Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Stargate SG-1 i SGA
Autor Wiadomość
rysiaczek 
Gollum


Posty: 10
Wysłany: 10 Lutego 2006, 11:06   Stargate SG-1 i SGA

Stargate: SG-1 jest obecnie jednym z najlepszych seriali scf-fi na świecie. Powstał on w 1994 roku na podstawie filmu kinowego Stargate. Nowe odcinki są ciągle kręcone co może świadczyć o jego popularności i odniesionym sukcesie. Dzięki SG-1, gwiezdne wrota biją rekordy oglądalności w Stanach i rozpoczął na dobre tworzenie sagi.

O czym jest?
Najkrótszą odpowiedzią na to pytanie jest: jest o wielkim "O". Serial przedstawia historię wydarzeń tajnej czteroosobowej wojskowej jednostki specjalnej Sił Powietrznych która bada nowe światy i starożytne cywilizacje za pomocą urządzenia zwanego Gwiezdnymi Wrotami.

Historia SG-1
Przez siedem lat dowódcą drużyny był pułkownik Jack O'Neill posiadający doświadczenie w jednostek specjalnych (po awansie na generała brygady dowodził SGC, teraz ma objąć dowództwo nad wszystkimi programami dotyczących operacji członkiem kosmosie). Drugim członkiem zespołu jest Carter, która będąc na początku drugodowodzącą przejęła po awansie na podpułkownika dowództwo nad SG-1. Do drużyny przynależy z rokiem przerwy archeolog i lingwista Daniel Jackson oraz Teal'c - obcy który przyłączył się do walki z głównym wrogiem. Obecnie do SG-1 dołącza podpułkownik Cameron Mitchell.
Oprócz tej grupy trzeba nadmienić postać generała Hammond'a który dowodził bazą przez siedem lat oraz major Fraiser która udzielała pomocy medycznej SG-1 nie raz. Od 2005 roku bazą dowodzi generał Hank Landry.
Uff… tak, wymieniłem teraz tylko główne postacie. Ich ilość wynika z zmian jakie zachodziły przez te osiem lat w ekipie. Główny SG-1 dla wielu pozostanie mimo wszystko: Jack, Sam, Daniel i Teal’c.

Wróg
Głównym wątkiem serialu jest walka SG-1 z wrogimi Ziemi Goa'uld'ami. Te pasożytnicze stworzenia przypominające węże udają starożytnych bogów i tak co pewien czas SG-1 odnajduje nowego wroga: Apofis, Sokar, Anubis, Baal - to są ci najwięksi.
Oprócz tego SG-1 ma problemy z różnymi formami agencji NID, której zadaniem było patrzenie na ręce funkcjonowaniu SGC i jak się okazało często chodziło im o własne korzyści.
Od dziewiątego sezonu SG-1 ma do czynienia z nowym wrogiem – Orii.

Sukces serialu
Głównym pomysłodawcą serialu była firma MGM która niedawno zakupiła prawa od Canal+ do filmu kinowego autorstwa Emmerich'a. Postanowili oni zebrać ekipę scenarzystów i reżyserów którzy by mogli stworzyć serialową kontynuację wydarzeń z filmów. Dyrektor MGM skontaktował się między innymi z Michael Greenburg'iem i Richard Dean Anderson'em. Słysząc o tym projekcie do drużyny dołączył Jonathan Glassner i Brad Wright. To był początek tworzenia ekipy producentów, którzy przez osiem kolejnych lat mieli tworzyć serial. Obecnie za realizację produkcji odpowiedzialne są dwie firmy: "Kawoosh! Productions" i "Gekko Film Corporation". Tymczasem same MGM (niedawno wykupione przez Sony) zajmuje się dystrybucją na rynku.

Kolejne sezony
Początkowo stacja "Showtime" zleciła stworzenie dwóch sezonów (po 22 odcinki). Szybko jednak okazał się serial sukcesem, więc w czasie trwania emisji pierwszego sezonu zlecono produkcję dwóch kolejnych. Problem tez nie był piąty sezon na który się szybko zdecydowano. W tym momencie serial SG-1 miał krytyczny moment. Nie tylko Michael Shanks zrezygnował z grania postaci Daniela Jacksona przez cały sezon, ale i sam serial został przeniesiony na "Scf-Fi Channel", gdzie serial miał się zakończyć szóstym sezonem. Tam szybko okazało się że mimo odejścia Daniela serial bije rekordy oglądalności i już po nakręceniu finałowego odcinka serialu stacja zaproponowała stworzenie kolejnego siódmego sezonu. Tutaj jednak pojawiły się problemy dostępności głównej gwiazdy serialu - Richard Dean Andersona, które udało się rozwiązać poprzez ograniczenie jego występowania na ekranie. Podobnie, sezon siódmy miał być ostatnim, jednak tym razem negocjacje w sprawie kontynuacji przeprowadzono wcześniej i ostatni odcinek sezonu siódmego (który został przerobiony ze scenariuszu filmu kinowego, który nie mógł już dłużej czekać na produkcje jako że serial nie chciał się skończyć) został zrobiony z myślą o kolejnym sezonie.

Sukces międzynarodowy
Serial osiągnął ogromny sukces. Serial znany jest na cały świecie. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Kanadzie i Australii. Wszędzie bije rekordy oglądalności, a szczególnie w amerykańskiej stacji "Sci-Fi Channel" dzięki czemu serialowi przypadł tytuł najdłużej kręconego serialu w historii scf-fi oraz w historii wszystkich seriali (drugie miejsce za dziewięcioma sezonami The X-Files).

Słowem podsumowania
Serial kręcony jest w Vancouver.W Polsce przed 2000 rokiem w telewizji TVN zostały wyemitowane dwa pierwsze sezony. Prośby o kontynuowanie emisji nie poskutkowały i gdyby nie stacja HBO, która niedawno wznowiła emisję, w Polsce nie byłoby nawet dostępu do tego hitu. HBO wyemitowało już siódmy sezon, co zbliża nas do cywilizacji.

źródło: www.gwrota.com

Bohaterowie:
Jack O'Neill
Samantha Carter
Teal'c
Daniel Jackson
Cała ekipa
_________________
.::Jesteśmy jedynie cząstką tej przestrzeni, nie wiemy czemu tu i teraz::.
 
 
rysiaczek 
Gollum


Posty: 10
Wysłany: 10 Lutego 2006, 11:15   

STARGATE ATLANTIS
Jak się zaczęło?
Latem 2004 roku odbyła się premiera serialu „Stargate: Atlantis”, który był długo zapowiadanym następcą SG-1. W celu prowadzenia prac nad tym nowym projektem główny producent powierzył stery nad siódmym sezonem swojemu zastępcy. Okazało się jednak że nowy serial Atlantis wystartował w towarzystwie ósmego sezonu doświadczonego SG-1.


O czy jest?
Ogólne założenie jest podobne jak serialu SG-1 czyli mamy gwiezdne wrota przez której podróżuje kilkuosobowa drużyna na inne planety i by nie było jak na wycieczce krajoznawczej nękani są oni przez inną wrogą rasę. Dokładniej mówiąc Atlantis opowiada o przygodach ziemskiej ekspedycji, której udaje się dostać do zaginionego miasta zaginionej zaawansowanej cywilizacji Pradawnych. Okazało się, że tytułowa Atlantyda położona jest w dużej odległości od Ziemi i będzie to dla ekspedycji pod dowództwem doktor Weir podróż w jedną stronę (do czasu aż nie znajdą wystarczająco dużego źródła zasilania). Głównym celem międzynarodowej ekspedycji jest poznanie zarówno rasy Pradawnych jak i zdobywanie ich technologii. Łatwiej wykonują to drugie, a to dzięki temu że niektórzy z uczestników misji posiadają unikatowy gen umożliwiający kontrolę nad technologią Pradawnych.

Ci źli….
Jednak życie ekspedycji Atlantis nie jest łatwe. Zagraża im szczególnie rasa Wraith, która raz pokonała i zmusiła do odwrotu Pradawnych z tej galaktyki. To z nimi drużyna Atlantis natknęła się na samym początku dzięki czemu rasa ta dowiedziała się o istnieniu Ziemi. Jako że Wraith w większości żyją w stanie hibernacji dowiadując się o istnieniu nowego ogromnego żerowiska (żywią się oni ludzką energią i dopóki) postanowili dotrzeć na Ziemie, a droga tam wiedzie przez Atlantis. Niebezpieczeństwa na Ziemian czyhają także ze strony innych nie przyjaznych ras z galaktyki jak Geni. Więc podczas poszukiwań źródła zasilania w postaci naładowanego ZPM, które umożliwiłoby powrót do domu załoga musi stawić czoła wielu przeciwieństwom losu.

Nowi bohaterowie!

Dowództwo nad całą ekspedycją zostało powierzono wytrawnej w negocjacjach międzynarodowych doktor Weir. Główną drużyną dowodzi major Sheppard doświadczony pilot, który o ekspedycji dowiedział się przypadkowo podczas rutynowego lotu na Antarktydzie. W skład drużyny wchodzi doktor Rodney MacKey – genialny naukowiec ze swoistym temperamentem, porucznik Ford – młody wojskowy oficer wyspecjalizowany w fachu militarnym oraz Teyla – kobieta przewodząca rasie Athosianom którą spotykamy na pierwszej planecie badanej przez ekipę z Ziemi. W bazie można spotkać jeszcze kilku drugoplanowych bohaterów jak na przykład doktor Beckett który jest uznawany za głównego eksperta w dziedzinie medycyny na Atlantis, czy też doktor Zelenka – Czech dobrze znający się na technologii.

Środowisko
Serial podobnie jak SG-1 cechuje spora dawka akcji, efektów i wciągających historii. Elementem godnym pochwały są niesamowite efekty komputerowe wykonane dla odcinka „The Storm” przedstawiającego ogromną burzę zbliżającą się i szalejącą nad ogromnym miastem obcych wielkości Manhatanu pływającego po środku oceanu.
W serialu nieustannie oprócz podróży przez wrota odbywają się podróże za pomocą statków które dzięki swojej niewielkiej wielkości mogą podróżować przez wrota. Także dla fanów SG-1 nowością będą nowe wrota w galaktyce Pegaza, które wyglądają nowocześniej. Symbole konstelacji gwiezdnych są podświetlane oraz istnieje możliwość wybierania współrzędnych z pokładu statków.

Stargate trwa
Serial "Atlantis" powstał na podstawie sukcesu SG-1 i (w moim przekonaniu) godnie kontynuuje serię Stargate. Jako całość pierwszy sezon przewyższył jakościowo sezon ósmy SG-1. Oglądalność pilotowego odcinka na Scf-fi Channel była ogromna, między innymi dzięki sporej promocji serialu w Ameryce.
W Polsce… formalnie ten serial nie istnieje jak na razie. HBO zakończyło emisję sezonu siódmego SG-1, więc kto wie….

ŹRÓDŁO:www.gwrota.com PEŁNE PRAWA AUTORKIE NALEŻĄ SIĘ SGTOKAROWI

John Sheppard
Teyla
Dr Weir
Ronon Dex
MacKey:)
Doktor Becket
Cała ekipa
_________________
.::Jesteśmy jedynie cząstką tej przestrzeni, nie wiemy czemu tu i teraz::.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Lutego 2006, 16:21   

Boż... pamiętam ten serial.. leciał na TVN za czasów mojej młodości... wtedy chyba w podstawówce jeszcze byłem. I podobał mi się... bo po pierwsze tematyka fajna i grał McGyver... to musiałem oglądać. Atlantis chyba kiedys widziałem ale nie pamiętam i gorsze raczej było... tak mi się zdaje. Bo gdyby mi sie podobało to bym oglądał :)
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 10 Lutego 2006, 20:02   

Za wielką fankę się nie uważam -- bo i z pamięci cytowac nie umiem tytułów odcinków :mrgreen: -- ale mama wielki sentyment do serialu.

Z SG-1 lubiłam pierwsze trzy sezony: miały najlepsze w mojej opiniii historie, czytelną myśl przewodnią i dobrze zarysowanego wroga. Potem się to wszystko rozmyło, Anubis poszedł w odstawkę i serial nie był już tym co wczesniej. Na dodatek bohaterowie byli zbyt statyczni, niby się rozwijali, ale bez sensacji, w związkach pozostawali dośc luźnych (vide Carter/O'Neil).

SGA za to wciągnęło mnie jak powinno; bohaterowie nie byli zmęczeni 8) , nowa energia itd. Pierwsza seria miała świaeżość początków SG-1. Drugiej jeszcze nie miałam okazji oglądać, niestety.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Lutego 2006, 21:21   

Co prawda należę do miłośników ww seriali (szczególnie SG-1, Atlantis już dużo mniej), niemniej jednak co za dużo to niezdrowo. Stargate powinien się zakończyć na 8 sezonie, 9 to jakaś pomyłka i kręcenie na siłę. Nie zabija się przecież kury znoszącej złote jajka, ale to już tylko równia pochyła (no i Mac Gyver'a juz nie ma :( ).
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 11 Lutego 2006, 11:26   

Richard Dean Anderson już potem nie grał?MacGyvera wywalili? :shock: Hańba! :evil:
Oglądałam chyba tylko pierwszą serię jak kiedyś w naszej Tv puszczali.Śledziłam losy podróżników przez Gwiezdne Wrota z zapartym tchem.Podobało mi sie bardzo. :mrgreen: Chętnie odświeżyłabym sobie serial.Ciekawe czy dziś podobałby mi sie tak samo? :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lutego 2006, 12:30   

Mnie właśnie ten MacGyver odstraszał od serialu. Z tutejszych wypowiedzi wnioskuję, że niesłusznie. Trzeba będzie jakoś naprawić ten błąd.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Lutego 2006, 21:51   

Bodajże od 5 sezonu Anderson zaczął odgrywać swoją rolę z duzym dystansem i ironią. Przynajmniej ja tak to odbieram. Nie było odcinka abym sie parę razy nie usmiechnął widząc jego grę. Do tej pory jakoś go tolerowałem, ale później - dla mnie miodzio.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
nasciturus 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: U12 4:86:9
Wysłany: 12 Lutego 2006, 17:31   

tyle co obejrzalem pierwsza serie
zajelo mi to trzy dni przed odtwarzaczem dvd
jakos tak urlop spedzam...

kiedys mi sie podobalo
teraz to film dla glupawych amerykancow
brak logiki w ciaglosci wydarzen
niedopracowana fabula
porazka

pomysl genialny ale jak zwykle zrobiony na odwal sie
czekamna sezon drugi
jak obejrze i bedzie tak samo to dam sobie spokoj
_________________
nasciturus
nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Lutego 2006, 08:18   

Logan napisał/a
Bodajże od 5 sezonu Anderson zaczął odgrywać swoją rolę z duzym dystansem i ironią.

Oglądam odcinki prezentowane obecnie na HBO i potwierdzam - dla samych gadek O`Neila warto oglądać. Zwłaszcza zabawnie jest od momentu gdy zostal dowódcą bazy i przekonał się że dowodzenie nie jest takie fajne ;)
Co do samej fabuły to faktycznie trochę się zrobiło statycznie, ale za to pojawiają sie nowe postacie (co prawda epizodycznie) i nowy wróg - replikanci. No i sam Anubis miesza aż miło.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Lutego 2006, 18:48   

jej jestem fanka Stargate od dawna. jak mi bylo szkoda, kiedy Martufa zabili! !
jesli pominie sie fakt, ze we wszystkich galaktykach wszyscy znaja angielski :D to serial jest suuuper; RD Anderson naprawde fenomenalny (az zaczelam ogladac stare MacGywery :) ), goauldy niedobre, Daniel Jackson slodki, Teal'c obledny.. a Baal.. mniaaam.. :lol: .
jeszcze nie mialam okazji ogladac 9tego sezonu, szkoda troche ze RDA.. (ok, nie spoileruje)
nie wiem, czy spodoba mi sie nowa ekipa, spadachroniarze z Farscape'a.. nie sadze. uwazalam ten serial za bajecznie glupi. dlatego przerzucilam sie na Atlantis. tu tez jest super ekipa, ten sam humor z nutka autoironii, aluzje do innych seriali, (w ktoryms z pierwszych odcinkow ktos mowi: "co, ja MacGywer jestem?" albo porownuja Shepparda do kapitana Kirka ze Startreka..)
jest na czym oko zawiesic
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Lutego 2006, 09:16   

No i Dr Jackson przedstawiający się obcym jako Han Solo
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 21 Lutego 2006, 11:00   

A numer z granatami, w statku Apofisa? Czysta poezja! :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 21 Lutego 2006, 14:23   

hej, a mi tu we francji, w sobote wieczorem wlasnie wyswietlili 1szy chyba odcinek nowego sezonu, z bowderem. yyyy... ujdzie w tlumie, w duzym tloku.jesli bedzie duzo daniela jacksona. czekam na 2gi sezon atlantis. beda wyswietlac od przyszlego tygodnia. widzialam juz pol sezonu, po znajomosci... ale z przyjemnoscia sobie powtorze.
p.s.
na atlantis korzystaja z komputerow firmy dell. w ktoryms z odcinkow bardzo wyraznie widac logo :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Lutego 2006, 19:46   

Rodion napisał/a
A numer z granatami, w statku Apofisa? Czysta poezja! :mrgreen:

O tak! Scena godna pamięci :bravo
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Marca 2006, 10:18   

No i znowu (we wczorajszym odcinku) ukatrupiono dr. Jacksona - to już zaczyna byc nudne ... ;)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 6 Marca 2006, 10:57   

Niestety, dostępność do serialu jest żałosna. Przecież nie kupię HBO, żeby oglądać SG. Reszta programu to szajs z odgrzewanymi dziesiątki razy filmowymi kichami. Co do bohaterów, to niezapomniana kreacja Vanessy Angel / obcisła "kreacja"/. :D
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Marca 2006, 13:18   

a jaki to odcinek, Duke? kto moze wiedziec, co ogladasz i na jakim kanale? ja tu zaliczylam 3ci 9tego sezonu. wlasciwie, na razie to dla jacksona ogladam - jesli ukatrupia go na dobre, to juz nie bede. bez macgyvera to juz nie to.. :(
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Marca 2006, 13:25   

Na HBO, co do drugiego pytania to chyba to jest 8 sezon, a odcinek 17 - dotyczy permamentnego wyeliminowania replikantów (chyba), którzy wcześniej prawie wyeliminowali władców planet (była jatka :D )
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Marca 2006, 13:48   

aa, to sory za spoilera - w 9tym sezonie daniel ma sie dobrze :)
mnie sie ostatnio baal spodobal. nie tylko dlatego, ze aktor przystojny :) , ale i postac - charakter - ciekawy. w koncu inteligentny goauld
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Marca 2006, 08:25   

No tak w końcu chyba nie miał wyjścia jak przejść na stronę ludzi...
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 7 Marca 2006, 13:22   

:shock: no, az taki dobry to on nie jest, zeby na strone ludzi przechodzic...
przynjmniej, nie na stale..
ale podoba mi sie, w 9tym sezonie tez sie pojawia - wybili juz tyle tych goauldow, moze chociaz jeden baal sie ostanie, no bo iluz nowych wrogow mozna znalezc w galaktyce? :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Marca 2006, 09:53   

Na HBO zakończyła się emisja 8 sezonu. Ciekawe kiedy zacznie się emisja 9? No i ciekawe kiedy puszczą SG Atlantis?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:58   

ja tu sobie w paryzewie juz ogladam juz 9ty sezon sg-1 i drugi Atlantis..
sg-1 jest ... coz... inny, bez O'Neila. no i tez wiecej jaffa'a pokazuja, niz goauldow, nie wspominajac juz o calkiem nowym i paskudnym wrogu, ktorego sg-1 sprowadza do naszej galaktyki (i nie sa to bynajmniej wraith). nie wiiem, czy serial powoli sie nie wypala.
natomiast sg-Atlantis, mniam-mniam. polecam :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Marca 2006, 15:31   

chodziło mi o nasze podwórko, bo to że coś leci w jakimś innym kraju to z całym szacunkiem lata mi... Pomiędzy 7 a 8 sezonem HBO dało 2 miesiące przerwy :(
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Marca 2006, 21:05   

wiesz, komus, kto mieszka w Polsce, tez moze latac HBO, bo nie kazdy je ma :) tak jak AXN czy sci-fi.
a jak ktos chce, sluze spoierem :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Maj 2006, 13:12   

Lecę właśnie z 9 sezonem Stargate.
Osobiście uważam że serial ten już jest trochę za długi i powinien się skończyć na poprzednim sezonie, ale nie jest tak źle jak przypuszczałm. Wprowadzenie na poły boskich Ori jako głównych adwesarzy było świetnym posunięciem i wyszło nawet serii na dobre. Zobaczymy jak będzie dalej.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 22:48   

oj, bowdera nadal nie lubie (choc fakt, stara sie i moze, kiedys...) natomiast fajny watek jest np z Baalem i moim zdaniem, serial moze jeszcze pociagnac pare sezonow, zwlaszcza, jesli sie skrzyzuje akcje z atlantisem... no i w 10tym sezonie RDA sie pojawi znowu :) bedzie wymiatal :) hura, hura :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 18:53   

odswieze.
podaje za Orion-Tokra:
Cytat
SCI FI Channel anulowało Stargate: SG-1

O tym fakcie poinformował Gateworld i Multichannel News. Oglądalność serialu w tym roku spadła. Po pięciu latach na Showtimie SG-1 też zostało anulowane i wtedy serial znalazł dom na kanale SCI FI Chanel na kolejne pięć lat, gdzie stał się na długi okres czasu największym hitem.
Po odejściu Andersona w sezonie dziewiątym producenci chcieli zmienić nazwę serialu, jednak SCIFI Chanel uparł się przy starej nazwie. Na ironię to pierwszy raz od sezonu czwartego gdzie istniały plany na kolejny sezon. Jak dotąd producenci żyli serialem z roku na rok, gdzie każdy finałowy odcinek sezonu, miał być finałowym odcinkiem serialu.
Producenci i MGM pragną kontynuować Stargate nie tylko poprzez Atlantis (który ma zaklepany czwarty sezon), ale w przyszłości przez film SG-1, miniserię lub trzeci serial. Cooper zapewnia panów że SG-1 na pewno będzie kontynuowane, tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie w jaki sposób. Jak narazie prosi fanów o oglądanie dalej serialu by pokazać że SG-1 jest warte kontynuacji.

natomiast, jesli chodzi o Stargate Atlantis, serial ma sie dobrze, i naprawde polecam goraco!
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 19:03   

I dobrze. Nareszcie powinni zakończyć tę parodię. Optymalnym do tego momentem był IMO odcinek Threads w ósmym sezonie (i bez tego głupawego Moebius).
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group