Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mała rewolucja w prenumeracie
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 16:43   Mała rewolucja w prenumeracie

Poniewaz to tematu prenumeraty mało kto zagląda, a sprawa jest wazna, to tutaj zapytam. Jest szansa wyrwania się, przynajmniej częściowo z monopolu PP. Ale mam pytanie, kto zetknał się z firma inPost? Czy to sensownie działa?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 21:33   

Pierwsze słyszę. To jakaś lokalna poczta? Może gorim1 wie coś o konkurencji.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 22:46   

lokalna, ponoc w tym roku beda obsługiwali 100 miast. Ale maja kilka plusów, sztywne kartonowe koperty, nieco niższa cena, i dostawa do rąk a nie do skrzynki, czyli żegnajcie pogniecione egzemplarze.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 09:07   

Moja kolezanka kupila cos niedawno na allegro i straszliwie narzekala na inpost, bo jej tym wyslali.

W skrzynce nie mogli zostawic, bo skrzynki naleza do PP, do domu nie przyniesli, awizo nie zostawili, trzeba bylo dylac do biura firmy (zeby chociaz jeszcze bylo wiadomo ktore to biuro) i na podstawie numeru nadania wyszukiwali. To jedyne doswiadczenie, jakie mam z ta firma - poprzez osobe trzecia.

Z drugiej strony jak dziala poczta wszyscy wiedza, moze na probe przetestowac jeden numer? Pozbierac opinie zwrotne i zobaczyc co dalej?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 10:19   

NURS napisał/a
dostawa do rąk a nie do skrzynki
A jak kogoś w domu nie będzie? Zostanie latanie do biura, tak jak napisał count, bo przecież ichni listonosz nie będzie czekał pod drzwiami na ludka. Muszą to mieć jakoś chyba inaczej rozwiązane. Założą własne skrzynki w blokach?
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 11:22   

Obawiam się, że nie założą.
Testuje rózne mozliwości, ale ryzyka przekazania całości niesprawdzonej firmie raczej nie podejmę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 11:24   

No to moze kilka osob sposrod prenumeratorow? Ja sie zglaszam na ochotnika, moge byc swinka doswiadczalna. Zdam szczegolowa relacje kiedy i w jaki sposob otrzymalem swoj egzemplarz i w jakim byl stanie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 11:25   

Ja też się zgłaszam, może wreszcie dostanę prenumeratę w terminie :?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 11:27   

To ja też chętnie to przetestuję [szczwany plan mode on]
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 11:42   

A w jakiej cenie dajesz prenumeratę do testowania? :mrgreen:
 
 
Fodnik 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: ze stawu nieco zamulonego
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 11:58   

Mała uwaga o skrzynkach. Obecnie skrzynki na korespondencję nie są własnością PP, a właściciela lokalu, do którego przynależą. Stąd też np. konieczność samodziałowego zakupienia takowych - PP co najwyżej pośredniczy pomiędzy kupującym, a swoim oddziałem produkcji, z tym że to inna bajka. Zapewne do starych skrzynek PP może rościć sobie pretensje jakieś lecz od nowych łapy precz - zresztą w wypadku nowego typu skrzynek (szerokie) wrzutka odbywa się przez klapkę i pocztylion ani nie możliwości, ani żadnego prawa sprawdzać, co też w skrzynce się znajduje.
_________________
Fodnik i już
Aby język giętki dotarł wszędzie tam, gdzie pomyśli głowa
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 13:21   

mówisz, że 100 miast będą obsługiwać?
to już chyba zamyka sprawę na dzień dobry - nawet jeśli sprawdzisz, że masz prenumeratorów z obsługiwanych miast, będziesz musiał umieścić listę - dokąd możesz pismo wysłać a dokąd nie i cała zabawa mija się z celem

no i dostarczanie do rąk własnych jest z lekka absurdalne, chyba, że listonosz będzie chodził późnym wieczorem
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 13:27   

NURS, jeśli jeszcze nie jest za późno na to testowanie i jeśli wziąłbyś mnie pod uwagę, to dałbym Ci mój adres do pracy, wtedy jest 100% szans, że odbiorę osobiście. :?:
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 13:35   

...no chyba, ze listonosz przyjdzie wieczorem, wtedy pocaluje klamke ;)

Mi tam obojetne. Zona w domu w godzinach wczesnych, wiec na pewno odbierze. Skrzynke mam nowa, dopiero co wymieniona, wiec spokojnie moga tam wrzucic jakby co. Jestem idealnym kandydatem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 14:40   

No, chyba po sprawie, dostałem cynk na pw, od osoby znającej temat. Problem jest taki, że jak nie zastaja kogos, to zostawiaja awizo i trzeba się bijać po ich punktach, których jest niewiele. Ponoc sporo kopert wraca, jako niedoręczone, nawet pisma urzędowe. no i zaczyna się zwijanie, wlasnie odpadły Warszawa i Poznań.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mert 
Frodo Baggins

Posty: 119
Skąd: Kraków/Głogów
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 16:26   

To załatwia sprawę:) Pozostaje Poczta Polska... dlatego wolę Empik.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 16:30   

W piątek Merlin wysyłał do mnie paczkę priorytetem. Dotarła dziś. Będę zaiwaniać z awizem na pocztę.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 22:39   

do skrzynek typu unijnego (prawie wszystkich PP nie rości sobie żadnych praw nie są naszą własnością nawet zagubionych kluczyków do nich nie dorabiamy) co do skrzynek starszego typu inpost nie ma żadnego prawa do korzystania z nich jest to własność poczty dalej niestety inpost nie jest firmą obsługującą całego kraju mają kiepsko rozbudowaną infrastrukturę ceny są mniejsze ale tylko dzięki zmniejszeniu biurokracji no ale właśnie są problemy z awizowanymi przesyłkami nie mają gdzie zostawić awizo i po prostu zostawiają jak coś w drzwiach a jakich sąsiadów się ma to każdy wie awizo może wciąć amba
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 22:43   

co to są skrzynki typu unijnego?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 22:44   

zgodne z norma, prostowane jak banany :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 22:47   

zgodnie z narzuconą nam dyrektywą unijną określającą rozmiary skrzynek na doręczanie korespondencji oraz uwolnienia rynku usług pocztowych (w Polsce do końca 2008 roku ) i praw własności do nich 90% skrzynek typu unijnego jest własnością lokatorów czyli każda firma doręczająca może z nich korzystać są to skrzynki popularnie nazywane właśnie z klapką :P bez możliwości ingerencji w ich zawartość przez osoby postronne
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Stycznia 2007, 09:10   

gorim1, chciałem tylko nadmienić, że Poczta Polska według ostatnich interpretacji nie ma żadnego prawa na wyjmowanie ze skrzynek innych listów czy awiz dostarczonych przez innego operatora pocztowego, a takich przypadków jest wiele. Poza tym skrzynki starego typu miały być wymienione do końca 2005 r. ostatnio przedłużono ten termin do kwietnia 2007 r. ale jakoś tego nie widać.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Stycznia 2007, 11:22   

Więcej macie tutaj... przez tę aferę ze zniszczonym pudełkiem, trochę grzebałem w przepisach.
Skrzynki odbiorcze
U mnie nie "trzyma" wymiarów :(
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 21 Stycznia 2007, 15:21   

Sandman, to nie zależy od nas ale od administracji osiedl niestety a oni działają opieszale
i z tobą się nie zgadzam gdyż zgodnie z prawem pocztowym do momentu kiedy skrzynki są własnością poczty to bez jej pisemnej zgody żaden inny operator nie może ich używać
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 09:40   

gorim1, To nie ze mną masz się zgadzać :) Prawo pocztowe nie może stać ponad prawem ogólnym i naruszać prawa własności, i nie jest to moja interpretacja. Nie ma też prawa obciążać opłatami dodatkowymi odbiorców za przesyłki innych operatorów, które zabiorą ze skrzynek.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 13:29   

Sandman: owszem ale właśnie prawo nadrzędne mówi, że "bez pisemnej zgody..." itd jest pare kruczków (np. jak mieszkanie jest wykupione na własność) i można koło *beep* zrobic spółdzieni (czy zarządcy) przy zniszczonej przesyłce, ale to nie zmienia ogólnego obrazu.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 08:23   

Sandman, my odbiorców nie obciążamy tylko np inpost za korzystanie z własności PP bez jej zgody
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 09:12   

gorim1, Wybacz, ale mam na ten temat inne dane, fragment. listu PP do klienta niezależnego operatora "W naszych skrzynkach pocztowych znaleźliśmy nieopłacone przesyłki nadane przez (...), można je odebrać u nas po uiszczeniu opłaty 2,50 zł. W przypadku nie odebrania przesyłek w terminie zostaną one zniszczone."
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 09:53   

Ktoś jakby mnie wołał :wink: :mrgreen: . To jestem :twisted:

Ministerstwo Transportu
Depatrament Poczty
Warszawa dnia 22.12.2006
ŁP1KK-024-12/06

(pismo - odpowiedź na zapytanie Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP)

Zgodnie z art.37 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 - PRawo Pocztowe (...) obowiązek instalacji oddawczych skrzynek pocztowych (...) powiniem być realizowany poprzez umieszczenie w ogólnie dostępnej części nieruchomości zestawu skrzynek oddawczych. (...) Umieszczenie zestawu oddawczych skrzynek pocztowych na klatce schodowej budynku, w którym został zamontowany domofon, nie jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami (pogrubienie oryginalne).(...)

Podpisano: Dyrektor Departamentu Poczty Maciej Świtkowski.

A ponieważ istniejące skrzynki przeważnie spełniają kryteria rozp. z dnia 24.09.2003 w sprawie sktrzynek, to będę je wymieniał w rozsądnym terminie, a nie na hurra. Koszt całkowity jak dla mnie to 120 tys. zł. Za te pieniądze to zrobię kilka dachów i placów zabaw, a nie wymieniał kretyńskie skrzynki na listy. I zostaną tam gdzie są.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 10:43   

O Poczcie
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group