczów obraźliwy.
_________________
GAndrel
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Października 2005, 15:51   

GAndrel napisał/a
Piszecie jakby używnanie kolorów to była jakaś czarna magia. A nie jest to trudniejsze od cytowania czy wstawiania linków.
Poza tym uważam, że sztuczne ograniczanie domyślnych możliwości forum jest przejawem braku zaufania do forumowiczów i nieuzasadnionym ograniczaniem wolności.
Uważam też, że argument, że nadmiar kolorów, którego nawiasem mówiąc być nie powinno, bo o fantastyce piszą (tu jak na razie) raczej dojrzeli internauci (którzy będą dawali przykład ) nie lubiący wodotrysków , może zniechęcić potencjalnych nowych forumowiczów, bo mogą te kolory wydawać się dla nich za trudne do opanowania jest dla tych nowych potencjalnych forumowiczów obraźliwy.


Nie, ja nie protestuję przeciw ich używaniu. Wyrażam osobiste zdanie, że forum by sie bez nich obeszło. Problem widzę w czym innym: że widziałem fora tak pstrokate, nie tylko od kolorków, ale i od innych ozdobników, że ginęła treśc.
Jeżeli Logan zapanuje, to proszę bardzo :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Października 2005, 16:27   

Ja znam tylko Wieżę Błaznów. Ponad 3200 forumowiczów - zero pstrokacizny. Jedynym bardzo żadko używnaym kolorwm oprócz czarnego jest właśnie kolor tła.
Mniejsz zresztą z tym. Nie będzie kolorów to nie będzie. Forum przez to nie starci za wiele na funkcjonalności. po prostu jestem przeciw takim sztucznym ograniczeniom.
Jeżeli się obawiamy pstrokacizny w wykonaniu początkujących forumowiczów, to można może odblokować tag , ale nie wstawiać przycisków do kolorowania na stronie pisania wiadomości? Kto z początkujących będzie wklepywał kody kolorów?
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Października 2005, 17:00   

Kolory - mi to tam obojętne. tylko znając ludzi (nie mówię o tutejszych userach, po prostu na innych forach też się zcasem udzieklam ;) ) to wiem, że posty mogą czasem wyglądać kolorowo. Obojętne mi więc, czy kolory będą, czy nie, byle ich używanie było uzasadnione _bardzo dokładnie_. Nie "ot, żeby byo kolorowiej".
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Października 2005, 18:26   

Zrobimy tak. Włącze możliwość kolorowania czcionki, ale jeżeli zauważe nadużycia wyłączę bezwarunkowo bez mozliwości włączenia. Nie włączę natomiast zmiany rozmiarów czcionki. O to proszę nawet nie prosić. Mam dość wielkich bukw walących po oczach feria kolorów. Co do spoilerów w białym kolorze. Jak najrzadziej, gdyż nie chce mi się domyślać co autor miał na myśli i uważam to za bezsens. Jest to jednakże moja prywatna opinia jako Logana - użytkownika, a nie Logana - admina. Jak do tej pory sprawdzało sie pisanie spoiler i nikt z moich znajomych nie narzekał.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Października 2005, 19:42   

Co do ustawiania pozycji strony na nieprzeczytanym poście jestem za. To NIEZIERNIE ułatwia przeglądanie forum ( nie muszę szukać ostatniego przeczytanego postu co jest uciążliwe ). Kolory - obojętne.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Października 2005, 16:31   

Co do ustawiania - jestem za, ale... Ale u mnie to działa tak, że ustawia an ostatnim poście w ogóle, nie na pierwszym nieprzeczytanym.Jak jest u innych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group