Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
najlepsze seriale sf w ostatnich czasach
Autor Wiadomość
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 22:42   

Zapomnialaś elam o Angelusie! :evil:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 22:44   

Angel w paśmie piątkowym :)
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 22:46   

angel rownlegle z 4tym chyba sezonem buffy, nie?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 23:05   

Star Treka z Picardem oglądałem w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych na SAT 1, z powtórkami, niewiele odcinków mi umknęło 8) Później Deep Space Nine, ale skończyłem na momencie, gdy zmiennokształtni pobratymcy Oda opanowali Imperium Klingońskie i wypowiedzieli wojnę Federacji.
Star Trek był genialny, pełno światów, pomysłów, dużo akcji i morału 8)
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Czerwca 2006, 23:07   

i mogliby go puscic, wszystkie 5 serii
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Kuras 
Jaskier

Posty: 78
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 16:10   

Szkoda, ze Earth2 tylko jeden sezon zrobili :(
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 29 Czerwca 2006, 00:07   

Star Treki są świetne, chociaż te sterylne wnętrza mogą razić. Ale w niektórych odcinkach są niezłe pomysły na fabułę. Dla mnie najlepszym serialem jest Po tamtej stronie. Emitowany w dziadowsko później porze, ale siedziałem i czekałem lub spałem przy budziku, żeby nagrać (niekoniecznie od razu obejrzeć, to robiłem i tak w niedzielę wieczorkiem). Dużo kapitalnych pomysłów z różnych dziedzin fantastyki. Triki też niezłe. I ogląda się świetnie. Jakoś serial przemknął bez echa (może ta pora i mało kto dotrwał).
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 29 Czerwca 2006, 09:46   

Kuras:
Cytat
Szkoda, ze Earth2 tylko jeden sezon zrobili :(


Ja obejrzałabym sobie chętnie jeszcze raz.
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 1 Lipca 2006, 08:30   

Ja bym z chęcią obejrzał "Po tamtej stronie". Kiedyś jedynka puszczała to o tak późnej porze, że nie zawsze był czas obejrzeć. Fantazja ludzi którzy pisali scenariusze poszczególnych odcinków była naprawde zaskakująca i dlatego wspominam ten serial bardzo dobrze. Tani pewnie jest to może któraś telewizja się skusi.
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipca 2006, 19:42   

Jestem w trakcie męczenia Babylon 5. Od pierwszego odcinka zostałem kupiony, genialny serial :bravo .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 4 Lipca 2006, 20:03   

"Męczenia" :?: :shock:
Chyba raczej w trakcie rozkoszy oglądania IMHO najlepszy serial jaki powstał. :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipca 2006, 20:06   

Hehe, tutaj "męczenie" oznacza czynność a nie stosunek emocjonalny 8) .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 4 Lipca 2006, 20:07   

Właśnie się zaczęły "Akta X" na TV4
 
 
Radam 
Tom Bombadil


Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lipca 2006, 12:13   

Na Polsacie zaczeła się emisja "Cudów" [Miracles]. Godzina Emisji jak zwykle barbarzyńska lub dla bezrobotnych :(
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 11:11   

A ja polecam wszystklim serial Masters of Horror. Ciekawa rzecz. Za całośc odpowiada dośc mierny facet, Mick Garris, znany z lipnych ekranizacji Kinga. Zebrał 12 tytułowych mastersów (Carpenter, Argento, Hooper, Mike, Gordon i inni) dał w łapę po półtora miliona baksów i kazał kręcić. wyszła super rzecz, to znaczy, średni poziom odcinka jest duzo wyższy niż średni poziom filmu gorzy ze średnim piziomem budżetu :D . Sa ewidentne wpadki (odcinek Garrisa), mnóstwo bardzo fajnych i absolutne arcydzieło, "Cigarette burns" Carpentera (nr 8) . teraz ma być sezon drugi, chłopaki kręcą. Polecam.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 11:12   

cholera, buźka mi sie wkleiła. "Cigarette burns" to ÓSMY odcinek
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 11:19   

Może to nienajlepszy serial ostatnich czasów, ale tu bardziej będzie pasował mój post niż w Archiwum X, więc przenoszę:
Chyba znalazłem (tak na 99%). Chodziło mi o:
Polowanie na człowieka (Prey) (albo Walka o przetrwanie) (1998)

Serial sci-fi o tym, jakie skutki może mieś globalne ocieplenie i jak może wpływać na ludzkie DNA. Sloan Parker jest bio-antropologiem, który odkrywa że równolegle z ludźmi rozwija się bardzo podobna rasa. Jej przedstawiciele dysponują jednak wyższą inteligencją, ale mimo to stanowią zagrożenie dla ludzi - są bowiem seryjnymi zabójcami. Ich celem jest zniszczenie rasy ludzkiej, by zapanować nad światem i stawać się coraz silniejszymi.

szczegóły po angielsku
Oglądał to ktoś?
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 11:48   

Przed laty pokazywała to TVP2, jesli sie nie mylę. IMO takie sobie bajanie, wykorzystujące resztki zainteresownia "Archiwum". Z bardziej znanych twarzy serialowych, występował tam James Morrison - McQueen z "Gwiezdnej eskadry" - jako przedstawiciel nowego gatunku.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 13:40   

to ja tego nie ogladalem :shock:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 17:46   

A ja coś kojarze. Ale ledwo, ledwo, za duzo tych seriali się nakłada.
A co do nowych fajnych. tegoroczna premiera na foxie chyba, Eureka, science fiction pełną gędbą i w starym dobrym stylu. Prewien policjant odwożący krnąbrną córkę trafia do miasteczka na zadupiu, które okazuje się hiper super duper tajnym laboratorium w którym pracują same Einsteiny. No i gościu zostaje tam szeryfem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 18:13   

Bardzo sympatycznie się ogląda, świetna rozrywka na niedzielne przedpołudnie. Serial zrobiony bez specjalnego zadęcia, można odpocząć od rządowych spisków, obcych próbujących przejąć władzę na świecie itp.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 18:23   

Ja jeszcze raz o "Prey" - pokazywany był chyba jako "Gra o przetrwanie". :arrow: Ta strona wraz z podkładem muzycznym z czołówki może nieco odświeżyć pamięć.
Jednym z motywów w serialu był przedstawiciel nowej rasy, który przeszedł na stronę Homo sapiens. Było też coś o różnicy między gatunkami, w sensie genetycznym (1,6%), jakiejś osadzie w Meksyku skąd jakoby mieli się wywodzić. Jeszcze parę innych szczegółów, których nie pamiętam. Wydaje mi się, że nakręcono tylko jeden sezon, coś kilkanaście odcinków.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 20:33   

tak, Prey niestety sciagneli z emisji, w dodatku konczy sie fatalnie - ten superczlowiek zostaje zlapany i w klatce zamkniety i ... ciagu dalszego nie bedzie ! !! !
jak ja tego nie lubie ! !

co do seriali sci-fi, to moznaby dyskutowac, co jest lepsze - swiat Babylonu 5 czy Stargate :) Polecam tez Earth Final Conflict. To z tych dluzszych seriali - Babylon czy EFC maja po 5 sezonow, SG-1 ma dziesiec (a propos, 11go nie bedzie !! :( po odejsciu z serialu Richarda deana Andresona ogladalnosc spadla na pysk i sci-fi anulowalo serial... na szczescie Stargate Atlantis trzyma sie mocno i jak na razie, robi sie coraz ciekawsze. )
Fajna byla ziemia 2, ale krotka. Fajny byl Jeremiah (w sumie 35 odcinkow, dla wielbicieli fallouta chyba wymarzony serial ;) ).
Z seriali aktualnych, wlasnie ogladam pierwszy sezon supernatural - to nie jest s-f, ale fantastyka, duchy, demony itp, calkiem przyjemne (i ladny pan gra, CIACHO :D ), Cuda (Miracles) o ktorych pisze powyzej Radam; Eureka jest calkiem przyjemna, przynajmniej te kilka pierwszych odcinkow, jakie zaliczylam. Ukazal sie rowniez pierwszy odcinek Jericho, swiat po zagladzie nuklearnej, moze okazac sie podobne do Jeremiaha.
no i wszyscy czekamy na trzeci sezon Battlestar Galactica - no comment 8)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 20:47   

:shock: ogladalem pare odcinkow Ziemia 2 z tego co Elam wymienila... skad wy na to bierzecie czas? :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 20:56   

:) alez to wszystko sa stare seriale, (no z wyjatkiem tych nowych, o ktorych pisze) Ziemia 2; prey, to wszystko lecialo sobie kiedys-tam, kiedy chodzilo sie do szkoly / liceum/ na studia i mialo sie mnoostwo czasu.. :D
poza tym, ja akurat tak pisze, bo ja specjalistka od seriali jestem. :) wiekszosc zaliczylam we francji, a tam to czasu i programow tv mialam wiadrami :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 21:19   

Kiedy sie chodzilo do szkoly to sie mialo 1, 2, 3 i Polsat :/ a te wszystkie seriale lecialy na jakis TVN'ach i innych...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 21:24   

Ja chcee Stargate ciąg dalszy...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 21:27   

Pamiętam jak się z kumplami przez cały rok w technikum urywaliśmy się z angielskiego na StarTreka :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 21:32   

Ixolite, przykro mi, ale wyglada na to, ze 11go sezonu SG-1 nie bedzie, i juz. Sa za to plany zrobienia filmu na zakonczenie serialu. Poza tym, bahaterowie SG-1 pojawiaja sie coraz czesciej w Stargate Atlantis. Byla Carter, byl Jackson, bedzie O'Neill ( :shock: :!: ), mam nadzieje, ze stana sie czestszymi goscmi. Wprawdzie Atlantis mial byc osobnym serialem, ale w koncu, to to samo universum, czemu nie mailby ich przejac?
ogladasz Atlantis??? jesli nie, to koniecznie, szybko nadrabiaj zaleglosci. :)

Dunadan; Ziemia 2 i Stargate leciala na Polsacie, Prey - na 2ce, Babylon 5 na TVN, a pozostale chyba wcale :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 21:50   

ALe ja chce w TV, żeby móc obejrzeć, na 7 czy 8 serii u nas skończyli na razie :/
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group